DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Burza to  powinno być zdjęcie na okładce katalogu produktów ivett!! 👍
Ja mam taka samą prośbę jak agaEl tylko mi chodzi o kaloszki rozmiar S - próbowałam sama kombinować ale mi nie wychodzi, skan albo jak by ktoś zrobił zdjęcie z wymiarami tak żeby było widać jaka krzywizne wyciąć  😡
dziewczyny ja mam taki obrys ale wydaje mi sie ze rozmiaru m :P
ale moglybyscie sobie wyciac z papieru i popróbowac do nogi.
wrzucać?
a nie macie kontaktu z kaloszkami zeby sobie odrysowac?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lutego 2011 17:51
Moje zwierzę dziś mnie pozytywnie zaskoczyło - czyli sesja dery by Ivett i koń urodzony model 🙂



i obowiązkowy crash-test

Zorilla no niestety właśnie nie mam "kontaktu". Ja tylko taka zakręcona jestem czy co?? 🤔wirek: 🙂
Będę bardzo wdzięczna za szablon nawet m-ki. W razie coś będę główkować ale szablon to już coś.

aga_muz@o2.pl
escada, eee tam, jutro dopiero coś odwalimy b.porządnego, wtedy było ciemnawo już i światła mało i w kiepskim miejscu 🙂 ale miło mi 🙂

bjooork, sama elegancja, to na polarze czy sama plandeka?
Zorilla dawaj na maila: anima1234@wp.pl ja tez mam swoją stajnię i brak kontaktu z kaloszkowcami 😉
grando_@vp.pl

ja też bym poprosiła odrys kaloszków ^^
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lutego 2011 21:27
dzięki burza derka na polarze, kolorystycznie dobrana tak, by nie razić pstrokacizną na dziadku, który i tak wygląda jak wygląda  😉 srokacze nie są łatwe do odziania
Super wygląda, też się bedę zaraz przymierzać do polar+ortalion bo kupna była za duża i poszła w świat. Mam ciężką wizję na bordową 😀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lutego 2011 21:39
Burza adres pod który należy się udać znasz 😉 - ta nasza dera jest z takimi fajnymi zaszewkami przy klacie, plus profilowanie dołem i fajnie układające się kliny- pierwsza dera, która rzeczywiście dobrze leży przy szyi (może nie najlepiej zdjęcia to pokazują) i jednocześnie zapewni mega swobodę w łopatkach. Pisałam już ivett, że na mega crash-testy baterie w aparacie nie wytrzymały, ale po zakończeniu sesji  łapałam dziadka dobre 15 min na padoku, bo chłopak stwierdził, że sobie pobiega i pobryka derka w niczym mu nie przeszkadzała.
Czyli zdane na 5 z plusem! Ja dzis założyłam zimówkę i teraz zobaczymy jak się spisze 🙂

Widzi mi się taka- wachałam się nad takim kolorem zimówki 😀
Burza super zestawienie kolorystyczne  😜. Piorkowi będzie do twarzy

Nie potrzebuję kolejnej derki, nie potrzebuję kolejnej derki  🤬
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 lutego 2011 09:34
Archeo sumie to żałuję że nie zabrałam wczoraj ze stajni nówki Króla Lucjana- dziś miałabyś szansę na pomacanie i zmierzenie

sesesese 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
NIEEE żadnych derek. Zbieramy na buty

Mały 🚫 Mam dla ciebie derki, tylko niestety nie wiedziałam, że dziś będziesz i torbę, w której mi je dałaś zostawiłam w moim samochodzie
ja mogę pochwalić się owijkami  🙂
może nie są świetne, ale mi się podobają  😉
[ciach] to nie miejsce na ogłoszenia

Oraz sama zrobiłam derkę dla "mojej" klaczki zimnokrwistej bo nigdzie niemoglam znalezc  takiej akurat na nią hihi ;d
Sama takze robie owijki(bardzo prosto!) oraz tunel/futerko na popręg jak i futerka na  naczolek, nachrapnik na kantarki ;]

[fotka jednych nausznikow zielonych i drugich czerwonych+ owijek ;d ]


swietne te nauszniki 🙂
Mógłby mi ktoś przesłać wymiary nauszników rozm. full ??

