Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Averis, aa, okej. Bo gdzieś wyczytałam też coś o jakiejś ścierce z microfibry?
misia997,
Vichy Dercos mineralny:  Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Disodium Cocoamphodiacetate, Polysorbate 20, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Hexylene Glycol, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Polyquaternium-10, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Glycolate, Sodium Hydroxide, Parfum.

Szampon bazuje na silnie oczyszczającym anionowym detergencie. Następnie mamy substancję zmiękczającą włos, emulgator, który jest również emolientem, nawilżający glikol i powłokotwórczy pq-10. Sporo tutaj substancji podrażniających, ale może po prostu, z racji wrażliwego skalpu, zwracam na to uwagę bardziej, niż powinnam 😉
Nie do stosowania na co dzień. Do oczyszczania też kiepski - pq-10.
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 11:54
Mia, pewnie też może być 😉 Tylko pytanie skąd wziąć tak wielką.
Averis, sa reczniki z mikrofibry. 😀 Na allegro widzialam jakies dla zwierzat i byly w calkiem przyjemnej cenie.  😁
dziewczyny, kupiłam zapas drożdży i się zagapiłam, bo termin do wczoraj 😡 mogę jeszcze dziś i jutro je wypić? 🙁

a ja dzisiaj mam w planach maseczkę jajeczną, zobaczymy 🏇

po wczorajszej oliwie mam mieszane uczucia... włosy z jednej strony gładziutkie i fajnie śliskie, ale no napuszone! 👿 do tego wypatrzyłam dziś 7 rozdwojonych końcowek! (może trochę w paranoję popadam, ale odstawiłam prostownicę i suszarkę, a to zdecydowanie nowe! nosz kurde... 🍴 )
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 12:56
Krupnik., oooo- spryciarzu! Aż wezmę i się rozejrzę.
A moim zdaniem t-shirt jest lepszy od mikrofibry 😉
Ja dzis po olejowaniu oliwka hipp i uzyciu alberto balsamu. Wlosy mieciutkie i nie napuszone, super 😉
maracuja, spokojnie, ten "super przyrost" nie działa na wszystkich- mnie drożdże, oprócz zmniejszenia wypadania, na włosach nic nie zdziałały. Także jak możesz, to farbuj- może lepiej zaobserwujesz przyrost 🙂

czegoś takiego potrzebowałam 😁 no to klikam. Już od tak dawna mnie kusił chłodny brąz, zobaczymy czy mi nie zrobi masakry na głowie.

Moje włosy właśnie schną. Dochodzę do wniosku, że wolę olejowanie z maską/odżywką. Ilość oleju taka sama, trochę odżywki i mieszamy do uzyskania gładkiej masy. O wiele łatwiej się zmywa (olejuję ciężkim masłem shea, więc robi dużą różnicę) a efekty takie same 🙂
Maracuja ja też tak lubię na kremowo, że tak powiem 😉
Raz zrobiłam samym olejem i było tak średnio, teraz jeśli dodaję olej daję ok. łyżkę do maski/odżywki i bardzo mi to odpowiada.
wpadłam ostatnio do sklepu i złapałam wodę brzozową, o taką o:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29157

i teraz pytanie do was co z nią zrobić?  🤣 nie myślałąm o tym jak kupowałąm... płukanka? wcierka?

