Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Po co jest w odżywce alkohol? Chodzi o trwałość produktu czy o coś innego?


Podobno ułatwia wchłanianie się innych składników.

Bay, super włosy 🙂 Sama chce miec taką właśnie długość.

Teodora, alkohol to głównie konserwant, ale też rozpuszczalnik (tak jak mówi Cricetidae)
Cricetidae, dzięki 🙂 ja jeszcze chcę jakieś 5 cm
flygirl, :kwiatek:, no ja akurat na ilość włosów narzekać nie mogę, ale z moimi się wiąże wysoka porowatość, wolałabym mieć mniej i niskoporowate 😉 coś za coś.
Łosiowa, gdzie na centralnym? Tam jakaś drogeria czy coś? Bo wybrałabym się, ale nie jestem pewna czy odnajdę  🙇
Bay, poproszę jutro mamę, żeby mi zrobiła zdjęcie włosów, jak będzie jeszcze zwykłe światło 🙂 Choć do Twoich to chyba się nie ubywają  😍 I te fale no! Chciałabym fale mieć (i kolor też super 😀 ).

Warszawiaczki, czy któraś może wie gdzie dostanę tą odżywkę: [url-=http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40321]klik[/url] ? Byłam w dwóch superpharmach, dwóch rossmanach i naturze i nie ma. Jest coś podobnego tylko, że w takiej bardziej prostokątnej buteleczce, ale ma pq. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?  :kwiatek:
Heval, dziękuję :kwiatek: ale nie przesadzaj i koniecznie rób zdjęcia! plus, już zamówiona farba?
to jest ten glisskur z olejkami, który wszyscy wychwalają? 👀

ps. gdyby mój kolor włosów wyglądał tak jak na tym zdjęciu, nie myślałabym o farbowaniu 😉 zdjęcie przekłamuje przez lampę, w świetle dziennym dużo bardziej widać szary odrost a same włosy są dużo jaśniejsze 🙁
Bay, tzn są dwa, jeden psikacz z olejami i jeden, ale to takie bardziej jak biovax a+e chyba, trzeba sobie wycisnąć na palec i wcierać. A ja chciałam psikacz zwykły :< Ale rzeczywiście słyszałam kilka dobrych opinii 🙂

Farba niezamówiona, bo czekam na Twoje efekty bo orzechowym brązie :p Choć ciężko złapać kolor na zdjęciu skoro mówisz, że przekłamane to sobie chyba po prostu zamówię ten ciemny brąz i na spontana 😀

Ja też mam szare odrosty kawałkami, koleżanki się śmieją, że osiwiałam. Czy to możliwe, że włosy straciły swój pigment po prostu? Czytałam kiedyś, że od farbowania mogą tracić, ale nie sądziłam, że to będzie tak jak teraz  🤔
Już w weekend dam znać 😉 no niestety, jak dla mnie kolor na zdjęciu a na żywo to dwa różne
Kajula, każdy olej im dłużej tym lepiej 😉

bzdura :P
nie każdym włosom (i skórze głowy!) pasuje długie trzymanie na nich oleju. trzeba próbować. ja np. przy kokosie najlepsze efekty osiągam po 4 godzinach. całonocne olejowanie nie dało takiego wow 🙂
poza tym masz piękne włosy!!! 😍 jednak długie, to długie
możliwe w sumie, za bardzo powiedziałam na moim przypadku, ja w sumie nie rozróżniam czy u mnie lepiej byłoby po 4h czy po całonocnym, bo duży wpływ ma zawsze drugie O u mnie, a ono sie praktycznie zawsze różni, bo robię różne miksy itp 😉 no i ja nie nakładam na skalp i na długo nakładam oleje, które w miare znam
dzięki, długie najlepsze!
Kurczę, może wy wpadniecie na jakiś pomysł co się dzieje z moją grzywką, bo doprowadza mnie do szału. Mam na ukos, nie ma jej dużo [kiedyś było 2 razy więcej], ale można powiedzieć, że zajmowała całe czoło i ładnie się układała. A od jakiegoś czasu nie dość, że się rozdwaja na dwie części to jeszcze jest taka jakby zbita, że wygląda jakbym miała jej jeszcze mniej i za nic nie chce się normalnie ułożyć. Myślałam, że to przez to, że nakładam na nią odżywkę, ale nie, bo przestałam i dalej to samo. I w dodatku tłuści się strasznie szybko. Doprowadza mnie to do szału, bo mam bzika na jej punkcie. Nie wiem czy lepiej, żebym poczekała aż odrośnie i ściąć na nowo czy już teraz ją skrócić. W ogóle nie wiem co z nią zrobić.
flygirl - zmień fryzjera 🙂 kiedys mialam ten sam problem, mialam piekna grzywke na bok, a po jakims czasie zaczela sie strasznie beznadziejnie ukladac, myslalam, ze swira dostane! Okazalo sie, ze byla zle scieta i fryzjer mi ja pieknie wyprowadzil i jeszcze do tego wytlumaczyl jak suszyc wlosy, zeby ladnie sie ukladala (i tu polecam Marcina Rudiuka z ArtMasters na Mickiewicza - mistrz nad mistrzami, szczegolnie w kwestii koloryzacji!)

