Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

U nas ( swiętokrzyskie) wczoraj była średnia burza i trochę deszczu, wiatr porywisty, ale niegroźny.
Dziś w niektórych miejscach pogrzmiało, powiało, popadało po 16. Przed 21 zrobiło się koszmarni ciemno, zaczęło błyskać na horyzoncie....i rozeszło się.
Nie wspomnę o tym, ze od 16 do teraz miałam prąd przez godzinę.
U nas w Lubinie (dolnoslaskie) tez pogrzmialo kilka razy kolo 21😲0 i poszlo, a podobno we Wrocku dalo czadu
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 lipca 2015 22:48
W Poznaniu pełno drzew na drogach,sygnalizacja świetlna na jednym ze skrzyżowań nawet podobno leży,dachy pozrywało z domów-u nas niedaleko z jednego bloku DOSŁOWNIE zdjęło dach. Na moim ogrodzie leży zerwana linia wysokiego napięcia,zgłoszone zaraz po burzy i do teraz nikogo,aktualnie nie idzie się dodzwonić na żadne pogotowie energetyczne 🤔 pół biedy,że tylko jednej fazy nie mamy w domu ale jednak strach..
Do nas dotarła trochę słabsza, ale bałaganu narobiła
tak wyglądał początek na jeziorze
trzymaj mocno, spać nie mogę, co chiwlę grzmi i mocno pada, a ja pod kołdrą is ię trzęsę  😡
Dało czadu we Wrocławiu. Zalalo mi salon doszczętnie a auto pod 10m drzewem. Jakimś cudem poszła tylko jedna szyba, jakiś armagedon,  ostatnia taka nawałnica była jakieś 12- 13 lat temu... W blok walnął piorun, jest giga dziura w dachu.
Ta wczorajsza była całkiem niezła... W ostatniej chwili zamknęliśmy konie - mendy wcale się nie śpieszyły!
W przeciwieństwie do nas miały gdzieś błyski, grzmoty i padający coraz mocniej deszcz.
Dosłownie minuta, dwie później i ciekawe czy byłyby takie mądre....
Lunęło tak, że świata nie było widać a ciężki, drewniany paśnik znalazł się na łące obok.
W lesie pełno drzew - nieźle kombinowałyśmy jak wrócić do domu.
Generalnie i na szczęście oberwał tylko paśnik i takie drzweko-pnącze przy stajni.
Kurcze, ja w dół od Wro jakieś 80 km i cisza, tylko w dzień raz zagrzmiało i spadły ze 4 krople deszczu.
U nas po 1 poprawiło- szybko i intensywnie. Konie zostały na noc na dworze, ale na podwórku między domami, cwaniaki ostatnio wlazły za ściankę z pnączem w czasie burzy.
hm wczoraj o 16 totalna nawałnica w Poznaniu, drzewa połamane, drogi zalane, odwołaliśmy ognisko. Godzina 19 idealne słońce, ciepło i do 2 w nocy siedzieliśmy przy ognisku i podziwialiśmy gwiazdy. Ale jak wracałam ze stajni to miałam naprawdę pietra
A u nas dzisiaj alarm 3 minutowy-o klęskach żywiołowych i zagrożeniu środowiska 🤔 nie wiem, może jakieś próby, bo oprócz tego że jak wczoraj nie domknęłam okna to zalało mi pół pokoju to nic wielkiego się nie dzieje, bywały dni, że dużo mocniej wiało...
to w Krakowie cała noc padało, i przetawało, padało i przestawało
i straż pozarna która całą noc jeździła  🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 lipca 2015 12:12
Na północy Mazowsza wczoraj totalny armagedon. Nie trwało to długo, bo z 20 min., ale było naprawdę strasznie.
Ja wczoraj spędziłam dyzur w największej burzy, jaka kiedykwiek widziałam. Musiałam zatrzymać samochód, zeby go nie przewróciło. Nie dało sie jechać, bo nie było widoczności. Kierownice wyrywało z ręki. A drzewa leciały na jezdnie jak zapałki. Pioruny strzelały czesciej niz co pół sekundy. Niewiarygodne.
Dobrze, ze nic wam sie nie stalo. Upaly maja troche potrwac na zmiane z burzami, wiec uwazajcie na siebie.
Ircia   Olsztyn Różnowo
23 lipca 2015 08:34
No u nas okolice Olsztyna  w końcu leje od 5.30  🏇 oj brakowało takiego deszczu i to bardzo  😉
Dworcika   Fantasmagoria
23 lipca 2015 08:56
W Toruniu w nocy była solidna burza (nie wiem ile to trwało, ale zdążyło zrobić się jasno), do rana lało. Teraz siedzę uziemiona w domu, bo naszą ulicę, która jest w budowie, zastawili wysięgnikiem, bo coś się porobiło ze słupem :|
m.indira   508... kucyków
23 lipca 2015 14:22
Jakie fajne chmury nad południowo zachodnim Rzeszowem na razie grzmi a czy cos popada? Pewnie na końcu chmury... Może i dojdzie do nas...za kilka godzin...
Właśnie się rozpadało...
Jak tam sytuacja w kraju? U mnie pod Lublinem piecze niemiłosiernie, ale podobno gdzieś pod Wrocławiem burze się zaczęły?
W Łodzi słońca już brak, ale duszno strasznie 🙁 Pewnie się niedługo rozpada.
Ja Lubin, do Wrocka 70 km, duszno od rana i mocno zachmurzone niebo, jednak nic sie nie dzieje.
Przy czeskiej granicy spokojnie, ale wg burzowej mapy coś tam idzie od Kłodzka. Mogłoby coś już popadać 👀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lipca 2015 11:40
Przy Sosnowcu (Czeladź) grzmi (praktycznie non stop), są chmury i wieje, ale nie wiem czy jakoś bokiem nie przejdzie.
20 km na południe od kłodzka właśnie przeszła burza, tzn. Pobrzmiało, 10 minut popadało i już po wszystkim. Duszno znowu zaczyna się robić. Budyń, skąd Ty jesteś?
anyann, Nysa. Nie pocieszyłaś mnie tym 10 minutowym deszczem :P Liczę na jakieś urwanie chmury od kilku dni, a tu susza i susza.
śwętokrzyskie- do 15.30 piękne słońce, wiaterek- pogoda nad wodę super. Nagle się zachmurzyło, zerwał wiatr, zaczęło grzmieć i.....chyba pójdzie bokiem mnie.
Ja nadal czekam na jakiś deszczyk, bo nie idzie wytrzymać... Niby wieje, ale jak z piekarnika  🤔. Wystarczyło że poszłam nakarmić konie i się ze mnie leje...
Na granicy pomorskiego i warmińsko-mazurskiego o 17 przeszedł silny wiatr, zbieraliśmy wszystko z balkonu, otworzyliśmy na chwilę drzwi to zawiewało deszcz do połowy kuchni, gdzie balkon mamy tak zadaszony, że nawet w silnych ulewach można na nim siedzieć... Pobłyskało i grzmiało z 10 minut, teraz trochę pada i powietrze się orzeźwiło, ale dalej ciężko, duszno i parno. Zapwiadają burze i ulewy na noc
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lipca 2015 18:19
Właśnie siedzę na Mazurach, które przywitały mnie pięknym szelfem i burzą. Burza niezbyt intensywna, ale pada już od dobrych 20 minut. 😉

[img]https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11796255_985371541513681_8674941835791591264_n.jpg?oh=24cece790a543b027145a07af10f04a8&oe=5642866F[/img]
Do mnie w końcu coś dotarło - ciemno się zrobiło i wieeeeeje, może zaraz coś popada  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się