Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

mils   ig: milen.ju
29 maja 2021 15:18
czy któraś z Was, która ogarnia te włosingowe sprawy, byłaby chętna i miała czas pogadać ze mną na priv i pomoc z moimi włosami?
w jakich sklepach internetowych zamawiacie kosmetyki do włosów? Miałam taki jeden ulubiony, było dużo firm ale kompletnie nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał, więc już trudno zrobię zakupy gdzieś indziej, tamten pamiętam tylko że był mniej znany i miał dwuczłonową nazwę...
Magdzior, mi się mega spodobało only-bio 😀 sporo rzeczy jest też w rossmanie
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 czerwca 2021 18:59
Magdzior, wizaż, lawendowa szafa
Magdzior, co prawda 3 członowa - Na Piękne Włosy 😉
Mam takie pytanie, otóż moje włosy naturalnie się kręcą... ale tylko jak pozwolę im naturalnie wyschnąć. Mam wtedy super loczki i ogólnie fajnie to wyglada, natomiast niestety z reguły myję głowę rano przed pracą i muszę je wysuszyć suszarką = pudel.

Jak suszyć włosy, żeby się nie puszyły ? Dyfuzor, jakaś szczotka specjalna, chłodny nawiew ?
Loki suszę dyfuzorem, nakładam odżywkę bez spłukiwania (czasami 3 - wcierka, odżywka i jedwab na końcówki), potem na mokre włosy żel mrożący - ugniatam loki, suszę, suszę wrzątkiem (myję codziennie, a mokre nażelowane włosy suszy się długo). Po wysuszeniu wgniatam w materiał, żeby pozbyć się zaschniętego żelu. Dzięki temu włosy się nie puszą i zachowują kształt nadany przez żel.
kolebka, u mnie klasyczny dyfuzor działał tak se, ale sitko (takie kuchenne, druciane) już dawało o wiele lepszy efekt. Wiem, że są też głębsze dyfuzory, takie silikonowe, ale nie testowałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się