Co mnie wkurza w jeździectwie?

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
20 września 2022 14:47
Muchozol2, które w dzisiejszym świecie codziennie są weryfikowane, stare podwaliny obalają nowe badania. Nauka nigdy nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić "coś jest tak i tak na 100%". Prawdziwy naukowiec może powiedzieć, że: na dzisiejszy stan wiedzy i postępu technologicznego zakładamy, że jest "tak i tak" i co do tego poglądu zgadza się większość (albo większość sympatyków danego ośrodka naukowego). I za 3 lata inny ośrodek naukowy robi inne badania, inną metodą i obala konsensus.
Jedyną niezmienną prawdą nauki jest to, że nauka jest zmienna.
Ktoś, kto nie umie tego pojąć nie jest "naukowcem" a fanatykiem religijnym (gdzie pewne dogmaty stają się religią).

kotbury jest kilka "prawd objawionych" w naukach ścisłych typu fizyka np. W skrócie olbrzymim takie "tak jest i już". Zapytaj pierwszego lepszego ogarniętego fizyka. Nie jest to temat do dyskusji, więc nie będę się w to wgłbiać.
To Ty też jesteś fanatykiem naukowym/religijnym pisząc privy do ludzi, że tarczyca "zabita jodem" może odrosnąć 😉?
Więcej rozumienia tego co piszesz, a mniej "naukowych" słówek. Najwięksi naukowcy akurat mówią dosyć prostym językiem - to tak do przemyślenia.
[/quote]Uwaga, bo jak dalej będziecie podśmiechujki robić z "naukowo popartych" insta postów to wam tu wlecą straszaki pozwami🙂 (bardzo mnie rozbawiła tamta sytuacja).[/quote]
Pani Elżbieta Liberda zamieściła taki filmik kiedyś:

A jak kogoś stać na dobrego prawnika, to może się zdziwić z "podśmiechujek" 😉. Więc ja bym uważała. Bo można się z czymś nie zgadzać, coś nam się może nie podobać - ale można to wyrazić na 500 różnych sposobów i można napisać w sposób "stonowany".
Muchozol2 Jakież to "stałe" są w fizyce? Gdy ostatnio jedna z ważnych liczb podejrzewana o bycie "stałą" znacząco się zmieniła? Gdy 2 lata temu spod Paryża zniknął ostatni materialny wzorzec, wzorzec kilograma?

Pisać w sposób "stonowany"? A czemu? W stonowany sposób to można i trzeba pisać, gdy ktoś nie jest zadufanym w sobie szkodnikiem. Szkodnictwo trzeba zwalczać, bo inaczej szkodniki się mnożą. W postępie geometrycznym. Co prawda najlepszym sposobem zwalczania jest totalne ignorowanie, nie nabijanie zasięgów. "negatywne" zamykanie w kółkach wzajemnej adoracji. Każdy doczeka się tego, na co będzie wytrwale pracował. Jedni fajnych użytkowych wierzchowców(!), inni - cóż, jakichś koni, w jakimś stanie.

Jednak radziłabym tym "kreatywnym inaczej" żeby coś przemyśleli: już niemal nie sposób znaleźć kogokolwiek kompetentnego, kto podejmie się odrabiania znarowionego konia. "Masz co chciałeś, szkoda tyłka" - i tyle. Mała strata. Nie wszystkie konie muszą być wierzchowcami.

Warto jednak dopilnować, żeby do "kreatywnych inaczej" nie trafiały konie, których właściciele jednak chcą użytkować wierzchowca.

Co do strony prawnej - to nie jest takie proste. Bo sądy w Polsce zawsze(!) mogą wydać dowolny(!) wyrok. Często dochodzi bój jednaj prawniczej koterii przeciw drugiej. I nigdy nie wiadomo, czy nie trafi się na "lepszych w te klocki". Dlatego najzdrowiej jest usuwać niewygodne komentarze i działać dalej po swojemu. Co "kreatywni inaczej" mają opracowane do perfekcji. A, niestety, ludzie odpowiedzialnie traktujący swoją pracę - przejmują się.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
20 września 2022 19:35
Muchozol2 Jakież to "stałe" są w fizyce?
Np. oddziaływanie elektrostatyczne i magnetyczne. Grawitacja nie, bo już są hipotezy z zakrzywianiem czasoprzestrzeni, ale więcej nie napiszę, bo ja z wykształcenia kulturoznawca 😂.


