Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2013 08:58
Dostałam taki szampon:
Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisithiazolinone.

nadaje się na co dzień dla niezbyt wrażliwego skalpu? SLS dopiero na 6 miejscu, niepokoi mnie trochę polyquaternium...
ovca, właśnie pq jest złe, bo problem ze zmywaniem ź włosa.
nie pamiętam tylko czy im niższy numer przy nim tym lepszy czy im niższy tym gorszy.
ale z cg jest niezgodny
Przybyła dzisiaj do mnie Brahmi Amla! Ale się cieszę.  🏇
To jak z tym było? Dwa razy w tygodniu na noc, tak?
Dziewczyny :kwiatek: jestem trochę zielona w temacie i tak się zastanawiam czy mogę zamiast babydream stosować szampon pollena dla dzieci? skład:Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Sodium Chloride,Laureth 3,Cocamidopropyl Betaine,Parfum(Linalool),Propylene Glycol Prunus Persica (Peach)Fruit Extract,Polysorbate 20,PEG 20 Glyceryl Laurate,Retinyl Palmitate,Tocopherol,Linoleic Acid,Citric Acid,Methylchloroisothiazolinone,Methylisothiazolinone,Cl 15985
chomcia, nie możesz 🙂
chomcia, tez ma na początku SLS czyli silny detergent, a w tych szamponach własnie chodzi o delikatne środki myjące 🙂
Dziękuję :kwiatek: W takim razie jutro czekają mnie zakupy w rossmanie i zaczynamy przygodę  💃
Scottie   Cicha obserwatorka
07 stycznia 2013 22:15
Byłam dziś na małych zakupach "włosowych", upolowałam Garniera AiK (swoją drogą niezłe ceny- w Superpharmie prawie 9 zł, w Rossmannie prawie 8, a w Hebe prawie 7), jedwab Biovaxu za piątaka i odżywkę do rzęs L'biotica 😀 Strasznie za nią tęskniłam i zaopatrzę się chyba w jeszcze jedno opakowanie na zapas. Oczywiście zapomniałam dowiedzieć się, ile kosztuje to serum A+E...

Jaką maskę Biovaxu polecacie oprócz: latte, do włosów wypadających, keratyna+jedwab, do włosów suchych i zniszczonych. Tą do włosów przetłuszczających się? Farbowanych? Ciemnych? W sumie wszystkie mi pasują, ale chciałabym "najlepszą".
Kurcze, mam wrażenie, że moje włosy doszły do stanu, że lepsze już nie będą. Dziś są cudowne, ale wydaje mi się, że już małe zmiany zauważam między odżywkami itp.
To teraz trzeba zawalczyć o to, żeby ich więcej było i dłuuuuugie  😜

Mam w planach zakupić jutro ten Gliss Kur o ile będzie ten, co trzeba. W rossmanie za ten eliksir jest 30zł, więc się do Natury przejdę, ale drugiego psiakcza nie widzę nigdzie. Ciężkie życie z tym wyszukiwaniem kosmetyków  🙄
Czy jest jakiś jedwab do wlosow bez alkoholu ?
ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2013 22:31
Tutaj masz notkę z analizami składów kilku jedwabiów http://www.blondhaircare.com/2012/04/inci-jedwabie-i-sera-do-wosow.html

ja najbardziej polecam Marion- tani i meeeega wydajny
Po co jest w odżywce alkohol? Chodzi o trwałość produktu czy o coś innego?

