Polskie ubojnie

Rozgrywają, co ciekawe te ubojnie wcale się tym nie szczycą i nie chcą o tym rozmawiać...
Mnie oburza niefrasobliwe podejście ministra do hierarchii aktów prawnych.
No i ten upór przy ubojach religijnych. Dawno, dawno temu miało to praktyczną podstawę.
Wykrwawione mięso się wolniej psuło. Ale dziś? Dziwaczenie i tyle.
caly smaczek koszernego uboju, polega nie na wykrwawieniu, ale na tym, ze zwierze musi byc swiadome...pewnie jest w tym jakis zamysl, aleantysemita jak ja, nie jest w stanie go zrozumiec 😵
nie tylko antysemita wrotku...
fundacje zajmuja sie od lat  transportami, chlopami, skaryszewem zamiast zajac sie tym prawdziwym okrucienstwem
niestety, jestesmy panstwem prozydowskim i wszyscy sie boja u gory cokolwiek zrobic w tej kwestii

to kwesta definicji. Kiedys antysemita to byl ktos kto nie lubi Zydow, dzis antysemita to taki czlowiek, ktrorego Zydzi nie lubia.
a jeśli się nie lubi Żydów to kim teraz się jest..?
nie wiem, bardzo cenie kulture jidysz, wiec nie wiem
Zostanę przy antysemityźmie.
W końcu i tak wiadomo, że światem rządzą Żydomasoni, więc opcji na poprawę sytuacji tych zwierząt nie mamy.
Za duża kasa za tym stoi 🙁

Dołączam obraz maszyny: (uwaga nie dla wrażliwych)


to tylko utwierdza mnie w pewnych przekonanich...
Dlatego z jednej wytwórni wędlin nie jem i mięsa od nich nie kupuję!
agulaj79, zaręczam Ci, że to czy jakaś ubojnia prowadzi produkcję takich produktów, nie stawia innych ubojni w lepszym świetle.
Nie mało jest w necie filmów, gdzie widać jak cierpią w rzeźni zwierzęta ubijane "tradycyjnie".
Jedząc mięso w sumie brzmieć mogę jak hipokrytka...

A tak nawiasem - się zastanawiam co się dzieje z kurami z klatek (3), które już są stare i nie znoszą jajek Kiedyś widziałam ze takie na śmietnik wyrzucają.
(koniec filmu)



Czyli kiełbaski idziemy kupić na wieś, choć wątpię, żeby tamte świnki były zarzynane bardziej humanitarnie. No przynajmniej w większości nie są przytomne...
cieciorka   kocioł bałkański
11 maja 2012 14:16
agulaj79, wow, gratulacje, to nie masz sobie nic do zarzucenia.

Thymos, nie znalazłam określenia na osobę, ale w zasadzie zjawisko powinno się nazywać antyżydowskość. czyli co, może antyjudaista? hm, średnio brzmi.
Ale dla Żyda, nie musić nawet nie lubić żydów, żeby być antysemitką :P

Ja tam uważam, że oni czerpią jakąś dziką podnietę z zarzynania. I w ogóle, że religijni ludzie to jedno z największych, zło świata. Religie to debilizm.
Żydzi w tym kontekscie wg mnie wykorzystują swoją inteligencję i zdolność wymijania praw, swoich i cudzych,jawią się nie pierwszy raz jako hipokryci, a muzułmanie wyglądają, jak jakieś prymitywne plemiona skaczące wokół gara. Nie kumam takich zakazów, nakazów, czystości rytualnych i podobnych. Wiem, jestem do bólu zeuropeizowana, i tak, uważam że to słuszny punkt widzenia.
Dobra, wiem też że to śmiesznie brzmi w zestawieniu z moim avatarem, ale UJ z tym :P
poza tym, ze Europa to kultura judeochrzescijanska, to pieknie i po marksistowsku napisane.
...ateizm no i trudno o gorsza religie, niz ateizm 🤔
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 maja 2012 15:14
Zostanę przy antysemityźmie.
W końcu i tak wiadomo, że światem rządzą Żydomasoni, więc opcji na poprawę sytuacji tych zwierząt nie mamy.
Za duża kasa za tym stoi 🙁

Dołączam obraz maszyny: (uwaga nie dla wrażliwych)


to tylko utwierdza mnie w pewnych przekonanich...