To Ty też jesteś fanatykiem naukowym/religijnym pisząc privy do ludzi, że tarczyca "zabita jodem" może odrosnąć 😉?


Muchozol2, ty nie masz depresji- Ty jesteś depresją. To nie hejt- to opinia na podstawie tego, co teraz odstawiłaś.

Napisałam do ciebie na priv z kierunkami, które przez ostatnie 4 miesiące pomogły mi.
Zanim napisałam to realnie zapytałam czy mogę - bo mam "antyszczepionkowe poglądy".
Napisałam tylko dlatego, że wspomniałaś o insulinooporności swojej, a to wg. wielu lekarzy jest niejako ściśle związane z problemami z depresją.
Z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu właśnie to wywlekłaś i przeinaczyłaś.
Nigdzie nie napisałam, że tarczyca spalona jodem odrasta. Napisałam, że jest grupa "jodowa" na FB, która przytacza ciekawe badania, są dookoła niej skupieni endokrynolodzy i tam są historie ludzi, którym odrosła zdrowa tarczyca po zabiegu jej usunięcia. Twoja wywrotowa retoryka jest godna podziwu!
Moją jedyną poradą to było - cytuję: "wstawaj wcześnie i chodź spać z kurami, unikaj ekspozycji na światło niebieskie szczególnie po zmroku"- napraw chronobilogię.

Doskonały filmik Muchozol! "Konta edukacyjne" i inne kręcące afery powinny go sobie obejrzeć kilkukrotnie! Może podeślij koleżankom?

Osobiście z głupot i "mundrości" robiłam, robię i będę sobie robić podśmiechujki i nie, choćby skały srały i adwokat był na cztery łapska to z takich wypowiedzi nie ukręcisz na pozew... ale możesz próbować! Go on! adwokaci muszą z czegoś żyć!
Za to niejedna zawodniczka/zawodnik spokojnie by bez większego wysiłku screenem z jednej strony komentarzy pod takimi "a wy co o tym sądzicie" mogła doprowadzić do grand finału.

Ja ci bardzo, bardzo współczuję.I tyle.

Halo- nic dodać nic ująć. tylko koni żal.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
20 września 2022 22:15
kotbury, no zapomniałaś dodać że mam się nie smarować kremami przeciwsłonecznymi i inne takie 😉.
Nie wiem po co mi piszesz, że wg Ciebie jestem depresją i mi współczujesz - tak po prawdzie to co ma mnie to obchodzić 😉?
Dla Ciebie depresją, dla drugiego diabłem wcielonym a dla kogoś innego przyjacielem. Każdy sobie może myśleć jak chce i tylko ta trzecia wymieniona grupa mnie obchodzi. Reszta ciekawi 🙃.
Po co mam Cię pozywać jak to sobie ubzduralaś 🙂? Moja adwokatka zajmuje się poważnymi sprawami a nie śmiesznymi randomami z neta 🙂.
Muchozol2, wywlekanie rzeczy z pw jest zejściem do takiego rynsztoku że szok. A już myślałam, że mnie twoje zachowanie nie zdziwi a jednak. Fajnie tak wszystkich pouczać o kulturze samemu zachowując się jak... w sumie nie wiem co nawet xD
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
20 września 2022 22:27
xxagaxx, to witam w rynsztoku w takim razie
xxagaxx, jeśli się nie doktoryzowałaś z logiki i nie masz boksów angielskich za milion to siedź cicho!
Nieuki i biedaki głosu nie mają 😁
Martita   Martita & Orestes Company
21 września 2022 08:38
tak po prawdzie to co ma mnie to obchodzić 😉?


ahahahahahaaha! Przepraszam ale tak rozbawiła mnie ta zmiana 🤣

Jestem pewna, że jak napisze ciut więcej osób to znów będzie uderzanie w strunę "obrażacie mnie/ to nie jest dyskusja/dlaczego tak się mnie czepiacie" samemu używając "śmiesznymi randomami z neta" i wyciągając rzeczy z PW nie widząc w tym nic złego...