a i jeszcze emulsję do włosów Gloria http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26635
nada sie to to do czegos?
Dziewczyny, a jak to jest z drożdżami i cerą?
Z tego co czytałam to w pierwszych dwóch tygodniach się pogarsza, a właśnie jestem na etapie, w którym wreszcie jej stan jest zadowalający, a nie chciałabym tego popsuć i się boję... Z drugiej strony gdzieś kiedyś czytałam, że drożdże pozytywnie wpływają na skórę, i teraz nie wiem?  😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 września 2012 18:51
Mgła, bo to zależy. mnie po drożdżach w ogóle nie wysypało, a po jakimś czasie się bardzo polepszyła. w wakacje chciałam zrobić przerwę w piciu i wytrzymałam tydzień, bo strasznie mnie wypryszczyło w tym czasie 😉
Sigma, Gloria jest ok, spokojnie możesz jej używać jako odżywki. Ja ostatnio kupiłam i wytestowałam, ale osobiście ,,dupy mi nie urwało''. 😉
Zwykła, odżywka, dość lekka- nie obciąża. Kolor ma taki niezbyt dobrze się kojarzący, a konsystencja jest odrobinę wg mnie za rzadka.
Alaska, tej Glorii raz uzyłam, ale ze akurat na zawodach bylam wiec rano nieprzytomna wlosy zwiazalam i tak przez nastepne dwa dni chodzilam wiec nawet nie wiem jakie po niej sa  😁
Mgła, mnie się cera na drożdżach bardzo szybko poprawiła (a miałam zawsze bardzo problematyczną cerę) i to w znacznym stopniu- wreszcie podoba mi się nawet bez makijażu 😉 Efekty jak na razie utrzymują się 5. tydzień, mam nadzieję, że tak zostanie😉
Mgla, mi sie odobiscie polepszyla cera. Ale u niektorych pojawia sie wysyp, po czym nastepuje poprawa.

Czym moge dociazyc wlosy oprocz olejow? Nakladam te wszystkie, maski, odzywki, nawet olej rycynowy lub/i lniany, splukuje tylko woda, a caly czas brakuje mi tej miesistosci... Niby ladne, gladkie, ale takie piorka mam na glowie.
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 19:05
Krupnik., laminowanie?
Ok dzięki Wam dziewczyny 🙂 to jutro idę kupić drożdże  😀
Krupnik, tak jak Averis radzi - proteiny dociążają, dokarmiają włosy. Czy to laminowanie, czy maski z keratyną (np Biovax, Artiste) albo, jak masz, to dodawać kilka kropel hydrolizowanej keratyny z mazideł/zsk 🙂
Sigma, ja robię wcierkę z wody brzozowej. Staram się co 2 dni (przed myciem, bo mi przetłuszcza), ale nie zawsze o niej pamiętam.
Dziewczynyyy zmienia mi się chyba porowatość 💃 💃 😅 😅 😍 😍 normalnie schły mi ok 2-2.5h. Już po ostatnim myciu wydawało mi się coś długo, ale dzisiaj to rekord świata. Mijają 2 godziny a one wilgotne, końcówki też!
Jak widzę coś takiego to robi mi się przykro na myśl o krzywdzie jakie im zrobię farbą. Ale z drugiej strony, one są dla mnie a nie ja dla nich.

Właśnie, mamy na wątku farbowane prawda? Averis? Zdaje sobię sprawę, że takie włosy nigdy nie będą tak zdrowe jak naturalki. Ale da się je doprowadzić do zadowalającego stanu mimo comiesięcznego katowania odrostów? 🙂
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 19:45
maracuja, szczerze? Śmiem twierdzić, ze moje włosy (od momentu rozpoczęcia naturalnej pielęgnacji) są co najmniej 4 raz zdrowsze, niż moich 'naturalnych' koleżanek 😉 Klucz to dobra farba.
maracuja- a czemu farbujesz całe włosy, a nie tylko odrosty?:>
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 19:49
wiedźma,  chyba w ogóle nie farbuje ( z tego co zrozumiałam),  resztą miała wątpliwości co do ' comiesięcznego katowania odrostów' 😉
Averis, jakiej farby używasz?
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 19:53
honey, przeważnie L'oreal excellence.
Ja co miesiąc farbuję odrosty Garnierem Bardzo Bardzo Jasny Blond(10) i powiem wam, że jakoś nie widzę różnicy przed czy po farbowaniu-ani nie mam przesuszonej skóry głowy, ani włosów. A farba super trzyma 🙂
[quote author=wiedźma link=topic=88123.msg1524967#msg1524967 date=1347821237]
maracuja- a czemu farbujesz całe włosy, a nie tylko odrosty?:>
[/quote]
dokładnie tak jak Averis już napisała - jeszcze nie farbuje, chcę zacząć 🙂

Farbę wybrałam chyba dobrą, zanim podjęłam decyzję sporo czytałam żebym miała pewność co kładę na włosy. Padło na fryzjersją Alfaparf. Czy słusznie - dowiem się niedługo🙂
Napisz do blogspotowej Mysi, myślę, że pomoże ci ona w doborze farby i nie tylko 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się