Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
02 stycznia 2013 21:31

Bardzo źle to wyglada skladowo? To gliss kur, ale inny niż ten co sie tu przewijal...

I odnośnie suchych szamponow- widziałam dziś w rossmannie Garniera- ktoś już próbował? Kurcze korci mnie, ale sie boje ze nie dam rady tego wyczesac 😉
ma polyquaternium=niezgodny z CG, zależy czego oczekujesz 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
02 stycznia 2013 21:45
maiiaF, dziękuje :kwiatek: nic od niego nie oczekuje, kurzy sie od dawna w łazience wiec go pomału zuzywam na końcówki 🙂
Zu, skład spoko, typowe serum na końcówki. Na początku silikony (w tym jeden trudnozmywalny), olej, keratyna (która może zregenerować włos).
maiiaF, a silikony to już zgodne z CG? 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
03 stycznia 2013 09:21
cavaletti, uspokoilas mnie :kwiatek:
Kurcze, kupiłam wczoraj odzywke nivei Long repair i właśnie doczytalam na wizazu ze ta nowa formuła jest gorsza i wcale już nie jest godna uwagi 😵
Zu, kiedys korzystalam z tej odzywki - super byla, moje wlosy wygladaly naprawde dobrze. Do momentu, az zaczela mnie uczulac 🙁

Ja sie tylko ladnie przypomne z moim skladem szamponu z poprzedniej strony, bylabym wdzieczna, gdyby ktos mi powiedzial, czy kupilam cos dobrego, czy nadaje sie to do kosza...  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 stycznia 2013 12:46
Co powiecie na temat składu tej odżywki b/s?
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonalobus Gym, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Citric Acid
Co powoduje, jak działa panthenol w odżywkąch których nie używa się na skalp?
ludzie, wyszukiwanie nie boli, naprawdę większość kosmetyków jest gdzieś zanalizowana...
smarcik, http://chillcake.blogspot.com/2012_03_01_archive.html - wyplute po wpisaniu składu do google, już pomijając listę przeanalizowanych kosmetyków na wizażu gdzie ta odżywka też jest klik
szalonakobyła, słownik składników http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255608, Panthenol (wit.B5)-substancja aktywna/odżywcza/łagodząca, przyspiesza odnowe naskórka
Dziewczyny czytam 🙂,ale nigdzie nie znalazłam co stosować na końcówki na długości włosów...myślałam,że macie jakąś metodę inna niż ładowanie bomby silikonowej na całą długość.
Można też nie jedwab, a małą ilość niektorych/ulubionych olei, odżywkę d/s, poczytaj, jest duż sposobów 🙂

U was też BDfM zniknął? Byłam w dwóch Rossmannach i nie ma :/
cavaletti, napisałam o tym, co rzuciło się w oczy po pierwsze, a co jest najgorsze (według mnie, bo inne silikony wiadomo jak zmywać, pq-nie 😉 )
Bay, że odnowę naskórka to ja wiem, ale jak używasz odżywki np bs i ona jest tylko na długość (nie ma kontaktu ze skórą) to jak ten pantenol działa?
Może wtedy tylko odżywczo? Lepiej niech ktoś bardziej doświadczony w temacie się wypowie :kwiatek:
Dziewczyny czytam 🙂,ale nigdzie nie znalazłam co stosować na końcówki na długości włosów...myślałam,że macie jakąś metodę inna niż ładowanie bomby silikonowej na całą długość.

źle szukasz 🙂 a jestem o tym przekonana, bo pisałam o tym z Horciakową, całkiem niedawno
Jiska, wiedza o zabezpieczaniu końcówek to podstawa, masz u Anwen na blogu niejedną metodę 😉 Mozna olejem lub silikonem na same końcówki, mozna odżywką, półproduktami np kolagen i elastyna, kwas hialuronowy, masz do wyboru tez np serum Biovaxu do końcówek (takie niebieskie) i innych firm, byle było bez alkoholu.
Bay, próbowałam rozszyfrować swój szampon dzieki tym slownikom co dalas, ale polowy nie ma, a z druga polowa niewiele mi mowi...

http://www.helfy.pl/szampon-ajurwedyjski-amla-shikakai-aritha

Kupiłam ten szampon oraz olej Amla Brahmi. Pytanie typowo laickie jeszcze, na ktore odpowiedz znalazlam w pierwszym poscie, ale nie do konca jest dla mnie wszystko jasne.
Przeskakujac teraz z szamponu CeCe Med + na szampon z linku oraz na olej muszę myć włosy facelle lub BDfM? Czy obejdzie sie bez tego? Czy moge tego oleju od razu uzywac, czy dopiero po jakims czasie od mycia nowym szamponem? Do tego chce stosowac odzywke "Kapoor Kachli Odżywka Stymulująca".

