Co mnie wkurza w jeździectwie?

Nevermind   Tertium non datur
03 kwietnia 2022 17:30
Iskra de Baleron, Ty sugerujesz że każde mocniejsze użycie wędzidła to zło i doszukujesz się znęcania i wyżywania, a ja usiłuję ci wyjaśnić że każdy kij ma dwa końce.
"Ratuje zdrowie i życie obojga" - czyli inaczej się nie da. Pisałam, że ok jeśli inaczej się nie da.

Może i nieco inaczej definiujecie sytuację w której użycie plomby jest konieczne, ale na moje oko jednak z grubsza piszecie o tym samym 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
03 kwietnia 2022 19:42
Nevermind, bardzo dziękuję �. Wg mnie dyskusja z osobą, która przekręca moje wypowiedzi tak aby jej pasowały (co zacytowałaś) jest bezcelowa 🙂.
Cieszę się, że jeszcze są tu tacy ludzie jak Ty 🙂.
Nevermind   Tertium non datur
03 kwietnia 2022 20:06
Muchozol2, Nie ma za co 🙂
Niektórzy czasem przeinaczają to co czytają (sama tak mam niestety) i nieraz najlepiej sprawdza się zacytowanie się po prostu 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 kwietnia 2022 20:25
Pan niedouczony autor od "Jazdy konnej dla dorosłych" wrócił... z nową piramida ujeżdżenia 🤣 Wkurza mnie to, że ktoś niedoświadczony od tego zacznie przygodę z jeździectwem 🙈
Na_biegunach, no... A widziałaś filmy po angielsku? rozwija się 😉
Muchozol2, to nie wynika ze złośliwości a z interpretacji słowa pisanego.
Każdy z nas ma inny punkt odniesienia i rozumie trochę coś innego pod tym samym pojęciem.

Np. ja się staram jak tylko mogę jeździć na miękkiej miłej ręce. Konia mam odrobionego z chama i czasem się mu przypomną stare sztuczki… wtedy nie da się inaczej niż puknąć korekcyjne w zęby, lekko bo lekko ale jednak.
I gdyby ktoś popatrzył z boku to by powiedział że ze mnie świnia, bo co to za półparada z łokcia, bo koń wyglada z boku dobrze, a w rzeczywistości jest uwalony na ręce i sztywny jak kłoda.
Albo w galopie jak się nie chce rozluźnić łapie wędzidło z lewej strony… i znowu, trzeba zrzucić - brzydko, przerobić już delikatnie.

W rożnym miejscu leży: inaczej się nie da.
Co innego koń dobrze wyszkolony i konkurs wysokiej rangi, co innego koń dopiero uczący się.
Ale o tym było już dużo.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 kwietnia 2022 21:30
mindgame, bosz, nie! Unikam jak zarazy, wysypki dostaję jak to widzę. Czasem mi ktoś znajomy podeśle i na nowo tracę wiarę w ludzkość 🙄 Autor to jedno, ale potakujące komentarze 😖
Ja to chyba mało internetowa jestem 🙁 właśnie weszłam na ten profil Jazda konno dla dorosłych i wtf ?! pytanie mam jedno do was: kim ten Pan jest? mistrz Polski w jakiejś dyscyplinie? zawodnik miedzynarodowy ? znany trener? czy zwykły randomowy jeździec co sobie napisał książkę?
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 kwietnia 2022 09:51
megruda, przypadkowy odklejeniec jakich wiele, co już niejednokrotnie w tym wątku udowadniano.
megruda, jakis losowy wioskowy ulan co nie umie jezdzic za grosz :P jego opis polsiadu to jako zywo bezwladne klepanie dupskiem w siodlo, zreszta co ja bede gadac, zdjecia sa na tej stronce 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 kwietnia 2022 12:43
Wracam do tematu dziewczynki. Te plomby były celowo robione przez dziewczynkę, bo koń nie chciał iść. Po prostu szarpała go po 3-4 razy pod rząd. Podnosiła rękę do góry i w dół żeby ukarać kucyka. Koń się wspiął po wjeździe od plomby.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 kwietnia 2022 17:49
https://www.dailymail.co.uk/news/article-10750643/Horse-hit-plastic-pole-riding-school-crashing-gate.html

Dziwne metody treningowe, a te usprawiedliwienia jeszcze bardziej udane.
Co to jest?? 😡
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 kwietnia 2022 00:33
Metody "instruktorki" w wyspiarskiej szkółce jeździeckiej na konia który ma problem z pójściem do przodu. Na swoim profilu tłumaczy się że lepiej jest wziąć drąg w ręke i pchnąć nim konia żeby zachęcić do ruchu wprzód. Cytuję - "Mogłam wziąć bat do lonżowania ale uważam że są zbyt szorstką (?) metoda treningowa bo bym sama nie chciała żeby mi ktoś przyłożył bat do tyłka." Po czym tłumaczy że najpierw drągiem zamachała a potem dotknęła konia drągiem bo machnięcie nie przyniosło spodziewanego efektu. Zaznacza że jak miałaby wybierać to woli pacać konia drągiem niż "strzelić z bata w tyłek", no bo przecież batem się brzydzi.

Dobra wieść jest taka że koń znalazł nowy dom, tj. został sprzedany w międzyczasie. Na typiare za to jest taka nagonka że widzę co chwilę na różnych grupach regionalnych udostępniane posty łącznie z oryginalnym autorem shitstormu - jeśli dobrze pamiętam rodzicem jednego z uczniów tej szkoły bądź pensjonariuszy.
Kto juz czytał odpowiedź PZJ na petycje?
Swoją drogą coś się musi zmienić. Na IG i FB topowych naszych polskich zawodników , jest takie gówno pokazane jeździeckie, że ja się serio zastanawiam o co chodzi. Moim ostatnim hitem jest koń GP bez munsztuka. I taka patola mnie niezmiennie wkurza.
KaNie, a gdzie mona ją przeczytać?
Na IG. Ale macie screena.
Screenshot_20220607-194446_Instagram.jpg Screenshot_20220607-194446_Instagram.jpg
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 czerwca 2022 19:49
KaNie, śmiech na sali ta odpowiedź.

