tablet PC

Proba podczepienia sie innego watku nie wypalila, wiec zakladam nowy 🙂

Szukam dla siebie tabletu, glownie do czytania ebookow, stron internetowych, ogolnie nic skomplikowanego, jakies latwe operacje. Musi miec wifi, usb, ewentualnie wejscie na karte. Dosyc duzo jest do wyboru i nie wiem na co powinnam zwrocic uwage - co jest przydatne, co nie, itd 🙂
Mysle o Samsungu Galaxy, ale widze ze Asus, Acer, Toshiba, Olivetti tez maja cos swojego.. Kto co ma i co poleca?? 🙂

Z gory dzieki za pomoc 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
27 lutego 2012 22:19
O, temat dla mnie. Sama planowałam założyć, żeby się czegoś dowiedzieć.
Jak znajdę chwilkę, sformułuję swoje potrzeby i wątpliwości, może ktoś będzie umiał doradzić 🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
27 lutego 2012 22:54
Skoro do czytania ebooków, to może warto poszerzyć temat o czytniki? Ja właśnie czekam na Kindla  😜 jutro powinien przyjść.

Jeżeli przede wszystkim czytanie ebooków - to może także rozważysz e-papier? Nie obciąża wzroku, jak ekran LCD (pod warunkiem, że ma ekran w technologii e-ink), część z nich ma WiFi, a np. Kindle Keyboard ma dodatkowo też darmowe 3G w kilkudziesięciu krajach świata - amazon obecnie funduje  😁
a no widzisz. Daj znac jak przyjdzie Kindle jak Ci sie podoba 🙂

Cieciora, copycacie :P  😁

a tak w ogole jestem zaskoczona ze nikt nie ma nic do powiedzenia... hue!
ja jestem daleko w buszu jeśli chodzi o tech nowinki  😂 nawet laptopa nie posiadam  😉
nerechta, ja kupiłam tani, wychodząc z załozenia ze jak stwierdzę że fajna zabawka kiedys kupię lepszy
Potrzebowałam do picia kawy w łóżku, by przejrzeć maile, zajrzeć na voltę, by zobić to co robiłam czasami na smartfonie, na zdecydowanie za małym ekranie

jak chcesz to mogę powiedzieć ci jakie ja miałam kryterium i o czym pomyślałam już po kupnie, bo być może świat "tanich tabletów' rządzi się innymi prawami
pewnie, mow wszystko co Ci przychodzi do glowy 🙂 chce sie wlasnie mocno zastanowic zeby po kupnie nie bylo, ze czegos mi brakuje.. Takze chetnie przeczytam Twoje przemyslenia. 
mam larka 70.4
moja mama overmaxa 10,1 cala wiec mogę sie wypowiadać bazując na tych dwóch tabletach

no więc dla mnie podstawowym kryterium było by zainstalowany był co najmniej android 2.3
najważniejsze by był android market - dzięki temu pobierasz aplikację i personalizujesz sobie jak chcesz i dociągasz co chcesz
chciałam by chodził flash player;] i bym mogła oglądać filmy na tvn player

mam 7", mi wystarcza
mama kupiła 10 cali bo chciała by były większe literki i zonk bo w zasadzie niczym się nie różni, wcale nie jest czytelniej
nie potrzebowałam kamery czy aparatu w tablecie, wyszłam z założenia ze jakość tych zdjęć i tak nie jest wiele warta, w overmaxie mamy jest, jakość marna

mam mpeg 4, czyli w zasadzie będę też miała telewizorek mały jak pójdzie sygnał cyfrowy, na razie jednak ta opcja nie jest warta za wiele;] u mamy jej nie ma
żałuję że nie kupiłam tabletu z modemem na kartę sim czy też 3 g, teraz będę musiała dopłacić za to by kupić coś co będzie dobrze działać lub nie, wi fi chyba ma każdy na rynku

mozesz kupić tablet z wbudowanym gpsem, czyli jest od razu nawigacją - chociaż wg mnie 10" to za duże na nawigację

