Co mnie wkurza w jeździectwie?

Syndrom "zebrania" (głowa w pionie) lvl expert -> turbo rollkur:/

Nawet w terenie konie maja głowy przywiazane do dupy 🙁
Mnie zastanawia jedno.
Dlaczego nie mozna za takie cos odpowiadac jak za znecanie sie?  Dlaczego gdybym psa tak powiazala i chodzila z nim na spacer to by mi go odebrano, a kon musi to znosic?
I co maja ludzie w tych łbach, ze robia takie rzeczy?  W obecnych czasach mamy dostep do internetu, literatury, czy ludzi bardziej doswiadczonych, a nadal ludzie stosuja patenty nie po to zeby pomoc koniowi w pracy ( czyli w noszeniu naszych dup na grzbiecie ), a chyba tylko po to zeby na fejsbuczku ladnie konis wygladal, bo ma glowke "zganaszowana". Dla mnie to nic innego jak tortury.
Układanie koni przez powiązanie
😵
Hm nie w takich sytuacjach wkurza fakt, ze tak się psioczy na sportowców, eliminuje ich i karze jak tutaj , a tu ktoś się chwali dziurą po ostrodze na wylot i jest fajnie. Nadal sportowcy są "be" a rekreacja jest ta fajna  🤔
Co lepiej! nie raz w rekreacji dochodzi do jeszcze gorszych rzeczy...tylko tu "podziw" dla rodziców i osób pełnoletnich jeżdżących, godzących się wsiadać na konie, które mają zywe obtarcia (na kłębie kręgosłupie i zebrach). Mówię tu o autentycznym przypadku- 24 letniego konia który wygląda jak żywa śmierć. Jest chudy, wykłębiony, obtarty. Nikt z tym nic nie robi, wręcz przeciwnie: konik ma najwięcej pracy bo stary i grzeczny...
Gaga I wielu sportowców jest Ble, jak i wielu rekreantów  . Tylko przeważnie ta brzydka rekreacja bierze złe wzorce ze sportu  ,lub naturalu . Więc moim zdaniem  zło w sporcie trzeba sekować , a rekreacje uświadamiać .  I jako sędzia masz na to największy wpływ . Mam nadzieje ,że ten wpis nie potraktujesz jako zamierzony i brutalny atak na Ciebie   🤣

Cały ten Eden  😤 jest tragiczny, smutno bardzo te zdjęcia się ogląda.
niesobia, kurcze wiecznie mam wrażenie, że nie specjalnie widzisz dzisiejszy sport od praktycznej strony. Nie, sportowcy w dużej części nie są "ble" bo ich najczęściej na to nie stać.. Konie się szanuje - są drogie. Pracodawców się szanuje, bo łatwo można stracić i ich i konie. Z pewnością przytoczony przeze mnie przykład nie był wynikiem znęcania się nad koniem , bo zwierzak ledwie szczypnięty . Toć jeden z moich wczoraj był bardziej skaleczony jak gdzieś przyhaczył nogą o rampę koniowozu (jak jakiś stoi otwarty, to się moje konie ładują same - taki typ).
I tak - jako sędzia widzę jak bardzo zmienił się sport na przełomie ostatnich lat. Jak bardzo sportowcy dbają o wizerunek sportu na zawodach - choćby z uwagi na fakt, że są cały czas podglądani i każdą pierdołą mogą pogrzebać możliwość startów i to na dłużej (Yellow Card)...
Jak pisałam i podkreślałam wielokrotnie - o wiele częściej widzę nieprawidłowości w użytkowaniu koni rekreacyjnych (od zwyczajnie bezsensownego treningu po znęcanie się w pełnym tego słowa znaczeniu), niż nieprawidłowości w sporcie.
A Twoje wycieczki osobiste są każdorazowo przykre.
Jeździectwo powinno być jak Media Markt, nie dla idiotów...
Mnie takie obrazki jak z poprzedniej strony, już nawet nie wkurzają, tylko smucą, bo koni żal 🙁
90% rekreacji ma ambicje na sport i dąży do niego czerpiąc wzorce . Przeważnie nie z najwyższej półki .  Ale skoro uważasz ,że wszystko jest ok to gratuluje dobrego samopoczucia . A jak tak delikatną jesteś kobietą to porostu może nie pisz , w tedy nikt nie będzie w stanie Cię urazić . No niestety gdzie drwa rąbią  tam wióry lecą .  A co do obrażania, to dodam ,że nikt mnie tak nie obrażał jak przez nie cały rok mojej aktywności na Revolcie . 
a ja mam jeszcze takie rekreacyjne kwiatuszki.

