Studia z nauką jazdy konnej

wrzosowa dama   Marzenia nie zabijają...mogą tylko oślepić...
30 marca 2012 18:44
Czy ktoś wie gdzie się znajdują?
Chcę wiedzieć na przyszłość! 🏇
👍
nie wiem czy w ogóle sie znajdują. Na praktycznie każdym kierunku możesz zamiast W-F-u miec jazdę konną, ale to jest płatne. No i uczelnia musi mieć chyba podpisana umowę z jakimś ośrodkiem/ośrodkami.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 marca 2012 19:15
jasminowa a znasz takie uczelnie?  🙄

Studia hipologiczne są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a na AWF w Gdańsku jest sport. Nie wiem czy gdzieś jeszcze  😉

Swoją drogą można było o to zapytać w wątku o studiach na towarzyskich, są nawet 2 takie  😉
Jak chcesz porzadnie studiowac jezdziectwo, to zapraszam do Anglii. Tutaj 2 uczelnie na ktorych zdawalam roznego rodzaju egzaminy (chodzilam na kursy, ale nie studiowalam)
http://www.hartpury.ac.uk/Hartpury-College/Hartpury-Equine/

http://www.warwickshire.ac.uk/courses/subject_areas/equine_and_farriery.aspx
takie, czyli jakie? z podpisana umową? Tak choćby uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu- znajome z roku miały jazdę konną, ale czy były zadowolone z jej poziomu i prowadzenia zajęć- to inna sprawa. No i to było jak juz wspomniałam odpłatne. Politechnika tez daje taką możliwość, nie wiem jak medyczna i ekonomiczny uniwersytet.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 marca 2012 20:57
Za moich czasów na Politechnice we Wrocławiu można było w ramach W-F wybrać jeździectwo. Uczelnia miała podpisane umowy z kilkoma ośrodkami i można było wybrać, w którym się W-F będzie zaliczać. Wtedy ( czyli jakieś 7-8 lat temu  😡 ) nie było to dodatkowo odpłatne.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jest kierunek Hipologia na studiach drugiego stopnia.
W ramach WF-u można wybrać jazdę konną - opłata to 80zł na cały semestr, zajęcia raz w tygodniu. Poziom (jak dla mnie) pozostawia wiele do życzenia, zależy od humoru prowadzącego i ilości osób na jeździe (zdarzają się sytuacje, gdzie jest 10 osób i jeździ się w hali, wtedy jest strasznie ciasno i właściwie można tylko pokłusować i pogalopować na małym kółeczku przez chwilę). 😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
30 marca 2012 22:23
Olsztyński UWM, zootechnika ze specjalizacją "hodowla koni i jeździectwo" ( tak to się nazywało 7 lat temu, roczek się tam pobujałam, niestety musiałam przerwać.. eh życie.. )
Uniwerek ma własny klub, aczkolwiek poziom jego pozostawię do oceny indywidualnej 😉

http://www.uwm.edu.pl/konie/v2/
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
31 marca 2012 10:09
Też czytałam o Lublinie 😉 I także zastanawiam się nad złożeniem tam papierów 😉 Trzeba będzie zadzwonić i spytać jak będą wyglądać zajęcia 😉
W Lublinie na HKiJ jazdy są na przedmiotach "propedeutyka jazdy konnej", "podstawowe wyszkolenie jeździeckie", "zaawansowane wyszkolenie jeździecki" i "metodologia instruktarzu jazdy konnej", do tego od rocznika o 1rok niższego była woltyżerka. Poziom - zależy do której grupy się trafi i czy chce się człowiek czegoś nauczyć czy tylko powozić zadek  😉
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
31 marca 2012 10:36
Olsztyński UWM, zootechnika ze specjalizacją "hodowla koni i jeździectwo" ( tak to się nazywało 7 lat temu, roczek się tam pobujałam, niestety musiałam przerwać.. eh życie.. )
Uniwerek ma własny klub, aczkolwiek poziom jego pozostawię do oceny indywidualnej 😉

http://www.uwm.edu.pl/konie/v2/



teraz nie jest źle 🙂

Jestem po tej specjalizacji i nie narzekam.
Osobiście mogę polecić ^^
Na olsztynskim UWMie na specjalizacji hodowla koni i jezdziectwo jest sporo przedmiotow, na ktorych sie jezdzi. Oprocz tego byla do wyboru jazda konna w ramach w-f.
Obecnie w-f na koniach nie ma, ale ma wrocic od najblizszego roku.
Mi osobiscie te studia sie podobaja, chociaz poziom zajec jest...rozny. W zaleznosci, kto prowadzi jazde 😉
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
31 marca 2012 16:08
domyślam się że z Panem dr W jazdy są lepsze :P
Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jest kierunek Hipologia na studiach drugiego stopnia.
W ramach WF-u można wybrać jazdę konną - opłata to 80zł na cały semestr, zajęcia raz w tygodniu. Poziom (jak dla mnie) pozostawia wiele do życzenia, zależy od humoru prowadzącego i ilości osób na jeździe (zdarzają się sytuacje, gdzie jest 10 osób i jeździ się w hali, wtedy jest strasznie ciasno i właściwie można tylko pokłusować i pogalopować na małym kółeczku przez chwilę). 😉


Potwierdzam. Jedziesz kawał drogi za miasto podmiejskim autobusem, potem idziesz drugi kawał, a dostajesz jazdę na której co najwyżej nauczysz się anglezować po 9 latach jeżdżenia w siodle. Zajęcia dobre dla osób, które nie mają pieniędzy na jazdę w ośrodku, ale lubią konie i jazdę konną. Bo czego oczekiwać od jazdy za ok. 6 zł/h? Kompletny brak kreatywności...
domyślam się że z Panem dr W jazdy są lepsze :P



😉
to na Lubelskim się nawet skacze, robi łopatki, ustępowania, zwroty i w teren jeździ!!!  🤣
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 marca 2012 16:14
Na Uniwersytecie Zielonogórskim  dla słuchaczy dziennych zamiast  normalnego w-f można wybrac opcję nauki  jazdy konnej 🙂- nic szczególnego zwykła rekreacja ale zawsze coś 🙂
Maż siedział dwa semstry  na takim w-fie 🙂
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
14 kwietnia 2012 10:36
Ale co po takich studiach??
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
14 kwietnia 2012 12:27
Ale co po takich studiach??