A potem jest zdziwienie, że nikt takiego rozmówcy nie traktuje poważnie 🙄
Ale co się pośmiałam to moje 😅

xxagaxx lubię to!
Gillian   four letter word
21 września 2022 10:14
Ten uczuć kiedy jesteś pewien, że nic Cię nie zdziwi ale wchodzisz sobie pochillować bombę na forum i zostajesz zadziwiony po stokroć 🙈🙉🙊
Iskra de Baleron, ja się "magistrowałam" w instytucie fizyki i nie wiedziałam, że w tej nauce coś jest bo jest. Człowiek uczy się całe życie 🤣
Ps. Bardzo tęsknię za opcją ignor. Pozwalała unikać ludzi, których skrajność poglądów, egocentryzm i hipokryzja są dla mnie niestrawne...
_Gaga, też mi brakuje ignora.
Osobowość narcystyczna to challenge.
Iskra de Baleron, a najgorzej, że człowiek zamiast z automatu pomijać niektóre posty - czyta je, a później się wkurza... na siebie .0245627520171E+34;
_Gaga, o to to!
Ja się dałam nawet wciągnąć przecież, heh.
Fokusowa, widzę że chociaż już są komentarze do ostatniego filmiku że laska ma za małe siodło i 0 równowagi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 września 2022 12:26
ElMadziarra, Jak się czuje koń? Coś się wyjaśniło?
Fokusowa, to chyba dosyć powszechny sposób przepędzania koni w Holandii. Ta droga wyglada na polną.
Iskra de Baleron, No nie wiem, samochód jeden, drugi.. To czym to się różni od biegania z konikiem luzem po lesie? Bo trochę mam dysonans teraz 😅
Fokusowa, a to auto z tylu nie „obstawia” koni?
Sama kiedyś przypadkiem widziałam przepęd kilkunastu matek ze źrebiętami w Holandii.
Najpierw jechało auto, potem jeździec, klacze, jeździec i znowu auto.
Oczywiście zbladłam, nie wyglądało to bezpiecznie.
Znajoma powiedziała że to norma… więc tylko się ucieszyłam że u nas jednak takich rzeczy się nie odjanieprawia 😅
Fokusowa, w Holandii to jest kompletnie normalne, tak się przepędza stada młodych koni z pastwisk letnich na zimowe i na zad. Jest to tak popularne zjawisko jak traktory na drogach u nas w czasie żniw. Nikt nie będzie tych koni po publicznych asfaltach, tylko często te pastwiska dla młodzieży są daleko, konie, które nie pracują dostają kopa w zada na 3 miesiące i nie muszą stać blisko stajni. Młodzież poleci za dorosłym. Jest dziewczyna na koniu i dwie dodatkowe osoby na ziemi, pewnie przy docelowym pastwisku też ktoś stoi i pilnuje. Robi się to żwawo, żeby młodzież nie myślała nadmiernie, tylko leciała za dorosłym koniem, często to jest matka któregoś z nich.
Ok, tu mają asfalt, ale często to są polne drogi. Dużo jest takich filmików w necie. Ludzie są do tego przyzwyczajeni i na pewno nikt nie będzie z tego powodu robił problemów, krowy u nas też się pędza po drogach publicznych, jak trzeba.

EDIT: Na drugim filmiku widzę, że samochód jedzie, ale to równie dobrze może być samochód od tych koni, żeby je podgonić trochę. A może i nie, kij wie. Ale w Holandii to kompletnie normalne.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 września 2022 10:03
Pamiętacie konia z tiktoka (i oburzenie) parę stron temu co po skoku pajacowal?

