Niejasności wokół Moderacji -lato 2012

Pytanie: Czy Moderator może kasować dowolne posty bez wyjaśnień? 
92 osoby głosują : NIE
Ustalono, że skasowano post bez wyjaśnień oraz który z Moderatorów to zrobił.
Co można więcej dodać?
wawrek - funkcja moderatora (moim zdaniem) wymaga zaufania społecznego - skoro jedna z Twoich decyzji jest tak szeroko komentowana i budzi aż taki sprzeciw, to chyba to zaufanie zostało nadszarpnięte (o czym świadczą wyniki ankiety).

na raz dwa trzy dymisja jednego z dwóch modów i zostawianie katiji samej jest bez sensu. w tej chwili osobiście jako użytkownika satysfakcjonowałoby mnie, jeżeli wawrek przyznasz się do błędu, jakim było całkowite usunięcie posta zamiast jego edycji i obietnica, że to się nie powtórzy. w perspektywie miesiąca oczekiwałabym nowych wyborów na miejsce wawrka - mógłby kandydować. minimum dwóch modów jest potrzebnych, szczególnie teraz w wakacje.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 12:31
Niniejsza dyskusja odnosi się jak wiadomo do karygodnego procederu Moderatora Warka kasowania cichcem postów.

Niejako w pewnym sensie odpowiedzia i usprawiedliwieniem tego postępowania jest zakładanie kolejnych kont przez Tomka-J

To ja się zapytuję: Czy kiedykolwiek udzielano komukolwiek zgody na podwójne konto?
Jeśli właścicielka forum zajmie stanowisko i uzna, że to co robię jest złe to raczej sprawa jest jednoznaczna i nie będę miał wyjścia.

jestes bardzo cwany, dobrze wiesz, ze wlascicielka forum nie interweniuje zbytnio w sprawy moderacji i ogolnie nie daje po sobie poznac, ze ma jakakolwiek tutaj wladze. zreszta chwala jej za to.
Chłopie, miej jaja i odejdź sam
Niniejsza dyskusja odnosi się jak wiadomo do karygodnego procederu Moderatora Warka kasowania cichcem postów. Uściślijmy. Chodzi o jednego posta trolla.

Zmartwię Was i powiem raz jeszcze, ale już ostatni, że nie uważam, że to był błąd. Błędem było zrobienie tego pochopnie i bez konsultacji z Katiją. Uważam, że w przypadku braku możliwości nałożenia pełnego bana uprzykrzanie trollom życia poprzez usuwanie ich wpisów to jeden ze skutecznych sposobów na nie. Mimo wszystko postąpiłbym tak znowu. Więcej - w regulaminie powinien znaleźć się też zapis o możliwości usuwania postów przez moderację bez ostrzeżenia jeśli byłyby niezgodne z regulaminem, tak żeby w przyszłości podobne akcje nie miały miejsca. O właśnie z tego powodu jest mi przykro, że dzisiaj widać jak jeszcze niedopracowany mamy regulamin.

A największym błędem moderacji jest wdawanie się w zbędne przepychanki. Niestety sam daję się w to wciągać jak widać...

PonPon - tak sobie jeszcze myślę o tej kadencyjności... I dobry pomysł i niedobry. Nie sądzisz, że zrobiłaby się swoista klaka?


Nie kłam. Ja widziałam DWA posty skasowane.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2012 13:01
Więcej - w regulaminie powinien znaleźć się też zapis o możliwości usuwania postów przez moderację bez ostrzeżenia jeśli byłyby niezgodne z regulaminem, tak żeby w przyszłości podobne akcje nie miały miejsca. O właśnie z tego powodu jest mi przykro, że dzisiaj widać jak jeszcze niedopracowany mamy regulamin.

No taaa, to by ci było bardzo na rękę no nie, taki oręż 🤔wirek:

Postąpiłeś w sposób arcynieregulaminowy to po prostu Regulamin trzeba  zmienić. 🤔

I nie, Tomek_J nie był i nie jest trollem i posługiwanie się tym określeniem jako usprawiedliwiem jest poniżej krytyki.

Skoro wg ciebie Tomek_j jest trollem ponieważ zakładał klejne konta to ja ponawiam pytanie

Czy kiedykolwiek udzielano komukolwiek zgody na podwójne konto?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 sierpnia 2012 13:03
😂
no weź tu człowieku napluj takiemu w gębę - a powie że deszcz pada  😁 😁
Tak, np kiedy z jednego kompa korzystają 2 osoby - siostry, pary, itd. W takim przypadku albo moderacja jest informowana i proszona o taki odstępstwo lub kiedy wykryjemy dubla pytamy o co chodzi i wówczas podejmujemy decyzję co robić.
[quote author=wawrek link=topic=88888.msg1480446#msg1480446 date=1343904865]
Jeśli właścicielka forum zajmie stanowisko i uzna, że to co robię jest złe to raczej sprawa jest jednoznaczna i nie będę miał wyjścia.

jestes bardzo cwany, dobrze wiesz, ze wlascicielka forum nie interweniuje zbytnio w sprawy moderacji i ogolnie nie daje po sobie poznac, ze ma jakakolwiek tutaj wladze. zreszta chwala jej za to.
[/quote]

Niezupelnie. Właścicielka forum nadaje komuś funkcję i tylko Ona może tę funkcję odebrać. Więc dobrze by było, gdyby jednak dało się zauważyć jakąkolwiek "interwencję", a raczej reakcję z Jej strony na tego typu dyskusje. Co jakiś czas pojawia się wojna i plucie, że można sobie gadać, a i tak nikt z tym nic nie zrobi.
Oczekujecie od wawrka, żeby zrezygnował, a On zrezygnować nie chce. Dobrze by było, gdyby jednak jedyna osoba, która może o tym faktycznie zadecydować (poza samym moderatorem oczywiście) jednak się wypowiedziała. Jeśli uzna, że moderator się nie nadaje i macie rację, to go "guziczków" pozbawi, jeśli uzna, że jego decyzja była słuszna, to tego nie zrobi i temat można będzie zamknąć.
Zgadzam się z Tobą Dwo

A porównywanie mnie do Grzegorza L. jest nie fair. Mi nikt kopert nie daje 🙁
(...).
A największym błędem moderacji jest wdawanie się w zbędne przepychanki. Niestety sam daję się w to wciągać jak widać...
(...)