1.jedna strona " na czole "
2.całość z tyłu ( nie tylko tyle ile zaznaczone )
3.długość / wysokość na ucho
4.od tyłu ( samego ) , do czubka z przodu
5.dookoła ucha w miejscu kiedy zaczyna się "dziura na ucho "

Obiecane wzory kaloszków. Wydaje mi sie ze to Mki ale nie wiem.
Niestety nic lepszego nie mam, polecam wyciąć sobie z karki i przyłożyc do kopyta na próbe 🙂

http://item.slide.com/r/1/12/i/ANbe24wOaz8TVP460_oO3Wq47czFWteK/

http://item.slide.com/r/1/183/i/gEnS2J012T-7RWra26EGAtlUHk7QztaJ/  (zewnętrze to 50cm, nie 60)
dziękuje Zorilla  :kwiatek: będę kombinować 🙂
Prosze o pomoc-  🤔- spróbowałam uszyc czaprak -kupiłam gąbke u tapicera 1cm -- popikowałam jak pisałyście -wyszło troche krzywo ale jak na pierwszy to i tak super jak na moja maszyne w której ledwo mieściła sie taka grubość -- Mam problem jak wszyć lamówkę -- na zaokrągleniach ciągle wychodzi krzywo--tzn marszczy sie -- Wytłumaczcie mi łopatologicznie jak to zrobić --możę wszywam ze złej strony -- bo pierw od spodu a potem na zewnątrz -Na początku próbowałam odwrotnie ale krzywo wychodził szew na zew stronie, odprułam  i spróbowałam odwrotnie . Czego Wy uzywacie do lamowania waszych czapraków-- gruba taśma nośna którą kupiłam w sklepie wogóle nie nie nadaje do mojej maszyny bo za grubo jej z czaprakiem . wiec uzyłam materiału z czapraka pociętego i zaprasowanego --ale teraz mam kłopot z marszczeniem .
Poradźcie co najlepiej uzyć -- i jak wszyć lamówkę na te zaokrąglenia by sie nie marszczyła .  🙁
Ja jak robiłam swój czaprak to olałam lamówkę i przyszyłam ręcznie sznurek ozdobny...  🙄
http://voltopiry.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=88.0;attach=73283;image
krzywo, bokrzywo, ale z daleka na koniu nie widać ;p
Zorilla widziałam,że szukałaś kiecki na konia? ;D Ja w takiej jeździłam pokazy kadryla. Poszukam zdjęć to pokażę jeśli jeszcze jesteś zainteresowana

[quote author=Moniqś link=topic=88.msg902175#msg902175 date=1297944525]
Ja jak robiłam swój czaprak to olałam lamówkę i przyszyłam ręcznie sznurek ozdobny...   🙄
http://voltopiry.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=88.0;attach=73283;image
krzywo, bokrzywo, ale z daleka na koniu nie widać ;p
[/quote]
😉Dzieki--ale ja juz uszyłam ten czaprak i teeaz boki są nie wykończone troche sie szczepia -musi byc ta lamówka --sznurek też planowałam wszyć ale jeszce go nie kupiłam -
Mam pytanie do fachowców od szycia CZAPRAKÓW JAK IVET I I INNE ŚWIETNIE SZYJĄCE KOLEŻANKI - CZY JEST JAKIŚ SPOSÓB NA WSZYWANIE SZNURKA MASZYNOWO--JEST DOŚĆ GRUBY--I NIE ZABARDZO WEJDZIE POD MOJEGO ŁUCZNIKA --CZY SA JAKIEŚ SPECJALNE STOPKI- mam do mojego łucznika chyba 6 stopek ale nie wydaje mi sie żę mogły by pomóc w wszywaniu.
grando_ pokaz pokaz to ciekawe a jakys zrobila zdjecie na płasko rozłozonej, o ile o to mi chodzi i mozesz to jasne ze sie przyda 🙂
Słuchajcie straszniee potrzebuję pomocy
Potrzebuję przepis i wymiary jak zrobić czaprak rozmiaru full 🙇 pomóżcie \!!!!
haha szykuj sie na e-hejting w twoja strone, w tym watku jest milion przepisów na czaprak, wpisz w wyszukiwarke byłagm.
juz nawet mnie sie nie chce tego po raz nty pisac, a jestem zwolenniczka powtarzania a nie przeszukiwania 150 stron wątku.
Zorilla powiem ci szczerze,że nie wiem gdzie podziałam swoją kiecke ;/ Ale jej wzór jest tutaj: tylko ta była w 2006 roku, a potem uszyłam sobie taką zieloną. Była jeszcze złoto brązowa. Jak poznajduje zdjęcia to je wrzucę.

okazało sie ze dziewczyna w stajni ma taka konkursowa, wiec sobie wykorzystam za wzór ale dzieki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się