Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

bianca   At first I'm shy but then comes wine.
15 lipca 2012 11:28
U nas wiało mocno, też sie zdziwiłam, gdy usłyszałam o trąbach.
m.indira   508... kucyków
15 lipca 2012 14:14
stajnia p.Erdanowskich w Wycinkach pozbawiona dachu, własnie w TVN24 pokazywali....
http://www.konfraternia.org/Saks/?jazda-konna-przejazdzki-bryczka,19
dowiedziałam się właśnie, że moi rodzice ledwo zwiali trąbie (w Tleniu/Łążku). oni dali gazu i uciekali, a samochód za nimi po hamulcach i trąba przeszła między tymi dwoma samochodami  🤔zok: średnica około kilkudziesięciu metrów... cieszę się, że mnie tam nie było.
a filmy ukazujące straty są przerażające. ludzie w jednej chwili tracą dobytek swojego życia
cavaletti - matko, to rodzice mieli szczęście. Ja pamiętam w 2009 roku jak silne wichury przeszły przez dolny śląsk, akurat jechaliśmy autem w górach w środku nawałnicy, zobaczyliśmy z mężem, że nagle wielkie drzewo łamie się i leci na drogę, mocno hamowaliśmy i cudem się udało, metr przed drzewem wyhamowaliśmy i potem przez górską rzekę jechaliśmy bo mieliśmy odciętą drogę. Nigdy tego nie zapomnę, tak się bałam. Byliśmy na podróży poślubnej, 4 dni po ślubie, a ja w ciąży.
dowiedziałam się właśnie, że moi rodzice ledwo zwiali trąbie (w Tleniu/Łążku). oni dali gazu i uciekali, a samochód za nimi po hamulcach i trąba przeszła między tymi dwoma samochodami  🤔zok: średnica około kilkudziesięciu metrów... cieszę się, że mnie tam nie było.
a filmy ukazujące straty są przerażające. ludzie w jednej chwili tracą dobytek swojego życia

O kurczę, naprawdę nie zazdroszczę sytuacji. U nas nie ma trąb, żadnej dotąd nie widziałam. Jedynie babcia mi opowiadała, że kiedyś i owszem, jednak jej nawet przez gospodarstwo przeszła i pozrywała dachy.
Jutro może być powtórka z rozrywki z 14.07 ❗

Według metozapaleńca z innego ciekawego forum:

Dziękuję kolego za wyręczenie. Mam nawał pracy związanej właśnie z pogodą. Sami widzimy co się zaczyna dziać ostatnio. Miałem usiąść wczoraj i dzisiaj tutaj na forum. Napisać coś ciekawego... no ale cóż... znowu nie ma jak. Jutro Polska znajdzie się w bardzo niebezpiecznej strefie burzowej. Wszystko za sprawą strumienia kierunkowego powietrza w wyższych partiach atmosfery. Wystąpi tak gwałtowna chwiejność atmosfery że pojawią się kolejne trąby powietrzne. Tym razem zagrożone rejony to południe i centrum. Duża wilgoć, skok wiatru na poziomie 0-6 km wynosi aż 30m/s. No możliwe że będzie ostro. Powtórka rozrywki z północy kraju. A może i nawet gorzej.
Właśnie jesteśmy z ekipą w trakcie obliczeń, typowań, pisania ostrzeżeń, wydzielanie rejonów, szukamy ochotników i wogle... praca na całą noc...


Link do wątku:http://forum.losyziemi.pl/forum/viewthread.php?thread_id=348&rowstart=40
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 lipca 2012 23:15
Uuu, czyli jutro w Warszawie i okolicach może być nieciekawie? :/
LESZNO- nie dość, że ostrzeżenie przed burzami II stopnia, to jeszcze TRĄBY POWIETRZNE  ostrzeżenie I stopnia.

Na pierwszej stronie tego wątku wkleiłam kiedyś mapy. Przed chwilą ogarnęłam, że one się aktualizują! Tak więc jeśli komuś nie chce się otwierać stron- na pierwszej stronie są i wyładowania i ostrzeżenia.
U mnie dziś 3 burze pod rząd, litości.
W Gostyniu jakąś godzinę temu był śnieg  🤔wirek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 lipca 2012 14:04
aga020596, Ostrzeżenie I stopnia to dość nikła możliwość wystąpienia trąb 😉

