DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

moja się trzyma tylko dzieki szwom 😉))

o! prąd włączyli! (wichura od wczoraj to i prądu i neta nie było) ide dziubać 😉
może zrobie coś ekstra przy okazji :P

Widek07, wciąż czekam na twój pomysł - jaki chcesz 😉
Widek07, całkowity opad szczęki!
Widek07 ja tez chce takie, do mojego wysnionego polopadu czerwono-czarnego!  zakochalam sie w nich 🙁 i mi sie podobaja i teraz bedzie mi smutno bo ja takie chce , a nigdzie nie kupie 🙁
Witam!
Mogłybyście mi doradzić co doszyć na czaprak aby ładnie się błyszczało a zarazem dało się doszyć maszyną? Chodzi mi raczej o jakieś cekiny lub coś w tym stylu.
Wczoraj naoglądałam się jednego przejazdu na Cavaliadzie gdzie pewna amazonka miała granatowy czaprak i na pikowaniu widać było że coś się ładnie błyszczało i non-stop zastanawiam się co to mogło być...
mały koniowaty  może była naszyta srebrna nić na pikowany albo brokat do materiału  🙂  pytaj w pasmanteriach , a są też czapraki gdzie na pikowaniu są naklejone brylanciki 🙂
No właśnie też o tym myślałam ale jakoś doklejanie brylancików do czapraka średnio mi się widzi bo pewnie znając życie wszystko zaraz poodpada 😀
Mały koniowaty,  mam aplikacje z temo dżetów. nie jakoś od razu i w cąłości (imię konia wiec troche kryształków jest) ale tak. odpada.
lepiej przyszyć - szczególnie jesli nie mają być w zgłębieniach
Dziękuję wszystkim , bardzo mnie to dopinguje i jest bardzo miłe . Niestety  nie szyję na zamówienia , ale może kiedyś się uda i zacznę . Wbrew pozorom wykonanie takich czapsów nie jest trudne, kto potrafi uszyć czaprak powinien poradzić sobie bez problemu .
Jeszcze raz dziękuję i czekam na dalsze wasze tak udane  propozycje .
Horse_art ja nie będę nic narzucać, sama wymyślisz i wykonasz to będzie super . Ja teraz nie jeżdżę, to i nie czas bym zamówienia  składać , ale podziwiam bo pięknie się prezentują 😍 i ślinka mi kapie  👍.
Widek07 a można wiedzieć z jakiej skóry to szyłaś ? Bo zastanawiam się czy moja maszyna taką normalną by przeszyła xD
Widek07 twoje czapsy są wspaniałe! a z jakiej to skóry? eko czy naturalna;>
Poza tym co do skórzanych wyrobów, jako iż mam na stanie neopren to sobie uszyłam pierwsze ochraniacze kontaktowe;p Puki co na przód, muszę je zmierzyć czy będą pasowały w ogóle bo na oko robione😉
Ale genialne!
Aż trudno uwierzyć że to na domowej maszynie robione 😀
Widek07, nie chodzi o to czy się da czy nie (krawcowa do której nosze ubrania do przerobienia też mi czapsy (z grubej porzanej skóry z podszewką) zszywa) tylko o projekt - o fajny pomysł 😉
więc.... wymyśl jakiś fajny naczółek 🙂
Mały koniowaty Akurat na domowej nie robione tylko typowo przemysłowej :P Nie wiem czy zwykła domowa dała by radę takiej kombinacji skóra + neopren 5mm 😉
Ale dziękuje! puki co to moje pierwsze kolejne mam nadzieje będą lepsze 😀
Niestety nie jest to prawdziwa skóra, ale taka bardzo miękka eko , na spód dałam tak dobrze znaną alkantare/ taka jak na czapraki /, a tam gdzie powinna być guma , a  takowej nie miałam to dałam gruby elastik , taki ze starych spodni dresowych .
Zobaczymy ja się sprawdzą w użytkowaniu
Horse_art  spróbuje coś pomyśleć , ale tak w guście dla czarnego  😉
Widek07, łał...  😲 Niesamowite. Też kiedyś będę umieć.  😲
A ja zszyłam stajenny czaprak w ramach czynu społecznego. Igłą i nitką. Szkopuł w tym, że moje wcześniejsze doświadczenia z szyciem ograniczały się do przyszycia guzika do szmatki na technice.  🏇 Ale nie jest aż tak krzywo, nawet wszyłam rzepy (prawie, jeszcze 3 :P).
A że szwy krzywe, cóż. Mogli mi nie dawać tych czapraków do zszycia. xD
To było tak apropo diy.  👀
deborah   koń by się uśmiał...
17 marca 2014 14:57
wreszcie mam ładniejsze zdjęcie mojego DIY na zawody 🙂
czaprak, odnowiony kask i fraczek bling bling
deborah, strasznie fajny czaprak. Cyrkonie nie odpadają? Czym mocowałaś?
deborah   koń by się uśmiał...
17 marca 2014 15:35
harja, mam taką specjalną maszynkę do wgrzewania. Jeszcze żadna nie odpadła..  A prałam już i po praniu nic się nie zdarzyło. wszystkie na miejscu.
o kurczę, super! a masz może zdjęcie z bliska? 🙂
asds   Life goes on...
17 marca 2014 15:57
Deb

