Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Ja włosy mam cienkie, ale mam 2 szczotki i sprawdzają się wspaniale.
Dodatkowo jedną mam dla psa długowłosego, a tam już jest co czesać i on uwielbia tą szczotkę, rozczesuje, a nie boli.
martva ja uwielbiam, testowałam różne szczotki i ta jest dla mnie najwspanialsza na świecie 😅 Jeżeli chodzi o moje włosy to grubość średnia, długie.
Udaje mi się tą szczotką rozszczekać mokre włosy bezpośrednio po hennowaniu, a to zawsze był koszmar i pełno kłaków wyrwanych.
Znam też inne 3 osoby, które mają i chwalą.
Zazdroszcze Wam takich doświadczeń, ja po mojej szczotce mam obawy do ponownego jej zakupu 😅😅
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2022 16:00
Bardzo lubię Olivie. Pierwsza się rzeczywiście połamała, ale po 2 albo 3 latach.
Mam włosy w stylu - długie, cienkie ale w dużej ilości i bardzo plączące się.
Drugą Olivie kupiłam bez dzika, bo czyszczenie doprowadzało mnie do szału i też sprawdza się bardzo dobrze.
Nawet mój fryzjer jej w salonie używa.

Jestem też zachwycona tym schowanym szpicem do przedziałka
safie, jakim szpicem do przedziałka? może , moje też mają a ja o tym nie wiem?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2022 17:24
A masz Olivie? Na końcu raczki jest takie kółeczko - pociągnij 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2022 17:26
Przepraszam za brak edycji, ale nie można zdjęcia dodać

Ten wihajster 🙂
B9F815C5-3682-423E-9ADE-D6A133AD36D6.png B9F815C5-3682-423E-9ADE-D6A133AD36D6.png
Zazdroszcze Wam takich doświadczeń, ja po mojej szczotce mam obawy do ponownego jej zakupu 😅😅
macbeth,

A może spróbuj zamiast finger to supreme combo?
Tam nie ma co się połamać a też jest świetna.
Ja też uwielbiam te szczotki, nie wyobrażam sobie już czesać czym innym włosów
safie, dziękuję bardzo ! U mnie też jest, w życiu bym na to nie wpadła!!!
agnesix, dzięki za propozycję, ale nie dam tylu $$ za szczotkę do włosów 😅
efeemeryda   no fate but what we make.
09 grudnia 2022 10:23
agnesix, a ona ma podobne te włoski jak finger brush i też nie szarpie ? Bo sprawdziałam, że kształt bardzo fajny, a finger też muszę co chwila wymieniać bo mi się łamie 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
09 grudnia 2022 21:29
safie, który to model Olivia Garden? Szukam czegoś bez tych dodatkowych włosków (dzika?), co będzie łatwe w utrzymaniu i nie będzie rysowało skory głowy. Do tej pory używałam Provost z Rossmanna, ale stara wyzionęła ducha, a nowa szoruje skórę jak noże 🙄
Ja zmieniłam Finger Brush na Healthy Hair P7, też Olivia Garden. Szczotka jest bambusowa bodajże, bardzo przyjemna i nie ma włosów dzika. Nie drapie po głowie, bardzo ją polubiłam.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 grudnia 2022 23:07
Scottie, ja mam taką bez włosia
Perlica, znalazłam to kiedyś na instagramie 🙂
safie, moja jedna ma tem rozdzielacz.


Scottie, Mam taką też i oddałam psu, bo ją uwielbia:
https://www.notino.pl/olivia-garden/idetangle-szczotka-do-wlosow/p-599334/?gclid=EAIaIQobChMIwKyEwsrt-wIVkEaRBR2-fwn6EAQYASABEgKF_fD_BwE

