Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2015 12:35
hanexxx, ale masz wpryski ropne?
nie, takie jakby zaskórniki
Mam włosy do pasa. Długie, gęste, kręcone, strasznie puszące. Są już tak zniszczone, ze za tydzień ciacham je jakieś 3 cm dłużej niż do ramion. Marzyło mi się je pocieniować, żeby fajnie się układały i unosiły od nasady, ale czy wycieniowanie nie spowoduje jeszcze większego puszenia ???
istnieją peelingi enzymatyczne do skóry głowy?
hanexxx, przed myciem to, a do mycia to
Oba używałam i dobrze się spisują.
w przyszlym tyg pójde do dermatologa i zobaczę co powie, bo ta moja skóra głowy juz za mocno szaleje 😉
a tak na marginesie to jak wygladają cebulki zdrowych włosów, ale które wypadają ze "starości" robiąc miejsce nowym? Są białe i widoczne? Pytam bo właśnie u mnie tak to wygląda 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
27 marca 2015 10:37
a spotkałyście się kiedyś z zaskórnikami/wągrami we włosach? Duża część włosów, które mi wypadają jest zakończone taka biała kulką na cebulce.

Ja też tak mam (a przynajmniej miałam kilka miesięcy temu, teraz nie zwracam na to uwagi) i moim zdaniem to łój, który zgromadził się w mieszku włosowym, przyczepił do cebulki i wylazł razem z nią. Jakoś nigdy nie pomyślałam o tym, że to może nie być normalne 😉 Jeśli nie masz ropnych wyprysków we włosach, to bym się tym nie przejmowała. Byłam badana lampą Wooda i dermatoskopem (nie wiem, czy tak to się fachowo nazywa) i nie było widać żadnych nieprawidłowości oprócz dużej ilości łoju 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2015 10:38
A ja właśnie odkryłam, co zniszczyło mi włosy. I to do tego stopnia, że fryzjerka była pewna, że regularnie przypalam je prostownicą (której nigdy nie używam). Uwaga.. tangle teezer  😵
istnieją peelingi enzymatyczne do skóry głowy?


Jest żel z mocznikiem Cerkogel 30. W niższym stężeniu 10 ma działanie nawilżające, w wyższym keratolityczne, czyli złuszczające. Do kupienia w aptece. Cavaletti podlinkowała.
Scottie   Cicha obserwatorka
27 marca 2015 11:36
smarcik, napisz coś więcej, bo mnie bardzo zaciekawiłaś! Masz oryginał (którą wersję?) czy podróbkę?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2015 11:49
Mam oryginał ale nie wiem jaka to wersja (taka spora, chyba pierwsza jaka weszła do Polski, dostałam w prezencie ze 3 lata temu). Zaczęły mi się bardzo kruszyć włosy mimo odpowiedniej pielęgnacji, na całości zrobiły się takie białe kropki właśnie jak po przepaleniu prostownicą, a ja bardzo rzadko używam nawet suszarki także włosy nie mają kontaktu z wysoką temperaturą. Przejrzałam wszystkie swoje kosmetyki do włosów, odstawiałam po kolei ale bez zmian.. aż w końcu tangle teezer został jedyną opcją no i kilka wpisów w internecie potwierdziło moje obawy - dziewczyny miały dokładnie takie same objawy. W poniedziałek ścinam się na chłopa i przestaję używać czegokolwiek 😉
Scottie i jak dermatolog kazał Ci walczyć z tym nadmiarem łoju? Bo ja dostałam cynkową wcierkę ale mam po niej łupież no i w przyszłym tygodniu ide się zapytać co robimy dalej. Bo trochę zaczęła mnie swędzieć ta głowa no i dalej mi te włosy wypadają a jak je trochę bardziej przetłuszczę to lecą znacznie mocniej. Ja to mam pecha, skalp mi się przetłuszcza,do robią się jakieś wągry/grudki a włosy na całosci mam suche jak siano. I gdzie tu sens?  😵
Mam oryginał ale nie wiem jaka to wersja (taka spora, chyba pierwsza jaka weszła do Polski, dostałam w prezencie ze 3 lata temu). Zaczęły mi się bardzo kruszyć włosy mimo odpowiedniej pielęgnacji, na całości zrobiły się takie białe kropki właśnie jak po przepaleniu prostownicą, a ja bardzo rzadko używam nawet suszarki także włosy nie mają kontaktu z wysoką temperaturą. Przejrzałam wszystkie swoje kosmetyki do włosów, odstawiałam po kolei ale bez zmian.. aż w końcu tangle teezer został jedyną opcją no i kilka wpisów w internecie potwierdziło moje obawy - dziewczyny miały dokładnie takie same objawy. W poniedziałek ścinam się na chłopa i przestaję używać czegokolwiek 😉


