Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

hanexxx, chciałam Ci poleciś Dr Organic, ale sprawdziłam i widzę że ciężko z dostępnością.. :/ Ja swój kupowałam na DOZ.pl. ale żaden nie jest już dostępny.
Jeśli chodzi o przetłuszczanie i wypadanie włosów to mi pomogło przejście na dietę bezglutenową,  nie wiem czy tylko to miało bezposredni wpływ na wygląd moich włosów ale żadnych innych zmian w moim życiu nie wprowadzilam, więc mogę sądzić, iż coś było na rzeczy.Zanim kondycja moich włosów polepszyła się minęło kilka dobrych tygodni, a było bardzo źle, gdyż podczas mycia traciłam tyle włosów,  że w rezultacie ubyło mi jedna trzecią włosów  😕 Cera również przestała się przetluszczać po porzucenie glutenu.Jesli chodzi o szampony to jestem fanką kosmetyków Alterra,  ale po dłuższym stosowaniu zaczęła swędzieć mnie skóra głowy. Szukałam przyczyny i trafiłam na ta stronę
http:// www.epepa.pl/2013/10/alergia-na-cocamidopropyl-betaine.html
zmieniłam szampon na jeden bez betainy i jest lepiej, zobaczymy jak długo. .
Nie wiem czy powyższe będzie miało zastosowanie do wszystkich przypadków, ale może komuś pomoże.
P.s Stosuje i polecam vitapil mama, po regularnym stosowaniu, zauważyłam  dużo nowych włosków  😀
znalazlam szampon z dobrym składem i dobrymi opiniami
www.poradyherrbaty.pl/2015/07/szampon-przeciw-wypadaniu-wosow-bios.html
ale chyba dostępny tylko przez neta
a znacie moze ten aloesowy szampon Equilibra? Po jego użyciu włosy są takie czyste, że aż skrzypią czy on nie daje takiego efektu?

Używam go dość długo i nie daje "efektu skrzypienia"
Dziewczyny, ratunku!  😵
Na wstępie muszę zaznaczyć, że w kwestii pielęgnacji włosów nie jestem zbyt rozgarnięta. Moim problemem był powracający łupież w okresie dojrzewania, ale po jakimś czasie udało mi się zwalczyć problem - włosy myję szamponem z Pharmony(przez chwilę stosowałam również szampony dla niemowląt), do tego absolutnie żadnych odżywek częściej niż raz w tygodniu, bo częstsze stosowania powoduje nawrót problemu(to jakaś reakcja alergiczna na produkt?). Przez kilka lat system działał, ale od kilku tygodni znowu mam jakieś epizody łupieżowe i nie wiem co robić. Wydaje mi się, że obecnie łupież spowodowany jest zbyt suchą skórą głowy, może polecicie mi jakiś delikatny i nawilżający szampon? Czy może lepiej celować w bardziej naturalną pielęgnację olejami? Dodam, że raz zrobiłam sobie kurację olejem kokosowym, po umyciu łupieżu nie było, dzisiaj znowu spróbowałam, ale nie poskutkowało i z tego co wyczytałam olej kokosowy to chyba nie najlepszy wybór  😁
hej. Chcialam wam napisac ze wygralam sprawe o wlosy, jednak wyrok nie jest prawomocny, wiec nie wiem czy mam sie spodziewac apelacji, choc przy takich kosztach to watpie czy jej sie bedzie oplacalo pakowac w kolejne koszta.
Cierp1enie, super!!! Jaki był wyrok?
na pw napisze, bo fryzjerka mnie szpieguje w necie i kopiuje moje zdjecia i to co pisze 😀
desire   Druhu nieoceniony...
28 stycznia 2016 11:00
Cierp1enie, to ja też poproszę o PW, z tym że jeśli byś mogła mi opisać jak najdokładniej (będę ogromnie wdzięczna :kwiatek🙂- jak się za to wzięłaś itp., bo mam podobny problem co Ty i zastanawiam się już od jakiegoś czasu czy nie zawalczyć..
Scottie   Cicha obserwatorka
29 stycznia 2016 08:12
Cierp1enie, jeśli to nie problem, to ja też poproszę 🙂 ogólnie o opis sprawy (jak to wyglądało), czy było ciężko i jaki wyrok.
Cierp1enie, super, gratulacje! 🙂 też mnie ciekawość jaki był wyrok 🙂 Fajnie, że się udało, to znaczy, że nie należy odpuszczać.
Jutro rano napisze w wordzie od poczatku do konca i wam skopiuje na pw 🙂  :kwiatek:
Cierp1enie, to i ja poproszę 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2016 20:03
i ja!
efeemeryda   no fate but what we make.
29 stycznia 2016 21:21
czy jest na forum jakiś wątek o pielęgnacji włosów w ogóle ?  😉 nie zależy mi na tym, żeby była naturalna i bezsilikonowa  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2016 21:27
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 stycznia 2016 21:28
efeemeryda, a z tym wątkiem co jest nie tak?
efeemeryda   no fate but what we make.
29 stycznia 2016 21:33
nie chodzi o to co jest nie tak, po prostu szukam czegoś innego i myślę, że bym tu nie pasowała  :kwiatek: ale rozumiem, że nie ma innego.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2016 21:34
efeemeryda, a zajrzałaś do linka, który Ci dałam?
jak sobie radzicie ze swędzącą skórą głowy?
efeemeryda   no fate but what we make.
05 lutego 2016 20:30
Strzyga
tak przeczytałam i uważam, że to jak pytanie o schabowe w wątku wege  😉 ( w sensie ja tutaj )
ale nie nie zamierzam przeszkadzać i ciągnąć tematu.
powodzenia w pielęgnacji  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lutego 2016 20:58
efeemeryda   no fate but what we make.
05 lutego 2016 21:08
bardzo dziękuję  :kwiatek:
hanexxx polecam płukankę ze skrzypu i pokrzywy. Zaparzam czubatą łyżkę skrzypu i taką samą ilość pokrzywy około 500ml wody, jak ostygnie odcedzam i dolewam szklankę czystej wody do tego. Na koniec mycia włosów głowa w miskę i polewam 2-3 minuty skalp taką płukanką, nie spłukuję później tego. Na mój dosyć problematyczny skalp fantastycznie to wpływa, a przepis znalazłam kiedyś na blogu kosmetycznej hedonistki 🙂
casines a jakich szamponów używasz przy tak wrażliwej skórze?
Joanna pokrzywa i zielona herbata, Farmona czarna rzepa/łopian, Jantar,  Yves Rocher Volume (z malwą chyba), a ostatnio kupiłam Isanę Med 5%urea i Isanę przeciwłupieżową. Mam jeszcze więcej szamponów ale na tą chwilę przypominają mi się tylko te a ze względu na przeprowadzkę nie mam jak sprawdzić co tam jeszcze mam 🙂
jak spisuje się ten szampon Isana Med Urea? Dobrze domywa, włosy nie są przy nim oklapnięte i skóra nie swędzi? 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
25 lutego 2016 19:46
hanexxx, u mnie sprawdzał się świetnie, ale ja nie mam problemów ze skalpem.
A po nim wlosy sa tak czyste, ze az skrzypią? Tak jak po szamojnie fitomed?
Scottie   Cicha obserwatorka
25 lutego 2016 20:47
Moim zdaniem bardziej, niż po Fitomedzie- bo bardziej się pieni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się