Ciekawe dlaczego te Niemkę z pięcioboju wywalili i jednocześnie ostatecznie jeździectwo wyciągnięto z pięcioboju, pewnie dlatego że inni pięcioboiści światowej klasy złożyli jakieś wnioski, nie dlatego że było ogólne oburzenie i fala krytyki 🙃

Jak tak się prezentuje związek sportowy sponsorowany przez rząd i mający na celu ulepszanie jeździectwa to ja zostaję za granicą 🤣
donkeyboy,
PZJ i tak Cie za granicą dorwie, jak bedziesz chciała np startować. Ja mam niemiecka licencje i musze bulić 650zł za to ze ten zasrany zwiazek mi napisze zgode na starty za granicą. Na co jeszcze muszę czekać miesiacami. Ogolnie PZJ to jest dno i metr mułu. Mnie ta odpowiedź wcale nie zdziwiła.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 czerwca 2022 20:00
KaNie, podaj proszę nazwy, chętnie pooglądam 😜
A odpowiedzi PZj to jakby jakiś janusz PRu się wypowiedział, dno...
Pati2012,
Nazwy czego mam Ci podać?
Nevermind   Tertium non datur
07 czerwca 2022 20:05
EDIT: pisałam wcześniej i nie odświeżyłam strony przed wysłaniem, ale już trudno, zostawię to tu.

Widzieliście odpowiedź PZJ na pytanie o list otwarty wysłane przez jedną z autorek?

Od siebie powiem tak: jestem zawiedziona. Liczyłam, że jeśli PZJ w ogóle jakkolwiek się odniesie do tego listu, to bardziej na zasadzie wyjaśnienia czemu podane żądania są absurdalne lub jak list ma się do realiów zawodów, tak że naga prawda o kompetencjach autorów petycji sama wyjdzie na jaw.

Tymczasem osoba odpisująca podsyciła tylko ogień zarówno tekstem o wyrzeczeniach jak i pytaniem o osiągnięcia sportowe, które dla TWANP jest jak woda na młyn.
Wiem, że to „tylko” wiadomość prywatna, ale jednak została wysłana z oficjalnego konta PZJ.
Aż ciężko mi uwierzyć, że „naturalsy” same się podłożyły, a PZJ w odpowiedzi strzela sobie w kolano.

Nie ukrywam, że mnie też ruszyła ta gadka o wyrzeczeniach. To niemal jak otwarte przyznanie, że pzj hołduje zasadzie „po trupach do celu”
385ACC47-8EA2-4949-A9BB-D4ACF3E6EFDB.jpeg 385ACC47-8EA2-4949-A9BB-D4ACF3E6EFDB.jpeg
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 czerwca 2022 20:14
KaNie, ej to przesrane. Ale z tego co ja wiem (u mnie w UK) nic nie trzeba chyba że masz jakieś wyniki w Polsce. Co się mnie nie dotyczy. Zresztą zawsze są też zawody unaffiliated, do N klasy conajmniej (uje).
Nawet teraz szukałam regulaminów i nic nie ma na ten temat. Ale wiem o czym mówisz bo jak pracowałam w DE to luzaczka z Francji bulila jakiś konkret hajs za skoczenie sobie E klasy. Ciekawa jestem jak to jest w innych krajach.

Cóż nic tylko innego zrobić jak oddać paszport i prosić o azyl, już nie pierwszy raz to mówię zresztą - pierwszy raz to powiedziałam jak polski rząd zniosl ulgę abolicyjną.
Ostatnie pytanie PZj to jakiś koszmar. Odpowiedź bez klasy i znajomości podstaw PR 😱
A "prawdziwi sportowcy", którzy dają "więcej serca i opieki" niż którekolwiek z Was Was nie mierzi? Właściwie to nie wiem, który tekst jest najgorszy, ten, ten o wyrzeczeniach czy pytanie o osiągnięcia.
Afer z "profesjonalistami" coraz więcej, a ci będą twierdzić, że wszystkie ich konie mają zajebiście, bo to sportowcy. 🤦 WTF z tym argumentem w ogóle...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 czerwca 2022 20:30
KaNie," IG i FB topowych naszych polskich zawodników , jest takie gówno pokazane jeździeckie, że ja się serio zastanawiam o co chodzi. Moim ostatnim hitem jest koń GP bez "?
Pati2012,
I myslisz ze po aferze z Szulc bede tutaj wypisywala nazwiska albo linkowala? Tych jezdzcow ujezdzeniowych na poziomie GP nie mamy aż tak dużo, mozesz sobie te kilka nazwisk sama przestalkować.
Nevermind   Tertium non datur
07 czerwca 2022 21:48
Sivrite, Pytanie o osiągnięcia nie jest tutaj aż tak nie na miejscu, bo jak chce się zmieniać zawody GP to wypadałoby wiedzieć jak wyglądają od środka. Tylko zadane zostało bardzo nietaktownie.
KaNie, co to była za petycja bo chyba mi coś umknęło?

edit: ma to związek z poziomem ostatnich mistrzostw polski w ujeżdżeniu?
Nevermind, niemniej jednak dobitnie świadczy o rozmówcy.
Trochę obciach.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się