Skusiłam się na lniany glut.
Wersja pierwsza: drugiego dnia nałożyłam trochę gluta na ręce i ugniotłam nimi włosy. Potem brałam prysznic. Były poskręcane, ale (chyba) nie jakoś sztucznie.
Podejście drugie, wieczorne mycie: najpierw szampon, potem odżywka do spłukiwania, potem glut potrzymany na włosach i spłukany (czy ta kolejność miała jakikolwiek sens?). Rano włosy były nawet fajnie poskręcane, ale w ciągu dnia sklapły.
Będę eksperymentować, bo potencjał w glucie widzę 😉
Kolejność myślę ma sens. Ja kiedyś nałożyłam właśnie odżywkę po glucie i cały glutefekt szlag trafił. ;<
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 stycznia 2013 23:04
Ja nie kręcona, ale gluta nakładam z odżywką i jest o wiele lepiej niż sama odżywka/sam glut 🙂
Glut to know 🙂
Łosiowa ja używam odżywki z tej serii i moje włosy po niej są rewelacyjne, miękkie i super się układają  🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 stycznia 2013 08:48
Martwi mnie jedno: zawsze miałam włosy o niskiej porowatosci- a przynajmniej byłam przekonana ze takie sa. Cieżko było pofarbowac, kolor sie łatwo splukiwal, cieżko schly, zyly swoim zyciem- proste, ulozone tylko za sprawa "wicherkow". Teraz mam przerwę od farbowania- wiec na tej płaszczyźnie porównania brak ale zaczęły schnąć błyskawicznie... Po umyciu zawijam w ręcznik (wiem ze nierewelacyjny pomysł 😉 ) rozwijam i już sa tylko wilgotne- a zwykle wymagały jeszcze potraktowania ich gorącym powietrzem przez jakieś pół godziny. No zmartwily mnie 😁
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
08 stycznia 2013 09:06
Ja sobie walnelam artiste z aik wczoraj, a dzisiaj wlosy u nasady takie brzydkie. 🙁
Zu - u mnie dużo ze schnięciem zależy od tego jakiej odżywki użyję i jaką wodą zrobię ostatnie płukanie (temperatura).

Już zapomniałam jakim cudem jest maska alterry z granatem i aloesem - miodzio 😍 i mam swój mały sukces - mogę już związać włosy noc!
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 stycznia 2013 09:35
PonPon O, na to nie wpadłam :kwiatek:
A do mnie wczoraj dotarly przesylki. Jeszcze tylko czekam na biovax 🙂

Nalozylam na 3h wczoraj olej amla brahmi (czy naprawde trzeba nakladac to na noc?), pozniej umylam glowe szamponem amla (wrzucalam link kilka stron temu), po szaponie odzywka kapoor kachli na skalp a na wlosy moja stara odzywka poki nie mam biovaxu.
Po umyciu glowy nalozylam kuracje wzmacniajaca Joanna Rzepa, spsikalam wlosy gliss kurem i wysuszylam klaki. Byly inne, takie lzejsze. Mialy troche mniej polysku ale mysle, ze to kwestia odzywki. Strasznie dziwnie mylo mi sie tym szamponem, w ogole nie chcial sie pienic, platal mi wlosy, mialam wrazenie ze nie moge dokladnie umyc glowy... Ale efekt ciekawy 🙂
Kajula, każdy olej im dłużej tym lepiej 😉 Nie wiem jak się pieni Amla, ale dzieciowe/delikatne szampony też sie nie pienią tak jak SLSy, po czasie wprawisz się w mycie nimi 🙂 możesz poczytać troche o technikach
Heval, foto jakieś!
Kajula, Amlę Brahmi nałożyłaś tylko na skalp czy na całość?
Ja chyba dzisiaj pochodzę z tym na głowie i wieczorem zmyję, bo jestem niezdolna do mycia włosów mając na ósmą do szkoły.  🤔
Na centralnym w Wawie Kallos litrowy na promocji-12zl! Tak sie ucieszylam, ze mam dwa 😀
Krupnik., nakladałam na skalp i całe włosy. Nie wiem tylko w jakiej ilosci to nakladac, bo nalozylam na skalp troche (lyzeczke) i pozniej chyba drugie tyle na wlosy. Ale nie pokrylo mi calych. Zeby pokryc cale to musialabym chyba z pol butelki wylac :/ ciezko mi bylo okreslic czy starczy, no ale wolalam nalozyc mniej niz wiecej 🙂
Moje włosy po 4 miesiącach CG, dzisiejsze, prezentujące dzisiejszy bad hair day (czyli norma ostatnio....), ale musiałam uwiecznić kolor przed piątkowym farbowaniem, chociaż i tak wyszedł przekłamany 🤔

Kajula, musisz nałożyć na całe tak, żeby wyglądało na tłuste, ale żeby nie kapało, na moje włosy (dość długie) wystarczają 2 łyżki jakoś, może 3.
Bay, wow, jakie piekne dlugie wlosy!
[s]przepraszam, ze pytam, az wstyd, ale co to CG?[/s]  😡  już znalazłam 🙂
kujka   new better life mode: on
08 stycznia 2013 14:39
Bay, ale piekne wlosy i super kolor!
tylko koncowki podenij to w ogole bedzie SZAL!
Dzięki dziewczyny :kwiatek: właśnie końcówki mi ostatnio strasznie się psują, zabezpieczam cały czas tak samo... Może właśnie trzeba coś zmienić 😉
Też chcę mieć tyle włosów. 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się