mam tylko jedno mini USB, mama ma dwa
niby banalna rzecz ale fajnie jak jest gdzie schować rysik, jak w obudowie jest dziura na niego
obudowa - wykończenie fortepianowe niestety jest do bani, bo jest ciągle wymazane paluchami;] w overmaxie jest chropowate, zdecydowanie lepiej

teraz o samych aplikacjach na androida - zarówno u mnie jak i u mamy siedzi android 2.3
ale - u niej nie poszedł youtube, z tvn player są cyrki, skype nie da się zainstalować, u mnie te same aplikacje chodzą super
teraz wiem, ze kupując tablet najlepsza opcja jest taka - wybierasz model, czytasz na forum kilkanaście stron co hula a co nie - pomijając wypadki jednostkowe i decydujesz co jest potrzebne
mi w pierwszej chwili overmax się bardziej podobał bo większy ale w racji tego co napisałam w życiu bym się na niego nie zamieniła

warto zajrzeć tu
http://forum.android.com.pl
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
28 lutego 2012 18:47
To ja już mogę zdać relację z Kindla - po pierwszych godzinach zabawy jestem zachwycona! Dodam, że zdecydowałam się na Kindle Touch

Najbardziej niesamowity jest ekran - już po kilku minutach naprawdę idzie zapomnieć, że to urządzenie elektryczne -  przypomina w wyglądzie drukowaną kartkę włożoną za cienką, matową, chropowatą szybkę. Ekran oczywiście nie jest w ogóle podświetlony - ale po wszystkich urządzeniach z ekranem LCD mój umysł jeszcze nie do końca ogarnia, co się dzieje  😉 naprawdę ciężko sobie wyobrazić ten ekran, nie widząc go nigdy. Jest wyłącznie w skali szarości - a literki tworzą tam kuleczki atramentu, które układają się w litery dzięki impulsom elektrycznym.

Ekran ma 6", więc jest to wielkość małej książki, czyta się bardzo przyjemnie, zwłaszcza że w plikach formatu mobi można powiększać czcionkę - wybór rozmiaru jest naprawdę spory. W nowym Kindle mamy zainstalowany słownik angielsko-angielski (można sobie doinstalować dowolny inny, wiem, że jest podobno dobry, darmowy, angielsko-polski, ale jeszcze nie doszłam do doinstalowania go), czytając literaturę w języku angielskim gdy czegoś nie rozumiemy, klikamy na słowo, a definicja wyświetla nam się od razu na ekranie. Można także zaznaczać fragment tekstu i dodać do notatek (nie próbowałam).

Książki dodaje się bardzo prosto - można kabelkiem, można przesłać na e-mail nadany przez amazon, a wtedy gdy kindle wejdzie w zasięg wi-fi, sam sobie pobierze książki (trwa to zaledwie kilka chwil).

Przeglądarka działa jak najbardziej, chociaż z tego jeszcze nie zdam relacji - muszę potestować, czy np. da się obrócić ekran do poziomu, czy da się zmniejszyć widok strony itd. - na pewno tablet ma pod tym względem większe możliwości, ale czyta się na nim równie męcząco, jak na ekranie komputera. A w czytniku - jakbyśmy mieli papierową książkę.

Jeżeli podstawą funkcjonowania urządzenia ma być czytanie książek, to zdecydowanie czytnik!

Przed zakupem dużo czytałam, oglądałam, analizowałam - wybór padł na kindla zamówionego z amazona, bo ta opcja mimo zamawiania z usa wychodziła najtaniej, . Czytnik wraz z okładką zamówiłam w piątek późnym popołudniem - dziś dotarły do mnie obie paczki, ponieważ okładka została wysłana z innej lokalizacji, a kindle z innej. Kindle został zarejestrowany na amazonie do mojego konta w momencie wysyłki, więc zanim jeszcze do mnie dotarł, mogłam już na niego wysyłać książki  🏇 Cłem i Vatem nie trzeba się martwić - amazon pobiera sobie te opłaty i pokrywa je za nas.

