Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

też jestem ciekawa, ostatnio czytałam o tym suplemencie i aż się zdziwiłam opiniami 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
07 lutego 2017 09:28
tylko wychodzi dosyć drogo... pełna kuracja to 6opakowań po 80zł  🙇
no drogo, drogo
dlatego ja nawet nie kupowałam, bo wolę jednak zainwestować w tańsze rzeczy
efeemeryda   no fate but what we make.
07 lutego 2017 09:43
gdyby jeszcze był efekt po jednym to można by spróbować, ale producent zaleca 3mc  😵
efeemeryda, ja zapłaciłam 67 za jedno... zobaczymy 🙂 Dam wam znać
Dziewczyny a jakie farby do włosów stosujecie/polecacie,takie w miarę z jak najbardziej naturalnym /roślinnym składzie ?
ovca   Per aspera donikąd
07 lutego 2017 17:48
Dziewczyny a jakie farby do włosów stosujecie/polecacie,takie w miarę z jak najbardziej naturalnym /roślinnym składzie ?


Amelia ja farbowałam color&soin z apteki. Bałam bardzo zadowolona. Fantastycznie się nakłada, kolory są bardzo naturalne, ładnie pachnie i nie niszczy włosów.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 lutego 2017 18:35
Komuś jest znany temat termoloków? Po mocnym podcięciu włosów są niefajne po nocy (związuję w warkocz), nie chcę ich prostować i pomyślałam o termolokach. Bardzo niszczą włosy? Może jakieś polecacie?
Dziewczyny a jakie farby do włosów stosujecie/polecacie,takie w miarę z jak najbardziej naturalnym /roślinnym składzie ?


ja ostatnio robiłam henną
Scottie   Cicha obserwatorka
08 lutego 2017 06:36
Amelia, też farbowałam Color&Soin i polecam. Jedyna farba, której kolor faktycznie wyszedł taki jak na opakowaniu/próbniku, a nie ciemniejszy (pomimo tego, że mam dość ciemne włosy). Jestem szatynką (coś pomiędzy szatyn naturalny a jasny szatyn z próbnika), a farbowałam "złocistym ciemnym blondem" i taki ciepły faktycznie wyszedł 🙂

efeemeryda, daj znać, co myślisz o tej szczotce, bo po tym jak moja z jonizacją padła- też się za czymś nowym rozglądam.
Cierp1enie,a którą dokladnie?
Ja przez dłuższy okres czasu farbowałam Khadi i w sumie jest o.k ale może istnieje lepszy preparat...
Jeśli chodzi o suplementy to łykam Vitapil plus czasami Biotebal .Efekty są w postaci szybkiego wzrostu włosów czy mniej wypadają tego nie mogę stwierdzić gdyż raz wypadają więcej raz mniej..jeszcze nie odkryłam przyczyny ale idę w kierunku żywienia,stresu a może nawet i zlej pielęgnacji.Vitapil dobrze wpływa na paznokcie,chociaż ja zawsze miałam mocne i szybko rosnące a po tym suplemencie rosną jeszcze szybciej🙂
Właśnie Khadi. Teraz idę do fryzjera więc Lorealem fryzjerskim mi będzie robił, bo na tych kosmetykach bazuje mój fryzjer.
Gillian   four letter word
08 lutego 2017 13:29
Wracam z problemem. Nadal mam łupież, ale już dużo mniejszy. Najgorszą zmorą jest swędzenie skalpu :/ swędzi tak niewiarygodnie, że jakbym mogła to bym się zadrapała do krwi :/ nie używam nic drażniącego, oszczędzam skórę jak mogę, chwilowa ulga była po glucie z siemienia ale wróciło :/ jeśli to ma znaczenie to najgorzej swędzi po bokach głowy i w miejscu kitki, mniej więcej na środku. Próbowałam wody brzozowej, Jantara, nic. Szału dostanę!
Moze masz wszy? 😲

