Kacik endurance

Sądzę, że dużą presją mającą wpływ na decyzję o odwołaniu zawodów były tegoroczne tragiczne wypadki podczas radjów na WEG...
Niestety pogody nie da się przewidzieć, a zawody do FEi na kolejny ro zgłasza się dużo wcześniej. Często nie można już "wywalczyć" bezpieczniejszego pogodowo terminu niestety
Witam.
Mam do was rajdowców pytanie.
Czy ktoś z wam może mi powiedzieć ile jest warte takie oto siodełko Prestige?
Prawdopodobnie jest to jakiś stary model endurance.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 grudnia 2014 09:50
A nie masz zdjęcia z boku? Tył ma jak endurance 2"
przepraszam, niechcący dwa razy zaladowałam to samo.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 grudnia 2014 09:57
No mnie to wygląda na starszy model Endurance 2
http://www.prestigeitaly.pl/siodla/261/
Siodło znalazłam w czeluściach siodlarni. była już zarośnięte pleśnią, wyczyściłam, napastowałam, przymierzyłam na konia i kurcze dobrze leży. Siodło jest malutkie 16cali i wąziutkie na maxa. Właściciel siodła to laik w tym temacie ale zarzucił mi kwotą 3,5 tyś zł.  Pasuje mi na konia idealnie i teraz nie wiem czy się targować czy cena jest ok. Wydaje mi się troszkę wygórowana ze względu na to że siodło jest troszkę podniszczone, sam fakt że przez rok nie wyciągane z pokrowca, obrośniete pleśnią, ten biały pasek na tylnym łęku jest nie do wyczyszczenia, technicznie siodlo jest w stanie ok, skóra nie jest podarta raczej nigdzie, przystuły ładne ale wizualnie na żywo wygląda dość kiepsko przez te własnie wszędobylskie pozostałości po rocznym nie- czyszczeniu.
sotniax, zdecydowanie za dużo 😉 ja moje rajdowe Prestige Atena kupiłam za 3,5 tys ale wygląda jak nieużywane. to jest już bez wątpienia nadgryzione zębem czasu.
Witam,

Przymierzam sie do kupna bezterlicowego siodla endurance trekker.

Dokladnie chodzi mi o to siodlo:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/trekker-endurance-pony/289274445-139-1611

Niby jest to siodlo rajdowe, ale czy mozna w nim zrobic polsiad?
Wyglada raczej na ujezdzeniowe.
Nie bede mogla go wyprobowac, tylko kupie w ciemno. Wiec licze na odzew i opinie.

Dzieki z gory.


A skoro juz o  siodlach pisze to zapytam tez o drugie.
Ma m oze ktos ma doswiadczenie z siodlem futrzanym typu:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/christ-lammfellsattel-fast-neu/286218895-139-752

Nadaje sie tylko do terapii? Czy mozna w nim w teren wyjechac? Jak wyglada sprawa z polsiadem?

Podzrawiam
Witam,

moze mi ktos powiedziec co to jest za siodlo:



Setzi Mezzo Reale B
http://setzisaddles.com
mafro sorry, ale w kazdym siodle zrobisz polsiad. chyba ze nie umiesz i juz.
na oklep jeżdżac tez sie polsiad zrobi.... a linki ktore wstawilas są do strony z ogloszeniami a nie do konkretnego sprzetu
Dzisiaj małopolski Trojan (po Kamp / Berlin Bej) skończył swoje pierwsze 80 km w Bahrajnie! Nie mam jeszcze oficjalnych wyników, nie ma informacji na temat prędkości czy czasów wejść na bramki.


Miesiąc temu podczas King's Cup również w Bahrajnie również małopolska Delicja (po Krym / Emir, od Dara / Fez oo) skończyła pierwsze 120km, prędkość ponad 16 km/h, zajęła 8. miejsce. Niestety ze względu na kiepską pogodę podczas startu nie mam zdjęć z tych zawodów. Za to wrzucam jedno z jazdy.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 marca 2015 17:43
Świetne wieści! Super, że dajesz tutaj info i wstawiasz fotki-zawsze bardzo chętnie czytam i oglądam  🙂
Delicja to bardzo okrągła jest jak na konia rajdowego, aż zdziwiłam się  😉
Jakie polecacie popręgi?
Trenuję długodystansowe rajdy i jak na razie mam 'zwykły' neoprenowy popręg, który jak wiadomo nie 'oddycha'.  🤔
Zależy mi na krótkim popręgu (ujeżdżeniowy etc). Co sądzicie o skórzanych na długie dystanse? Jak się sprawdzają? Pot ich nie niszczy? Jak je pielęgnować?
Od razu mówię, że kupno popręgu Podium nie wchodzi w grę- nie dysponuję taką kwotą  🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 maja 2015 20:25
Ja od lat używam krótkiego neoprenowego i bardzo dobrze się sprawuje. Skórzany miałam, ale obcierał mi konia. No i za leniwa jestem na pielęgnację skórzanego popręgu.
argentyna Polecam zwykły neoprenowy tani popręg + futro medyczne, które można sobie uprać w pralce 😉
Sam neopren tez lubi się po jakimś czasie poprzecierać i robi się sztywny.
Jak tam wrażenia po MP?
W imieniu kolegi mam pytanko, wiecie może kiedy i gdzie będą egzaminy na brązową rajdową odznakę jeździecką? Szukałem na stronie PZJ, ale tam jest tylko data egzaminów na srebrną i złotą
Czy mógłby mi ktoś polecić jakiegoś trenera lub re-voltowicza ( 😉 ) do którego można pojechać na kilka dni, zobaczyć jak wyglądają treningi, z czym to się je itd. oczywiście odpłatnie?  :kwiatek:
Arroch bierzesz się za rajdy?Fajnie, może naszą karą para wystartujemy kiedyś :P Nie znam nikogo do polecenia, jechałam rajd amatorski 🙂 Ale można sięgnąć do fachowej literatury http://hejnakon.pl/?p=1496 😉