Dalas mi do myslenia. Uzywam tangle teezer z dobre dwa lata i aktualnie mam jedna wielka, sucha szope na glowie. Mimo, ze nie farbuje, nie uzywam suszarki/prostownicy/lokowki etc, olejuje wlosy, uwazam na sklad w szamponach, co tu duzo gadac - mam fiola na ich punkcie. A mimo wszystko wygladaja coraz gorzej i okrutnie sie koltunia - dzisiaj dreda wyczesywalam 45 minut  😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2015 18:51
Ekwadorka no u mnie identyczna sytuacja.. póki co na pewno obcinam, ale jak odrosną to na 100% kupię inną szczotkę  😉
No to miałam długie włosy  😵 😕.
Nigdy więcej fryzjerów!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2015 20:08
Co się stało? Pokaż się, na pewno jest pięknie  :przytul:
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
27 marca 2015 22:27
Przestraszyłyście mnie z tym TT, kupiłam go sobie myśląc, że będzie super, a ostatnio włosy wydają mi się suche coraz bardziej. Ciągle je nawilżam i nie wiem czy to mój przechył na tym punkcie czy TT  🙁
Sisisa na pewno nie ma aż takiej tragedii  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2015 00:05
Bez paniki, pewnie jestem po prostu jednym z wyjątków, raczej same pozytywne opinie o TT są 😉 Po prostu moim włosom najwidoczniej nie przypasował.
pasożyty lamblii mogą byc odpowiedzialne za wypadanie włosów?
Scottie   Cicha obserwatorka
30 marca 2015 19:55
hanexxx, nie byłam u dermatologa tylko u fryzjera 😉 Dostałam rozpisaną pielęgnację przystosowaną do moich włosów oraz prośbę o zrobienie badań hormonów.

smarcik, odstawiłam TT i moje włosy też jakoś tak lepiej wyglądają... Może sobie wmawiam, a może to przez jonizację w nowej szczotce 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 marca 2015 20:03
Scottie więc może jednak coś w tym jest.. a jakiej szczotki teraz używasz? Muszę jakąś kupić.
Scottie   Cicha obserwatorka
30 marca 2015 20:52
Szczotki z jonizacją firmy/produkcji Camry, kupiłam na allegro. To kopia szczotki Brauna, ale dodatkowo ma fukcję masażu (która raczej... nie spełnia dobrze swojej funkcji 😉 ). Póki co nie wiem, czy ją polecam.
fruity_jelly Cavaletti a Wy używacie Cerkogel 30 w przypadku suchej skóry głowy? Bo ja mam łojotokową :/ więc chyba nie za bardzo się u mnie sprawdzi 😉
Ja robię sobie taki domowy peeling z cukru ale czasami mam wrażenie, że jest trochę za mocny dlatego pytam o enzymatyczny, a może są w sprzedaży jakieś delikatniejsze mechaniczne peelingi? Bo ja niestety nie mogę nigdzie trafić.
Scottie   Cicha obserwatorka
02 kwietnia 2015 16:46
hanexxx, wątpię, czy są peelingi enzymatyczne do skalpu, a poza tym, jeśli masz skórę tłustą, to enzymatyczny będzie do takiej za delikatny  i jeśli masz tam jakieś zaskórniki, to się ich nie pozbędziesz (jesteś pewna, że to zaskórniki?). Ja używam peelingu do skalpu takiego samego, co do twarzy- jest jeszcze mocniejszy od cukru. A i tak wydaje mi się, że za słabo mi skalp oczyszcza 😉
hanexxx, ale łojotokową skórę również należy nawilżać i złuszczać 😉 Na blogu lojotokowaglowa znajdziesz informacje, które mogą się Tobie przydać.
hanexxx, ale łojotokową skórę również należy nawilżać i złuszczać 😉 Na blogu lojotokowaglowa znajdziesz informacje, które mogą się Tobie przydać.

aaaaa, wielbie Cię za podanie tego bloga, też mam ŁZS i nie wiem jakich kosmetyków używać, zabieram się za czytanie  :kwiatek: :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 kwietnia 2015 20:50
W Rossmannie promo, szczotka '100% dzik' za 24zł - używa któraś? Warto?
Kupuj, wyczesuje kurz z włosów, nie kruszy ich i jest nieśmiertelna, mimo licznych kąpieli 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 kwietnia 2015 21:40
Super, dzięki!  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
03 kwietnia 2015 09:14
smarcik, ktora to?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się