efeemeryda,
Ma i włosy dzika i te zwykłe takie z kulką na końcu. Według mnie obie są super, może właśnie to jest dobry kierunek jeżeli ta z "palcami" nie wytrzymuje bardzo gęstych włosów.
efeemeryda   no fate but what we make.
10 grudnia 2022 19:51
agnesix,
Dziękuje na pewno skorzystam 🙂
agnesix, przyjrzałam się tej szczotce i ludzie pisali, że wypadają z niej włosie dzika jak i te zwykłe nylonowe (może egzemplarz trefny), tak czy inaczej nie chciałam z włosiem dzika. Kopiąc dzisiaj w necie znalazłam jakąs Olivia Garden Aurora Blue niby dedykowana do włosów grubych, miałam do wykorzystania kupon na AlleDrogo więc przycebuliłam i za 19 zł mogę spróbować ten wynalazek, bo moja obecna, która strasznie mi włosy elektryzuje, doprowadza mnie już do szału -.-
Może i trefny, ja używam tych szczotek od około 5 lat, pierwsza przeżyła 3 lata i faktycznie zaczęły się te kulki wykruszać i zrobiła się ostra, przez co wymieniłam na nową. Obecna ma 2 lata i nic zupełnie się z nią nie dzieje oprócz porysowanej rączki. Myję ją średnio co tydzień, nie oszczędzam i nic mi nie wypada 🙂 jasne, że jeden produkt nie zadowoli całego świata ale uważam, że szczotki OG są warte uwagi, a nie znam osoby która po ich używaniu wróciłyby do zwykłego "szarpaka" 🙂
Ja mam proste włosy do pasa i od lat jestem wierna tangle teezerowi - mimo, że już ponoć nie taki, niemodny i są mądrzejrze szczotki 😉 Mi się on bardzo sprawdza i nie zamieniłabym za nic.
keirashara, to samo mam.
Dlatego na szczęście mamy wybór na rynku i każdy używa tego, co mu się sprawdza. Też mam kilka szczotek TT z dawnych czasów i w potrzebie ich używam 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2022 17:12
Ja mam taką, pierwsza od lewej:
https://fanlidla.pl/gazetka/2021.09.16.lazienka.senior/65640,Szczotka-do-wlosow
Nie łamie się tak jak ta "palczasta" a mega rozczesuje włosy. Przez ładnych parę lat byłam wierna Tangle Tizzerowi, ale ta go bije na głowę jeśli chodzi o delikatność i skuteczność i szybkość.10 na 10 jej daję 🙂 Mam ją 2 lata i pierwsza igiełka mi się wygięła ostatnio, bo w kosmetyczce oberwała jak ją wrzuciłam na podróż.
Cóż, ja odkąd ogarnęłam pielęgnację i balans PEH, to w zasadzie mogłabym chyba i palcami się uczesać 😉 Także moje czesanie zajmuje dosłownie sekundy, kilka machnięć i po sprawie. Po tym też czuję jak coś jest nie tak z pielęgnacją, że od razu więcej czesać trzeba.
No dobra, ja mam cienkie włosy, ale się kołtunią w zimie zawsze, więc i mi się Olivia połamała ta palczasta 😭
No ale i tak zamawiam raz jeszcze, bo uważam że jest top.
Zamówię drugą też, którą przejął mój pies, bo mi nie chce oddać😁
Update : szczotki doszły, są naprawdę wspaniałe.

Skończyły mi się moje kosmetyki Nioxin i z racji biedy zakupiłam serię z Rossmana Only Bio.
Zrobiłam sobie test jaki rodzaj włosa mam, wyszło że średnioporowate i zakupiłam wszystko co kazali jako wynik testu no i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam w związku z tym kilka pytań , dla Was pewnie głupich , ale ja nie ogarniem tego PEH:
1) produkt wcierka pobudzająca
https://onlybio.life/hair-in-balance-by-onlybio-wcierka-pobudzajaca-100-ml.html
To się stosuje na brudne włosy, po prostu np. codziennie przed spaniem i nie spłukuje czy jak? bo ani słowa w sposobie użycia o tym, tylk wetrzeć w skórę głowy i tyle
2) Jak często mam używać odżywki E a jak często H?
Tego też nie wytłumaczyli.
3) Jak raz w tygodniu stosuję maskę i mam tam dodać oleju trochę, to jak Wy to technicznie robicie? na ręcę trochę maski i tam olej? czy macie osobny pojemniczek żeby to wymieszać ? Czy jak?
HELP Please :-)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 grudnia 2022 21:30
Perlica,
1) jeśli wcierka nie sprawia, że wlosy wyglądają na przetłuszczone i nie podraznia skory glowy, możesz używać jej po myciu. Tej akurat nie mam, mam trzy inne, ja wcieram wieczorem, wlosy myje rano. Trzeba popróbować.
2) zależy od włosów. Najbardziej trzeba uważać na poteiny, reszta wedle potrzeb. Ja najczęściej używam emolietu, tak bym powiedziała 2:1 z z odżywkami H albo P i miksami tychże (mam mnóstwo)
3) biorę łyżkę maski do miseczki, dodaję co trzeba, mieszam dokładnie. U mnie super działa dodatek mąki ziemniaczanej (łyżeczka), oprócz olejku
madmaddie, dziękuję bardzo !
Popróbuję z tą wcierką.
Co do odżywek to mam tylko E i H, bo P na moje włosy chyba na razie nie trzeba. Zrobię na razie też 2 do 1 i zobaczę jaki będzie efekt.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 grudnia 2022 00:22
Taką ściągę na fb wrzucała kiedyś Anwen w kwestii PEH.

Wcierki zawsze stosuje na 2-3 godziny przed myciem.
AFCC91CC-D6A3-4002-A883-B19BF107231B.jpeg AFCC91CC-D6A3-4002-A883-B19BF107231B.jpeg
safie, dziękuję
Kupiłam to co mi wyszło z testu na stronie only bio.
Najwyżej dokupię też P jak coś, a na razie popróbuje to co mam.
A myje ktoś włosy wg instrukcji only bio czyli ze wpierw odżywka na włosy, potem szampon na górę glowy i mycie , na koniec odżywka ? Chodzi o to by za każdym razem nie myć całych włosów
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się