Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

arivle jesteś mistrzem  :kwiatek: Ja nawet jak bym sobie wygooglowała wszystkie nazwy łacińskie to i tak nic by mi większość nie powiedziała... (No poza wodą oczywiście 🙂😉.
Czyli, reasumując, szkoda włosów??
A ja dalej czekam na Kallosa z allegro i zamówienie z ZSK. Od piątku w tamtym tygodniu, mam nadzieję, że jutro będą 🙁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 maja 2012 13:41
Zima, gdzie tam od razu mistrzem  😡 Co do szamponu, to zależy jaką pielęgnacje stosujesz i do czego chcialaś go używać. Na pewno jest delikatniejszy od wielu drogeryjnych szamponów z SLS lub SLeS na drugim miejscu w składzie. Powinien poradzić sobie ze zmywaniem większości silikonów- opróczy tych najcięższych, więc może nadać się do oczyszczania włosów co jakiś czas. Może też się sprawdzić w metodzie OMO na przykład. Jeśli masz jednak bardzo wrażliwą skórę głowy to bym się zastanowiła.
Od szamponu ja nie oczekuje za dużo- ma myć i tyle. A ten myć będzie, nie ma żadnych zbędnych skladników, krótki skład. Do mycia się nada 😉
Dwa razy już umyłam, bo stwierdziłam, że szampon dla dzieci przecież mi krzywdy nie zrobi. I odpukać - jest git, żadnych podrażnień, a na włosach faktycznie różnicę czuję. No i faktycznie dobrze olej zmywa 🙂
asds   Life goes on...
24 maja 2012 14:27
U mnie widac juz różnicę co do włosów. Są miękkie, błyszczące, nie puszą się i ładnie mi na wszytskie strony świata nie odstają.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 maja 2012 14:38
kupiłam dzisiaj szampon z Barwy, zmyję silikony i zobaczę jak będzie 😉 zaczęłam myć włosy metodą OMO i czekam na pozytywne efekty 🙂
możecie mnie odesłać gdzieś, gdzie bez łapania się za głowę dojdę do tego jak kręcące się w kazdą stronę, rozdwojone, przetłuszczające się przy nasadzie a suche na koncach włosy doprowadzę Waszymi metodami do ładu? wybór olejów jest taaak wielki, że nie mogę się w tym połapać 🙁 wiekszosc olejów można dostać w np rossmanie?  przepraszam, jeśli zawracam głowę :kwiatek:
Wczoraj umyłam głowę nałożyłam majonez na 0,5 h, i umyłam.
Dziś były strasznie tłuste (?) i całe ble, więc rano też umyłam teraz są już OK. Mama powiedziała, że bardziej takie błyszczące. Zrobiłam coś źle? Może nie domyłam majonezu? Chodź dodam, że umyłam porządnie + płukanka z octu.

Co powiecie o tym? Stosuje ktoś? http://allegro.pl/marion-natura-silk-maska-rozswietlajaca-wlosy-i2301730164.html

Może mi ktoś polecić jakąś maskę, odżywkę, i olejek kokosowy? Dwie pierwsze rzeczy dla włosów grubych, bardzo gęstych, długich trudnych do ułożenia, bez połysku, gładkości, które były ostatnimi czasy pozbawione na prostownicę.
właśnie odebrałam mój Tangle Teezer - jest super 😍 kupiłam bubblegum pink - jest wyjątkowo oczojebny. albo zdjęcia w internecie przekłamują, albo nie mam oryginalnego 🙁


dzisiaj, kiedy już-już miałam wejść do rossmana złapałam się na tym, że na włosy wydałam w tym miesiącu prawie 100zł... zaczęłam myśleć "czemu mam mniej oszczędności" i skojarzyłam to z zakupem 4 odżywek, szamponu, maski, oleju kokosowego i TT. muszę zużyć do końca to co mam, nie ma dokupywania 🤬 (chociaż marzy mi się szampon z kawą z alterry...)
asds   Life goes on...
24 maja 2012 15:47
patt140

Ja mam z Marion serię do termoochrony włosów i nie narzekam.