Ogólnie uważam, że to doskonale zainwestowane pieniądze, zwłaszcza, że czytam conajmniej te 3-4 h dziennie, a jak książka mnie wciągnie - całą noc.
Potrzebowałam do picia kawy w łóżku, by przejrzeć maile, zajrzeć na voltę, by zobić to co robiłam czasami na smartfonie, na zdecydowanie za małym ekranie


mnie przekonywali w domu,że nie potrzebuję smartfona, teraz przekonują,że nie potrzebuję tableta

no jak nie potrzebuję  🤔 potrzebuję 😉

Bogdan, bzdura😉
Napisala sznurka prosto z lozka, z rysikiem w prawej dloni i kawa w lewej:]
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 lutego 2012 07:51
Bogdan, ale pisze to chłop czy baba? :P weźcie sobie drugi nick zróbcie,to głupieje czasami 😉

wczoraj wieczorem stwierdziłam,że przydałby mi się tablet dla Mani - scena w łóżku - Maluch na iphonie gra w swoje "Amazing Shape Puzzle",ja na laptopie,wrotki na swoim telefonie... mam jeszcze netbooka,ale maluch średnio nim się posługuje,bo przyzwyczaiła się do dotykowego ekranu i inaczej nie lubi 🤣
aniape Twoja recenzja tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że warto  😀
ja własnie się przymierzam do czytnika. Bawiłam się Iriverem HD cośtam, a także Kindle Touch i Keyboard. Trzecia opcja najbardziej do mnie przemawia, bo jako recenzent uwielbiam notować i do tego również m.in. ma mi Kindle służyć. Poza tym czytam dużo i w różnych miejscach.
Jedyne co mnie odrobinę po wstępnych testach e-papierowych czytników irytuje to odswieżanie stron, bo ja jestem taka ekspresowa i muszę mieć wszystko zaraz  😀
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 lutego 2012 08:22
Wiesz, też bałam się, że będę się tym irytować - ale o ile przy przy przeglądaniu internetu na komputerze strasznie mnie irytuje, gdy net wolny, to tu o dziwo szybko zaakceptowałam zmianę. W tej chwili już po prostu przewijam na następną stronę czytając ostatnie dwa, trzy wyrazy. Idzie sprawnie, równie sprawnie jak odwrócenie kartki w książce papierowej  🏇

No właśnie - też myślałam o keyboard, ale jak mój mąż słusznie zauważył, na moje informacje, że będę mogła sobie czytać artykuły w necie - na dotykowym jest łatwiej jednak przeglądać internet. No i czytałam kilka recenzji, gdzie pojawiały się opinie, że klawiatura ekranowa jest tak dobrze zrobiona w kindle touch, że pisze się lepiej niż na keyboard. Tego drugiego w rękach nie miałam, ale klawiatura w touch faktycznie jest wygodna  😉

