Co mnie wkurza w jeździectwie?

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 17:16
feno, wiele razy pisałam że narcyzmu nie mam (zdaniem psychologa i 2 psychiatrów po 2 miesięcznej obserwacji), za to osoby które u innych widzą pewne zaburzenia same mogą je mieć.
Byłam o to zaburzenie "posądzona" - sprawa zgłoszona wyżej. Niech sobie uczelnia wyjaśnia jak się diagnozuje.
-Alvika-, Popieram
Muchozol2, Koniec. Albo piszesz w temacie wątku, albo dostajesz bana.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 21:25
IskraADHD, pisałam w odpowiednim wątku o godzinie 12.37 w technicznych. Dlaczego mod tylko do mnie się czepia? Dlaczego za pomówienia nie było ostrzeżenia tylko zamiecione pod dywan.
Jakoś się bana nie boję😉. Dawaj. I ja i Wy (przynajmniej tutaj) będziecie mieć spokój.
Post został usunięty przez moderatora
Post został usunięty przez moderatora
Komentarz moderatora: Off top
mała obserwacja postawy jeżdżców i podejścia do koni, partnerów w końcu w tym sporcie, z wczorajszych CSI w Zielonej Górze
konkurs Grand Prix 145 cm
przejazd Darii Kobiernik na klaczy która pierwszy raz jechała tak wysoki konkurs, przejazd na czysto i kwalifikacja do rozgrywki, ale z rozgrywki koń został wycofany, na swojej stronie dzisiaj Daria napisała - za tak dobry przejazd należał sie klaczy odpoczynek i relaks a nie następny wysiłek, że na rozgrywki dla niej jeszcze przyjdzie pora
przejazd innego, znanego, utytułowanego zawodnika
koń również ,,świeżak,, na takie konkursy , zrzuca drągi już od 1, na czysto 3,6...ewidentnie widać ze to jeszcze nie czas na niego, koń mocno zmęczony, skoki bardzo ,,siłowe,, widać ze sie stara ale nie może wyżej i ten ciężki oddech, sapanie, siedziałam dość daleko od parkuru a słyszałam jak ten koń cieżko oddycha, odpuścił mu dopiero ostatnią przeszkode, pytam po co ? nie wystarczyło pojechać np do 6 i odpuścic po udanym skoku ?
ech 🙁
blucha, tego nie wiemy, nie znając koni i ich treningu. Często jest tak, że konia jednak warto przejechać przez parkur szkoleniowo, nawet jeśli koń zrzuca. Zawody, nawet na tym poziomie również można traktować jako naukę dla konia...
A Daria w całym swoim horsemanshipie nie zawsze przestrzega reguł sportowych niestety (stąd żółta kartka i dyskf z zawodów FEI)...
Wielki szacun za jej podejście, nie zawsze jednak jest fair niestety 🙁
Gaga, ja rozumiem sens przejazdów ,,szkoleniowych,, ale jeśli koń jest zmeczony, stara sie ale mu nie wychodzi ? koń nie kombinował, nie odmawiał, dla mnie to nie miało sensu, ale ok rozumiem ze każdy ma jakiś cel, tylko czego to miało nauczyć tego konia ? że ma iść dopóki nie padnie jak człowiek każe ?
Daria to jest piękny przykład, jak niektórych się troszkę ślepo gloryfikuje w opinii publicznej. Nie odejmuję jej żadnych z licznych osiągnięć, nie odejmuję żadnej z fair wobec konia decyzji, ale podawanie jej zawsze jako kryształowego przykładu, w kontraście do "tych złych", jest imo mocno na wyrost. Popełnia błędy tak samo jak inni, ale jej się wybacza, bo była miła dla konika i dużo o tym napisała 😉
No tu jest tego klucz, że ona o tym pisze, a inni tak zrobią, ale nie dadzą o tym znać na social mediach, wuęc wychodzi na to, że jedyna tak traktuje konie.😉
keirashara, w punkt !

