Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Cierp1enie szok  😲 Pamiętam Twoje przeboje z fryzjerką, przecież to było niedawno? Ale uhodowałaś! Ile i w jakim czasie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 marca 2018 10:00
Cierp1enie bardzo ładne 😜
Cierp1enie szok  😲 Pamiętam Twoje przeboje z fryzjerką, przecież to było niedawno? Ale uhodowałaś! Ile i w jakim czasie?


W 1,5 roku od prawie do ramion, do prawie do pasa (brakuje mi jakieś 4 cm) 🙂
Plus z 8 cm w obwodzie w kitku, do 10 cm w obwodzie w kitku 🙂

lusia722 - dziękuję  :kwiatek:

A to mojej Julki, obcięte kilka dni temu 10 cm.
A mi włosy przestały wypadać już po 1 opakowaniu Biotebalu (do tego delikatny szampon i maska drożdżowa Agafii). Potem brałam Vitapil, ale nie zrobił na mnie szału...

Wypróbowałąm wczoraj maskę Anwen do włosów wysokoporowatych i muszę przyznać, że tak miękkich nie miałam dawno 😍 Ale trochę mi żal 40zł na pełne opakowanie...
A Skrzypovitę ktoś brał?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 marca 2018 07:52
dzięki dziewczyny, ale moje włosy specjalnej troski potrzebują dawek wstrząsowych. Z revalidem poprawa jest po dwóch tygodniach. Chyba się jednak szarpnę na niego  😀 😉

A to mojej Julki, obcięte kilka dni temu 10 cm.


Wow ! Cierp1enie czy możesz zdradzić jak pielęgnujesz włosy córki?
Moja ma 9 lat i włosy 3 na krzyż 😡
Jest jakiś patent na związanie włosów na godzinę, dwie, zeby nie widac było potem śladów przy rozpuszczonych? Mam gumki takie jak Invisibobble, ale podróby i mimo ze związuje lekko, to po rozpuszczeniu i tak widac ślad (taka jakby obręcz na włosach), co mnie niemożliwie wkurza. Przy małym dziecku nie jestem w stanie nosić non stop rozpuszczonych.
dzięki dziewczyny, ale moje włosy specjalnej troski potrzebują dawek wstrząsowych. Z revalidem poprawa jest po dwóch tygodniach. Chyba się jednak szarpnę na niego  😀 😉


Opakowanie 90 tabletek za 60zł to cena podobna do Biotebalu - może też się szarpnę, skoro zachwalasz 😀
Hej dziewczyny, szukam i szukam tematu w którym mogłabym się przywitać, ale znaleźć nie mogę. Może wy mnie nakierujecie? 🙂
Swoją drogą piękne długie włosy... liczę na podobne, stosuje szampon babydream, odżywki od miraculum i kolosa oraz niezawodną wcierkę jantar, oby to pomogło. 🙂
[quote author=Cierp1enie link=topic=88123.msg2768084#msg2768084 date=1521552242]

A to mojej Julki, obcięte kilka dni temu 10 cm.


Wow ! Cierp1enie czy możesz zdradzić jak pielęgnujesz włosy córki?
Moja ma 9 lat i włosy 3 na krzyż 😡

[/quote]

Oleje i jeszcze raz oleje, plus maska jajeczna babuszki agafii i po umyciu na końce włosów wcieram kropelkę oleju z pestek śliwki 🙂



Cloudia - witaj, w sumie takiego wątku tu nie mamy, ale mamy wątek spamowy, więc może tam 🙂
[quote author=lilithhh link=topic=88123.msg2768336#msg2768336 date=1521626737]
[quote author=Cierp1enie link=topic=88123.msg2768084#msg2768084 date=1521552242]

A to mojej Julki, obcięte kilka dni temu 10 cm.


Wow ! Cierp1enie czy możesz zdradzić jak pielęgnujesz włosy córki?
Moja ma 9 lat i włosy 3 na krzyż 😡

[/quote]
Oleje i jeszcze raz oleje, plus maska jajeczna babuszki agafii i po umyciu na końce włosów wcieram kropelkę oleju z pestek śliwki 🙂
[/quote]

Dziękuję Ci bardzo ! Zamawiam w takim razie tę maskę jajeczną. A podpowiesz jeszcze jakie oleje możesz polecić + jaki szampon stosujecie?
My się regularnie podcinamy, ale w związku z tym, że moja córka miała nawyk nakręcania włosów na palec, połowa jest osłabiona i rośnie BARDZO wolno.
Poniżej zdjęcie jak to wygląda - jest lepiej, ale nadal ma "sianko" na głowie.



madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 marca 2018 19:23
[quote author=madmaddie link=topic=88123.msg2768296#msg2768296 date=1521618739]
dzięki dziewczyny, ale moje włosy specjalnej troski potrzebują dawek wstrząsowych. Z revalidem poprawa jest po dwóch tygodniach. Chyba się jednak szarpnę na niego  😀 😉


Opakowanie 90 tabletek za 60zł to cena podobna do Biotebalu - może też się szarpnę, skoro zachwalasz 😀
[/quote]
tylko wspomnę że się bierze 3 dziennie, więc to cena miesięcznej kuracji, całość powinna trwać 3 miechy, więc razem 180zł. Ale nawet mi na włosy pomaga, a ja jestem szczególnym przypadkiem. Zresztą, skład jest nieporównywalny do biotebalu.
lilithhh - ja też mam nawyk nakręcania włosów na palec, zwłaszcza jak się zamyślę, albo coś czytam.

