Co mnie wkurza w jeździectwie?

_Gaga, konie z elmikami za galop to te dobre klusaki pod siodlo 😉 znajoma teraz tez takiego sprzedaje, bo ona w klusakach siedzi wyscigowo, i ten kon galopuje calkiem normalnie.

Link to nie ogloszenie, a placzliwy post jakiejs fundacji, ze kon wygral 2 miliony euro a jak nie mogl nosic jezdzca to wlasciciel oddal go do rzezni. Chodzi o klusaka wlasnie (tak odnosnie noszenia jezdzca xd), ktory na torze spedzil kilka sezonow i ostatni raz scigal sie w 2014. Kon po tylu sezonach to raczej marny prospekt wierzchowy, wiec w tym sensie nic dziwnego, ze ostatecznie trafil do jakiegos szemranego handlarza. Tyle ze historia naciagana IMO jak guma od majtek, kon jest z Francji i jakby wlasciciel go oddal do rzezni to ten zwierzak bylby befsztykiem dawno temu, a nie w 2021 trafil do polskiego janusza handlu.

Zreszta ta fundacja to jedna z tak wiarygodnych ze jak powiedza, ze kon to zwierze majace cztery nogi, to wole te informacje zweryfikowac w dziesieciu niezaleznych zrodlach 🤷🙄
Myślicie, że w końcu komuś się kulki zderzą w głowie i obsadzi tujkami/bluszczem/krzewami/wyremontuje ten obrzydliwy, odrapany, osrany mur przy czworoboku na MPMK?

Piękne konie, piękny kwarc, piękni jeźdźcy, jakby nie było prestiżowa impreza a tu tsaaa bummm - na fotach w tle mur - odrapana cegła.
I nie, to nie jest stara cegła w stylu "O jak masz zajebiście kuchnię zaaranżowaną ze starą cegłą, klimacik". Nie. Oni wyglądają na tych fotach potem jakby w Auschwitz jechali.

To jest zdaje mi się od południowej strony. No to jak ktoś nie lubi tujek to rusztowanie i róże pienne. wystarczy kilka krzaków. Zawsze jadą w sezonie - zawsze będą kwitły akurat.
kotbury, o jakim murze piszesz?
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 sierpnia 2021 18:11
Mnie się nasuwa na myśl ten w Strzegomiu, ale on nie jest wcale aż taki brzydki.
Facella, mi też on się nasuwa, ale dla mmie on jest klimatyczny i lubię go.
No i zupełnie nie kojarzę nikogo kto by na nie srał 😂
Post został usunięty przez autora
Paskudny!
Odrapany, od góry brakujące elementy. Od dołu cokół pokruszony. Nieoczyszczony ze starej zaprawy.
I non top blurowany na zdjęciach przez fotografów, żeby jego brzydoty nie było widać w całej okazałości.
kotbury, a umiejscowisz go gdzieś, czy się mamy domyślać?
Pierwsza z brzegi fota (akurat z 2019r)
https://www.pzhk.pl/fotogaleria/rok-2019/mpmk/
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
14 sierpnia 2021 17:40
Być może ten mur to zabytek i ma nadzór konserwatora, dlatego nikt go nie remontuje bo jak jest nadzór to koszty są kolosalne takiej renowacji i wiąże się to z samymi problemami ...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 sierpnia 2021 20:47
Wg mnie nie wygląda źle, ma swój urok 😀
Pewnie, że cały ceglasty byłby piękniejszy, no ale wiadomo $$
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 sierpnia 2021 21:07
Nigdy nie blurowałam tego muru i mam jakieś 99% pewności, że Faraa też tego nie robi. To ze jest nieostry na zdjęciach to zwykła fizyka sprzętu fotograficznego.
Bardzo go lubię jako tło. Chyba trochę przesadzasz.
Tez lubię ten mur, bo w swej pstrokaciźnie jest de facto jednolity 😀 dobrze na nim widać konie.
Wole takie tło niż trybuny, stajnie, czy jakieś namioty lub reklamy 😇
No to mamy inne zdanie.
Dla mnie były do przełknięcia gdyby chociaż przewaga zielenie była- tujki/bluszcz/ róża pienna- cokolwiek.

