Niejasności wokół Moderacji -lato 2012

Ja.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 sierpnia 2012 21:52
ja też.
w całości.
i właśnie w tym trybie.
Bez urazy ale co z tego?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 sierpnia 2012 21:54
ogurek, przykre jest to,że nic.

ale Twój podpis idealnie się nadaje.
Faza spytała, o skasowany JEJ post. Czyli osoby nie zbanowanej.
To chyba rozwieje wszelkie wątpliwości?


To że spytała wcale nie oznacza, że on był 😉

A gdyby w całej tej sprawie nie chodziło o TomkaJ, tylko, np. o bombowczyk, albo kogoś innego, takiego 100 % trolla. Też byłby taki szum?
Nie znam całej sprawy, ale z tego co kojarzę TomekJ wyedytował wszystkie swoje posty, prosząc wręcz o bana.
Za to był ban? Nie mylę się?
Później zakłada nowe konta?
W jakim celu?

A to, że Wawrek nie przemęcza się pełniąc funkcję moderatora to chyba wszyscy widzą.

edit: już doczytałam, bylo trochę inaczej
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,308.msg1479763.html#msg1479763
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 sierpnia 2012 21:58
Ktoś, ogurek - ...no pewno nic z tego, zupełnie jak w PZPN nie  😉 wawrek odejdź honorowo, póki jeszcze mozesz... bo już teraz to źle wygląda, a za chwilę może to wszystko dojść do poziomu jaki zaprezentował pan lato całkiem niedawno-nie dojść ze nie odejdzie bo nie to jeszcze kandydował będzie  🙄
Jednooki jest Królem wśród ślepców. A ja widzę dobrze. Wyjścia są co najmniej dwa.
Zanim odejdzie niech się sensownie wypowie na ten temat 🙄
m.indira   508... kucyków
01 sierpnia 2012 22:29
miałam z Wawrkiem kilka wymian zdań, bo się czepiał ale się odczepił...
kurcze no nadgorliwy chyba był
ale chyba każdy wie że nadgorliwość jest gorsza od...
ale gdy do tego dochodzi brak mediacji, to już coś nie halo
nie ma super modów, ale tak jak Ktoś wspomnę Deidre, wdg mnie najlepszego moda jakiego miała Volta
Duunia- bardzo celne porównanie do PZPN.  😂
Widocznie takie czasy.
Nie no spoko. Napisalam ,że post mi "wcieło" nie ,że ktos skasował. Możliwe ,że miałam kłopoty z komputerem i pomimo zatwierdzenia post poprostu się nie ukazał. Nie mam żadnej pewnosci bo nie sprawdziłam po napisaniu.

Piszecie ,że nie interesuje Was za co i kiedy ktos dostal bana. A mnie i owszem, bow idzę ,ze naprawdę czasem za naprawdę niewlekie przewinienia lub "podpadkę " modowi można takiego bana zaliczyc. Nie wiem i nie widzę aby TomekJ wczesniej zasluzył na bana a bana dostał przed kasowaniem swoich postów. Czyzby pokłócił się prywatnie z modem.
Czy wczesniej narzekałam na Wawrka? Nie, raz tylko wymilismy miedzy sobą pare zdan ale było spoko, osobiscie nic do niego nie mam. Ale....wykasowywanie czyisc postów jest zupełnie nie fair i to tak bez wyjasnien.
poczytajcie sobie ragulamin

a) nie mozna mieć dwóch kont - jeśli Tomek poprosił o usunięcie - chyba wiąże sie to z tym, ze nie wróci jako CycataLala i bedzie pisał jako ktos inny - sorry - dorosłość polega na podejmowaniu decyzji i ponoszeniu za nie konsekwencji

b) w kolejnym punkcie - moderator ma 7 dni na odpowiedz - czyli moze za tydzień odpowierzieć na dzisiejsze zarzuty

a ode mnie uwaga - forum nie jest obowiazkowe, nikt tu nie musi siedzieć, pisać, czytać, jak sie komuś nie podobają zasady, nawet niejasne - to przecież nikt nad nim z siekierą nie stoi - nie ch idzie na inne konikowo, kłusikowo czy źrebaczkowo
Też to rozumiem w ten sposób. TomekJ chciał zniknąć. Długo to trwało ( bo administrator nie zadziałał tak szybko, jak by sobie tego życzył), więc wykasował swoje posty. Za takie zachowanie jest ban, tak? Czyli- znika z forum już nie na własne życzenie, ale niejako regulaminowo.
I zakładając nowe konta, postępuje niezgodnie z regulaminem.
( bo mając bana nie możemy zakładać sobie nowych kont, tak?)

