Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Może założymy klub?  😉
Bardzo liczę na to, że uzupełnianie żelaza pomoże. Inne pomysły już mi się skończyły.
Florcik - jak się ratujesz? Też tabletki i czekasz na reakcję, a może już jest poprawa?
arivle - ja też się chętnie podłączę do zamówienia! W sumie zamówiłabym 3. w Warszawie będę na początku września, także mogłabym od Ciebie odebrać (i osobom z Wrocławia, jeśli ktoś chciałby się dołączyć 😉 )
arivle pomóc nie pomogę, bo nie mogę, ale na szczotkę też jestem chętna  😉
arivle, ja też nie mogę pomó niestety, ale gdyby się ktoś znalazł to jestem chętna na szczotkę.  :kwiatek:
Deidre, staram się jeść dużo warzyw strączkowych i innych zawierających żelazo, a oprócz tego lekarz mi przepisuje Tardyferon Fol, który biorę razem z rutinoscorbinem (żelazo lepiej się wchłania przy obecności witaminy C)
Piłam też koktajle z pietruszki i jabłka- pychota! Meise ostatnio wstawiła fajny link nt cudownego działania pokrzywy przy niedokrwistości.  🙂
Włosy już aż tak nie wypadają, jest widoczna poprawa. U mnie właśnie jedynym objawem anemii były liczne siniaki i wypadanie włosów, żadnego zmęczenia itp. nie odczuwałam. Ostatnio miałam wynik 39 przy normie 50-170.
A ja mam dziwny problem. W moim nowym mieszkaniu jest dziwna woda. Moje wlosy nawet zaraz po myciu wygladaja na lekko tluste.
Kiedy umyje wlosy u rodzicow, sa kilka dni swieze, a u siebie myje codziennie i wciaz zle wygladaja. Mozna cos na to zaradzic?
Może myć włosy(spłukiwać) w przegotowanej wodzie? 🙂
Ja też bym zamówiłam trzy szczotki! Też nie mam konta i na dodatek jestem z Krakowa 😉
Florcik Dzięki 🙂 Pocieszyłaś mnie.
Właśnie zauważyłam, że tabletkowe żelazo nie do końca działa tak jakbym sobie życzyła. Większość ludzi zgodnie twierdzi, że najlepszym źródłem żelaza jest mięso. Może mają rację, ale mięso średnio mi smakuje, a o wątróbce mowy nie ma. O pokrzywie słyszałam, niestety ciężko o nią w centrum dużego miasta. Ciężko będzie uzupełnić naturalnie taki duży niedobór.
Sorry za lekki OT.
ale w centrum dużego miasta na pewno upolujesz sok z pokrzywy w sklepie ze zdrową żywnością. u mnie nawet w Zetce jest 😉
Właśnie zauważyłam, że tabletkowe żelazo nie do końca działa tak jakbym sobie życzyła. Większość ludzi zgodnie twierdzi, że najlepszym źródłem żelaza jest mięso.
Tak, najlepszym źródłem żelaza jest mięso, a wątroba w szczególności, bo tam się magazynuje (ale wątróbki też nie jem, bo okropna jest dla mnie. 😉).
Również żelazo hemowe wchłania się lepiej od niehemowego, a właśnie takie znajduje się w mięsie.
Jak masz problemy z żelazem to warto też się suplementować (albo po prostu spożywać żelazo w obecności) wit. C ponieważ zwiększa ona przyswajalność żelaza.
Warto też pamiętać, że kawa i herbata oraz wino zmniejszają przyswajalność.
Herbatę niedawno odstawiłam całkowicie. Przejście z kilku kubków dziennie do zera bolało 😉
Popytam w aptekach o sok z pokrzyw.
rtk - jest coś takiego jak filtr do podłączenia przed prysznicem (w linku daję przykładowy). Na szybko - tuż po myciu można spłukiwać płukanką octową.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 sierpnia 2013 17:09
W takim razie jeżeli znajdzie się ktoś z PayPalem jestem gotowa zająć się przepakowaniem i przesłaniem paczek 'gdziebądź' w Polsce. Cena szczotki zwiększy się tylko o koszt przesyłki w PL.

Chociaż z drugiej strony, skoro przesyłka jest darmowa, to czy nie łatwiej byłoby zrobić 'x' osobnych zamówień? Ale wymaga to sporej ilości wolnego czasu i chęci ewentualnego zamawiającego z kontem PayPal  😁
Właśnie ustaliłam, że facet znajomej ma konto - rozpoczęłam negocjacje, ale on jest burczymuchą, więc nie wiem czy będzie chciał się w akcje zaangażować aż tak mocno, żeby zrobić serię zamówień, każdą w inne miejsce :P

edit: Na razie stanęło na tym, że muszę poczekać na powrót znajomych z Chorwacji (około 2.09) i wtedy możemy zająć się zamawianiem, chyba że do tego czasu znajdzie się ktoś inny.

