Co mnie wkurza w jeździectwie?


No na przykład to mnie wkurza.
Szczeże to ten koń wygląda jak jakaś pokraka  🤔
galopada_   małoPolskie ;)
22 grudnia 2008 14:32
Tania jestem w szoku  🤔 on ma jakies ciezarki przy nogach czy co?  👿
Na starej volcie był temat o sposobach "trenowania" takich koni. Po prostu tragedia. Moim zdaniem kwalifikuje się to pod znęcanie się nad zwierzętami  😤
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 grudnia 2008 14:40
cudowny sport hameryki  :emot4:
te konie to  Tennessee Walking Horse i tak jak niektore konie chodza inochodem tak te czyms takim. slyszalam ze w treningu tych koni zeby tak nogi podnosily zaklada sie ciezarki na nogi, slyszalam tez o przypadkach gdzie zakladano drut zardzewialy i lano kwasem zeby byly efekty na dluzej  🤔

ciekawa jestem ile taki kon jest zdatny do pracy  ❓
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
22 grudnia 2008 14:43
to jest straszne

nie mieści mi sie w głowie jak istota rozumna taka jak człowiek może być tak głupia i  okrutna
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
22 grudnia 2008 14:50
szlag mnie trafia jak na to patrze
cieciorka   kocioł bałkański
22 grudnia 2008 14:51
galopada_, tu widac dokladniej:

film moze nie drastyczny, ale ostrzegam, ze nieprzyjemny.

to stronka reklamowana na koncy pierwszego filmiku...
http://walkinghorsechat.com/

edit: jak pisalam gracja dodala ten sam filmik.

kiri- bylo o czyms podobnym, o tym chyba nie
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
22 grudnia 2008 15:00
te konie to  Tennessee Walking Horse i tak jak niektore konie chodza inochodem tak te czyms takim.

Poruszają się töltem.
A jestem ciekawa jak długo nogi koni wytrzymują takie obciążenia... 🤔
Nie moge patrzeć.
Głupota ludzka sięga granic  🤔 👿
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 grudnia 2008 15:34
nieco zmieniając temat, mnie wkurza to:
Averis   Czarny charakter
22 grudnia 2008 15:43
Mnie wkurza zajeżdżanie 1,5 rocznych źrebaków i dawanie ich do rekreacji i bycie przekonanym, że im to nie szkodzi 🤔 Mój koń ma niewiele ponad 1,5 roku i jak dla niego patrzę, to nie wyobrażam sobie, by wkładać na niego siodło w celach inne niż urozmaicenie Friendly Game. To jest jeszcze dziecko- mentalnie i fizycznie...Wkurza mnie też skakanie na 2,5 latkach i masowa  pseudo hodowla koni NN (bo po co ogierowi licencja) i bycie przekonanym, że koń 'i tak się sprzeda' a potem wielkie zdziwienie, ze nie ma popytu na przeciętne źrebaki bez papierów. Mój koń jest jednostronnym NN, bo jego właściciel dopuścił do wypasania ogierów i kobył razem na jednym pastwisku i w taki oto sposób matka mojego konia została pokryta przez swojego przyrodniego brata jak miała niecałe 2 lata. Ręce opadają... 🤦
A mnie wkurza to, że obejrzałam te filmiki 😉 Szkoda mi tych koni, a zrobiłam się ostatnio zbyt wrażliwa.
asds   Life goes on...
22 grudnia 2008 15:54
A mnie wkurza obraz dzieci na zawodach skokowych , które tłuka konie niemiłosiernie , wedzidłem po zebach walą , a rodzice z pobliki sie zachwycaja jak to dzieciatko sobie daje świetnie rade ż takim "ostrym koniem" i że to wszystko koniaaa wina , bo on jets złośliwy
Yyy 1,5 roczne konie zajezdzone ?! 🤔
Moja ma teraz 1,10 roku i niewyobrazam jej sobie latajacą
pod rekreantami ani z siodłem na grzbiecie. 🤔
CeraŁ   dużo dużo zmian..
22 grudnia 2008 16:50
a mnie wkurza to jak jest taki 'klan' 15-to latek które są zakochane w swoich podopiecznych,ganaszują konie, lub po prostu konie chowają się od wędzidla a te dumnie zyją na laurach i sie chwalą że umią konie zbierać  🤔wirek:Bo przecież ich trener  /niewiele starszy od nich/ tak powiedział..  🤔wirek: ehh..
te same laski też np na roznych imprezach czy zawodach jak cos im nie pojdzie to wkur na konia, szarpania, kopania, krzyki, ale to przecież ich ukoFfAne koniSie  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 grudnia 2008 16:53
Koń z pierwszego filmiku wygląda jak debil. Wybaczcie, ale tylko to mi się nasuwa po obejrzeniu...

Yyy Kcj90 jak byłam w Lewadzie to była taka 16  😤 miała wspaniałą klacz naprawdę boska. Jak coś źle zrobiła. Chodź by zagalopowała nie tak jak ona chciała to za ryj piła i wszystko co się da, byle by za ten ryj ciągnąć i do tego kopanie po bokach  😤 . Trenerzy wrzeszczeli na nią i wgl. ale ona do nich że to jej koń i dalej za ryj. Zrzuciła przeszkodę Za ryj! ;/ ech
asds   Life goes on...
22 grudnia 2008 17:12
a mnie wkurza to jak jest taki 'klan' 15-to latek które są zakochane w swoich podopiecznych,ganaszują konie, lub po prostu konie chowają się od wędzidla a te dumnie zyją na laurach i sie chwalą że umią konie zbierać  🤔wirek:Bo przecież ich trener  /niewiele starszy od nich/ tak powiedział..  🤔wirek: ehh..
te same laski też np na roznych imprezach czy zawodach jak cos im nie pojdzie to wkur na konia, szarpania, kopania, krzyki, ale to przecież ich ukoFfAne koniSie  🤔