Wina Wawrka jest, rozumiem, taka, że zamiast kasować jego posty, powinien je zmoderować ( czyli skasować i dopisać zmoderowano) i wytłumaczyć czemu tak zrobił ( czyli- to nowe konta Tomka J, który ma bana)
Dobrze rozumiem całą sprawę, czy źle?
własnie to chciałabym uslyszec od moda. Czy Tomekj chcial zninąc zanim otrzymał bana? Czy najpierw otrzymal jakies np ostrzezenie, niewiem pokłocil sie z modem i w konsekwencji tego chciał zninąc z forum , dostal bana i wykasował posty.
Hm...a dla mnie to nie ma znaczenia.
Nawet jeśli wcześniej nijakiego bana nie dostawał, tylko po prostu chciał zniknąć z forum ( z sobie tylko wiadomych powodów) i wykasować swoje konto ( tak jakby go nigdy nie było), to powinien spokojnie poczekać, aż administracja to zrobi.
Kasując wszystkie swoje posty w sposób okropny naruszył regulamin forum, tak? ( i w tym momencie należy się ban, jak stąd do Ameryki)
I moim zdaniem, nie powinien móc, ot tak po prostu, założyć sobie później nowego konta.
trzynastka   In love with the ordinary
02 sierpnia 2012 08:19
Na technicznym w "ostrzezeniach" katija wyjaśniła jak to było z tym banem.
Napisałam wczoraj. Wyjścia są co najmniej dwa. Jedno, że coś się zmieni. Jak widać nie bardzo się na to zanosi.
Drugie -takie jak pisze Dodofon-przez drzwi.
Ja wciąż odkładam konkretną sprawę na bok bo nie znam wszystkich okoliczności.
Martwi mnie precedens. Skasowanie postów bez śladu i bez komentarza. I kompletny brak poczucia winy Moderatora.
Przyznaję, liczyłam na "przepraszam, zagalopowałem się" .
Kasowanie postów ma dwie strony. Teraz w trudnej sytuacji każdy może napisać- mój post był! Ale znikł!
Całość to kwestia zaufania, jeśli słowo zasady kogoś drażni.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 08:42
Martwi mnie precedens. Skasowanie postów bez śladu i bez komentarza. I kompletny brak poczucia winy Moderatora.

To jest reguła. Ten człowiek nie zna słowa przepraszam, ani też nie jest w stanie przyznać się do winy czy błędu.
Martwi mnie precedens. Skasowanie postów bez śladu i bez komentarza. I kompletny brak poczucia winy Moderatora.

To jest reguła. Ten człowiek nie zna słowa przepraszam, ani też nie jest w stanie przyznać się do winy czy błędu.

E tam. Nie wierzę. Musiałby być albo niemądry albo wcielonym złem. Bez przesady.
Może nie ma czasu spokojnie przemyśleć?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 08:50
Musiałby być albo niemądry albo wcielonym złem.

Myślę że to pierwsze + zestaw cech osobowości o których była mowa wcześniej.

Tacy ludzie nie powinni pełnić odpowiedzialnych funkcji ale ze względu na ich chorobliwą ambicję często pełnią.
Nie bez powodów kiedyś zamknięto Służbową Skrzynkę Moderatorów. Robicie tutaj drugą.

Wszystkie bany, które mają zostać nałożone są dyskutowane. Z resztą nie tylko bany. Sprawa Tomka była o tyle wyjątkowa, że był znanym i szanowanym /choćby za merytoryczne wypowiedzi/ użytkownikiem. Wywalenie swoich postów w kosmos było czymś niezwykłym i szokującym wręcz... Bezpośrednią przyczynę banu macie w technicznym. To co zaczął robić potem było już trollingiem.

Za usunięcie posta trolla nie mam zamiaru przepraszać.

