Kosmetyki naturalne ?

Używam tego karite czy tam shea i lubię. Kupuję pokątnie od kosmetyczki licho wie skąd.
I zachciało mi się kupic w necie bo taniej. No i schody się zaczynają. Sklep mi napisał, że pragnę rafinowanego a rafinacja to CHEMIA.
Sam sklep to oferuje. No to zamówiłam rafinowane i nie. Zobaczę co i jak.
Używam też takiej dziwnej mieszaniny olejów - kolor pomarańczowy. Trzymam w lodówce.
Dziwne, ale też przyjemnie działa.
Macie swoje doświadczenia z tego typu mazidłami?
Ja kupuję oleje do włosów z internetowych sklepach z pólporduktami, dodatkowo kwas hialuronowy, D-panthenol, jedwab - probuję, co mi wpadnie w oko. Zmieszane ze standardowymi kosmetykami slużą mi tez do ciala i do twarzy. Maseczkę algową raz testowałam , była super. Generalnie próbuję trochę na oślep, nie zabarłam się jeszcze do ogarnięcia tematu, żeby robić to świadomie, ale moja skóra i włosy jak na razie tylko korzystają :-)
Ja już raz kupiłam karite, co śmierdziało tak okrutnie, że się nie dało nim smarować.
Miałam w planie wsmarować koniowi w kopyta ale koleżanka wyrzuciła przekonana, że to jakieś świństwo.
Zamelduję jak dostanę paczkę co i jak.
najlepiej i najprosciej stosowac zasade - co nadaje sie do jedzenia, jest dobre dla skory. Dlatego zamiast zapelniac sobie polki kosmetykami, ktore nigdy w 100% naturalne nie beda, lepiej kupic dobry olej np sezamowy (byle nie "roasted"😉 czy migdalowy i sie nim smarowac jak kremem 🙂
najlepiej i najprosciej stosowac zasade - co nadaje sie do jedzenia, jest dobre dla skory. (...)

Hi!Hi! To ja się zacznę majonezem smarować.
ja bym caly zjadla...  🤣
nie wiem jak do twarzy, ale do włosów majonezowa maseczka nadaje się jak najbardziej 😎
nie wiem jak do twarzy, ale do włosów majonezowa maseczka nadaje się jak najbardziej 😎

Serio?
serio serio. któraś z blogerek polecała 🙂 jajka, olej - samo zdrowie!
Ja sobie od razu wizję zrobiłam jak staję na głowie w misce sałatki jarzynowej.
po tym jak przeczytałam o koszmarnym zmywaniu z włosów maski z świeżych bananów chyba trochę się boję "kulinarnych" eksperymentów 😁
asds   Life goes on...
05 czerwca 2012 13:17
a ja się ostatnio usmiałam w Marksie i Spencerze jak czytałam skład ich bio organicznych kosmetyków....Tia....
haha! ale jak sobie przypomne maseczki z oleju rycynowego i jajka to wcale latwo to nie schodzilo... zmyc cholernie ciezko bylo! wole kokosowy zdecydowanie 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 czerwca 2012 16:26
nerechta - ja robię co tydzień - BD radzi sobie z nią bez problemu =)
BD??  🙂
trzynastka   In love with the ordinary
05 czerwca 2012 16:30
miód jest dobry na wszystko, do włosów, do skóry, do paznokci, jako płyn do kąpieli i do jedzenia 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 czerwca 2012 16:33
Baby Dream - szampon dla dzieci z Rossmana - cena za buteleczkę szalone 3.99 😀 Zmywa oleje, maski, wszystko. Tylko odrobinę plącze włosy, trzeba po nim dobrej odżywki.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 czerwca 2012 16:48
moim numer jeden jest mydlo marsylskie z oliwa z oliwek.

no i ulubiony balsam rozany z Weledy.

Macie swoje doświadczenia z tego typu mazidłami?


