Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 marca 2018 09:43
Czyli jednak to skrót myślowy. Zaciekawiłyście mnie dziewczyny z tym roślinnym silikonem
Od dzisiaj wchodzi do rossmana promocja na produkty do włosów 2+2 jakie zakupy planujecie? Bo ja przymierzam się do szamponu i maski Biovax seria z jaśminem i mlekiem kokosowym - może któraś z Was miała i może polecić bądź nie? Do tego chyba znowu wrócę do wcierki jantar.
Ja muszę poszukać czegoś mocno nawilżającego... mimo olejów i dbania, tak 10 cm włosów mam przesuszonych, a do fryzjera na podcięcie idę dopiero za miesiąc. Po zimie mi się takie suche zrobiły :/  Najlepsze, że nie suszę włosów suszarką, nie używam prostownicy i lokówki. Nie mam pojęcia od czego. Na mrozy zawsze zabezpieczone końce.
Cierp1enie, czy w Polsce sprzedaja produkty Ogx? Mam dwa olejki z ich kolekcji, bez ktorych nie moge zyc, jakosc wlosa zmienila sie duzo na plus, w tym wlasnie przestal byc suchy I sie nie lamie

https://uk.ogxbeauty.com/shop/biotin-and-collagen/oil-treatment/

https://uk.ogxbeauty.com/shop/keratin-oil/instant-repair-weightless-healing-oil/
Ja niby dałam sobie pozwolenie na zrobienie raz w miesiącu zakupów w Lawendowej Szafie (pomińmy, że z zakupów sprzed miesiąca w żadnej butelce nie ubyło mi chociaż 1/4), ale nie wiem ile zapłacę za naprawę samochodu i się tak mocno muszę powstrzymywać przed chociażby wejściem na tą stronę. 🙁 A też mam właśnie problem z końcówkami. Sa już w o wiele lepszym stanie, ale nadal wysuszają się bardzo szybko.
No ja 3 tygodnie temu sie farbowalam z naturalnej brunetki na jasny blond, wiec wiadomo, co sie teraz dzieje z moimi wlosami 😉 Po trzech uzyciach po farbowaniu olejek bardzo je "podniosl" 😉
ikarina - kiedyś kupowałam przez allegro szampon z olejem kokosowym dla mojej Julki. Drogi był, ale pamiętam że miała fajne włosy po nim. Teraz też chcę go zamówić, to zerknę na te Twoje olejki.  :kwiatek:


Gillian   four letter word
10 marca 2018 19:05
Kosmetyki OGX sa w Pl, ale ceny tragedia 🙁
To fakt, nawet, jak zarabiam w tubylczej walucie, jest mi drogo 😉 Tyle, ze u nas sa non stop przeceny, ja w takim Bootsie kupie na zasadzie "kup 3 w cenie 2" itp. Ale jezeli komus naprawde zalezy na naprawie wlosa, albo chce komus sprawic fajny I skuteczny prezent, to mocno polecam 🙂
A mi się zakupocholizm włączył, najpierw się głowiłam, z przecież nie potrzebuję 4 rzeczy a teraz nie mogę się zdecydować 🙇 czytam, że te sampony biovax nie mają jakichś super opinii, może petal fresh lepszy? W sumie moje włosy nie są problemowe, poza tym, że cienkie i trochę brakuje im objętości.
Jest ten olejek z keratyną, ale kosztuje 60zł... dość sporo.

Kupiłam dla Julii szampon i olejek z wodą kokosową Coconut. 70zł kosztowało, było w promocyjnej cenie 29,99zł za sztukę.
Gdyby nie bylo zakazu wysylania plynow poczta, to bym ci wyslala, bo dzisiaj patrzylam, ze u mnie jest promocja 😁
Magdzior ja jakiś czas temu korzystałam z petal fresh i nie były złe. Przestałam jak wycofali szampon z drzewem herbacianym, który lubiłam najbardziej. Ale teraz gdybym go znalazła to pewnie kupiłabym znowu na zamianę z czarnym mydłem, które jednak kocham najbardziej.

A może korzystałyście z rosyjskich kosmetyków ESTEL? Podobno hit na wschodzie, u nas dostępne chyba tylko u fryzjerów. Ostatnio kupiłam u swojego serum do końcówek, najtańsze nie było a do składu jakoś nie jestem przekonana...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 marca 2018 20:09
OGX są w Rossmannie 😀
Petal fresh zdecydowanie lepszy, jeśli masz cienkie to spróbuj EO Laboratorie Macadamia SPA.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 marca 2018 21:23
Mam ogx, ale bez szału.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 marca 2018 23:48
Strzyga a który masz?
No, wlasnie, ktory? Uzywalam kilka rodzajow z tej firmy, arganowy faktycznie jest taki se. Pomaga, fajne sie wlosy robia, ale mialam ten sam efekt z duzo tanszym produktem. Produkty z serii collagen, te fioletowe, sa duzo lepsze I naprawde zwiekszaja objetosc wlosow, u mnie roznica jest ogromna. Obecnie zrobili serie limitowana "coconut miracle oil" I ten olejek jest zarabisty, tak pisalam wczesniej, bardzo fajnie wyprowadzil mi wlosy po farbowaniu.