cavaletti - wczoraj trzymałam olej chyba ponad 3h i bylo ok, ale nie wiem czy efekty widzialam po nowym szamponie, czy po oleju czy tez po odzywce w proszku 😉
Sama sobie tnę grzywkę, bo każdy fryzjer mi ją psuł. A nie ruszałam jej od dobrych paru miesięcy, więc to na pewno nie to. 😉 No i włosów nie suszę nigdy, bo są po tym masakrycznie proste, jakby miały przeprost. 🤣
Sama sobie tnę grzywkę, bo każdy fryzjer mi ją psuł. A nie ruszałam jej od dobrych paru miesięcy, więc to na pewno nie to. 😉
Więc zapewne to, że odrosła i straciła swoje magiczne właściwości, które posiadała będąc krótszą. 😀
Mówisz? Szkoda, bo zawsze marzyłam o takiej dłuuugiej a mimo to układającej się ładnie na skos. 🙁
Dzisiaj ją skrócę, zobaczymy co to da. Tylko, że nie wiem czy to pomoże na to, że mi się rozdzieliła na dwie.
ovca   Per aspera donikąd
08 stycznia 2013 22:15
Poszłam dziś do pracy w koku ułożonym na wypełniaczu i zrobiłam fu-ro-rę! gadżet za 5 zł a tyle radości  😜
Heval jak wchodzisz na dworzec centralny przy PKiN, schodkami pod ziemię, to masz tam sklep z artykułami fryzjerskimi  😉
Mówisz? Szkoda, bo zawsze marzyłam o takiej dłuuugiej a mimo to układającej się ładnie na skos. 🙁
Dzisiaj ją skrócę, zobaczymy co to da. Tylko, że nie wiem czy to pomoże na to, że mi się rozdzieliła na dwie.


Ja mam ten sam problem, grzywka albo "wisi" prosto w dół i wygląda idiotycznie, albo najdłuższe pasma udaje mi się założyć za ucho, ale pojedyncze wypadają i wtedy rozwala się na dwie części... Postanowiłam przecierpieć, bo chcę zapuścić i w końcu się jej pozbyć, ale z krótką nigdy nie miałam takich problemów.
Łosiowa, w hebe Kallos cały czas kosztuje 11,99 😉 też właśnie na dworcu zaszłam, bo byłam ciekawa jakie produkty do włosów  mają i byłam zachwycona, że jest kallos, jest też ariste. bogato z jaonny i generalnie naprawde sporo rzeczy w niewygórowanych cenach 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
09 stycznia 2013 11:43
no właśnie, Heval, Ty pytałaś o te psikadła do włosów- zajdź do Hebe, może tam będą. Tańsze niż gdziekolwiek indziej 🙂
Forte Sweden, Mrs. Potter's, Balsam z ekstraktem z aloesu, regeneracja i nawilżenie włosów suchych
stosował ktoś? 👀
Spoko do mycia, ale dla mnie bezszał, zużywam go do pierwszego O jak nie mam co nałożyć. Plusy to wydajność i cena, jak na moje długie włosy to nie chce sie skończyć.
ovca, jak zrobilas? Ja mam zawsze z tym ogromny problem...  😵
Hmm, chyba zacznę jeszcze raz naturalnie. Ostatnio korzystałam z serii SYOSS bezsilikonowa pielęgnacja, plus odżywki z Naturii bez spłukiwania, ale moje włosy nie chciały się w ogóle a w ogóle rozczesywać i zaczęły mi się potwornie łamać, plątać i przesuszać. Olejowałam niemieckim olejkiem do włosów, z czarnej rzepy, takie maleństwo, ale na dobrą sprawę musiałabym powtarzać zabieg dwa razy dziennie przynajmniej, żeby te włosy jakoś (nie super, tylko jakkolwiek...) wyglądały 🙁 Odżywka z Naturii działa na mnie świetnie, ale tylko w połączeniu z tą normalną serią Syossa, czarne pudełko szamponu i białe od odżywki. Codziennie też muszę psikać włosy tym serum odbudowującym Gliss Kur, bo inaczej nie ruszę z układaniem loków. Dzień po zakończeniu tej kuracji wielce bezsilikonowej, po umyciu grzywy moimi 'normalnymi' kosmetykami, różnica była kolosalna. Ale gdzieżby, miało się piękne włoski to trzeba było coś spierdzielić. Zamarzyło mi się ombre hair, które nie dość, że fryzjer spierniczył kolorystycznie, to jeszcze mi praktykantka potwornie spaliła włosy na końcach. Z grubego warkocza, o jednej średnicy na całej długości, mam teraz 20 cm krótszy mysi ogonek. 🤦 Nawet tony odżywek i masek nie pomagają, tych drogich i tanich... Obcięłam sama kolejne dziesięć cm (fryzjerowi się już nie dam nigdy tknąć!!) a te włosy dalej mi się wykruszają... Zaczęłam stosować metodę prawie jak OMO, nakładam duuużo tej odżywki z lnem i rumiankiem z rana, noszę w koczku przez dzień, wieczorem zmywam tą końcówką Syossa, maska z miodem i cytryną z Naturii pod ręcznik, później kolejna Syossowa odżywka ds, a później jeszcze raz Naturia, tylko tym razem miód i cytryna bs a na to jeszcze Gliss Kur w sprayu. I tak co dwa, trzy dni. Pewno się przerazicie mieszanką, ale ja czuję, że moim włosom to już przestaje wystarczać i w desperacji chwycę się pielęgnacji B/S, a jeśli nie podziała, no to cóż... Nożyczki. Powie mi któraś z doświadczonych, czy muszę przygotować teraz jakoś specjalnie włosy na rozpoczęcie naturalnego dbania o włosy? I jakieś lepsze rady, niż kupienie pudełka z metką "bez silikonu"?
Echh, a jeszcze niedawno były taaaakie piękne...
A ja przybywam, żeby coś polecić
mianowicie WCIERKĘ SAPONICS http://www.farmona.pl/pielegnacja-wlosow/saponics/kompleks-odzywczy-do-skory-glowy-i-bardzo-delikatnych-wlosow.html