ushia   It's a kind o'magic
28 kwietnia 2016 15:23
a lepiej jak do wedzidla jest i guma i wodza?
Nie wiem czy ja czegoś na tych zdjęciach niedowidzę? No jest sobie wędzidło i przez to idzie guma, a do haka są wodze. Co w tym złego? W mojej opinii całkiem przyjemny sposób dla rekreacji.
Na niższym zdjęciu nawet chyba nie hak tylko jeszcze coś lżejszego.
niesobia trzeba wiedzieć z kogo czerpać wzorce. Bo są "sportowcy" i sportowcy. W prawdziwym sporcie, gdzie w grę wchodzą ogromne pieniądze konie się szanuje, bo bez nich nic nie zrobić. I takie konie mają milion razy lepiej niż te rekreanty.
I nikt nigdzie nie napisał, że wszystko jest ok, bo zawsze można się do czegoś przyczepić. 😉
Tu są świeże zdjęcia https://www.facebook.com/unbrokenriders/ tego całego Edenu i można komentować, bo filmiki i profil na fb ma poblokowane komentowanie. Nie moge na to patrzeć, aż się nóż w kieszeni otwiera.
Czemu tacy beznadziejni ludzie mają takie fajne konie?
Niestety póki konie nie są głodzone, nie stoją na metrze gnoju i nie są pokiereszowane od znęcania się, to wątpię, aby ktokolwiek z odpowiednich organizacji zadziałał.
A i przy ewidentnych sygnałach nie zawsze widać reakcje.
Szkoda, że faktycznie konie nie mogą krzyczeć 🙁 choć wtedy by je pewnie kneblowali....
Kasują komentarze...
Czy to dziura od ostrogii  😲 Biedne konie. Można cos z tym zrobić?
https://www.facebook.com/unbrokenriders/photos/a.1216606641684538.1073741829.1216495138362355/1220877314590804/?type=3&theater

"Siwek w oczekiwaniu na jazdę". Stojący w boksie, już zawinięty w precel...

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/13103313_1259146557430546_2185760130539500116_n.jpg?oh=0c633852d672c5999cb9517f13e45f8e&oe=57B8478D

A tu jeszcze prócz tego cudownego podogonia do wodzy, wypinacze (?) do popręgu między nogi... Pierwszy raz widzę wypinacze tak zapięte.
Udalo mi się skomentowac: 😁 Juz sobie wyobrażam jak kon moze się polamac, przy jakimś nieszczęśliwym wypadku.  🤔wirek:  Jezu czy nie można konia normalnie ujezdzic? Czy nie można miec grzecznych koni w rekreacji po prostu.
Mnie też. Co za debile. Jednak powinna być licencja na konie.  😵
Dawno nie widziałam takiego HARDCOR'U  🙄

Widuję często w rekreacji konie w gumach lub wypinaczach ale zazwyczaj są to pojedyńcze egzemplarze, spośród całej stawki koni. A tutaj WSZYSTKIE wypięte na chama. To znaczy, że ŻADEN nie jest poprawnie ujeżdżony, na tyle, żeby nie pozabijać ludzi? Dramat 😵
robakt   Liczy się jutro.
28 kwietnia 2016 20:18
Ja też skomentowałam, nawet zdjęcie "Pani trener", bo szkoda gadać..
Najgorsze jest to, że laicy kształcą kolejnych laików kosztem koni. I potem pod zdjęciami które nam jeżą włosy na głowie widzimy komentarze "mój misiek! :****". Zero świadomości to zero problemów  😁....
😵
Koń z tego filmiku nie wygląda, jakby miał kogoś zabić a i tak jest powypinany...
Widuję często w rekreacji konie w gumach lub wypinaczach ale zazwyczaj są to pojedyńcze egzemplarze, spośród całej stawki koni. A tutaj WSZYSTKIE wypięte na chama. To znaczy, że ŻADEN nie jest poprawnie ujeżdżony, na tyle, żeby nie pozabijać ludzi? Dramat 😵