co ty mi do bloku zaglądasz? 😀
deborah   koń by się uśmiał...
17 marca 2014 16:00
harja, zrobię jak będę w stajni 🙂

asds, gdzie zaglądam?  😡 😡
deborah, jak oglądałam wcześniej zdjęcia na facebooku, to poznałam Cie po kasku 👍
Deb - zestawik super :-)! Klasycznie , elegancko i bardzo kobieco :-).
Wreszcie mam się czym chwalić  👀
Moje pierwsze starcie z alcantara i muszę Wam powiedzieć, że jestem baaaaaaaaaaardzo zadowolona.
Tak bardzo, że czaprak jeszcze nie skończony a muszę się pochwalić  😁


Edit: dodaję zdjęcie gotowego i takie które pokazuje jaki jest fajny puszysty ^^
Wypwłnienie 1 cm pianka + 2 cm wata.
wabankowa, patrze patrze i napatrzeć się nie moge!
świetne kolory(to złoty? miodowy?)i wykonanie! pod moje siodło by nie pasował (za nisko ten łuk) ale normalnie ...też taki chce ! <3

i pokaże coś co właśnie dostałam... koń był wcześniej, ale teraz już całkiem komplet szajbuskowy 😀 mój Carpe diem jako uzytkowy i ozdobny szajbusek w technice której nie umiem wymówić ani napisać 🙂
jestem wzruszona, wiec foty już -na szybko, przy lampie, w sobote zrobie przy oryginale i na modelu 🙂
to małe, co całkiem mnie zaskoczyło (tak sobie opowiadałam jakby tu taki zrobić żeby jajko z dupki nie wystawało....i ciach! mam 😀) to pokrowiec na wielkanocne jajko, a reszte roku będzie robił za ochraniacz na telefon, klucze czy jakies leki w torebce 🙂
oczywiście dzieło Sio:

horse_art dziękuję  :kwiatek:
Kolor ze zdjęcia miał być bananowy, ale oczywiście w rzeczywistości jest inny. To taki miodowy wpadający w złoty jest. Jutro będę miała zdjęcia na koniu w świetle dziennym 😉
W kolejce czekają jeszcze 2 szyte na zamówienie, tylko na siateczkę czekam bo idzie,idzie i dojść nie może  😤

Wiesz zawsze można pod wymiar uszyć  😁

A koniki geniale !. Czapkę na fejsie widziałam i naprawdę podziwiam wykonanie. Sio: jest genialna w tym co robi  😀
wabankowa, łał  💘 Cudny :3 Też się kiedyś nauczę :3 Tylko potrzebuję większej maszyny, bo ledwo zszylam porwany  🙁 Aktualnie próbuję ogarnąć, jak zrobić i przyszyć uszka do nauszników.  🤣
Jeeej, horse_art, ale ślicznie :3
Wabankowa, cudny! 😀 ja planuję od jakiegoś czasu zrobić takiego tylko bananowy kolor, bo zakochałam się w eskadronowym i mi się śni po nocach 😀iabeł: Jak jakaś dobra dusza zobaczy gdzieś alkantarę w bananowym kolorze to bardzo proszę o info, będę wdzięczna  :kwiatek:
Dzięki :* na stajni dzisiaj każdy pytał gdzie kupiłam i nie wierzyli że ręcznie szyty ^^

Okunka ja właśnie to samo, jestem w nim mega zakochana i ten miał taki być.  No ale, na zdjęciu kolor wyglądał jak bananowy a okazał się miodowo-złoty 🙁 ale jeszcze sobie uszyje taki bananowy, zobaczycie  😀iabeł:
ma ktoś może jakieś dane kontaktowe, inne niż pw, mail, do użytkowniczki krysiex213? zamawiałam u niej czaprak w październiku, wpłaciłam zaliczkę i od tamtej pory cisza..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się