Znajomo coś ten wygląda - może jacyś chętni https://ogloszenia.re-volta.pl/ogromny-walach-do-sportu-zamiana/o/470343/?&strona=6

(Btw szanowni modzie, to nie reklama, wprawdzie post zawiera lokowanie produktu ale nie mam z nim nic wspólnego. Niewiele to ma wspólnego z wkurzaniem, w sumie raczej szczere ogłoszenie 🙂 )
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 września 2022 10:10
donkeyboy, "Mimo przeszkadzające jeźdźca ratuje w parkurze i bardzo się stara, ale potrzeba mu zawodnika, osoby doświadczonej z takimi końmi, która poprowadzi go lepiej "
Dobrze, że to zauważyli 😆
Szkoda mi tego konia, bo jest brzydko jezdzony, a wyglada na szczerego.Mam nadzieje ze uda mu się znaleźć dobry dom.
Obejrzalam parkurowa czesc i mnie zagielo, gdzie ta technika sie podziala, bo kon widac, ze silny w uj, ale sztywny gora jak kij od mietly i skaczacy nogami, nie cialem, a'la dresazysta czy inny tuigpaard 😅

Ale luzem i pojedynczy skok pod kims innym widac, ze technika to i jest, tylko laska od parkuru (wlascicielka chyba?) jezdzi, jakby sie tego konia okropnie bala, czemu sie nie dziwie absolutnie. Fajny kon dla kogos, kto mu troche wyrazniej wytlumaczy o co tu w ogole chodzi i dlaczego sie nie skacze jak kretyn na hura z kilometra :P jakbym miala wolne ojro to biere
kokosnuss, o ile zdrowy jest. Widać że się zrobił taki klocowaty ale naprawdę wygląda na sympatyczne zwierze. Za ten hajs ciekawa opcja o ile własnie zdrowotnie nie kopsnięty.
xxagaxx, to też racja, sztywność w galopie i skoku zrzuciłam na sposób jazdy, ale równie dobrze tam jest KSS stopień milion czy inne dziadostwo.

Koń wygląda na mega miłego w każdym razie 🙂 A amazonka potrzebuje po prostu jakiegoś damskiego konika stosownie do gabarytów, a nie się z takim radzieckim czołgiem silowac :p
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
23 września 2022 13:12
Sorry, że dopiero teraz odpisuję, ale jestem w delegacji.

rox CK w normie.
Pati2012 no właśnie nie, nie było o tym mowy zupełnie.
Sonika koń 20 lat, ja go znam 3 rok, nie znam całej jego historii. Stawy zajechane, ale na suplach, jeżdżony z głową zgodnie z zaleceniami ortopedy dawał radę. Miał kiedyś wrzodowe epizody, ale karmiony bezzbożowo ze stałym dostępem do siana lub trawy, wspomagany odpowiednimi dodatkami do żarcia mamy spokój. Ostatnio schudł, ale w upały nie chciał jeść pełnej swojej porcji treściwego, zostawiał i śniadanie i kolację, do tego trawa już nie tak atrakcyjna - tak to tłumaczyliśmy sobie, tym bardziej, że nie tylko on stracił na wadze. Skończyły się gorące dni, to jeść znów zaczął za trzech, a i wigor mu wrócił. Pod siodłem chętny i do przodu, a tu nagle jebut, rano koń nie umie chodzić.
zembria on się czuje, jak młody bóg. Tłucze się po boksie ze złości, bo chce iść, dopiero wyprowadzony orientuje się, że coś jest nie tak. Ponoć jest lepiej, jest postęp, ale jeszcze niepewny chwiejny. Powłóczy wyraźnie jedną nogą, ale to ta, w której stawy miał najgorsze. Spadły mu mięśnie z tego niedowładu bardzo. Na razie możemy robić tylko 2 "spacerki" na trawkę po 10-15 minut.

Czekamy na wynik wymazu jeszcze. Ogólnie wszystkie parametry wątrobowe, nerkowe - super. Z niedoborów lekka anemia tylko, stan zapalny ma jakiś, ale taki lekki, nic spektakularnego. Wetka mówi, że on teraz potrzebuje tylko czasu, choć nie daje gwarancji, że wróci do stanu wyjściowego.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
24 września 2022 15:31
Ponoć dziś rano lepiej już człapał. Wrócę to popatrzę jak łazi i co i na ile się poprawiło. Ja byłam przy nim w tych najgorszych 3 dniach, na samym początku, jak go ścięło, a teraz zobaczę go po 11 dniach na lekach, to będę mogła ocenić jak leczenie działa i na ile te objawy ustępują.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 września 2022 15:37
Czekamy na informacje ElMadziarra 💪 . Koniecznie napisz !!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się