Języki obce, nauka języków

Czesc 🙂

Jestem nowa na re-volcie, znalam forum juz duzo wczesniej ale jeszcze nie mialam okazji sie tu poudzielac 🙂 Widze, ze rozmawiacie o szwedzkim. Uczylam sie tego jezyka 2 lata temu ale tylko godzine w tygodniu, wiec niz juz nie pamietam haha. Mysle o rozpoczeciu od nowa w tym roku, rowniez zastanawiam sie nad niemieckim. Uczylam sie go 3 lata w liceum ale moja znajomosc teraz jest rowna zeru. Jednak jest duzo bardziej uzywany niz szwedzki i nie wiem wlasnie, ktory wybrac. Jak sadzicie? 🙂
Fajnie by bylo znac jeszcze jakis jezyk wiecej niz angielski i hiszpanski. 🙂
Milego dnia wszystkim 🙂  😅
Czy ktoś z Krakowa ma jakieś doświadczenia/porady, gdzie warto zapisać się na kurs niemieckiego (B2/C1)?
Będę wdzięczna za opinie!
maiiaF Naboo wielkie dzięki za odpowiedzi 🙂
Jak tylko rozprawię się z sesją (albo i nie) to rozpocznę jakiś kursik online żeby się osłuchać i ogarnąć wymowę, a potem spróbuję zapisać się na zajęcia. Wciąż jednak nie mogę się zdecydować - Szwedzki czy Norweski 👀
Justi94, skandynawistyka robi furorę, jeśli chodzi o popularność kierunku w ostatnich latach, ponieważ rynek pracy jest otwarty na Polaków - w Skandynawii szukają ludzi z wykształceniem i dobrą znajomością ich języka. Wszystko zależy od ciebie. Tak jak pisano wcześniej w tym wątku - nie da się przewidzieć, który język bardziej będzie się opłacał za parę lat. Dziś chiński, a za 3 lata np. rosyjski, który zresztą znowu robi się popularny. Jeśli masz czas i chęci - ucz się obu, języków nigdy dość.
Biorąc pod uwagę, że jesteś z Trójmiasta - jest dużo ofert pracy dla ludzi ze szwedzkim (no z niemieckim w zasadzie też :icon_rolleyes🙂 i suma sumarum, bezpośrednie połączenie do Szwecji z Gdyni. Zastanów się, który ci się bardziej podoba, który łatwiej ci wchodził do głowy... A jeśli masz smykałkę do języków to tak jak mówiłam, możesz postarać się uczyć obydwu. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 sierpnia 2015 11:49
Ja jednak nie polecam nauki obu języków na raz. Słowa, wymowa, gramatyka, wszystko zaczyna się mieszać. Lepiej się średnio nauczyć jednego i startować z drugim, niż zaczynać od zera 2 języki.
To chyba też zależy, jak ktoś sobie radzi i przyswaja. Ja zaczynałam dwa równocześnie i teraz są na całkiem przyzwoitym poziomie. A mówiąc "przyzwoitym poziomie" mam na myśli to, że czytam i mówię w danym języku bez problemu.

Chciałabym umieć jakiś egzotyczny język, ale chyba nie mam już zapału do nauki np. duńskiego.
Hej 🙂

Dzieki za odpowiedz i rady 🙂 to prawda, nigdy nie wiadomo jaki jezyk bedzie bardziej uzyteczny za kilka lat. Wybiore chyba szwedzki bo bardzo mnie ciagnie w strone tego jezyka i Szwecji jako takiej. Moja babcia tam mieszka. Z niemieckim i szwedzkim mam taki problem, ze gramatyka wydaje mi sie troche skomplikowana ale mysle ze jesli poswiece temu wiecej czasu to to ogarne jakos.
Jakby ktos chcial sie uczyc hiszpanskiego, albo mial jakies watpliwosci to z checia pomoge 🙂 Studiuje filologie hiszpanska 🙂
🚫

Studiuje filologie hiszpanska 🙂



gdzie? 👀
🚫

[quote author=Justi94 link=topic=88445.msg2414280#msg2414280 date=1441119210]
Studiuje filologie hiszpanska 🙂