Sorry, moj syn kiedys mial i tak mi sie skojarzylo 😀

Ja na takie cos kupilam corce szampon hipoalergiczny i minelo.
Najpierw probowala przeciwlupiezowego, ale nie pomoglo. Tak ja swedzialo, ze az wydrapala sobie rany na glowie.
Gillian   four letter word
08 lutego 2017 14:08
Nie mam, sprawdzamy sobie głowy regularnie na zmianie 😉 okazja by była bo minimum raz w tygodniu kogoś odwszawiam, ale zawsze ubrana po czubek nosa i potem pod prysznic. Nie ma opcji, choć też o tym myślałam 🙂
jaki szampon hipoalergiczny?
Gillian, może coś z aloesem? on powinien być kojący na skórę głowy...
Ja kupuje Neutral
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 lutego 2017 15:29
Amelia, z henną miałam taki problem, że po kilku latach farbowania zrobiła mi się duża różnica w kolorach między końcami a resztą długości. W pewnym momencie henna przestała chwytać (na brwiach też  😲) i już zupełnie dziwnie wyglądało. Farba zwykła się zupełnie nie trzymała i teraz drugi rok bawie się w ścinanie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 lutego 2017 17:03
Gillian ja bym poleciła Isana Med lub Dr. Konopka
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lutego 2017 17:09
Gillian, ja bym poszła do dermatologa, skoro nic nie pomaga.
Gillian, mi takie plamy, prawie jak strupy ropne robią się jak mam nerwowy okres. Kilka dni na wkur... i wyłazi.
Gillian ja mam takie same objawy jak  użyję szamponu z SLS..czyli w sumie przytłaczająca większość na rynku.Z tych, które sprawdzałam bez SLS to baby dream z rossmana dla dzieci  (za 6 zl chyba) i Biovax.Niedawno się przekonałam,że to jednak alergia i jestem w trakcie rewolucji więc nic więcej nie doradze.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
09 lutego 2017 07:57
Gillian ja mam okresowo problemy ze swędzeniem skóry głowy. Jest to znak, ze skóra potrzebuje solidnego oczyszczenia. Polecam peeling solny lub peeling czarnym mydłem. Potem szampon przeciwłupieżowy np https://www.doz.pl/apteka/p15759-Healing_Shampoo_szampon_przeciwlupiezowy_200_ml  i  na koniec szampon z aloesem https://www.doz.pl/apteka/p124750-Equilibra_szampon_aloesowy__250_ml. Wcieranie bio octu jabłkowego (z rossmanna) tez jest pomocne.
efeemeryda   no fate but what we make.
09 lutego 2017 08:27
doszła szczotką  🏇
zamówiłam wersję small i jest wystarczająca w zupełności, a nie mam wcale mało włosów, przy pierwszym użyciu wydawało mi się, że bardziej szarpie niż TT (bo ona nie szarpie w ogóle), ale masaż głowy jest super. Wydaję mi się też, że zostało na niej zdecydowanie mniej włosów niż  na TT.
Wracam z problemem. Nadal mam łupież, ale już dużo mniejszy. Najgorszą zmorą jest swędzenie skalpu :/ swędzi tak niewiarygodnie, że jakbym mogła to bym się zadrapała do krwi :/ nie używam nic drażniącego, oszczędzam skórę jak mogę, chwilowa ulga była po glucie z siemienia ale wróciło :/ jeśli to ma znaczenie to najgorzej swędzi po bokach głowy i w miejscu kitki, mniej więcej na środku. Próbowałam wody brzozowej, Jantara, nic. Szału dostanę!

Może to reakcja na cocamidopropyl betainę ? Niestety wiele szamponów ma ten składnik bo uważany jest za łagodny ,ale może uczulać.Poszukaj taki bez i myj kilka razy włosy tak jak zazwyczaj myjesz,jesli nie będzie poprawy kup płyn manusan i umyj trzy razy pod rząd potem poszukaj jakis mega lagodny szampon czyli bez SLS,cocamidopropylu,parabenów i mocnych wyciągów roslinnych.Ważne aby tez nie przesuszac skóry głowy bo będzie się buntować,warstwa lipidowa jest b.ważna,a częste mycie ja usuwa.
Gillian   four letter word
09 lutego 2017 13:46
wczoraj myłam Isaną ziołową i było ciutkę lepiej ale włosy tłuszczą mi się w oczach :/ rano umyję, wieczorem już są brudne. Tragedia. Wydaje mi się, że początek tego problemu wziął się kiedy zaczęłam myś włosy Naturią czerwoną i szlag mi trafił skórę 🙁
Gillian
kup Fitomed 😉
w rossmanie są te szczotki Olivii? Chcę kupić i nie wiem czy stacjonarnie znajdę, czy jednak wysyłkowo, a jak wysyłkowo to gdzie, by nie trafić na podróbę?
Gillian Cerkogel - zel z mocznikiem do skóry głowy, pomaga bo sprawdziłam 😉
Gillian   four letter word
09 lutego 2017 20:55
dzięki za podpowiedzi :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się