Jak to co?? Magister widłowy, miss obory, tańcząca z grabiami i inne takie tam.
Ja jestem mgr. zootechnik z/s Hodowla koni i jeździectwo
Po UP Lublin i co??
Jak czegoś swojego nie otworzysz to na podstawie tego co robią moje "koleżanki" z roku mogę stwierdzić, że
- są pełnoetatowymi mamusiami, nie mają nic z końmi wspólnego, ewentualnie koniki są "just for fun" na podwórku
-sprzedają marchewki w marketach
-zajmują się wszystkim co z jeździectwem nie jest związane
PROZA ŻYCIA
akurat ta proza zycia dotyczny kazdego kierunku studiow w polsce🙂 o ile w trakcie studiow nie zdobedziesz doswiadczenia zawodowego i nie mowie o miesiacu praktyk raz na dwa lata🙂
szczerze mowiac jakbym mogla podjac decyzje jeszcze raz - studiowalabym zaocznie, zeby w trakcie zdobywac lata pracy. bez doswiadczenia mozna sie teraz na rynku pracy cmoknac w pepek😉
ekuss   Töltem przez życie
14 kwietnia 2012 15:13
Jeżeli kogoś interesuje to są studia jeździeckie w Islandii-

http://www2.holar.is/index.php?option=com_content&view=article&id=478&catid=150&Itemid=202
Na UWM w Olsztynie wf na koniach może być na każdym wydziale i jest darmowy, tylko trzeba się odpowiednio wcześnie zapisać. Przyjmują również początkujących. Jest także koło naukowe, które też daje możliwość jazdy.
Prawda jest taka, że jak się na siebie nie ma pomysłu to żadne studia nie pomogą. To nie jest tak, że wykształcenie wyższe = robota na 100%, jeszcze do tego wspaniale płatna i najlepiej na najwyższym stanowisku. Proponuję przemyśleć osobom wahającym się: co naprawdę kochacie w życiu, co przynosi wam radość? Na pewno istnieją sposoby by na tym zarobić.

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 kwietnia 2012 21:13
Na UWM w Olsztynie wf na koniach może być na każdym wydziale i jest darmowy, tylko trzeba się odpowiednio wcześnie zapisać. Przyjmują również początkujących. Jest także koło naukowe, które też daje możliwość jazdy.


Na razie nie ma jazdy konnej na w/f. Ale może przywrócą taką możliwość.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 kwietnia 2012 08:34
Na SGGW jest taka możliwość ale trzeba za to dopłacić a jady to taka rekreacja. Niedopasowanie grup umiejętnościami więc co można zrobić 🙄
zastanawiam się nad złożeniem papierów na hipologię na UP w Lublinie, nie jako przyszły pełnoetatowy koniarz ale z czystej ciekawości i chęci pobycia z konisiami. ciekawe, jak będzie z frekwencją w przyszłym roku akademickim 😉 egzaminy praktyczne z tego co się dowiedziałam to śmiech na sali, trzy grupy - w grupie najbardziej zaawansowanej sprawdzane są trzy podstawowe chody. można iść z zerowymi umiejętnościami jeździeckimi. więc nie ma się co spodziewać niesamowitych umiejętności jeździeckich po tym kierunku. ale zawsze przyda się jakaś dodatkowa wiedza, choćby teoretyczna 😉
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
15 kwietnia 2012 10:10
[quote author=aquamaryna link=topic=87689.msg1372205#msg1372205 date=1334426359]
Na UWM w Olsztynie wf na koniach może być na każdym wydziale i jest darmowy, tylko trzeba się odpowiednio wcześnie zapisać. Przyjmują również początkujących. Jest także koło naukowe, które też daje możliwość jazdy.


Na razie nie ma jazdy konnej na w/f. Ale może przywrócą taką możliwość.
[/quote]

I to wszystko przez Studium... za dużo ludzi chciało iść na jazdy, a im się to ponoć nie podobało.
Mi na szczęście się udało ^^

Więc jak przywrócą, to polecam 🙂
Na wielu uczelniach funkcjonuje Akademicki Związek Sportowy, który oferuje naukę jazdy konnej. Zarówno na poziomie początkującym jak i zaawansowanym.

Jeżeli zaś chodzi o sport, to polecam studia jeździeckie na AWF w Gdańsku. Nie wiem jak jest obecnie, ale jeszcze kilka lat temu odbywało się to za porozumieniem tej uczelni z hipodromem w Sopocie.
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
29 maja 2012 16:09
A co myślicie o Prewencji Weterynaryjnej i Ochronie Zwierząt na UR w Krakowie?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 maja 2012 16:57
Na wielu uczelniach funkcjonuje Akademicki Związek Sportowy, który oferuje naukę jazdy konnej. Zarówno na poziomie początkującym jak i zaawansowanym.

Jeżeli zaś chodzi o sport, to polecam studia jeździeckie na AWF w Gdańsku. Nie wiem jak jest obecnie, ale jeszcze kilka lat temu odbywało się to za porozumieniem tej uczelni z hipodromem w Sopocie.

Na studia jeździeckie AWF w Gdańsku trzeba mieć minimum 2 klasę sportową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się