A o do maski..Polecam Bingo Spa i Kallos. Ja w tej chwili męczę kurację Arganową dla włosów farbowanych i widac juz efekty 🙂
ovca   Per aspera donikąd
24 maja 2012 16:04
Jest jakiś sposób na ochronę włosów przed puszeniem w mocno klimatyzowanych pomieszczeniach? W normalnych warunkach nie mam z tym problemów, ale w pracy już po godzinie mam nastroszoną szopę na głowie. Jedwab? Jakaś mgiełka?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 maja 2012 18:42
Ovca, możesz spróbować je jakoś dociążyć, ale może się to wiązać z częstrzym myciem w dłuższym rozrachunku. Nie znam się za bardzo na problemie puchu na głowie, bo zwykle go nie mam, ale mnie pomaga psikanie na bierząco mgiełką- żeby były cały czas nawilżone. Z tego co pamiętam to masz proste włosy prawda? Ja mam mocno kręcone więc jeszcze trudniej mi pomóc.
Patt140, a jaka porowatość włosa? Wtedy będzie chyba łatwiej polecać konkretne kosmetyki.Odżywek jest na prawdę dużo na naszym rynku, do wyboru do koloru, warto tylko nauczyć się czytać składy chociaż mniej więcej. Czyli umieć rozróżniać te bardziej porządane składniki i te mniej. Podobnie jest z maskami, ale ogólnie polecane są Kallos, Biowax, angielski Wax- chociaż tutaj w składzie SLS, więc nie nadaje się dla wrażliwców, ostatnio Gllis Kur- chociaż ogólnie niezbyt lubiany wypuścił jedną fajną serię- raczej dla wysokoporowatych włosków, ale muszę sprawdzić jak się dokładnie owa seria nazywa.

Mogę troche pospamować?
Zapraszam na świerzo założonego bloga, w zamierzeniu urodowego, ale aktualnie dużo tam włosomańactwa. Chcę zgromadzić dużo wiedzy w jedym miejscu, więc liczę na sugestie o czym pisać 🙂

http://arivle-bloguje.blogspot.com/
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
24 maja 2012 19:33
Ktoś się orientuje, jak wydajna jest maska Kallosa? Bo chciałam kupić dwie mleczne, żeby nie wydawac wiecej za przesylke niz za produkt, ale nie wiem, czy dam rade wykonczyc.
Scottie   Cicha obserwatorka
24 maja 2012 19:50
arivle, co do bloga, to taka rada na przyszłość- pisz notki w wordzie, będzie Ci łatwiej wyłapywać orty 😉 Trzymam kciuki, żeby się fajnie rozwinął!
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 maja 2012 19:56
Scottie, zaraz sprawdzę jeszcze raz! dzięki! Niestety nie mam worda, bo pracuje na Mac'u- gdzie nie mam nawet języka polskiego w żadym programie do redagowania tekstów. Zwykle na komuterze piszę po angielsku więc nigdy nie byl mi potrzebny, ale chyba zaczne go doceniać. 😉
arivle nie utonęły, jak przesuwałam palce po włosie, w miarę gładkie, czasem minimalne takie dziwne jakby szpilulce tylko takie miniaturowe, że aż się musiałam skupić żeby je poczuć  🤣 czyli wysoko porowate?

ps fajny blog  😉 czekam na więcej notek!
arivle, dzięki! wcześniej nie zgłębiałam się w te tematy - wchodząc na Twój blog, a później szukając dalej odkryłam, że mam włosy o niskiej porowatości (mało podatne na stylizację - prostowanie grzywki daje efekt na 2-3 godziny, potem i tak jest odwrót, długo schną, słabo przyjmują kolor itd.). Teraz już wiem mniej więcej co robić by błyszczały, a nie przyklapywały  😉
arivle,  a może opisałabyś takie podstawy podstaw :kwiatek: bo nie mam zielonego pojecia jak się do tego wszystkiego zabrać 😉
właśnie odebrałam mój Tangle Teezer - jest super 😍 kupiłam bubblegum pink - jest wyjątkowo oczojebny. albo zdjęcia w internecie przekłamują, albo nie mam oryginalnego 🙁


dzisiaj, kiedy już-już miałam wejść do rossmana złapałam się na tym, że na włosy wydałam w tym miesiącu prawie 100zł... zaczęłam myśleć "czemu mam mniej oszczędności" i skojarzyłam to z zakupem 4 odżywek, szamponu, maski, oleju kokosowego i TT. muszę zużyć do końca to co mam, nie ma dokupywania 🤬 (chociaż marzy mi się szampon z kawą z alterry...)

Ja wydałam 400... I teraz jestem na odwyku.


