Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 maja 2018 21:31
fin, a próbowałaś wczesywać odżywkę?
U mnie fajnie działa na taki puch
safie, nie próbowałam, może to coś pomoże.

Chyba skuszę się na tego Stapiz i białą Agafię, tak jak pisały madmaddie i Gillian :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 czerwca 2018 09:59
Ja tradycyjnie dla włosów suchych i/ lub zniszczonych polecam maskę toskańską planeta organica (opcją jest też maska marokańska), ciekawą propozycją może być też Karelia Organica głęboka odnowa oraz nasycenie czy Natura Siberica rokitnikowa maska dla włosów suchych no i Floresan seria łopianowa

Z szamponów i balsamów spróbowałabym Botavikos szampon i balsam- dostępne są też w mniejszych pojemnościach, EO Laboratorie lub serię z Henną Fitokosmetik i jeszcze Iceveda nawilżająca jest super
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 czerwca 2018 10:13
fin, daj znać jak efekty. Ja mam mnóstwo różnych kosmetyków do włosów i stapiz był moim absolutnym hitem, bo sam szampon robił robotę, którą normalnie odwalał zestaw szampon+maska. Z wymienionych przez lusię, polecam też rokitnik. 🙂
Rokitnikowa Natura Siberica jest super, moje suche blond po umyciu sa gładkie i niepuszace się.
Do tego maska toskanska Planeta Organica - koniecznie. Jest absolutnie swietna, bardzo odżywcza.

a macie coś godnego polecenia na włosy oklapłe, szybko prztłuszczające się? Moje proste nisko lub średnioporowe są raczej bezproblemowe, ale teraz jak więcej chodzę w rozpuszconych, jak jeszcze wieje wiatr to po jednym dniu są już szcególnie u nasady takie właśnie oklapłe, nie wiem czy są jakieś sensowne maski czy odżywki, które mogłyby pomóc dłużej zachować swiezos i więcej objętości?

Na co dzień myję alterrą lub Petal fresh mietowym teraz, odżywka propolisowa bania agafi zamiennie z isaną do blondu. Obecnie wyglądają tak:


edit: widzę, ze polecana przez faitr rokitnikowa jest do zwiększenia objętości w takim razie chyba wypróbuję!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 czerwca 2018 21:30
Magdzior Kilka propozycji:
1. EO laboratorie seria Macadamia SPA szampon, balsam, maska
2. Seria łopianowa Floresan- w szczególności maska gorący okład
3. szampon Natura Siberica
4. maska La Cafe de Beaute do włosów cienkich i osłabionych i szampon z tej firmy lekkość i objętość
sprawdza się Wam płyn do higieny intymnej Facelle? Domywa, pieni się, włosy po nim nie lecą i jako tako wygladają? 😉
hanexxx, ja uzywałam, ale szału nie było. Wróciłam do zwykłych szamponów 😉 Nie pieni się zbytnio, a tego nie lubię.
Gillian   four letter word
11 czerwca 2018 19:13
w Netto jest Lovena, trochę lepsza od Facelle. Włosy są po niej mniej tępe.
czyli wlosy po Facelle są podobnie tępe jak np. po szamponie baby dream?
Gillian   four letter word
11 czerwca 2018 20:17
Moje tak. Nie wiem jak innych 🙂
Aaaa bo baby dream tez lubi zrobic taki szorstki koltun (a ten nowy po zmianie skladu to juzne ogóle  🤔)
Tylko trafilam na opinie, ze po Facelle wlosy są fajne, odbite od nasady itd. ale to pewnie kwestia indywidualna
Dla mnie efekt po szamponie jest tak losową sprawą, że przestałam się sugerować opiniami - patrz Babydream i Facelle :P Miała być rewelacja, był bezszał.
Achaja dla mnie też 😉 ciężko mi trafic na szampo, ktory mnie zachwyci a nawet jak to zrobi to potem moje wlosy przearają go tolerowac i musze szukac nastepnego 🙁
A tak z ciekawości, czego teraz używasz? :kwiatek:
Może spróbujcie myć odżywką? Ja nie używam szamponów od kilku lat (tzn. używam tylko po olejowaniu), na co dzień myję odżywkami i najlepiej sprawdza mi się balsam aloesowy Mrs. Potter's. Dobrze się pieni (jak na odżywkę), zmiękcza, nawilża, ułatwia rozczesywanie i domywa. Poza tym jest tani  😉
Gillian   four letter word
12 czerwca 2018 09:59
Skusiłam się na kurację na ciepło z Farmony. Zamysł niby dobry a i tanie. Miałam wolne dwie godziny to co mi szkodzi.
Najpierw olejek na ciepło - okeej, ma to sens. Wtarłam, zawinęłam, siedzę. Nic nie pachnie, ale spoko, ma działać. Spłukałam, włosy pod palcami takie se, trochę wypadło.  Dalej szampon nawilżający - umyłam dwukrotnie żeby zmyć olejek. I tu się zaczyna część beznadziejna. Im bardziej myję tym włosy bardziej jak kołki drewniane, nawet nie skrzypią - one się po prostu robią twarde! a przypominam szampon nawilżający... 😉 na koniec maska. Nałożyłam, potrzymałam, spłukałam. W wannie rzeźnia, włosy wszędzie. Pierwsze próba rozczesania - zakończona głośnym aaaaałłłł i rezygnacją. Może tangle teezer, o Boże. No jakoś rozczesałam. Smutne strąki. Suszę, bo widzę że po pół godziny nadal mokre. Wysuszyłam jak zwykle chłodnym powietrzem. MA SA KRA. Włosy spuszone, wszystko sterczy do góry i w dowolnie obranych kierunkach, cała góra odbita od skóry ale tak sucha, że aż trzeszczy... końcówki jeden wielki puch, w dotyku obrzydliwe, jak stare trzciny. Skończyło się ponownym myciem i godziną z maską Makadamia, żeby to badziewie ogarnąć, nadal widzę, że przeżyły jakiś dramat ale przynajmniej już nie sterczą. Nigdy więcej! 🙁
Ale dziewczyny...
po szamponie nie oczekiwałabym jakiegoś super extra efektu wow 🙂
Sam szampon to nie jest żadna pielegnacja, szampon ma umyc a nie robic jakies cuda szczególne 🙂
Jeśli wlosy sa suche to od umycia szamponem nawet bez sls nie zrobia się nagle jakies extra nawilżone i powabne 😉 do tego potrzeba bardziej kompleksowej pielęgnacji.