Pierwszy film, który dosłownie mnie powalił... U mnie w rodzinie zawsze podkreślane jest, że jak trzeba ubić zwierzę, to tak, aby jak najmniej cierpiało...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
11 maja 2012 15:31
A mnie przerażają paradoksy w naszym prawie  🤔 Nie miałam pojęcia, że takie rzeczy można LEGALNIE robić, podpierając się kretyńskim rozporządzeniem.

edit. A do Żydów (jako do narodu) nic nie mam, byłam wychowywana w szacunku do tej nacji, ale ortodoksi, to jakaś kompletna pomyłka. Zresztą jak w każdej religii...
Thymos, myslałam że widziałam już wiele i mało co jest w stanie mną wstrząsnąć, ale jednak sie przeliczyłam, pierwszy filmik wstawiony przez Ciebie totalnie mnie rozwalił, nie sądziłam, że w ogóle w tym kraju może sie coś takiego dziać, w dodatku LEGALNIE.

I jeszcze minister rolnictwa, który mówi "Na temat humanitarności proszę mówić z humanistami"... brak słów...

i teraz pada pytanie, dlaczego taka np fundacja Viva milczy o tym kompletnie? 😎
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 maja 2012 17:05
... Bo to nie są koniki od złych rolników  😀iabeł:
cieciorka   kocioł bałkański
11 maja 2012 17:22
Czy ja wiem, czy milczy? Podpisali się pod listem do premiera, gdzieś trafiłam na ich broszurę i notkę na stronce. Zajmują się zagadnieniem rzeźni w ogóle.

A co do samych zainteresowanych procederem- też nie wszyscy są zdania, że zwierze ma być przytomne. Są tacy i ubojnie, które ogłuszają zwierzę przed poderżnięciem.
... Bo to nie są koniki od złych rolników  😀iabeł:
zlych rolnikow katolikow 🍴
a jak zwierze bylo ogluszone przed wykwawieniem, to jest trefne(nieczyste) i nie nadaje sie do jedzenia dla czlowieka, tylko dla psa lub goja(prawie wierny cytat z Talmudu)
sam tytul watku jest dosyc przewrotny, bo tyle polskie te ubojnie, ze na terenie administracyjnie polskim...zupelnie jak "polskie obozy koncentracyjne"
Thymos,  wymiękłam przy zarzynaniu owiec/kózek. wolałam wyłączyć, bo nie wytrzymałabym całego raczej. jak piję mało, to nalałam sobie wina, żeby mi sie rece przestały trząść.

Chyba najgorsza jest perspektywa bezsilności jednostki.
dempsey   fiat voluntas Tua
11 maja 2012 19:33
Z ciekawości poszłam tropem określenia "szechita" (ubój koszerny) i trafiłam na światłe argumenty drugiej strony. Pod koniec okraszone, a jakże, argumentem holocaustowym
http://fzp.net.pl/judaizm/ue-szechita
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
11 maja 2012 19:52
zawsze to będą wyciągać  🙄
mnie uczono że ogłuszanie jest humanitarne, a nie coś takiego..
Ostatnio na końskim targu niedaleko W-awy widziałem handlarza, który skupował kuce szetlandy i większe.
Miał ich kilka na samochodzie wybierał same najtańsze stare lub trefne.
Zaciekawiło mnie to i co nie co się dowiedziałem ,wiecie po co je skupował?
Handlarz ubija te maluchy i dostarcza do restauracji ponoć biznes jak cholera.
Mięso idzie do warszawskich orjentalnych restauracji i na kebaby.
Pozdro.
tak sobie pomyślałam... pora późna, być może rano okaże się że to nie ma sensu - ale:

skoro ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie zabrania takich praktyk (Art. 34. 1. Zwierzę kręgowe w ubojni może zostać uśmiercone tylko po uprzednim pozbawieniu świadomości przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.
2. W ubojni wyodrębnia się pomieszczenie do przetrzymywania zwierząt oraz pomieszczenie do ogłuszania i wykrwawiania zwierząt) a rozporządzenie jest w tym zakresie wyraźnie niezgodne z ustawą - to być może istnieje procedura, żeby to zmienić a przynajmniej spróbować.

Zgodnie z Konstytucją Trybunał Konstytucyjny może orzec o niezgodności rozporządzenia z ustawą w trybie skargi konstytucyjnej, kontroli instancyjnej albo pytania prawnego - wg. mnie dwie pierwsze opcje odpadają - ale być może do zastosowania jest trzecia. Mnie też ubój rytualny wkurza i uważam, że nie powinien być praktykowany - być może z pomocą jakiejś organizacji pro-zwierzęcej (która mogłaby zainicjować spór, miałaby w tym interes prawny) dałoby się spróbować poddać to rpzporządzenie pod kontrolę TK.

Czy jest na sali ktoś, kto chce mi pomóc?
hihi, a kiedy to wspaniala viva zainteresowala sie tym tematem?
http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=14911&sid=07fefb0148970a40300eb88093d45c06
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 maja 2012 10:42
Ostatnio na końskim targu niedaleko W-awy widziałem handlarza, który skupował kuce szetlandy i większe.
Miał ich kilka na samochodzie wybierał same najtańsze stare lub trefne.
Zaciekawiło mnie to i co nie co się dowiedziałem ,wiecie po co je skupował?
Handlarz ubija te maluchy i dostarcza do restauracji ponoć biznes jak cholera.
Mięso idzie do warszawskich orjentalnych restauracji i na kebaby.
Pozdro.


Ja bym napisała: ,,smacznego!". Dobrze, że nie jadam już kebabów i nie chodzę do restauracji...
Z ciekawości poszłam tropem określenia "szechita" (ubój koszerny) i trafiłam na światłe argumenty drugiej strony. Pod koniec okraszone, a jakże, argumentem holocaustowym
http://fzp.net.pl/judaizm/ue-szechita
musze przyznać, że interpretacji Pisma to my goje musimy się jeszcze długo uczyć, żeby dojść do mistrzostwa rabinów Judaizm od tysięcy lat stosuje humanitarne metody  traktowania a także zabijania zwierząt. Ideałem Tory jest wegetarianizm, ale ludzkość nie dorosła jeszcze do takiego poziomu duchowego, więc spożywanie mięsa jest dozwolone.no bo gdzie tam jest idea wegetarianizmu?...zwałaszcza, ze sam Jehowa dał wprost Kainowi do zrozumienia, ze woli mięsko od Abla, niz kainowe warzywka😁
ortodoksyjni rabini nazwali dyskryminacją, obrazą i prowokacją pomysł europosłów, aby na metkach w krajach UE pisać, czy mięso pochodzi z uboju religijnego [rytualnego], a więc koszernego.ciekawe dlaczego, ci sami rabini, nie bulwersowali sie oznaczaniem specjalną etykietą, wódki pędzonej zgodnie z prawidłami koszernosci. 😎
cieciorka   kocioł bałkański
12 maja 2012 11:19
A mnie ciekawi, dlaczego się burzą metkowaniem, przecież to im na korzyść działa.
cieciorka - chyba nie, bo wtedy wszyscy ludzie, ktorzy nie sa ortodoksyjnymi Zydami raczej nie beda kupowac takich produktow. A jak nie beda wiedziec, to beda kupowac :/ Koszerna wodka by mnie nie brzydzila, mieso tak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się