Natomiast jeszcze jesli chodzi o suche wlosy - jakis czas temu poszlam za moda na kupowanie produktow z marihuanen 😉 Kupilam ten oto product oraz odzywke z tej samej serii:

https://www.hollandandbarrett.com/shop/product/dr-organic-hemp-oil-rescue-restore-shampoo-60001813?skuid=001813

Coz, po recenzjach widze, ze wielu osobom ten szampon pomogl. Ja do tych osob nie naleze. Po miesiacu uzywania moje wlosy byly tak suche, ze to byla jakas porazka, juz w lepszym stanie byly po Head & Shoulders 😁 Szkoda, bo generalnie dr Organic bardzo lubie.

I jeszcze sie pochwale jednym produktem, ktorego uzywam:

http://www.boots.com/lee-stafford-hair-growth-scalp-serum-75ml-10217303

Uzywam tego juz ponad rok, na poczatku bylam bardzo niepewna co do skutecznosci tego produktu, jednak zauwazylam roznice podczas prysznicu - kiedys do odplywu wlatywaly spore kepki wlosow, nagle pojawialo sie ich duzo mniej 😁 Tak wiec wcierka w moim przypadku nie sprawia, ze wlosy rosna szybciej, ale przynajmniej dzieki niej nie wypadaja tak mocno I sa duzo gestsze.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 marca 2018 09:49
lusia722, kokosowy szampon + odżywka.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 marca 2018 10:03
To zdecydowanie nie dla mnie, moje włosy z kokosem się nie lubią 🙁
lusia722, kokosowy szampon + odżywka.



ja mam ten zestaw dla mojej Julii, ale ona ma włosy niskoporowate więc z kokosem się lubią, u mnie by była tragedia 😀

Lusia722 - w jakiej cenie OGX w rossmanie?


ikarina
- ooo to te z colagenem nie dla mnie, bo ja mam już 10 cm w obwodzie (mierzone w kitku) i więcej ich nie chcę, bo są już bardzo ciężkie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 marca 2018 12:41
na przednówku moje włosy nie mają się najlepiej- znów wypadają. Chciałam im zafundować kurację, ale mój ukochany revalid zdrożał okrutnie  😤 czy ktoś zna równie dobre, ale tańsze alternatywy?
Włosy 🙂
Jakość telefonowa.
madmaddie, mi bardzo pomógł Biotebal 🙂
Mi tez biotebal pomogl, kozieradke poza tym wcierac w mozg! 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 marca 2018 18:59
Kurcze, a ja wzięłam 3 opakowania Biotebalu z rzędu i jakoś tak bez szału było 🙁
U mnie tak samo, trzy opakowania i nic.
ja też zrezygnowałam z biotebalu po braku efektów...
Ale za to dostałam w prezencie zielony olej ajuwerdyjski do włosów i po jednym olejowaniu na noc włosy go pokochały. Głownie na oleju sezamowym i ziołach, Hinduski wcierają go w skalp czego jeszcze nie próbowałam, ale chyba po niewypale z biotebalem zostaje mi spróbować.

Edit: Korzysta któraś z Was z odżywek Tołpy? Wybrałam ostatnio w Rossmannie trzy różne opakowania na wypróbowanie i przy suszeniu mam niemiłe uczucie niespłukanego produktu  🙄 raczej nie jest to wina złego spłukania, przy innych produktach nie mam tego problemy.
U mnie po Biotebalu, Revalidzie i Merz Spezial zero efaktow. Teraz biore Vitapil ale dopiero od paru dni wiec za wczesnie na efekty ale moja siostra twierdzi, ze tylko po Vitapilu widziala jakas poprawe wiec moze i ja zobacze  😀 chociaz z moim "wlosowym szczęsciem" chyba raczej mi to nie grozi 😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 marca 2018 21:30
Polecam calcium pantothenicum
[s]Nie jestem pewna czy to dobry temat ale zaryzykuję - czy może mi ktoś polecić dobrego fryzjera w Katowicach/okolice? Takiego z zacięciem stylisty. Chciałam dość radykalnie zmienić fryzurę (skrócić) i potrzebuję kogoś od kogo wyjdę zadowolona 😀[/s]
znalazłam bardziej pasujący wątek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się