wstawie moje zakupy ostatnie! <3
Faith co Ci sie sprawdzilo do pielegnacji rozjasnianych, suchych wlosow? 🙂 Kiedys chyba pisalas, ze mialas problem z przesuszeniem. :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
12 czerwca 2018 13:13
hanexxx, ja miałam i szampon z Babydream i Facellę rumiankową. Po tym pierwszym włosy były tępe, z szorstkim kołtunem. Bardzo go nie lubiłam i chyba po butelce (może dwóch) zrezygnowałam z użytkowania. Po Facelli włosy też są tępe, ale w inny sposób (milszy) i się tak nie kołtunią. Po zmyciu (i użyciu odżywki, obojętnie jakiej) błyszczą się po wysuszeniu okrutnie 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 czerwca 2018 13:29
Szampon też ma znaczenie. Ja z tymi facellami i szamponami dla dzieci chyba po pierwszym podejściu skończyłam.
Miałam wrażenie niedomytych włosów i takich chymm... zmęczonych(?).
faith o masz serię EO laminującą? Mam maskę i szampon.
I tak jak nie byłam przekonana w 100% tak teraz przez te słoneczne dni widzę, że się sprawdzają.
Ja ciągle szukam zestawu idealnego, kiedyś miałam włosy bezproblemowe, mogłam pewnie i ludwikiem umyć i nic by im nie było, a od jakiegoś czasu przeżywają kryzys i są oklapłe, tłuszczą się jeszcze szybciej (zawsze musialam myć codziennie, ale teraz już pod koniec dnia jest tak sobie), w dodatku zrobiły się wrażliwe na specyfiki. Szampony do tłustych włosów nie robią nic, odżywki to mega loteria, bo większość jest za ciężka i włosy tuż po umyciu już są klapciate :/
Jedyne co mi się jako tako sprawdza, to naturalne szampony, miałam teraz z planeta organica oliwkowy i po prostu mi te włosy myje, dalej są oklapłe, ale mniej, a przynajmniej są zwyczajnie czyste. I cena super. Podejrzewam, że z racji przetłuszczania się cery tłuści mi się też skalp, ale w ogóle nie wiem jak mam ugryźć temat, ani tym bardziej czy cokolwiek to da :/ Chciałabym żeby nie były takie oklapłe, ale nawet cięcie im nie pomogło, ech.
Pewnie ze szampon ma znaczenie 🙂
Ale myjac wlosy tylko szamponem i nic poza tym z nimi nie robiąc, raczej nie oczekiwałabym efektu wow 🙂

Nadal mam problem z przesuszeniem, ale znacznie mniejszy, niestety rozjaśniam wciąż, wiec cudow nie ma - trzeba przy nich skakać i fisiowac żeby były ladne 😉

3 razy w tygodniu robie olejowanie, z czego raz staram się całodzienne/całonocne w zaleznosci od możliwości. Uzywam oleju z pestek winogron, na moich włosach efekt super a sprawdziłam już kilka. Olejuje tez po myciu koncowki na mokro, ale to już dosłownie 2-3ma kropelkami.

Myje na przemian szamponem do blondow - STAPIZ aktualnie, zwłaszcza po olejowaniu jest fajny, najlepiej zmywa olej - z jakims innym szamponem. Najczesciej nawilzajacym/laminujacym. Super lubie rokitnikowa nature siberice laminujaca, teraz wzielam wlasnie EO na test jak lusia722 słusznie zauwazyla, same dobre opinie slyszalam.