Co do analiz kosmetyków, przecież tutaj jest wszystko:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17451819#post17451819
Ponpon,
Ten roz ma byc taki oczojebny 😉 jak dostalas oryginalnie zapakowany to na pewno jest oryginalny
asds   Life goes on...
25 maja 2012 12:10
Ktoś się orientuje, jak wydajna jest maska Kallosa? Bo chciałam kupić dwie mleczne, żeby nie wydawac wiecej za przesylke niz za produkt, ale nie wiem, czy dam rade wykonczyc.



Jest taka rzadkawa, a więc nie sądzę żeby mega długo się zużywała
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 maja 2012 12:30
arivle nie utonęły, jak przesuwałam palce po włosie, w miarę gładkie, czasem minimalne takie dziwne jakby szpilulce tylko takie miniaturowe, że aż się musiałam skupić żeby je poczuć  🤣 czyli wysoko porowate?

ps fajny blog  😉 czekam na więcej notek!


Właśnie podałaś definicję nisko porowatych włosów 🙂

Isabelle, napisz mi na PW z czym konkretnie masz problem i postaram się to w wolnej chwili rozwinąć na blogu 🙂
A to ja miałam wyrzuty sumienia jak wydałam 60 xD Dostałam dzisiaj maskę Kallos. Lecę o 19 na impreze, a tak mnie kusi, żeby ją nałożyć, bo pachnie cudownie  😍 Jak mleczna czekolada, mhm...🙂

kasska - poczytałam w internecie i rzeczywiście mam oryginał. Chociaż spodziewałam się lepszej jakości plastiku i wykonania 🤔
arivle dzięki  :kwiatek:
A więc co polecacie do włosów nisko porowatych? 😀 😉
Wystarczy wejść na wpis któregoś z podanych blogów o porowatości i będzie 🙂 Mi też wyszła niska 😉 ...chyba.

Czy dysponuje ktoś linkiem do jakiegoś bloga albo coś, gdzie jest opis trzymania pólproduktów?
A więc co polecacie do włosów nisko porowatych? 😀 😉

Czuję się zobowiązana odpowiedzieć 🙂
-Joannę Naturię bez spłukiwania.
-maski, odżywki z proteinami innymi niż amino acids-nie czyli typu Kallosa, Biovax Latte.
-Biovax do wypadających+ mix półproduktów.
-wszelkie półproduktowe maski, lub półproduktowo domowe  😀.
-Alterra Morela.
-Szampon z  SLSem Naturii- dość często używam, ale skalp go nie lubi.
-Artiste z Keratyną.
-Isana z Babasu-nie.
-Garnier z bogactwem olei- nie
-olej kokosowy,babasu, masło shea

Resztę dopisze jak wrócę do domku.

Niedługo zrobię wpis na blogu o tym co lubię niskoporowate włosy i podam linka, wiem, że to będzie trochę autoreklamy, ale myślę, że się nie obrazicie 🙁

Czy dysponuje ktoś linkiem do jakiegoś bloga albo coś, gdzie jest opis trzymania pólproduktów?
Jak kupisz półprodukty, na opakowaniu pisze wszystko. Na moich pisze temp pokojowa wszędzie.
http://czarownicujaco.blogspot.com/2012/05/pielegnacja-wosow-o-niskiej-porowatosci.html Tuytaj wpis o niskiej porowatości🙂

Chociaż na test robiłam na 4 włosach, a przesuwając czułam troche szorstkiej faktury.
To mnie zmartwiłaś, pisząc, że Isana, Kallos i maski półproduktowe to nie dla tego typu włosów;p
Właśnie wszystko zakupiłam i mam zamiar próbować xD
Ale watpię, że po 6latach prostowania moje włosy mają niską porowatość, prostownica na pewno pootwierała co tam się dało;p

Bo np. pod prysznicem jak puszcze strumień na włosy to łatwo wsiąkają wodę, nie muszę ich specjalnie przeczesywać palcami czy coś, żeby zamoczyć.
Czy ten płyn do kąpieli http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40122  można stosować zamiast Babydream fur mama?
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
25 maja 2012 19:07
Kupiłam kuracje wzmacniającą Joanny http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17640 i ona ma zmniejszac przetłuaszczanie sie włosów (od razu mówię, że zaczęłam jej używać tylkoz e względu na 'baby hair'😉, ale to możliwe, żeby moje zaczęła jeszcze mocniej przetłuszczać? Oo Czy po prostu źle nakładam i nie powinno podczas masowania nic dostać się do włosa oprócz skalpu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się