DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

okunka, bardzo ładny pierwszy, piękne połączenie kolorów
u mnie ostatni też wygląda na fiolet 😉 ale całkiem ładny 😉
Hehe, mój aparat pozdrawia 😉 ten drugi granatowy pad jest tak samo ciemny jak pierwszy 😉 a ostatni kruczoczarny jest tak głęboki że mój aparat myśli że jest ciemno i automatycznie rozjaśnia obraz 🤣
carmelka   Extremly photogenic... potato
14 stycznia 2014 18:29
okunka super! Kolory piękne i uszyty bardzo starannie 🙂
może czas na DIY aparat co by robił zdjęcia rzeczy w realnych kolorach?
okunka Nie jesteś sama  😉mój aparat też żyje własnym życiem i oddaje takie kolory jakie mu się podobają  🤣
przedstawie to na przykładzie mojego dzisiejszego dzieła. Czaprak jest w różowe kwiaty na szarym tle, a wyszły jakieś czerwone?
No nic w rzeczywistości ten wzór jak dla mnie wymiata  🙂
carmelka   Extremly photogenic... potato
14 stycznia 2014 20:07
asicaa239 kolejne Twoje zdjęcie i jestem coraz mocniej zakochuję się w Twoich "wyrobach"! Jest boski! Na zamówienie też takie robisz?
carmelka Tak 😉
asicaa239 a za ile? polarowe derki też szyjesz?
to już by na pw wypadało

fajowe wzory. też codura ?
mirti2 Tutaj o takich rzeczach sie nie rozmawia 😉
horse_art Taak codura 😉 Trochę mieszane uczucia mialam co do tego wzoru, ale jak rozpakowałam go z paczki to mało mi oczy nie wyskoczyły z oczodołów ;p

A tak w ogóle to mam pytanie do dziewczyn które szyją czapraki, czy macie jakieś specjalne stopki do pikowania?? ;>
Pozazdrościłam Wam twórczości i sam usiadłam do maszyny 🙂
Wyszło tak:
oto zdjęcia prowizorki pasa na szetlanda 🙂

edit: to ten pas o którym już pisałam , miał tylko trzymać czaprak , zdaje egzamin nie gniecie nie obciera, z pasa od krajzegi
dittka  Wyszło baardzo fajnie🙂
Asicaa239 - dzięki 🙂
Mam już przygotowane ulepszone wersje. Jak uda mi się zrobić dobre foto, to wrzucę.
dittka, fajne zestawienie kolorow! i kroj super!
a tu nauszniki, robione na większego konia : cob
i halter bez ściągi
dittka, wygląda jak kupna, prosto ze sklepu 🙂 super wyszła!
(PS. ale konisko!)
Moje drugie podejście 🙂

oczywiście zdjęcia na modelu by się przydały, może dziś się uda 🙂





ciekawe czy na ciemnosiwym będzie widać te ciemnofioletowe błyskotki  ❓
Myślę że będzie widać, tym bardziej w słońcu 😉
asicaa239 przepraszam  :kwiatek:
carmelka   Extremly photogenic... potato
15 stycznia 2014 19:50
dittka piękna
I "kucyk" cudny 🙂
no i mój koń ma większy łeb niż mi się wydawało :/

41cm naczółek za mały


w moim ogłowiu okropnym, które używam do zajeżdżania, nie będzie mi żal jak Rolek je porwie [tfu tfu]


zmusić go do chwili bezruchu  🤔wirek:




milkiwaj, fajnie wygląda 🙂  nie wolisz lekko choć opadającego?
nakupiłam materiałów na takie ale coś czaso-weny brak :P tylko sobie naszyjnik zrobiłam w ramach ćwiczeń (i prawie nerwicy dostałam haha 😉 )
horse_art

miał być lekko opadający, ale na szybko zrobiłam, a na oko długość...  🤬

teraz jeszcze wynalazłam kilka swoich koralikowych robótek i będę je przerabiać 😉

ehh ;( tak jak myślałam nikt nie lubi materiałowych nauchów    🤬  foszek    🤔
ja w ogóle nie lubię nauszników 😉, ale musiałam latem zakładać dzierżawionej klaczce jak były te muszki wstrętne

może ktoś zechce jak się robale pojawią?
ja teraz wystawiłam derkę siatkową na sprzedaż i to też nie jest chyba za dobry moment 😉 😂


czy ktoś próbował drutu pamiętającego kształki uzyc do naczółka? mam sznur koralikowy zrobiony na szydełku i wsadziłam w niego własnie taki drut, tym razem zmierzyłam :P i jeszcze muszę domontować uszka
oprócz kleju, tym razem jeszcze przeszyję dla pewności  😉
Cześć chciałam się was zapytać co myślicie o takim kroju kantara? W polsce chyba nikt takich nie robi, prawda? Za wzór brałam kantar z argentyny niestety sznurek do Shamballi reaguje inaczej niż zwykły sizal. Ale spisuje się równie dobrze. Przy szarpaniu nic się nie urwało nic nie odpieło. Jestem z siebie dumna 😀 a wam jak się podoba? (koń średnio pokazowy) 🙂
Haha nie mogłam się powstrzymać 🤣 fuksja wygląda dobrze z każdym kolorem 🙂 tutaj wersja ujeżdżeniowa z granatem i srebrnym sznurem 🙂

Zamowkantar - szkoda że słabo naciągnięte te paski, bo wygląda dość ciekawie 😉

Milkiway - jakoś drucik mnie osobiście nie przekonuje ale niech się wypowiedzą osoby robiące naczółki w większych ilościach 😉 ja mam przed oczami rdzewiejący sztywny kawał drutu który nie układa się zbyt dobrze na końskim łbie 😉
karla158, ja lubie 🙂 bardizej niż włóczkowe nawet. fajny jest ten twój, choć kolory i aplikacja zupełnie "nie moje". pokaż koniecznie na dużym koniu - na bank będzie lepiej sie prezentował...bo na kucyku to jak na miśku 😉)))

zamowkantar,  a tam jakieś koraliki są? fajna sprawa, taki "inny" 😀 tylko bym zrobiła troche krótszy zeby sie naciągał i szerzej chyba na nosie? tak mi się takie ogłowia kojarzą że mają szerzej. ogólnie super.  takie ogłowie sobie planuje ..ale to kiedyś tam jak będzie czas i nadmiar materiału a z tym (pierwszym głównie) to debet zwykle... 😉 pare lat temu z linek (jak kantary sznurkowe) taki kantar czy ogłowie? robiłam. oczywiście na oko i nie pasował do końca  😁, znalazłam wczoraj w pudle i zastanawiałam się co to jest 😉

milkiwaj, jak się zmierzy za maly prosty (ciagnie paski policzkowe pod oczy) i doda centymetry na opadanie, to czesto zamiast opadającego mamy prosty dobrze dopasowany/luźny. trzeba dobrze mierzyć
Koraliki do shamballi drewniane. czarne. Jest ich tylko kilka.

A naciągałby się bardziej, gdyby nie koraliki. To przez nie właśnie wygląda jakby był źle dopasowany. Ale kilka razy musiałam go poprawiać bo też robiłam na oko. Najpierw za duży, później za mały... Aż w końcu w stajni robiłam i co chwile sprawdzałam czy pasuje 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się