No i potem odzywka - albo propolis Babuszki Agafii albo rokitnik laminujący Natura Siberica. Dodatkowo przynajmniej 2 razy w tygodniu maska toskanska planeta organica i przynajmniej raz drozdzowa babuszki.

Wcierkuje tez w skalp kozieradke, staram się jak najczęściej, albo Jantar - w zaleznosci od tego co mam.

A poza tym pije pokrzywe i drozdze ;P

😜

Kuku na muniu.
lusia722 Dzięki za rady na pewno wezmę pod uwagę Twoje propozycje🙂

faith Ale szalejesz🙂 Fajnie! Ja nie mogę się zmobilizować do olejowania częściej niż raz na tydzien/dwa ech zwykle myję włosy b. późno i już nie mam czasu siedzieć z olejem, a żeby to zrobić wcześniej po prostu zapominam. A mam pytanie techniczne jak stosujesz maskę to zamist odżywki czy myjesz włosy + odzywka jak zwykle a potem dodatkowo maska?

A ja w piątek idę do fryzjera mam nadzieję, że mi nie zrobi krzywdy 🤔wirek: Chcę skrócić końcówki ale tylko minimalnie żeby je wyrównaćb o w kondycji są dobrej, najbardziej to bym chciała maszynką żeby było idealnie prosto no i grzywkę czas skrócić, póki co mam dylemat czy ma być z delikatnymi łukami po bokach czy zupełnie na prosto.
Magdzior szaleje od kiedy wlasna fryzjerka powiedziała mi ze wlosy sa w takiej kondycji ze praca z nimi to sama przyjemność, a koncowki wygladaja jakbym wczoraj je maszynka podcinala 🙂 a jestem na koloryzacji raz na 2 miesiące! 🙂 bardzo mnie to podbudowalo i upewnilo ze sa efekty, wiec teraz staram się wszystkiego pilnować 🙂
Wymyslilam sobie długie blond fale ala Blake Lively no to teraz mam ;P
Wiadomo ze miękkie i blyszczace będą się lepiej prezentować niż suche siano 🙂
faithPewnie, że tak🙂 Mi się marzy platynowy blond może po wakacjach pójdę zrobić u fryzjera, a póki co walczę sama🙂 Co do kondycji moich to nieobiektywna jestem cieżko mi jakoś stwierdzić, zobaczymy co fryzjer teraz powie.
hanexxx, ja aktualnie kończę Mityczną Oliwkę Garniera z tej nowej serii Botanics. Jest spoko 😉 Do tego miałam odżywkę i maskę z tejże serii, ale z olejkiem rycynowym i też jestem zadowolona 🙂
A uzywa ktos nowego szamponu baby dream? Nie macie wrazenia ze jest o wiele wiele gorszy od tego starego?
Ratunku, niech mi ktos pomoze...

Chcialabym miec dlugie wlosy, mniej-wiecej cos, jak ma Magdzior,
No I nie moge.

Jako dziecko mialam warkocz do pasa, a gdzies tak od czasow nastoletnich nie chca urosnac dluzej, niz na zdjeciu ponizej. Nie mam problemow z tarczyca I hormonami, w zeszlym roku dwa razy mi badano krew I nie znaleziono zadnych nieprawidlowosci. Odzywiam sie normalnie, zawsze staram sie zjesc jakies warzywa, owoce, ryby I miesko od rolnika, a nie z supermarketu.
Jeszcze do tego popelnilam ten karygodny blad, ze spelnilam swoje marzenie I przefarbowalam sie na blond. Ech.

Zarzuce tez zdjeciem kosmetykow I suplementow, jakich uzywam. Jak nie uzywam rozowej wcierki I szamponu, wlosy wylatuja mi hurtowo, wystarczy odstawic na tydzien I normalnie kudly wszedzie okupuja mieszkanie, wiec na razie nie bede probowac niczego innego.

Poradzcie mi prosze:
- Czy jest jeszcze cos, co moglabym z nimi zrobic
- Nie wiem, jaka decyzje podjac odnosnie fryzury, bo wygladam juz na bardzo zapuszczona. Czy dalej juz ciagnac blond, ale wybrac fryzjera, ktory ma lepsze wyczucie (bo jestem zawiedziona fryzjerka, ktora mi farbowala wlosy, poparzyla mi skore, niestety), czy przezyc jakos te odrosty, czy wrocic do ciemnych kolorow z jakas delikatna farba? Boje sie tez je uciac, bo ostatnio zrobili mi masakre, zle wygladam z krotkimi wlosami, nie lubie siebie w takim wygladzie.





ikarina, ja bym poszła do jakiegoś ogarniętego fryzjera, on widząc włosy na żywo powinien doradzić co dalej z kolorem. Ja jako osoba, która nigdy przenigdy nie miała żadnej farby na włosach jak widzę te wszystkie rozjaśniane włosy z ciemnego koloru do blondu to w moich oczach są strasznie skatowane 🙁 Nie masz zdjęcia jak wyglądały Twoje włosy przed blondem?
Suplementujesz się od wewnątrz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się