argentyna podobno najlepiej oddychającymi popręgami są plecione ale uwaga! z wełny moherowej! Jeszcze nie kupowałam, bo mam konie niejezdne ale za jakiś czas (kiedy młodzik już dojrzeje na pewno sobie taki sprawię).



Jak to jest z wzrostem koni w rajdach? Spotkałam się kiedyś z opinią, że im niższy tym lepszy bo ma wydolność lepszą. Małopolaki, o których pisaliście ile mają wzrostu? Wszystkie po 150-160 cm?
Uff, emocje juz troche opadly, wiec moge sie pochwalic drobnym sukcesikiem z zawodow miedzynarodowych w slowackim Samorinie.
[img]https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-0/11907228_1229192560439958_4501774948489447318_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=af307e04f5949aa74ab04b1772eb05ae&oe=5672AC51&__gda__=1450776833_e4537798ff57944c362154839611b1f9[/img]
[img]https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-0/11888037_1229192523773295_6320932862655694875_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=ffa854682a4c049ce3b7a22d736413e8&oe=5673B839&__gda__=1450221929_aafa65c314f6fe0acbcc00f844fb6368[/img]
Skonczylismy z Debiutem (walach AA ur 2007, po Banita / Arcus xx, od Dara po Fez oo) na swietnym 5-tym miejscu z predkoscia 18,29 km/h. Przed nami tylko 4 doswiadczone konie szejka Hamdana z Dubaju. Temperatura wahala sie od 35 do 38 stopni, 3-ciej petli (ok 100km) wyeliminowano az 4 konie, glownie z przyczyn metabolicznych, w tych warunkach sie po prostu gotowaly.
Z Debiutem realizowalismy z duzymi obawami plan "tylko ukonczenia", przejechania zawodow spokojnym tempem ok 18 km/h. Poprzednie dwa starty na 120km (w tym Mistrzostwa Swiata Mlodych Koni) konczyly sie eliminacja i kolejny taki wynik bylby duza czarna plama na jego karierze. Dzieki Bogu, tym razem udalo sie zawody skonczyc, z jak zwykle w jego przypadku krotkimi czasami wejsc na bramki weterynaryjne i ruchem A na wszystkich bramkach. Widac bylo po nim zmeczenie nieludzko wysoka temperatura, ale chetnie wychodzil na kolejne petle i ten start raczej dobrze wrozy na przyszlosc 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 sierpnia 2015 19:32
Brawo Iza!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 sierpnia 2015 20:35
Ogromne gratulacje! Świetnie reprezentujesz polską hodowlę  :kwiatek:
iza90 Rewelacja!! Gratulacje 😀
Czy ktos z osob doswiadczonym moze polecic jakis ludzki pulsometr, ktory nada sie dla konia. Mose cos z Decathlona?
Konskie zabijaja cena 🙁
Ewentalnie czy ktos moglby pozyczyc takie cacko?  :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 sierpnia 2015 22:00
Ludzkie z deca dają jakoś radę. Ale i tak wolę mierzyć stetoskopem.
Wojenka a gdzie te z Deca zapinac? Na szyje,czy na popreg?

Ja na stetoskop glucha jestem 😉 musze sie mocno skupic i mega ciszy potrzebuje. To juz wole "na palec" pod ganaszem liczyc
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 sierpnia 2015 22:23
A Ty chcesz na jeździe kontrolować, czy po robocie sprawdzić jak szybko spada tętno?
Strasznie niewygodna jest ta zabawa z mocowaniem pod popręgiem pulsometrów.
Arroch bierzesz się za rajdy?Fajnie, może naszą karą para wystartujemy kiedyś :P Nie znam nikogo do polecenia, jechałam rajd amatorski 🙂 Ale można sięgnąć do fachowej literatury http://hejnakon.pl/?p=1496 😉


Nie wiem jeszcze, zobaczymy jak się sprawy potoczą, póki co dostałam rajdowca do jazdy i właściciel sobie życzy, żeby w miarę możliwości kontynuował trening rajdowy 🙂
Co do młodego to mój koń do WKKW przecież, więc może, może kiedyś 😀
Fajnie, ambitnie 🙂 a miał być tylko skromnie do PNH 😉
Rajdy są fajne, wymagają formy od konia i od jeźdźca. Sama radość kiedy się dojedzie do mety. Oh gdyby mój staruszek był w lepszym stanie  😀iabeł: Jeśli masz konia do tego to śmigaj śmiało jak najwięcej w tereny i sprawdź jak to jest z galopem kondycyjnym. Nie przyglądałam się temu jeszcze tak dokładnie. Pewnie znajdziesz info w kąciku WKKW albo zapytaj katiusza93 ma je opanowane do perfekcji 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się