Tytuł ankietki też jest zły. Powinno być: "Czy Moderator może kasować posty trolli bez wyjaśnień?"

btw - troll osiągnął cel 😀
wawrek a jak odniesiesz się do wniosku wielu użytkowników dotyczącego twojej rezygnacji z funkcji moderatora?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 sierpnia 2012 09:16
co nie zmienia faktu,że nie sprawdzasz się jako moderator,nie pierwszy już raz i ta ironią jeszcze bardziej się pogrążasz...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 09:23
Za usunięcie posta trolla nie mam zamiaru przepraszać.

no więc właśnie.

Moderator Wawrek nie dość że uważa że postąpił słusznie i nie ma za co przepraszać, mimo że postąpił karygodnie (wywalenie cichcem posta wyjaśniającego Tomka_J w kosmos bez słowa komentarza), to jeszcze się tym szczyci bo to był według niego "post trolla". 

Bardzo ciekawe usprawiedliwienie, oraz bardzo ciekawa "interpretacja" określenia "troll".

I jeszcze ma czelność straszyć kolejnym wywaleniem w kosmos


Nie bez powodów kiedyś zamknięto Służbową Skrzynkę Moderatorów. Robicie tutaj drugą.
(...)
Tytuł ankietki też jest zły. Powinno być: "Czy Moderator może kasować posty trolli bez wyjaśnień?"
(...)

Jak to zły ? Takie zadaję pytanie i wolno mi to zrobić. Czy już nie wolno? Mam zmienić na wygodniejszy ?
Dlaczego? Jeśli chcesz załóż własną ankietę.
I właśnie w zacytowanym zdaniu widać, że się nie rozumiemy. Chowając sprawę pod dywan uniemożliwiłeś
dyskutantom ocenę czy osoba pisząca post była trollem czy nie. Taka niejawność działa przeciwko Tobie.
To usiłuję wytłumaczyć. Transparentność służy wszystkim.
I zacytuję z postu quanty zamykającego służbową skrzynkę :

- moderatorzy mają prawo być stronniczy - zawsze znajdzie się ktoś, kto poczuje się urażony ich działaniami w taki czy inny sposób. Niestety ustroje utopijne nie funkcjonują w rzeczywistości i nie da się działać tak, aby wszyscy co do jednego byli zachwyceni. Stronniczość modów nie koliduje jednak z regulaminem i jeśli któryś z modów działa naprawdę nie fair - proszę o słówko do mnie. Jeśli takie skargi się będą powtarzały, to my już tu sobie porozmawiamy

Myślę, że źle interpretujesz jej słowa. Nie są one pozwoleniem na samowolę.
dempsey   fiat voluntas Tua
02 sierpnia 2012 09:32
Wszystkie bany, które mają zostać nałożone są dyskutowane. Z resztą nie tylko bany.


tymczasem
ja nie wiem kto to skasowal. nie ja.


wawrek, zarzucasz koleżance moderatorce kłamstwo? czy po prostu przypadkiem o czymś zapomniałeś?
wygląda, że post Tomka skasowałeś zupełnie samowolnie, z nikim nie konsultując, lekką ręką, zupełnie bez skrupułów - po prostu jak e-maila we własnej skrzynce.
czy Ty tego nie rozumiesz? mamy pretensje NIE o ban, tylko o to, że usunąłeś zarówno TREŚĆ jak i jakikolwiek ŚLAD
ash   Sukces jest koloru blond....
02 sierpnia 2012 09:34
dempsey, ale wawrek skasował post Tomka, a nie nadał mu bana.
Bany może i są dyskutowane, ale kasowanie postów jak widać już nie!
dempsey   fiat voluntas Tua
02 sierpnia 2012 09:37
ash, wawrek pisze że konsultuje się "nie tylko bany" - czyli co oprócz nich? no własnie chyba takie akcje jak kasowanie w kosmos postów wymagają konsultacji i poinformowania, a nie samowolka!
Nie bez powodów kiedyś zamknięto Służbową Skrzynkę Moderatorów. Robicie tutaj drugą.
(...)

No i też w taki subtelnie zawoalowany sposób daje do zrozumienia, że paluszki od czerwonego guziczka już już bliziutko.
😵
Przeczytałam wątek. Przypomina mi się "Folwark zwierzęcy".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się