Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
24 czerwca 2013 05:53
W piwnicy woda twardo. Dzień zaczynamy i kończymy z pompą 😉. Na dachu konstrukcja zabezpieczająca żeby woda się przy kominach nie lała :/. Piękna... Mam nadzieję źe szybko znajdę speca od dachów :/. Ale i tak nie zamieniłabym się na miasto  🙂
Aż się wierzyć nie chce, że w sumie nie tak daleko takie cyrki, a w moich okolicach (Grudziądz-Toruń-Inowrocław) dalej nic. Niby parno, ale przy tym skwar okrutny, wszystko suche jak pieprz. Wczoraj pogoda dała odpocząć, temperatura spadła, ale dzis znowu grzeje ostro.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
24 czerwca 2013 08:06
Czasami cyrki róznią się o parę km. Kilka burz temu 😉, w Rudzie trochę popadało a 6 km dalej walił grad że hej. Urok burz 🙂
Grudziądzu normą jest to, że leje na połowie miasta, albo za miastem (tu akurat nie dziwne, bo granicą jest Wisła... ale połowa miasta wygląda zabawnie z mojego osiedla, które jest na górce). Mimo wszystko fronty jakoś tam wędrują... u Was leje ciągle, u nas sucho od dawna 🙁
Kami   kasztan z gwiazdką
24 czerwca 2013 08:26
W krk w końcu leje od rana - nie muszę kwiatków podlewać  💃
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
24 czerwca 2013 08:27
Gdybym władna była przyjęlabym z radością miesiąc suszy 🙂
No i w końcu zalało nam parter. Póki co jestem sama w domu, pompa nie nadąża, nikt nie odbiera telefonów, po prostu bosko...
W Toruniu wreszcie długo wyczekiwany deszcz. Pół nocy lało, teraz chwila bez, ale ogólnie co chwilę pada.

Edit.
Trochę ten deszcz przegiął pałkę.

Oj tam oj tam, jeszcze widać chodnik, więc do Basenu Toruńskiego dużo brakuje 😉 Otwock pod Warszawą wygląda tak po każdej większej burzy...
A u mnie pompa ruszyła. Na chwilę, więc już nie mamy wody w przedpokoju. Ale salon pływa nadal, bo piiip pompa się ciągle zacina... Na szczęście już nie jestem sama w domu.
sumire, nie no... w porównaniu do problemów na południu Polski, to mały pikuś. W tych okolicach to raczej ciekawostka i za każdym razem bardziej ludzi bawi takie zjawisko. 2 lata temu jak Wisła wylała, to zalało ulicę, olaboga jaki fun! Mniej wesoło było ludziom mieszkającym w Kaszczorku (najniżej położona toruńska dzielnica), bo tam już im do domów dosięgało i worki z piachem trzeba było układać.
No przecież jak zalało Trasę AK, to też był wielki fun, ludzie pożyczali kajaki i kupowali materace w pobliskim Carrefourze, żeby sobie popływać 😉 Mniej do śmiechu było osobom, które tam wjechały na początku ulewy i już tak zostały, ew. tym, którzy utknęli w okolicznym korku...
U mnie sytuacja opanowana, pompa w końcu zaskoczyła. Teraz tylko mamy pole ryżowe zamiast ogrodu, ale to tam taki szczegół. 😜 Przynajmniej można wyjść z domu inaczej niż na boso...
sumire w niedzielę rano podleśna przy awf od strony kępy była namiastką toruńskiej  😁
Lubin - nadchodzi burza 2 stopnia, już dość mocno się błyska
u nas było chwilowe urwanie chmury.. który serwis najlepiej przepowiada pogode i ryzyko burz? bo ja jakieś mam ale nie kumam tego;p
ja sprawdzam na łowcy burz
są też na facebooku, fajnie mieć ich polubionych 🙂



edit: masakra jaka wichura i ulewa!!
my mieliśmy taką koło godziny 17, w stajni byłam a na balkonie wisiała sobie radośnie pościel... wróciłam to z niej kapało
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 lipca 2013 21:31
Ulewa we Wro jest masakryczna mimo, ze burza ma jeszcze kawalek do miasta.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
29 lipca 2013 21:34
U mnie też masakra - tak leje, że nie widzę drzew w parku na drugiej stronie ulicy Biała ściana deszczu...
U nas teraz trochę mniej pada, jedna ulica zmieniła się w rzekę.. nowe osiedle.       
Nagrałam filmik, ale zapomniałam przestać komentować sama do siebie, więc wam nie wkleję  😁 do tego kiepska jakość, bo tak lało, że nie mogłam wyjść na balkon.


Wrocławiacy - podglądam jak u was burzowo, ale też słabo
http://oognet.pl/content/details/683
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 lipca 2013 22:20
U nas się nagle zerwała taka wichura, ze ciężko było okna pozamykać. Ale zapowiadali burze, bo w dzień było blisko 40 stopni...
galopada_   małoPolskie ;)
29 lipca 2013 22:57
oddajcie nam z jedną małą burzę  🤬 nawet nie pamiętam kiedy ostatnio padało  🙄
U mnie się chyba zaraz zacznie. 😀

Lubię burzę bardzo, ale dwa dni temu była tak mocna, że aż zaczęłam się bać. Teraz też grzmi i błyska się konkretnie od godziny, a to dopiero początek.
U nas spadło bardzo dużo deszczu w efekcie nie muszę koniom nalewać wody (wanny pełne )  😜  łąki pływają jest chłodno i można żyć  🏇 
Dworcika   Fantasmagoria
30 lipca 2013 07:04
W Toruniu opcja najlepsza z możliwych - burza w nocy. Lało solidnie, waliło piorunami ostro. Głośno i jasno. Nie wiem, która to była godzina, ale burza była kulturalna - najpierw głośno obwieszczała przybycie, żebym ściągnęła suszarkę z praniem z balkonu. Zaraz po tym lunęło.

obecnie na zewnątrz jest bardzo przyjemnie, chociaż ponuro.
u nas +18' na dworze, można znowu żyć  😅
Moon   #kulistyzajebisty
30 lipca 2013 07:37
A w Sopocie pół nocy była "dyskoteka" i lało jakby ktoś wiadro wody wylewał, wychodzę dziś rano do pracy, w bluzie, chusta, skarpetki, adaśki (bo przecież miało być "TYLKO" 18*) a tu zonk! Dalej parno i stojące powietrze  🤔
U nas (okolice Gniewu) w nocy waliło tak że szyby w oknach chodziły 😁 A teraz jest chłodno i przyjemnie. Tylko szkoda  że tak ponuro.
Makrejsza Jak tam u Was w stajni po tych wczorajszych burzach? Bo pamiętam, że mieliście dość mokro na podwórku nawet po mniejszych ulewach.
Jak tam u was po wczorajszych burzach?? U nas pół nocy trwała burza, jedna odchodziła, druga przychodziła.
Na szczęście bez większych szkód, tylko grzmiało tak jakby wojna była.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się