Rozgryzłam nową możliwość - dodawanie cytatów na facebook'a  🏇 powiązujemy swojego kindla z kontem na fb, czytając książkę zaznaczamy cytat, pojawia nam się m.in. przycisk "share", klikamy, możemy dodać wiadomość do cytatu i gotowe - dzielimy się swoimi ulubionymi tekstami. Oczywiście musimy być w zasięgu Wi-Fi.
A ja zostalam skazana na tablet. Komp sie obrazil i pojechal do serwisu.
super, dzieki Sznurka za wyczerpujaca odpowiedz i za linka 🙂 mam o czym myslec teraz 🙂
i jak tam? kupiłas?
jeszcze nie, mysle ze poczekam jeszcze pare miesiecy, poki co mamy wazniejsze wydatki (slub) Ale blizej jesieni juz na pewno sobie sprawie 🙂
podbije 🙂 rozmyslam nad zakupem czytnika do e-booków, zupełny laik ze mnie, nic nie rozumiem z tych skrótów, oznaczeń, Wasze opisy są bardzo zachecajace, ale co wybrać?
a ten kindle touch to co innego jest tak? allegro wyświetla mi kilka modeli,  poczytałabym jakies info, ale link przez Sznurkę wklejony nie działa🙁
ja mam czytnik Kindle 3, ta zupelnie pierwsza wersje jeszcze bez 3g. mam go 2 albo 3 rok, sprowadzalam ze Stanow wiec wyszlo jakies masakryczne clo. teraz pewnie kupilabym cos innego, ale to prezent a darowanemu koniowi 😉 jest leciutki, czyta sie faktycznie jak ksiazka, mozna sobie wgrac muzyke, ma Wi-Fi, sklep Amazon, mozna robic notatki, jest slownik. taki notes, bardzo poreczny. duzo informacji na malej przestrzeni 🙂
niemiłek dzieki 🙂
ale wytłumacz proszę, jak to działa? skąd ksiązki? z amazon własnie? + wiem, ze moge sobie zakupic, ale wtedy to się chyba przestaje opłacać?
on się jakoś samoistnie łaczy?czy musi być w jakimś zasięgu? nie pojmuje  🤔wirek:
a teraz co byś kupiła?
Ja mam apple i jestem zachwyona. Dla potrzeb moich i synka jest idealny. Ja nawet nie wiem kiedy moje dziecko w wieku 2,5 roku nauczylo sie juz liczyc po polsku i angielsku. Teraz przerabia alfabet i dni tygodnia. Poza tym duzo sobie rysuje i wychowuje zwierzaczkow... 😉 i oglada polskich bajek duzo.... 😉
Ktos to tak apropo Twojego postu, lol. Sobie wyobrazasz ile z rana , ja, wyrodna matka mam wiecej czasu zeby zrobic makijaz czy spokojnie uczesac wlosy lool... 😉
Kamkaz - no właśnie iPady są fajne, tylko mają jeden minus - te z małą pamięcią (16GB) nie nadają się do niczego, te z większą są w Europie baardzo drogie, w UK 64GB iPad, który z powodzeniem mógłby zastąpić laptopa kosztuje £559 , a z szybkim transferem danych o 100 więcej. Ale jak ktoś ma możliwość ściągnąć z US, to jak najbardziej, super sprawa.
a no.. zdecydowanie nie wydam 600 czy 700 e na iPada.. juz wolalabym wypasionego laptopa albo wycieczke jakas 😀
Dalej mysle i mysle ale raczej na Galaxy sie zdecyduje.
Ja mam iPada, nawet dwa,
Mam wersje od razu z netem.
Łącze sie wszędzie, odbieram maile. Ale pracuje na lapie 🙂
Któraś z Was ma może Arnova 10 G2 ? Właśnie planuję kupno ale boli mnie brak legalnego Android Market..

Zmiana planow, jednak zakupilam Acer Iconia a200, i naprawde szczerze polecam 😍 . Wybaczcie brak polskich znakow ale wlasnie z niego pisze i jeszcze nie doszlam do tego czy da sie pisac polskimi literkami :-) . W kazdym razie jest wart swojej ceny.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
10 lipca 2012 22:13
odkopuję. szukam czytnika ebookowego, kompletnie się na tym nie znam, ale na pewno z e-ink. jest ktoś w stanie mi pomóc? co wybrać, na co patrzeć, jakie firmy najlepiej? no i oczywiście - najtaniej?  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
12 sierpnia 2012 16:45
Czy są tablety które rozpoznają pismo odręczne?
Wiem, że na pewno Wacom Bamboo działa w ten sposób, ale to najlepiej jakbyś wpisała sobie w google: "tablet z funkcją rozpoznawania pisma odręcznego" i powinny wyjść interesujące Cię wyniki. Pozdrawiam  :kwiatek:
W empiku za dość przystępną cenę mieliśmy "Traktora" Trekstor 3.0. Powiem wam, że dość fajny. Często z niego korzystałam i jak na tą cenę to jest naprawdę spoko.


http://www.empik.com/e-czytnik-trekstor-3-0,p1046129199,multimedia-p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się