W Łodzi wieje, ale burza przeszła bokiem.
Nikła, ale jest.  I nie jestem z tego zadowolona...
ahawa, żartujesz?  🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 lipca 2012 14:19
U mnie na razie nic się nie dzieje, ale pogoda dziiiiwna. Jakieś ciemne chmury się przetaczają, trochę czasem pokropi, wiatr raz jest, raz go nie ma... taki trochę klimat przed burzą.
aga020596, Ostrzeżenie I stopnia to dość nikła możliwość wystąpienia trąb 😉



ale mogą wystąpić  😉 i ostrożności nigdy dość, znając później skutki nawałnic
Jednak ten rejon nie ostrzegają tylko mazury i południowy wschód. Już 2 razy było ostrzeżenie pogodowe w TV.
Kami   kasztan z gwiazdką
19 lipca 2012 15:24
W Krakowie wieje tak, ze głowę chce urwać... Zestawiłam kwiatki z parapetów, przywiązałam pomidorka do barierki balkonu, bo by mi go połamało. Potężne drzewa gną się w pół, przewróciło ogrodzenie na budowie na przeciwko, wszędzie latają jakieś śmieci... Nad samym miastem chmury ze słońcem, ale na horyzoncie i od południa i od północy od jakiś trzech godzin ciemno - nawet sobie nie wyobrażam co tam się musi dziać  🙁
Mała burza z ulewą przeszła właśnie przez Lubin woj dolnośląskie
U mnie jakieś pół godziny temu też nieźle wiało. Dość ciężkim koszem na drewno miotało po całym tarasie.
U nas znowu burza idzie, grzmi już.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
19 lipca 2012 16:29
W okolicach Olsztyna jest ostrzeżenie 2 stopnia o.O i coś już idzie...
Słabiutka była na szczęście 🙂
I 4 przeszła dla odmiany burza...
Dworcika   Fantasmagoria
19 lipca 2012 20:04
W Toruniu dziś dwie krótkie ulewy, trochę pogrzmiało i to wszystko.
u nas padał po grzmiało i nic ale jest u nas ostrzeżenie

i troche off topic ale po części związany z burzami. Wczoraj się dowiedziałam, że u mojej byłej stajnie gdzie trzymałam konia jakieś 3 tyg. temu spalił się budynek gospodarczy- piorun strzelił. Spłonęły gołębie i świeżo co zebrane siano 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2012 20:12
Jak tam Bielsko Biała, Warszawa pada u was?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 lipca 2012 20:14
W samej Warszawie podobno dzisiaj była ładna pogoda. Ja sama jestem 70 km na północ od Warszawy i u nas dzisiaj padało z przerwami cały dzień. Przez chwilę wiał dość mocny wiatr, ale nie było tragedii. Burze, krótką było słychać gdzieś w oddali.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2012 20:28
U mnie stuka już deszcz w parapet, ale mam nadzieję, że to tylko przelotne opady.
Padało ze dwa razy. Teraz czarne chmury są, raz błysnęło, ale chyba nic nie będzie.
U mnie dziś padało krótko , ale jakie widoki miałam 2 tęcze  😍 

edit . dziś trochę wiało , więc poszłam sprawdzić ubezpieczenie , mam aktualne więc mogę spać spokojnie  😀 
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
19 lipca 2012 21:35
tfu! co za kicz  😀

swoją drogą piekne te tęcze ostatnio, do mnie na łąkę skoszoną przyleciało chyba z 15 bocianów, cała banda bocianów...i w tle była tęcza która zaczynała się nieopodal

no po prostu zwariowałam  😜 😜 😜

no i tak mi się przypomniało: 11 maja 2009 tak wyglądało moje podwórko po przejściu Bóg wie czego  🤔

pustaki znajdujące sie gdzieniegdzie wyciągalam z korony leżącego drzewa. rzeczona lipa miała sporo w obwodzie...to było 80 letnie drzewo

a obok stodoły UKRĘCIŁO lipę znacznie młodszą, a to jest piekielnie trudne zadanie bo lipa jest raczej łykowatej konstrukcji, miękka ale wytrzymała na takie działania




nie wiem co sprawiło ze dom ocalał oprócz Łaski Boskiej szeroko pojętej 🙄, prawdopodobnie te cegły przykryte banerem zmieniły tor upadku drzewa
nie było mnie wtedy w domu, po powrocie od małzona ze szpitala (gdzie relaksował sie po złamaniu kręgosłupa i oczekiwał na operacje miednicy i rąk po wypadku), postanowiłam zostać w Krakowie na noc-nie chciało mi się jechać bo była straszna burza itd... i to tez jakiś cud, bo zazwyczaj w miejscu upadku drzewa stawialiśmy samochody (i dalej stawiamy-bo juz nie ma lipy :hihi🙂

ale za to jak to zobaczyłam... tzn jak dobiegłam pod dom bo z daleka widzialam ze nie ma drzewa i stwierdziłam ze nic sie domowi nie stało-to usiadlam i się rozplakałam



to widok ze środka, zdjecie zrobiłam jak juz z wezwaną pomocą przerąbaliśmy się przez koronę drzewa  🙄

...no i cieszy mnie każdy słoneczny dzień  😀

a! i z drugiej strony domu nawet doniczki nie spadły z parapetu 🤔

Duunia - strasznie to wygląda, dobrze że nic się nie stało
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się