Dlatego ja lubię swoją turystyke jeździecka i przynajmniej mam oszczędzone takie obrazy  jak jade po lesie sama
CeraŁ   dużo dużo zmian..
22 grudnia 2008 17:15
asds
ja też, ale bywa sie tu i tam i sie takie rzeczy widzi ehh...  🤔
mnie wkurza to, że mało jest rozsądnych, dobrych instruktorów rekreacji, przez co powstają takie właśnie kwiatki jak |<rEjZ0|_k! Qn!@rkI, które koffają konisie, ale są nauczone, że zakłusowanie do kopnięcie, a zatrzymanie - pociągnięcie za wodze. a jak konik nie chce iść, to 'sprzedaj mu kopa, po co masz bat, użyj go!' i do przodu 😵
asds   Life goes on...
22 grudnia 2008 17:34
Mnie wkurza jak stepuje sobie na ogrze na luźnej wodzy , ktory grzetniutko sobie idzie  jeno 'chrumka' ale wszyscy naookołoło mnie juz z kwadratowymi oczami , konie pościagnae wodze i czekaja ..Nie wiem na co...Aż ogierzysko zapiewa "To ja ten nie pokorny "?


Ale poważnie, denerwuja mnie obrazy jak widze jak niektórzy ludzie jeżdza nie powiem w jakim stylu , a na zwróconą uwgae odpowieadaja "Bo tak tego konia się jeździ"

Dlatego z zadka oglądam jazdy na maneżu
CeraŁ   dużo dużo zmian..
22 grudnia 2008 17:42
  🤔wirek:

a mnie również bardzo denerwuje to że ludzie którzy zaczynają jeździć rekreacyjnie nagle myślą o sobie niewiem co i kupują młode konie jak np, 3 latki lub co gorsza 2 latki  🙄
Właśnie jednej robie takiego konia - 3 latka - bo miała bardzo ambitne plany 'ułożenia go' sobie sama bo 15-to letniej przerwie w jeździectwie  🤔wirek: 😲
asds   Life goes on...
22 grudnia 2008 17:47
kcj90

eeee..nie no fajnie masz...a ta fotka co wstawiłas...to juz po prostu czego DURNI ludzie w imie rozrywki i kasy nie wymysla
ja nie lubię snobstwa - im lepszy sprzęt mam tym jestem lepsza i co za tym idzie jeżdżę lepiej.
kucyk 'sprzedaj mu kopa, po co masz bat, użyj go!'
o tak, wkurzają mnie jeźdźcy którzy używają bata zamiast łydek.ja jeśli już używam bata to tylko lekko w łopatkę (mam palcat), ale nie dlatego, że koń mi się płoszy czy coś, ale po to, żeby zwrócić jego uwagę na moje inne pomoce.i dla mnie to jest jak najbardziej poprawne.a popędzanie konia batem - co gorsza LANIE go przed przeszkodą jest dla mnie absurdalne...
Averis   Czarny charakter
22 grudnia 2008 18:21
A mnie jeszcze wkurzają rady 'fachowców,', którzy pretendują do miana trenerów klas wszelakich. Kiedyś usłyszałam jaki jeden z  owych' trenerów' miał patent na to, by koń skakał wyżej. Stwierdził on mianowicie, że konia trzeba nauczyć, że gwizdanie = uderzenie palcata. Rozumiem, że nauczenie takiej 'sztuczki' polegałoby na tym, że Bogu ducha winny koń stałby (powiedzmy na maneżu) a jakiś delikwent gwizdałby, po czym uderzał biedne zwierze zupełnie bez przyczyny. Dla mnie to zakrawa na sadyzm  🤔 Oczywiście pomysłodawca tej przełomowej idei był z siebie niezwykle dumny a jego rozmówcy byli pod wrażeniem jego geniuszu. 🤔wirek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 grudnia 2008 18:21
Mnie wkurza jak stepuje sobie na ogrze na luźnej wodzy , ktory grzetniutko sobie idzie  jeno 'chrumka' ale wszyscy naookołoło mnie juz z kwadratowymi oczami , konie pościagnae wodze i czekaja ..Nie wiem na co...Aż ogierzysko zapiewa "To ja ten nie pokorny "?


a mnie wkurza odwrotna sytuacja- ktoś jedzie na ogierze i uważa się za pana tego świata. Np na rozprężalni- koń spokojny a jeździec jedzie i drze morde na wszystkich dookoła BO PRZECIEŻ TO OGIER! paranoja.
asds   Life goes on...
22 grudnia 2008 18:30
Hahaha...no rzeczywiście tacy ludzie sie tez zdarzaja...Dobrze ze ja do  stoików małomównych w czasie jazdy należe 🙂...Choc patrzac z tego punktu widzenia to rzeczywiscie takie darcie i wpychanie sie z koniem bo to ogier innym ludziom w sam srodek jazdy tez moze byc denerwujace....

Mnie wkurza wszechobecne pijaństwo na każdych zawodach - pijani na koniu, pijani za kółkiem. Nikt nie reaguje.
Wkurza mnie nadętośc ogólna.
Wkurzaja mnie "wlasciciele stajni" którzy myślą ze wszystkie rozumy pozjadali.
I wkurza mnie rekreacja szeroko pojeta, bo jeszcze nie spotkalam normalnego instruktora ze zdrowymi psychicznie konmi.
Rekreacje traktuje się jak dupotłuki, a najgorsze ze te konie tez są tak traktowane.eh.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się