Olej używam lniany, jest uniwersalny, ma też odpowiednie procenty.
Na końcówki po umyciu wcieram kropelkę oleju z pestek śliwki.

Szampon obecnie mamy OGX kokosowy, ale często myjemy czarnym lub cedrowym mydłem - również babuszki Agafii 🙂
madmaddie, to już nie tak fajnie :p
Czy możecie mi doradzić jakiś szampon na co dzień bez SLS, który się jakkolwiek pieni? 😁 mam Nacomi, Vianek i coś tam jeszcze i piany jest zero. Ciężko przez to zmyć te wszystkie maziajki kładzione na włosy.
Może cedrowe mydło Agafii?  Ja przetestowałam milion szamponów bez mocniejszych detergentów, nacomi w ogóle mi nie podpasował. Po różnych próbach wróciłam do mydła i już nie mam ochoty  testować. I czarne i cedrowe jest całkiem sympatyczne, specyficzne w użyciu ale da się przyzwyczaić. Oleje po całej nocy zmywają po standardowych dwóch umyciach.
efeemeryda   no fate but what we make.
26 marca 2018 08:33
z tym, że czarne ma SLS ale używam cały czas, w systemie OMO i oleje schodzą po jednym myciu  🥂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2018 09:04
ankers spróbuj jakiś szampon oczyszczający np. ten czy ten
z tym, że czarne ma SLS ale używam cały czas, w systemie OMO i oleje schodzą po jednym myciu  🥂


Dlatego napisałam i delikatniejszym, cedrowym 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2018 09:12
Ja mydła z Agafii miałam dwa czarne i białe, ale do włosów używałam ich rzadko.
Teraz testuję nową serię EO Laboratorie, widziałam też nowości od Organic Shop 😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2018 09:28
A co powiecie na rozjaśniająca serie johna friedy?
Rokitnikowy też jest super, zapomniałam o nim. Ja się nie przekonałam jeszcze do EO laboratorie, odżywki są super niewydajne 🙁  szampon z awokado dosyć fajny ale nie sprawdził się do codziennego korzystania, najbardziej lubię termoochronę. Na pewno jeszcze przetestuje wersję SPA z ciekawości.
Do mydeł trzeba się przekonać, mnie pierwsze zużycie opakowania denerwowało. Ale to jest jedyny produkt, który moje włosy lubią cały czas tak samo i nie muszę kombinować. No i włosy fajnie przyjmują po nim wszelkiego rodzaju odżywki, maski.

Polecacie jakąś maskę nawilżającą? Mam teraz lnianą z Sylveco i bardzo mi odpowiada, ale powoli się kończy i dalej chcę testować  😀iabeł: o ile ktoś mnie z domu nie wyrzuci za te kosmetyki wszystkie
agnesix, lusia722, dziękuję :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2018 10:07
agnesix ja miałam wrażenie, że czarne mocno wysuszało mi skalp i włosy.
Ja z EO mam już kilka rzeczy przetestowanych i są super dla moich włosów.
Obecnie mam szampon i maskę laminujące na testy i jestem bardzo zadowolona.
Jeszcze muszę z tej serii balsam zakupić, pojawiła się tez nowa seria do włosów cienkich i łamliwych 😍
Czyli to co jest moją zmorą. No i wciąż na liście mam kilka marek na testy, ale mam tylko jedną głowę i nie mam gdzie tego zużywać 🙄
Z nawilżających polecam tradycyjnie z Planeta Organica Maskę Toskańską 😉
Maska toskanska jest super, popieram całym serduszkiem.
O, właśnie ta toskańska mnie kusiła 😀

Ja mam przetłuszczające się włosy i akurat u mnie się super sprawdza z domywaniem ich. Jedyna rzecz, która do tej pory wysuszyła mi skalp to kolagen do mycia włosów z bingo spa, tragedia. A jest go aż litr 🙁

Edit: literówka
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 marca 2018 12:04
Bingo Spa nawet u konia poległo 😀
Kurcze, tym kolagenem konia bym nie umyła. Poszedł do mycia kuwety szynszylowej. Miał nienajgorsze opinie, ale mnie rozczarował. Fakt, włosy były dłużej świeże, ale skalp mnie swędział okropnie :/
agnesix, lusia722, dziękuję :kwiatek:


cedrowe jest super, używam już tylko to, choć czarne ma cudowny zapach, który kocham, ale cedrowe za super skład i cenę jest moje top1 🙂 Świetnie domywa oleje.

Julce wczoraj babydream nie domył oleju :/ dziś ma tłuste włosy i muszę jej znowu myć wrrr
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się