Prowadzenie zajec dla poczatkujacych.

Witajcie.

Zastanawiam sie czy macie moze jakies pomysly na przeprowadzanie zajec dla grupy poczatkujacej.
Pracuje z grupami 2-4 konie z czego kazdy ma osobe do pomocy (sidewalker).
Ich konie nie sa wystarczajaco dobrane dlatego potrzebuja osobe ktora bedzie w stanie im pomoc zatrzymac konia lub tez poprostu krecic.
Generalnie szukam pomyslow na gry i zabawy jakie moglabym z nimi przeprowadzic biorac pod uwage ze potrafia skrecac konia tylko w stepie i nie klusuja samemu.
Kazda jazde zaczynamy od cwiczen rozciagajacych, skrecania pomiedzy stozkami, drazki , polsiad, klus po scianach.
Mam z nimi zajecia codziennie przez 2 tygodnie, troche nudy tak codziennie to samo...
Any ideas?
Wyścigi w stępie, zakłusowanie to dyskwalifikacja.
a masz dostęp do jakichś dodatkowych akcesorii? (uciekło mi słowo)
Kiedy pracowałam na hipoterapii trochę to było podobnie. Była grupa sobotnia gdzie w grupie 3 / 4 jeźdzców, każdy miał pomocnika. I np były "zawody" kto szybciej. I takie różne zadania. Zawiesić kółka na gałęziach, wrzućić piłkę do obręczy leżącej na ziemii i takie zabawy. Fajna rzecz i dużo radości dla pacjentów.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 lipca 2012 23:14
slalom na torze z dowolnych przeszkód, stojaki od przeszkód, chorągiewki, beczki, etc. Jeździec trzymam w ręku łyżkę na której znajduje się jajko.  Wygrywa ten kto dojedzie do mety z jajkiem.
Równie dobrze można jajko zastąpić kubeczkiem plastikowym wypełnionym wodą, owsem.
Rzucanie podków do wiadra.
Szukanie w grzywie i ogonie papierowych podkówek (osoba szukająca ma zawiązane oczy) na określony czas.  Wygrywa ten kto znajdzie więcej.

Mam nadzieję że się przyda 🙂
pony games. albo taki trial
ustawiasz tor - slalom - pacholki, przejazd między drągami, przez drągi, obrót, wolta, labirynt (np w kształcie L poprostu), mozna przenoszenie jakiejś rzeczy z miejsca na miejsce czy np stojąc między beczkami z jednej na drugą. potem mozna dodać np rózne chody, w pelnym, w polsiadzie itd. ćwicze takie coś z grupką już kupe czasu i im sie nei nudzi - pierwsze parenaście razy próbuja zapamiętac kolejność, potem coś się dodaje, modyfikuje (trzeba zacząc od małej ilości elementów i niskim stopniu trudności - jak jest perfekt podwyższamy level) , potem znów myla kolejnośc itd  😁
generalnie fajna sprawa bo skupiając sie na zadaniu i zabawie przestaja się skupiac nad tym że nei umieją niby, ze sie boją i że to trudne i sie nei da ;]
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
24 lipca 2012 12:34
slalom ale.. uwaga... wait for it!! skręcanie samymi łydkami bez użycia wodzy a ręce mają być rozłożone na boki żeby nie było oszukiwania 🙂 po za tym kłusem w ganianego. Jeszcze u mnie kiedyś dziewczyny grały w piłkę, ale to tak, że do siebie rzucały tylko nie pamiętam na jakiej to było zasadzie 🙂 zawsze można coś wymyślić ;p
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 lipca 2012 12:44
np. zawieszenie kółka na drażku  i zawodnik musi na koniu np. metr od przeszkody kółko zdjac przy pomocy bacika , przejechac np. 10 m i znow zawiesic .
albo np przejechac ze szklanka wody 50 m nalana do pelna zeby najmniej sie wylało -komu najmniej ten wygrywa ...


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się