Tylko proszę nie wchodźmy w kolejne skrajności. Wypięcia dla koni w rekreacji to często ochrona przed jeszcze nieumiejętną ręką jeźdźca. Ja najczęściej pierwsze jazdy z wodzami na lonży i samodzielnie robię na wypięciu (gumy lub wypinacze, w zależności od konia), a jeździec ćwiczy podążającą i elastyczną rękę. Tego się nie ma od razu i trzeba się nauczyć. Ja jako instruktor pilnuje aktywności, żeby to nie było snucie się z łbem przy klacie, tylko aktywna jazda do przodu. Tak samo kiedy jeździec po raz pierwszy wsiada na konie elektryczne, do przodu - też je wypinam, bo łatwiej jest jeźdźcowi na początku odpowiednio z nimi pracować. Później stopniowo, w zależności od szybkości postępów jeźdźca je zdejmuję. Oczywiście przy utrzymaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i bycia fair wobec koni: rozstępowanie i rozgrzanie w kłusie bez wypięcia, przerwy na długiej wodzy, brak skoków na wypięciach itp.

Natomiast obrazki ukazywane w stajni Eden to skrajne nadużycia tych pomocy, które robią zły PR szkółkom jeździeckim, rekreacji jako takiej i samym patentom. Nie wspominając o strasznym, naprawdę strasznym życiu tych koni  🙁
http://www.eden-kozlowo.pl/eden/?page_id=13 Ujęły mnie te skoki na  wypięciu i koniki-balerony w lesie.
W ofercie jest też zajeżdżanie koni i na obrazku typek z zaciągniętą czarną w łapie.
https://www.facebook.com/unbrokenriders/photos/a.1216606641684538.1073741829.1216495138362355/1220877314590804/?type=3&theater

"Siwek w oczekiwaniu na jazdę". Stojący w boksie, już zawinięty w precel...

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/13103313_1259146557430546_2185760130539500116_n.jpg?oh=0c633852d672c5999cb9517f13e45f8e&oe=57B8478D

A tu jeszcze prócz tego cudownego podogonia do wodzy, wypinacze (?) do popręgu między nogi... Pierwszy raz widzę wypinacze tak zapięte.

Dodam, że konik z drugiego linku to czterolatek 🙁
Absolutnie nie obwiniałabym klientów. Ludzie naprawdę mają prawo nie wiedzieć, że to jest krzywda dla konia. Nie mają oka, nie znają się, ufają "autorytetom". Doskonale wiem, że przybierając odpowiedni ton i głosząc kilka mądrych słówek, 80% moich klientów mogłabym "wcisnąć" wszystko na temat koni. Tylko, że się staram bym uczciwa i rzetelna.

Jestem pewna, że część osób zapytała w Edenie po co są te śnurki, czemu konie są powiązane itd. (niemal zawsze gdy wypinam konie i sama nie zacznę tłumaczyć - otrzymuję te pytanie) i dostała jakąś "mundrą" odpowiedź. Że trzeba, że tak lepiej, bezpieczniej, że konie tak muszą blabla.

To jest wina tylko i wyłącznie właścicieli i instruktorów. Słowem - ludzi, którzy się nie znają, a udają, że znają.

Balerony w lesie mega smutne  🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 kwietnia 2016 20:52
Dlatego trzeba ich zasypać komenatzami na fanpejdżu, bo wtedy ludzie poczytają. Może jeden czy dwóch się zastanowi...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się