A z tematów już nawet nie wkurzających ale po prostu żenująco śmiesznych - ponglisz w postach w social media - ponownie.
Już "prawie" zapomniałam o "zużytym" koniu jednego z olimpijczyków naszych dzień przed startem, ale dzisjejszego babola jednej ze stajni nie zapomnę.
Dowiedziałam się z niego, że zawodniczka była "na górze w trójkąciku" (tak, tak napisane, że wyszedł trójkącik w sensie uprawiani sexu we trzy osoby, a nie bycie jedną z trzech najlepszych, w trójce najlepszych).
Jak się takie rzeczy czyta to cię chce krzyczeć: Ludzie przestańcie te tłuste polskie, politycznie poprawne, wysilane posty tłumaczyć na angielski bo to nie idzie tak! jak już musi być "in English" to napiszcie krótko i zwięźle np. "Była trzecia, gratulujemy".
Naprawdę nikt/ żaden sponsor, celebryta itd, czytając post informacyjny o tym, który dzieciak wygrał się nie spuszcza w ekstazie nad pełną treścią podpisu do fotki. Za to nad takim tekstem to się ludzie trochę pośmieją...

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 września 2021 07:36

Oho, kolejna "zdolna" co szlabany w lesie skacze... Samo puszczanie konia luzem to za mało
Co można zrobić z takimi koniarkami-patologią? Bo mają rzeszę nastoletnich fanek, które takie zachowania mogą brać za wzór...
Przydałby się znów taki filmik wyjaśniający dlaczego to nie jest okej, nie pamiętam kto taki zrobił w przypadku 'mizerki' ale wiem, że był rewelacyjny!
Moon   #kulistyzajebisty
28 września 2021 07:42
Pati2012, filmik zrobiła forumowa a.kaminska.

Quoniarki-patolki mam wrażenie że się mnożą ostatnio, dramat jakiś. 🤦
A o ten film była już turbo drama w necie, ale do tej dziewczynki nie docierało nic "jej koń jej sprawa"
patologia 🤡
Porazil mnie ogrom debilizmu na tym filmiku 🤦

Juz na forum jedna madra byla, co szlabany skakala 🙄 te kuniarki widac wiedza, ze to na tyle niebezpieczne ze nie robia tego pod siodlem, ale kon to niech sobie skacze... a pomijajac ryzyka dla samego konia, to jakie szkody takie 500 kilo hasajacego konisia moze wyrzadzic w zderzeniu z czymkolwiek, to tez sie w wyobrazni chyba nie zmiescilo 😑
Nie wiem czy to dobry wątek. Chce się was zapytać czy poważnie nie widać kulawego konia na lewy tył? ( Ostatni z lewej)
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4339221132824861&id=229570800456602&m_entstream_source=timeline&anchor_composer=false
Konstrukcyjny16, widać, aż oczy bolą...
Masakra 🙁
Naprawdę to przykre bo nikt problemu nie widzi. Komentarze są usuwane.
Ewidentnie widać. A żeby koń tak ewidentnie kulał na tył, to już raczej jest słabo.
Tak myślałam, że są usuwane, bo ostatnio chyba coraz lepiej jest z czepianiem się o takie rzeczy na Facebooku. Z drugiej strony też od groma ludzi czepia się o jakieś niegroźne rzeczy (choćby afera o pomalowanie konia farbkami), ale kulawe konie są wytykane coraz częściej. Więc się zdziwiłam, że nie ma komentarzy.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
28 września 2021 11:34
<b>Pati2012,</b> filmik zrobiła forumowa <b>a.kaminska</b>.<br>
I to był świetny filmik. Merytoryczny, fajnie, prosto wytłumaczony, z klasą. Tu też by się przydał. I nie tylko tu.
Teraz krąży filmik jak ta cała Wewi wciąga tego konia, na którym ktoś siedzi na takie strome skarpy. Mało przyjemny obrazek
Wcześniej było jak koń latał luzem po drodze, a za nim jechało auto, także tam kwiatków od groma i co chwilę jakieś nowe :P No ale to siksa jest, więc nie ma co za wiele oczekiwać, jakiś wniosek może się nasunie dopiero, jak coś się stanie.
Może nie wkurza ale zastanawia zawsze niepuszczanie konia w karuzelę argumentując, że to dla końskiej psychiki złe tak w kółko chodzić... po czym całkowite niepuszczanie na padok i jazdy na zasadzie szybko zmęczyć (walczyć) bo wystany, poskakać i do boksu...
Konstrukcyjny16, A osoby, które napiszą konstruktywną krytykę, a nie hejt, są blokowane 🙂
Takie filmiki, niezmiennie.:

I "kowboje" biorący konia misia i wmawiają, że to dziki mustang, po czym go okładają bez sensu tym machadełkiem, cudem chyba unikając kopa, biadoląc przy tym jak to należy dbać o bezpieczeństwo. Pomijając już ujemną wartość edukacyjną (np zdjęcie presji w momencie kiedy kon wali w jego kierunku zadem), boję się, że dzieciaki się tego naoglądają i będą tak samo bezmyślnie "szkolić" konie 🙁
Ale to nie ma nic współnego z join up .0245627520171E+34;
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się