Zbędne przepychanki ? Zbędne? Przepychanki? Największym błędem?
Tak to widzisz? No, to się nie porozumiemy.
Jedyny plus jaki z nich wynika w tym konkretnym przypadku to poprawki do regulaminu.
Jedyny plus jaki z nich wynika w tym konkretnym przypadku to poprawki do regulaminu.

Tak, zgadzam się. O odpowiedzialności Moderatorów. Rzeczywiście brak tego w Regulaminie.  😁
Tak! Jak najbardziej, też! Problem jest jeden. Kto będzie określał kiedy przekroczono granice? Ankieta, w której bierze udział promil aktywnych userów? Być może owa kadencyjność... To kolejny głos za takim rozwiązaniem 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
02 sierpnia 2012 13:14
kurczę, "podziwu godne" przywiązanie do społecznej funkcji! tak na zimno, to bardzo interesujące zjawisko
Promil aktywnych userów ?
Według tych obliczeń wybrano Ciebie dwoma promilami.
Wtedy pasowało?
Doczytałaś dalej? To było retoryczne pytanie.
dempsey, takich ludzi powinno sie eliminowac z pelnienia jakichkolwiek publicznych funkcji.
moze wawrek w dziecinstwie nie zostal przewodniczacym klasy i se nie porzadzil

wawrek, poczekaj jak te kolejne aktywne promile tutaj wejda i zaglosuja, ciekawe co wtedy powiesz, jak bedziesz mial z 200 glosow przeciwko swoim 5  😁
p.s. tylko ankiety nam nie wykasuj plis...
Przecież ankieta nie dotyczy mojej osoby, ale kasowania przez moderację dowolnych postów! Przedmiotowy post nie był dowolnym  🤔wirek:
Czy tylko ja mam wrażenie, że wawrek zachowuje się jak nasi politycy? Pogadać, pogadać, a na pytania wprost nie odpowiedzieć...
Co chcesz jeszcze wiedzieć fin?
Może pytanie w ankiecie powinno zawierać słówko JAKICHKOLWIEK bo jak widać przy DOWOLNYCH można udawać, że ankieta tak naprawdę nie zaczeła się od jednego przypadku i nie dotyczy głównie jego  🙄
desire   Druhu nieoceniony...
02 sierpnia 2012 13:31
ja się rzadko kiedy odzywam, (no chyba że czuję wewnętrzną potrzebę 😉 ) aczkolwiek czytam to forum od dobrych paru lat i nie uważam żeby to, co się tutaj dzieje było normalne.  Od kiedy można kasować czyjeś posty ?  🤔 😵  uczyńcie mnie modem - też tak chce !  😁 💃 😜
Nie wiem skąd te promile, bo dla mnie 100 z 10000 to jest procent, i to zarejestrowanych a nie aktywnych. Patrząc po ilości postów tylko ok 1000 wysłało więcej niż 200 postów, wiec określając w ten sposób aktywność po dwóch dniach mamy 10%
Może pytanie w ankiecie powinno zawierać słówko JAKICHKOLWIEK bo jak widać przy DOWOLNYCH można udawać, że ankieta tak naprawdę nie zaczeła się od jednego przypadku i nie dotyczy głównie jego  🙄

Tak napisałam celowo. Bo pisząc nie wiedziałam kto skasował post ani dlaczego.
Chciałam poznać zdanie dyskutantów w tej kwestii. A nożyce się odezwały same.
Żenujące. Kiedyś to forum opierało się na ludziach z wiedzą (jak np. Tomek J) a nie na regulaminie...
Ja sie wypowiem, bo na poczatku bylam sceptyczna o co ta zadyma, ale teraz juz rozumiem.
Sam fakt usuwania posta, zalozmy ze ok - trzeba bylo lepiej edytowac jak poprzednie posty,i i ile nie usunela tego Quanta (bo to jej prawo, tak samo jak bylo w przypadku slynnej F. z Krakowa), to Wawrek nie powinen byl tego robic.
W tym momencie uwazam, ze powinien przyznac sie do bledu, i bylo by juz po sprawie.

ALE Tomek sie zachowywal absolutnie jak troll, i nie wiem czemu ma sie tak nie nazywac, wiele mial mozliwosci zeby wytlumaczyc swoje zachowanie, ale logowal sie tylko po to zeby sie posmiac z modow i administracji. (jego posty byly nawet nieco obrazliwe, zamiat rzeczowych postach o zaistnialej sytuacji).

ALE Ogolnie to mam podobne odczucia co do odpowiedzi Wawrka, bo wydaja sie byc naprawde bardzo ekm nadgorliwe? Nie podoba mi sie to, i postanowilam sie tez wypowiedziec, bo wiem ze troche osob siedzi cicho bo nie chce sie mieszac w polityke. Co znaczy uwazam ze jest na forum wiecej osob ktorym sie zachowanie Wawrka sie nie spodobalo.
A konkretnie sposob komunikacj ze zwyklymi uzytkownikami i nawet nie sam fakt usuniecia posta.

Taniu, ale przecież zamiana tych dwóch słówek nie sugeruje kto ani dlaczego skasował jakiś konkretny post  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się