gdzie? 👀
[/quote]
W Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku  😀
maliniaq   Just do your job.
18 września 2015 09:14
Czy ktoś może polecić strony internetowe z kursami online,które pomogą powtórzyć angielski na poziomie średniozaawansowanym? Głównie chodzi mi o takie słownictwo biznesowe pod kątem prowadzenia rozmów telefonicznych z kontrahentami.
Czy ktoś zna dobrze niemiecki i mógłby przetłumaczyć CV ?
Bardzo pilnie potrzebuję, a nie mam nikogo takiego 🙁
http://turbotlumaczenia.pl/
Polecam, w 3 godziny przetłumaczyli mi wypis ze szpitala który zawierał dziwne i specjalistyczne zwroty, a mimo to policzyli w cenie regularnej. Łącznie wyszło ok. 18 zł 😀 I w dodatku po wykonaniu tłumaczenia jest kontakt mailowy np. w celu wprowadzenia poprawek.
Averis   Czarny charakter
19 września 2015 06:28
Słuchajcie, potrzebuję bardzo dobrego kursu angielskiego na poziomie C1/C2. Albo świetnego lektora. Chcę odkurzyć mój angielski i swobodnie porozumiewać się w tym języku. Od 3-4 lat leży u mnie trochę odłogiem i o ile sporo po angielsku czytam, to z językiem mówionym jest różnie. Będę ogromnie wdzięczna za polecenie szkół i lektorów w nich :kwiatek:
Hej, mógłby ktoś polecić jakąś dobrą książkę do nauki francuskiego od podstaw? Bardzo by mi zależało, żeby była dołączona płyta z wymową, bo to jest coś, co mnie w tym języku najbardziej przeraża 🙂
Czy jakaś dobra duszyczka byłaby w stanie mi napisać, jak prawidłowo wypowiadać słowa w piosence "Hijo de la luna"? Nie znam się na hiszpańskim i nie chcę brzmieć śmiesznie w trakcie śpiewania tej piosenki.
iho de la luna
a nie "niho"?
A reszta piosenki? 😉 🤣
Czy jakaś dobra duszyczka byłaby w stanie mi napisać, jak prawidłowo wypowiadać słowa w piosence "Hijo de la luna"? Nie znam się na hiszpańskim i nie chcę brzmieć śmiesznie w trakcie śpiewania tej piosenki.


Najładniejsze wykonanie
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 listopada 2015 20:37
ikarina, nie ma tam nigdzie n przeca :P H jest nieme potem i i J które czytasz jak H, czyli iho.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 listopada 2015 10:54
Znacie jakąś godną polecenia szkołę niemieckiego w Warszawie? Albo po prostu nauczyciela?  🙂
Robię kurs językowy on-line i sama jestem zdziwiona efektami, ale jestem trochę sfrustrowana poziomem na  A1. Bardzo rzadko muszę coś sprawdzić, więc po prostu trzaskam ćwiczenia na ślepo więc to chyba nie ma zbyt dużej wartości. Natomiast jak otworzyłam na próbę A2 to już miałam małe kłopoty, musiałam sprawdzać słownictwo i się bardziej koncentrować ale np. z rozumieniem ze słuchu nie miałam problemów. Chyba lepiej zostawić to A1 i robić A2 skoro mam taką możliwość? Wtedy przynajmniej coś ruszę do przodu a nie będę z siebie dumna bo robię najprostsze z najprostszych  😁
Dodam tylko że każdy z poziomów wystawia oddzielny certyfikat więc nie będzie widoczne że pominęłam ten A1 i w sumie nie będzie to nikomu do niczego potrzebne.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 listopada 2015 19:02
Rób a2 lepiej 🙂
Vanille, Egdarda gramatykę i słownictwo polecam. Jak ma książki do tego języka to tanie i dobrze wszystko tłumaczą.
Uczyła się któraś hiszpańskiego online? Są jakieś kursy godne polecenia dla początkujących? :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2016 15:32
Pytałam już w wątku o studiach i odpowiedzi nie uzyskałam więc może tu mi ktoś pomoże... Mam ogromny problem z ogarnięciem, kiedy w angielskim wpisuje się ,,make", ,,take", ,,do" i ich odmiany. Może ktoś mi polecić jakąś stronę, żebym to zrozumiała? Kurczę, wszystko mam zaliczone z angielskiego, a tego nie mam pojęcia, jak poprawić...
Dementek jeżeli pytasz w kwestii zadania wklejonego przez Ciebie, to niestety, ale tych zwrotów musisz wykuć się "na blache". Nie ma jednoznacznej reguły kiedy się co stosuje. 😉 Także chyba Cie nie pocieszyłam.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 stycznia 2016 20:50
Dementek, to trzeba zapamiętać. Inaczej nie idzie. Po polsku mówi się zrobić zdjęcie, po angielsku 'take' a photo. I nie ma na to reguły.

Nie masz listy podanej?
Pamiętam, że ktoś w zeszłym roku pisał chyba miesięcznym kursie niemieckiego w Niemczech, do wyboru były różne miasta, ale to chyba nie było w tym wątku i nie mogę za diabły znaleźć. Strzyga, to nie byłaś czasem Ty?  🙂  Szukam i szukam, znaleźć nie mogę, a pamiętam, że podobała mi się tamta oferta.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 stycznia 2016 21:19
Altiria, tak, Goethe institut
Dementek, niestety potwierdzam- na blachę. Inaczej się nie da, bo na to nie ma żadnej reguły.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się