blucha, a nie bierzesz pod uwagę tego , że ty siedzisz na krześle, a zawodnik na koniu?
Konie są różne i nigdy nie wiesz jakie jest odczucie na górze, nie znasz konia, więc po co oceniać w ten sposób?
blucha, jeśli to koń, o którym myślę, to możliwe, że taki był cel. Prywatnie nie popieram takich metod, ale nawet jako sędzia nie czuję się na siłach oceniać metody treningowe, kompletnie nie znając konia...
keirashara pomimo tego ze jestem jej ,,fanką,, to wiem ze zapewne przebywając w jej stajni na codzień pewnie zobaczyłabym nieraz cos co by mi sie nie spodobało 🙂
przedstawiłam dwa skrajne podejścia jakie zaobserwowałam na podstawie jednego konkursu. i nie oceniam na ich podstawie całokształtu pracy i wyników jeżdżców.
poza tym reszta przejazdów była ładna, nie było batów, szarpaniny, przejazdy lepsze, gorsze wynikowo, ale ogólnie fajnie sie oglądało,
ps
jechał również Skrzyczyński na Komboyu i przejazd była spoko 🙂

Perlica przedstawiam swoje obserwacje i odczucia jako widz, nie jako fachowiec, czy jeżdziec, więc moje odczucia są tylko amatorskie, i to PODKREŚLAM
Przy kiepskim przejeździe nie raz rezygnuje się przed ostatnią przeszkodą, żeby w historii wyników nie było widać, że było dużo zrzutek tylko rezygnacja. A z jakiego powodu jest rezygnacja to już nikt kto nie widział, się nie dowie.
mindgame, to raczej wszyscy wiedzą. blucha, chodzi o wcześniejszą rezygnację, bo koń nie miał siły na pokonywanie parkuru...
_Gaga, z wypowiedzi Bluchy nie wynikało, że o tym wie, skoro pyta po co 🙂
_Gaga kiedy Daria dostała dyskwalifikacje? teraz w Drzonkowie?
Equigrav, polecam zawodykonne.com można sprawdzić 😀
Dyskwalifikacja to skrót WD? Sory nie jestem biegły w przepisach - z Gagi postu wynika jakoby miała zostać zdyskwalifikowana z całych zawodów, a w wynikach zajmuje w innym konkursie na tych samych zawodach płatne miejsce.
Gillian   four letter word
24 kwietnia 2023 14:19
A powód? Czy to jakaś tajemnica?
blucha, nie wiesz co sie dzialo na rozprezalni, moze wszedl na parkur taki zmeczony bo odwalal maniany. A niestety sa takie akcje, ktore przejechac mozna tylko na zawodach i tylko na czworoboku/parkurze (nie na rozprezalni z innymi konmi). Niekoniecznie bym wybrala na "przepychanie" zawody rangi innej niz regionalna (a najchetniej - towarzyskie, ktore nie zostawia sladu na zawodykonne, ale tych drugich jest jak na lekarstwo).
Equigrav, WD to withdrawn czyli wycofany przed startem, dyskwalifikacja wyświetla się jako DYS
xxagaxx, nie ma tego na zawodach konnych, bo to nie było w Polsce. Lista żółtych kartek jest na stronie FEI.

karolina_, zawodów towarzyskich na tych wysokościch nie ma 😉

Equigrav, nie dostała dyskwalifikacji w Drzonkowie, nigdzie tego nie napisałam... dostała w Samorin w zeszłym roku za nie przestrzeganie przepisów FEI.
Czyli tematy papierkowo/regulaminowe
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 kwietnia 2023 17:00
karolina_, znajdź mi proszę towarzyskie C do przepychania konia, którego z jakiegoś powodu trzeba na tym poziomie przepchnąć 🤣
karolina_ zawody towarzyskie zostawiają ślad na zawodykonne tak samo, jak regionalne i ogólnopolskie 🙂 Nawet takie popierdółki jak 50 cm.
Equigrav, nieprzestrzeganie przepisów, dyskwalifikacja i żółta kartka to nie tematy "papierkowe". Za papierki się co najwyżej dostanie karę finansową...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się