DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

natalias143 bardzo fajny materiał tylko ciekawe jak wytrzymały  🤔
któraś kiedyś pisała że jej się siateczka bawełniana rwała ..
hmm .. sama szukam materiału na spód i myslałam o siatce kaletniczej, ale ciekawe czy ta się sprawdzi  👀
wabankowa jeśli chodzi o siatkę bawełnianą, to ja używam z  bardzo drobnymi oczkami, właśnie po to by uniknąć ewentualnego przerwania się😉 A co do kaletniczej to niestety jest za sztywna, koń może się od niej poobcierać😉 fajnie spisuje się bawełna, coś jak na prześcieradła! nie za grubę pod maszyną się fajnie układa. Tylko cenowo jest droższa od siatki bawełnianej😉
Ja używam podobnej siatki, tylko z drobnymi oczkami 🙂 kaletnicza jest trwalsza ale za to sztywna i właśnie może obetrzeć konia przy dłuższym użytkowaniu. Moim zdaniem znaczenie ma też jaki materiał dajesz na wierzch i co do środka - bo chodzi o przepuszczalność. Siatka bawełniana przepuszcza wszystko, jeśli dasz mało wypełnienia, to niestety ale pot koński przejdzie przez wierzchni materiał... a przecież czapraki generalnie służą do zabezpieczania siodła przed niszczącym działaniem potu końskiego 😉
Czy ktoś ma pomysł czym można przemalować sprzączki w kolorze mosiężnym na czarno? Błagam help!
Próbowałam jakimś środkiem, który powinien spowodować zmianę koloru na czarny, ale najwyraźniej nie chwyta - to musi być inny metal, ale nie mam pojęcia jaki..
Dla podpowiedzi - jest to ogłowie kieffera, więc nie jest to byle jaki stop..
Błagam pomóżcie!  😵
natalias1234  możesz dodać foty czapraczka na szetlanda ? pochwal się , a z drugiej strony szukam czegoś pod pas  dla szetlanda , aby tylko sobie leżało , bo młodzik dopiero przyzwyczajam , więc zapraszam na priv jak zainteresowana 🙂
To tak ja się znowu wcisnę ze zdjęciami ... Tym razem naczółek z tasiemek :P I mam pytanie : Spód naczółka nie będzie obcierał konia ? I czy długość naczółka (45 cm) nie jest za duża ? Robiłam już naczółek ,ale nie pamiętam wymiarów  😤
Fokusowa A sprejem (tą taką farbką w spreju) dało by radę ? Bo są chyba do metali tak mi się wydaje ...



karlotka35 właśnie znajomy polecił farbę dla modelarzy, ale 200 zł za tubkę to trochę za dużo.. No nic, rzeczywiście przejdę się po jakiś budowlanych sklepach w poszukiwaniu farbki w sprayu w atrakcyjnej cenie 😉
Dzieki  :kwiatek:
natalias1234  możesz dodać foty czapraczka na szetlanda ? pochwal się , a z drugiej strony szukam czegoś pod pas  dla szetlanda , aby tylko sobie leżało , bo młodzik dopiero przyzwyczajam , więc zapraszam na priv jak zainteresowana 🙂


pokażę jak będzie gotowy, muszę jeszcze zrobić lamówkę 🙂
później postaram się też wrzucić zdjęcia nauszników robionych na szydełku...
sa specjalne farby lub lakiery kolorowe w sprayu, Dostepne w sklepach jak OBI, praktiker i w sumie chyba kazdym budowlanym
Słuchajcie, mam pytanie. Czy da się skrócić derkę z szerokości (długości w pionie)? Derka malutka, długość po grzbiecie 60-70cm, ale niestety w dół za długa. Polarowo-ortalionowa z lekkim wypełnieniem w środku. Jak się za to zabrać i czy warto?
karlotka35, obetrzeć nie obetrze, ale sie poniszczy no i pobrudzi. doklej albo doszyj jakiś filc, skóre, gładką tkanine. 45 cm bedzie dobre- na perszerona 😉
full mają zwykle 41-2 cm. 45 sa opadające. 2-3 cm robią dużą różnicę. a to nie opadnie - będzie odstawać. chyba ze koń z bardzo szerokim czołem.