Ja kupuję tutaj: http://www.ecospa.pl/index.php.
Przetestowałam olej arganowy ze świeżych orzechów, moja twarz go uwielbia.  Aktualnie jestem na etapie oleju kokosowego ze świeżego miąższu i jest elegancko 😉
A co to za maska z alg? Chetnie bym sobie zamowila 🙂

Ja tez staram sie ograniczyc chemie do minimum, ale niestety kosmetyki do makijazu z serii eko sa sredniej jakosci, albo mi podrazniaja skore 🙁 (probowalam juz troche tego).

Maski niestety nie próbowałam, więc nie wiem jak działa  🙄
Co do eko kosmetyków do makijażu, to masz rację, słabo to wygląda jeszcze. Też wałkowałam różne opcje. I jak na razie najbardziej przypasowały mi te kosmetyki: http://www.unebeauty.com/en/. Niestety nie ma ich w Polsce, były przez moment w Douglasach, ale wycofali się z nich, bo nikt nie kupował. Szkoda, bo mają certyfikat eccocert. Najśmieszniejsze, że to jest " zielona odsłona" Bourjois. Kupuję je będąc w Hiszpanii w sklepach El Corte Ingles ( tylko tam są ) i jak na razie nie podrażniały mi cery.
Są fajne zwłaszcza dla osób, które preferują subtelny makijaż.
Ale wiadomo, to jest bardzo indywidualna sprawa.
kujka   new better life mode: on
05 czerwca 2012 19:41
Ostatnio probowalam olejku arganowego na wlosy-fajny! Nawilzyl ale ne przetluscil, to o zostalo na palcach-rozsmarowalam na rekach i blyskawicznie sie wchlonelo 🙂

Poza tym do kapieli uzywam tylko syryjskiego mydla produkowanego tradycyjnie z oliwek. Wlasciwie nie potrzebny po nim kem.
kujko: A skąd masz takie mydło?
Głupie pytanie. Z Syrii 😀
Ale gdzie ja kupić? Ja też chcę takie  😡
Argan jest booooskiiiii. Szkoda że w PL okrutnie drogi, bo jakbym mogła to bym cała się nim smarowała. Mam za to wizję nie do końca naturalną... ponieważ szkodzą mi na skórę wszystkie sklepowe myjadła, a na apteczne szkoda mi kasy, będę próbować do mycia jakiegoś ładnie pachnącego oleju z dodatkiem emulgatora. Ciekawe czy się sprawdzi...

kuj, piszesz o mydle Alepp (Aleppo?) ? Też je uwielbiam, zwłaszcza buzia po peelingach kwasowych doceniła.

Julie, jeśli chodzi o to mydło co ja myślę, to kupisz spokojnie via net lub w stacjonarnie w każdej pewnie mydlarni... w Starej Mydlarni w Sopocie na pewno 🙂
W ogóle oleje to super sprawa, na włosy i skóre 🙂
http://wizazonline.pl/ocm/ Tu jest o ciekawej metodzie oczyszczania twarzy olejami 🙂
Hm, jak tak zachwalacie ten olej arganowy, to chyba sobie kupie.

Ja przy okazji kulinarnych eksperymentow kupilam olej z orzechow wloskich, a ze u mnie nie ma podzialu na "do jedzenia i do smarowania", to smaruje nim tez cialo i koncowki wlosow na noc (rano myje). Bardzo fajne efekty!

Nie wiem, czy znacie peeling do ciala wlasnie na bazie dobrego oleju i grubej kamiennej soli, ew. olejku zapachowego. Idealne pod prysznic!
Pandurska, To była maseczka trojalgowa z mazidla.com. Podlinkowałabym, ale chwilowo chyba im serwer padł. Ogolnie sklep super :-)
Ja stosuję olej kokosowy na włosy, a na buzię maskę algową (spirulina)- śmierdzi okropnie, ale skóra jest po niej super i kwas hialuronowy  🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 czerwca 2012 20:56
Swietny peeling jest z fusow od kawy 🙂
Fajna ta metoda OCM. Gdzie można kupić olejek rycynowy, poza internetem??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się