na wizażu polecana jako odpowiednik Jantaru
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12201

analiza: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=7984942&postcount=878

używam od tygodnia, głównie, żeby zmniejszyć wypadanie
I co?? Otóż mniej wypadają  😲  🏇 🏇 Widzę różnicę, nie mam pukla kłaków w szczotce przy czesaniu, po nocy nie mam zakłaczonej poduszki.
Do tego ta wciera (daję na mokre włosy, wieczornym myciu) robi jakiś efekt - volume push up 🙂 Bo nie dość, że włosów więcej to i podniesione u nasady

Ja jestem na tak  😅 i mam nadzieję, że efekt będzie ciągle taki dobry
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 stycznia 2013 15:11
Epikea ta wciera jest z apteki czy drogerii?
[quote author=żużka link=topic=88123.msg1643029#msg1643029 date=1357725689]
Łosiowa, w hebe Kallos cały czas kosztuje 11,99 😉
[/quote]

No pięknie, a ja się cieszyłam jak głupia z promocji  😡  A czymże jest to Hebe?  😉
Epikea ta wciera jest z apteki czy drogerii?

Ja znalazlam na allegro - jak wszystko co kupuje, bo nie mam czasu lazic po sklepach (poza tym to sie zawsze skonczy dodatkowymi wydatkami  🤔wirek: )

http://allegro.pl/nc-farmona-saponics-kompleks-odzywczy-skora-glowy-i2918929232.html

Kupilam ostatnio Joanne Rzepe kuracje, myslicie, ze mozna jedno i drugie stosowac razem?
dziewczyny ja to kupiłam w takiej apteko - drogerii 😉 Z przodu jest drogeria a z tyłu apteka. Coś jak SuperPharm

tu macie firmowy sklep famorny: http://sklep.farmona.pl/ Można zamówić 🙂
Zu, na DOZie jest na przykład 🙂

Łosiowa, dzięki, jak będę w centrum to zajrzę, nawet nie wiedziałam, że tam taki sklep jest 😀
Scottie, super, dzięki  :kwiatek: Teraz tylko znajdę, gdzie jest najbliższa, bo w Hebe jeszcze nigdy nie byłam. Nowe doświadczenia  😁

Dodzilla, to ten szampon: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52239 ? Silikonów może i nie ma, ale polyquaternium jest gorsze raczej.
Przygotowania do CG to ogólnie przez jakiś czas trzeba myć szamponem z SLS (podane w pigułce - pierwszy post ma odnośnik), żeby zmyć z włosów powłokę no i potem cała masa najróżniejszych odżywek, kuracji. Musisz wyczuwać co lubią Twoje włosy. Początek pielęgnacji jest omówiony w pigułce, na początek wystarczy. A potem czytać i eksperymentować.
Znam Twój ból, ja też miałam piękne, gęste włosy i nagle bum, została tylko jakaś wyłysiała kiteczka  😵 Ale stosuję CG od września i widzę ogromną poprawę, mam nadzieję, żę uda mi się znowu wyhodować taki gruby warkocz.
Heval, jak bedziesz na centralnym to masz hebe idąc w strone wkd podziemiami.
Forte Sweden, Mrs. Potter's, Balsam z ekstraktem z aloesu, regeneracja i nawilżenie włosów suchych
stosował ktoś? 👀


Ja używałam, jako sama to tyłka nie urywa, staniki nie latają,bo jest dość lekka mało treściwa, ale za cenę i wydajność bardzo przyzwoita. Dobry rozplątywacz i jako np. baza do miodu czy czegoś innego.

Epikea gdzie to cudo można nabyć?
A jantar na Ciebie działał? Ja zużyłam dwa opakowania, co prawda w odrobinę mniejszym stopniu, ale włosy jak wypadały tak wypadają.  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się