episode, a ta długosć przeszkadza?
chyba ze skracaniem problemu nie ma (polarówke tak robilam.....znaczy mama :P) odpruwasz lamówke, odcinasz, przyszywasz ja znowu i tyle. i jak mocowanie pasów bedzie teraz za blisko, to też je odpruć i doszyć
przeszkadza trochę klin na łopatkę. a muszę skrócić, bo to dla psa ma być, a sięga mu no.. nisko 😉
dla psa 😀 no nie pomyślałam 😉
przerabianie klina to już większa chyba sztuka 😉
a da się skrócić od góry? Trudne to? 🙂
a można zrobić lamówkę do czapraka z miękkiej wstążki, czy zbyt delikatna? alcantary mam już delikatnie dość (ale jeszcze powalczę 😀)
episode, dziwnie sie czuje podpowiadając, bo ja laik w szyciu. ale tak sobie patrze na taką derke... no i jesli ma szew na górze to mozna przeciez rozpruc i przeszyć raz jeszcze, a jak nie ma to przeciąć. tylko nie mam pojecia, jak zrobić zeby szew nei był wystający i urażający (no żeby do srodka był miedzy warstwy schowany) bez prucia całej i wywracania na 2 strone, w polarze jeszcze widze łątwo bo 1 warstwa ew. + taśma...ale w takiej? dwuwarstwowej? no i czy zwykła maszyną się da?
no właśnie tak się zastanawiam.. 🙁 kurczę derki mam po grzbiecie ok, ale na długość to prawie do samej ziemi... 😉
Hej dziewczyny 🙂pochwalę się kolejnym futrzanym wytworem:P Z okazji mrozów i tego, że w tyłek często marznę sprawiłam sobie nakładeczkę na siodełko z naturalnego futra  😎
Co sądzicie? Dodatkowo dorzucam do oceny komplet kalosze z czaprakiem jaskółka z logiem ferrari 😉)
Bardzo fajna nakładeczka 😀
Po tym jak dzisiaj w tyłek zmarzłam stwierdzam, że też muszę sobie taka sprawić kiedyś  😁

asicaa239 świetne, tyłeczek nie powinien teraz marznąć :P
horse_art Dziękuję za radę  :kwiatek: Spróbuje podkleić filc  😉
asicaa239   😲 Boski czerwony komplecik i świetna nakładka  😀
asicaa239 - gdzie można dostać futro naturalne?

Tak patrzę na te wytwory Wasze i dla mnie to jakaś czarna magia  😡
czy któraś dobra duszyczka napisze mi (może być na priv) jak zrobić od podstaw naczółek z cyrkoniami?
przeglądam forum, jakieś pojedyncze info są tylko niekoniecznie wiem jak się zabrać  😁
Ta nakładka na siodło super- i na czasie jak najbardziej
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 stycznia 2014 10:57
Podbijam pytanie o futerko naturalne  😉 Mam żel starego typu powiedzmy(taki czarny). Troszkę się zaczął rozłazić, w sumie po 12 latach ma do tego pełne prawo. Obszyłam go zwykłym materiałem, ale chcę go jeszcze potraktować futerkiem. Myślałam, żeby zrobić dwa pokrowce na niego, jeden ze sztucznego, drugi z naturalnego futra, tylko pytanie gdzie takowe dostać 😉
Mozii jak już na coś wpadniesz i zrobisz to się pochwal, też bym chętnie swój stary w ten sposób potraktowała 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 stycznia 2014 11:04
Nie ma sprawy 😉 Popatrzę u siebie jeszcze. Mam hurtownię materiałów 10 km od siebie, może tam będzie 😉 Chociaż sztuczne 😉
Dziewczyny, miała któraś w łapkach brillanta i wie jakiej wielkości jest zaznaczony kwadracik ?
Mam niecny plan i bardzo mi ta wielkość jest potrzebna  👀
Dołączam się do pytania, gdzie znajdę futerko naturalne? 🙂

wabankowa, który kwadracik? ten najmniejszy powinien mieć bok ok. 1cm -1.5cm, a te dłuższe ścianki po 5-7cm? Ale pewności nie mam 🙂

edit: nie zauważyłam zdjęcia  😡 ale on powinien mieć około 7cm 🙂
hmm ... właśnie się tak zastanawiałam czy nie coś koło 10.
Jeśli ktos ma dokładniejsze dane to byłabym wdzięczna  😀
Dziewczyny co do futra naturalnego to mam je prosto od garbarza. Szukajcie takowych w swoich okolicach. Bo można od nich w bardzo atrakcyjnej cenie kupić naturalne furo.
Ja w  sumie to dzięki znajomej dostałam na niego namiary, i teraz mam dostęp do futra różnej długości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się