Moim celem jest"
- naturalne przyciemnienie wlosow
- przyrost wlosow
- wieksza gestosc (choc wiem, ze tutaj to troche potrwa)
- gladkosc wlosa (i tu pytanie, czy moge raz na jakis czas stosowac zoltko?)

edit:
i pytanie, czy mogę do tego stosować Gliss Kura b/s z 7 olejkow przed suszeniem wlosow i pozniej nalozyc biovax na koncowki? Czy to juz za duze obciazenie?
Kajula, nie tyczyło się Ciebie :kwiatek: wiadomo, że są kosmetyki, których nigdzie nie ma i trudno samemu zanalizować i można tu wkleić, ale najzwyczajniej można najpierw sprawdzić czy gdzieś nie ma wklejając skład w google/sprawdzając wizaż/wpisując nazwę tu lub w google 😉
Jak dla mnie możesz stosować Gliss Kura i stanowczo zabezpieczać końcówki, musisz tylko sprawdzić czy to nie będzie za duże obciążenie jak mówisz, ja po oleju nakładam odżywkę, potem b/s, potem jedwab i nie mam obciążonych
Żółtko możesz stosować w formie maseczki z innymi składnikami, fajny przepis jest u anwen: http://www.anwen.pl/2010/10/moja-ukochana-maseczka.html
Ps. olej Brahmi Amla też mam, fajne są po nim włosy, zobaczę przyrost za niecały miesiąc (używam go od ok 2 tyg), ale nie będzie zapewne wiarygodny (dodatkowo pokrzywa+CP więc nie będzie wiadomo co spowodowało przyrost)
ja sie dzisiaj obkupilam w zielarskim 🙂

kozieradka
korzen pokrzywy
ziele skrzypu
korzen lopianu
mieta pieprzowa
siemie lniane

bede produkowac plukanki i wcierki  😀iabeł:
szalonakobyła, panthenol to humektant, więc zapewni odpowiednie nawilżenie. Zadziała też wzmacniająco i zmiękczająco 🙂
Kajula, co do szamponu, to naprawdę super zakup 🙂 Oparty na delikatnych detergentach, zawiera mnóstwo ekstraktów z roślin indyjskich używanych typowo do wzmocnienia włosów. Nie powinien podrażniać, ale wiadomo, to sprawa indywidualna.
Szampon z linku to szampon do stosowania na co dzień. Odpuść sobie Facelle i BDfM, bo jest Ci niepotrzebne 🙂 Oleju możesz używać od razu. Nie musisz czekać. Nie napisałaś nic o odżywkach. Jakie stosujesz? 🙂 Pytam, bom ciekawa 😉
Jiska, jak masz cieniowane to paciaj silikonem po długości. Tylko pamiętaj żeby dostarczać włosom jeszcze amciu (proteiny, humektanty i emolienty w równowadze) 😉 Poza tym, jak już dziewczyny pisały, u Anwen masz sporo sposobów na zabezpieczanie (oprócz notki dobrze jest jeszcze czytać komentarze) 🙂

A ja dzisiaj mam randkę z Cerkogel. Od ponad tygodnia męczę się z łupieżem, który pojawił się po jednokrotnym zastosowaniu szamponu z SLES. Później olejowałam i używałam szamponu Sanosan oraz Receptury Babuszki Agafii. Głowa przestała swędzieć, ale łuski nadal się pokazywały po lekkim podrapaniu na drugi dzień. Przy okazji być może uczula mnie odżywka Isany Połysk Jedwabiu. Mamę uczuliła na pewno. Winię IPA, ale jeszcze muszę testować, żeby mieć pewność. Wczoraj poszłam za "mądrą" radą mamy "umyj Head&Shoulders, powinno pomóc" i myślałam, że się zadrapię. Poza tym tuż po wysuszeniu miałam białą skórę głowy. Mam nadzieję, że ten żel pomoże...
Przy okazji popełniłam zakup CP. Jeszcze tylko muszę zrobić zakupić pokrzywę i hennę. Wtedy będę szczęśliwa 🙂
Bay, dziękuję  :kwiatek:
Cavaletti, dziękuję  :kwiatek: odżywki do tej pory używałam tej - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14505
teraz razem z szamponem zakupiłam odżywkę stymulującą Kapoor Kachli z helfy.pl
Kajula, to musisz dokupić sobie jeszcze jakąś inną odżywkę. Te w proszku mają to do siebie, że nie nawilżają, nie natłuszczają i nie ułatwiają rozczesywania. Testowałam Amlę i Kalpi Tone rozmieszane z wodą. Włosy były po tym bardzo tępe. Lepiej dodać trochę proszku do porcji odżywki i w taki sposób aplikować. Tylko pamiętaj, że nie możesz położyć każdej odżywki na skalp. Do mieszanek proszkowych najlepiej spisuje się u mnie BingoSpa z shea i algami lub kaszmirowa 🙂 7,50 za pół litra maski w Tesco 🙂
Cavaletti, czyli ta w proszku nakladac na cala glowe, a dokupic jeszcze taka ktora naloze tylko na koncowki? A ta co teraz uzywam jest zla? Na wizazu ma dobre opinie...
Kajula, tę w proszku możesz nakładać na 2 sposoby: solo (czyli po prostu zmieszaną z wodą na papkę) oraz z odżywką (czyli dosypaną do odżywki, która pozwoli na lepsze rozprowadzenie).
Kapoor Kachli to odżywka stymulująca porost, więc szkoda byłoby mi ją kłaść na długość. Tę stosuj na skalp, choć oczywiście nie zrobi krzywdy włosom na długości.
Kallosa możesz używać, jeśli Ci pasuje, ale są odżywki o lepszym składzie. Brakuje mi tu jeszcze protein, więc może dokupisz różową odżywkę Artiste? Z masek fajny jest Biovax (ja miałam ten do włosów wypadających i był super)
Cavaletti, taką - http://allegro.pl/biovax-odzywka-hamuje-wypadanie-wlosow-prezent-i2848177835.html czy taka - http://allegro.pl/biovax-maseczka-hamuje-wypadanie-wlosow-2prezent-i2848170065.html ?