Ja swoją drogą też wyjeżdżam i wracam 1.09, więc będę sporadycznie wchodzić na forum (zresztą i tak przez większość wakacji milczę, bo nie mam czasu nawet dla swojej czupryny 🙁 )
ovca   Per aspera donikąd
22 sierpnia 2013 18:10
arivle - ja też się chętnie podłączę do zamówienia! W sumie zamówiłabym 3. w Warszawie będę na początku września, także mogłabym od Ciebie odebrać (i osobom z Wrocławia, jeśli ktoś chciałby się dołączyć 😉 )


i ja, i ja chcę się dołączyć!  😅
deidre - jajko na miękko z natką pietruszki. Też mam anemię, od mięsa mnie odrzuca, właśnie skończyłam brać tardyferon. Za 2miechy kontrola, narazie ferrytyna jest w normie.
Rul, a może być jajko na twardo? 🤣 Generalnie to jajek nie jem, ale dla ratowania zdrowia z bólem sera(kubków smakowych :hihi🙂 przełknę. I mały  🚫 Jak długo brałaś tardyferon i z jakiego poziomu żelaza dochodziłaś do normy? Brałaś między posiłkami czy w trakcie czy może z jakąś wit. C?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 sierpnia 2013 19:14
Moje włosy pokochały Glorię wymieszaną z AiK😀 Nie potrzeba im zbyt dużo substancji odżywczych, bo są w dobrej kondycji i są niskoporowate, za to dodatkowa porcja nawilżaczy i obciążenia w końcu zmniejszyła trochę niesforne cosie, które zawsze miałam. W dodatku dziś pierwszy raz użyłam octu jabłkowego. może połączenie im się spodobało.

Cosie wokół głowy:


dziś:

nie znam się, ale myślę, że tak. Przede wszystkim róznorodność, żeby też nie przejść na dietę 'tylko surowe mięcho zagryzane wątróbką' 😉 . Brałam ok.1,5mies, bez zaleceń przed czy po posiłku, ale jadłam lub piłam do tego coś z wit C (juvit, sok z cytryny i co tam jeszcze przyszło mi do głowy). Ferrytynę miałam 4,3 żelazo 32
Ja też bym zamówiłam trzy szczotki! Też nie mam konta i na dodatek jestem z Krakowa 😉


Tez bym była chętna może na jedną albo dwie! 🙂
jett   success is the best revenge
25 sierpnia 2013 07:44
Postanowiłam zacząć bezsilikonową pielęgnację włosów i przy ostatniej wizycie w rossmanie zrobiłam małe zakupy


Na początek wystarczy? Zastanawiam się tylko nad zmianą odżywki bo z braku czasu złapałam pierwszą lepszą  😉 Oleju nie mam jeszcze żadnego, ale póki co będę olejować oliwą z oliwek.
I co do działania od wewnątrz- zwykłych drożdży babuni nie jestem w stanie przełknąć. Co lepiej kupić drożdże w tabletkach, CP? Słyszałam też dobre opinie o Merz Special  🙂

Ostatnio na jakimś blogu przeczytałam coś o olejowaniu paznokci. Próbował ktoś?  👀
Bezsilikonową pielęgnacją to bym tego nie nazwała, patrząc po produktach 😉 raczej bardziej świadomą, jak chyba większość tutaj.
Ta isana ma pq w składzie, pachnie chemicznie i nie powala. Może spróbuj Garnier awokado karite, mrs potters czy cos. Ale jak na początek to zestaw moim zdaniem ok 🙂
arivle: Też byłabym chętna, na 2 szczotki 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
25 sierpnia 2013 17:32
Strzyga, oooooooooooooooo, ale super, że jest coś, co wreszcie ogarnie te odstające kłaki! 😀 Muszę zakupić ocet jabłkowy, bo mi się już skończył- i będę działać 🙂

W ogóle w ostatnim czasie strasznie mi włosy lecą i objętość mojego kucyka znacznie zmalała 🙁 Co mnie bardzo martwi, bo za najlepszych czasów cale nie był jakiś okazały (7 cm, co to jest!!). Jak tylko dostanę wypłatę kupuję CP i Jantar, w kolejnych Merz Special i jakieś inne wcierki.

Też chciałabym się dołączyć do zamówienia szczotek!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 sierpnia 2013 18:30
Scottie, spróbuj, może Twoje też się ogarną. Ja póki co, jestem zadowolona =)
wiedźma, ale po co kupować szczotkę za 40 zł, skoro można mieć identyczną za około 5 zł w dodatku z darmową wysyłką do PL? Kiedy jedynym warunkiem jest posiadanie konta PayPal?

Ja się mogę podpiąć, PayPala posiadam 😉
Coś czuję, że będziemy całować dejotkę po stopach 😀 Dejotka, czyli podejmujesz się :kwiatek:?
Również chciałabym się przyłączyć i zamówić trzy szczotki.  😉
Nie udzielam się w wątku, ale świadomą pielęgnację stosuję od ponad roku. Dla mnie najlepszy do wygładzenia niesfornych włosów jest żel lniany zastosowany na mokre włosy w niewielkiej ilości. Dobrze sprawdza się także olejek pielęgnacyjny babydream i maska sleek line z jedwabiem i wyciągiem ze słonecznika.
Coś czuję, że będziemy całować dejotkę po stopach 😀 Dejotka, czyli podejmujesz się :kwiatek:?

Myślę, że wszystko jest do ogarnięcia. Czyli listen machen i działamy?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 sierpnia 2013 20:53
DeJotka, cudownie!


1. Strzyga - 2
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się