Czyli tak:
1) olejować całe włosy olejkiem Amla Brahmi
2) myc wlosy szamponem tym, co kupilam - Amla
3) nalożyć na skalp odżywkę w proszku
4) na wlosy nalozyc odzywke np. Biovax (ktoras z tych wyzej?) lub Artiste rozowa
5) przed suszeniem popsikac wlosy gliss kurem z olejkami
6) nalozyc cos na koncowki (nie moge znalezc tego biovaxu :/ to ten pierwszy ktory jest powyzej?)
7) co jakis tydzien robic maske z zoltka itd
bedzie ok?
Kajula, ta druga 🙂 : http://allegro.pl/biovax-maseczka-hamuje-wypadanie-wlosow-2prezent-i2848170065.html
+ Artiste różową nakładaj zmieszaną z jakąś inną maską, bo sama zrobi Ci przesusz na głowie 😉
Z żółtkiem trzeba uważać bo można przeproteinowac :-) dzięki bay i cavaletti :-)
Kajula, ta druga 🙂 : http://allegro.pl/biovax-maseczka-hamuje-wypadanie-wlosow-2prezent-i2848170065.html
+ Artiste różową nakładaj zmieszaną z jakąś inną maską, bo sama zrobi Ci przesusz na głowie 😉

nawet niekoniecznie maskę, wystarczy dodać do artiste trochę oleju 😉
A ja się nie chwaliłam tutaj moimi loczami 😉 Przód został zagarnięty do tyłu, dlatego jest wyprost (przypomnę, że u mnie kręci się tylko tył. przód mam prawie idealnie prosty). No i ciężar też zrobił swoje. Ogólnie po myciu i podsuszeniu pozostawiłam je same sobie i tak się skręciły 😉 Nie myślałam nigdy wcześniej, że moje fale mogą być lokami 😉
Wg mnie efekt super, zwłaszcza że protein dawno nie dostały (a one u mnie mają największy wpływ na skręt) no i ogólnie średnio wtedy dbałam 😉
maracuja, oo dobrze, że mówisz 🙂 Nawet jakoś nie pomyślałam, że sam olej starczy.

Ja to i tak robię miesznki masek z olejem, z półproduktami i wszystkim na raz 🙂 Teraz mam w planach zakup biovaxa kolejnego, bo akurat mi się prawie skończył z keratyną i jedwabiem, teraz został mi już tylko jeden do włosów ze skłonnością do wypadania, a akurat dostałam kupon do Superpharmu, dalej kupię ten glisskur psikany jako zabezpieczenie na całość i hennę  😍

Co prawda boję się trochę tych zielonych blasków, ale mam nadzieję, że znikną.

A co do glisskura mam pytanie: warto kupić ten eliskir: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47173 czy wystarczy "magiczne serum": http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40321 ?
Niby na wizazu eliksir ma cenę 40zł, ale wg gazetki drogeryjnej kosztuje normalnie 24zł, więc nie wiem, który lepiej wybrać?
I pytanie numer dwa: czy wystarczy rozpylenie, czy jednak lepiej dodatkowo końcówki zabezpieczyć serum biovaxa A+E / jedwabiem? Czy serum A+E kupię stacjnonarnie? Bo w drogeriach nie widziałam, widziałam jak na razie tylko w e-ziko. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się