Paka :-)

Moon   #kulistyzajebisty
13 września 2018 06:49
azzawa, o, prawie identyko jak moja!  😀
(po prawej nie mam półek - trzymam tam oficerki, baty, podkładki etc.)

Pytanko - ten szary "organizer" na lewych drzwiach to też jakiś Leroy? :>
Szary organizer jest DIY 😉
Do użytkowników pak Alfako:
Jak zabezpieczyć pakę przed myszami?
Nie mam pojęcia jak to się stało, ale w mojej pace zamieszkuje mysz, nie mam pojęcia kiedy tam weszła. Mam pakę midi, z szufladami z boku, mysz była w dolnej szufladzie, w komorze na siodło oraz w drugiej od góry szufladzie bocznej - z niej wyjadła mi czekoladowego cukierka. Mało tego bezczelna wcinała trutke na moim siodle dwa dni pod rząd...
Teraz otwierając pakę jest nieprzyjemny zapach. Nie mam pojęcia jak się jej pozbyć i jak zabezpieczyć pakę przed wchodzeniem kolejnych mysz? HELP  🙇
Wigorrr, jeśli dobrze pamiętam to nie jesteś pierwszą osobą, która ma ten problem - bo zdaje się że w Alfaklo tam od tyłu robi się szpara, przez którą myszy mogą dostać się do środka. Optymalnie byłoby zabezpieczyć pakę siatką, jeśli ma Ci kto taką przykręcić 😉
z montażem nie będzie problemu, tylko czym to okleić?
Wcześniej miałam przyklejoną plexę na taśmę montażową ale paka stała na słońcu i plexa odkleiła się...
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
19 września 2018 15:32
Tylko znowu jak zakleszcza wszystkie szpary to w ogóle nie ma wentylacji 🙁 mnie kiedyś pomógł taki straszak, który wydaje jakieś nieprzyjemne dla myszy dźwięki, które dla ludzi są bardzo słabo słyszalne. Za grosze można kupić w różnych sklepach (np. Castoramie).
Ja nie mówię o zaklejeniu, tylko zasłonięciu szpar siatką - przykręconą na wkrętach albo na płaskownikach zależy jaka siatka 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
19 września 2018 21:09
Skoro mysz wlazla przez szparę, która powstała w pace to siatka chyba też nie będzie dla niej przeszkodą (chyba że taka faktycznie bardzo, bardzo drobna).
A o braku wentylacji przyszło mi na myśl po tym Wigorrr napisała że miała zaklejone pleksą, która odpadła.
Siatka metalowa hodowlana lub na krety, na mysz to oczko max 12 mm, a najlepiej 10 mm.
Nord plexę miałam naklejoną na dziurę od spodu, wywietrzników nie zaklejałam wcale. Gdzie można taką siatkę zakupić? taka 10 mm może i by się sprawdziła, przez takie coś mysz chyba nie przejdzie - mam nadzieję
Wigorrr, castorama, obi i inne liroye, sklepy budowlane, ogrodnicze i hodowlane, w ostateczności allegro 😉
Paka z płyty OSB długo się trzyma ❓
Zalezy w jakich warunkach.
Jak wilgoc i zmiany temperatury - to nie za dlugo.
A MDF? Siodlarnia ma cienkie ściany i jest tak jakby przyłączem do stajni. W lecie tem do 25 st natomiast zimą ok 10 st.
Snape płyta MDF w ogóle nie nadaje się na korpusy meblowe. Nie przenosi obciążeń ze względu na włóknistą strukturę.
Nadaje się jedynie na fronty i takie ma zastosowanie. Nie bez powodu na korpusy stosuje się płytę wiórową.
Odporność płyty OSB zależy od zastosowanego spoiwa. Zabezpieczona płyta wodoodporna powinna wytrzymać długo, niemniej jej nierówna powierzchnia sprzyja "wczepianiu się" brudu i w efekcie biodegradacji.
Właśnie robię swoją pakę. W związku z powyższym zdecydowałam się na sklejkę wodoodporną 18 mm. Drogo, aż zęby bolą, ale przynajmniej bez powyższych wad.
lillidWłaśnie czytałam kilka stron wcześniej o tej wodoodpornej, ale jak zobaczyłam ceny (135 za m[sup]2[/sup]) to o luja
Co myślicie o projekcie i rozmiarach pąki?
snape półki po 25 cm będą za niskie. Obejrzyj sobie 2 ost. strony. Tam jest mój projekt (też zakładał takie niskie półki) i co ostatecznie zostało zrealizowane. dziewczyny doradziły mi wyższe półki, więc ostatecznie mam bodajże 35 i 45 cm. Są idealne. w 25 cm nie zmieścisz większości plastikowych pojemników i wyższych butelek np na spray czy wcierkę.
Snape, - ja mam pakę z osb, która ma już prawie 10 lat, z czego spokojnie połowę przestała na stajni, zdążyło ją przymrozić, podlać i przygrzać. Od stania na stajni tylko się ubrudziła, no i koty ją poperfumowały z lekka, ale funkcjonalnie nic jej nie jest. Także jak najbardziej, osb daje radę 😉 Problemem jest tylko waga, najlepiej dać metalowy stelaż (tak mam zrobioną drugą pakę), albo bardzo mocne kątowniki i kółka, ja po drugiej przeprowadzce miałam przymusowy mały remont, do tego pierwsze kółka szybko umarły.
azzawa dobrze mówi z wymiarami, ale od siebie dodam, że mam jedną niezbyt wysoką szufladę i jest idealna na papiery i drobne rzeczy, ma z 10-15 cm.
Snape jeszcze co do wymiarów, pytanie do Ciebie, czy nie posiadasz lub nie planujesz w najbliższej przyszłości nabyć oficerek - do tej paki ich nie wsadzisz!
lillid oficerki mam, w stajni mamy szafę ogólnie dostępną i każdy ma swój kąt. Paka służyłaby tylko i wyłącznie na sprzęt konia. Ale spokojnie pomyślałam o zawodach. W komorze na siodło ( 70 cm szerokości i 80 wysokości), szare miejsce wystarczające wymiary aby postawić tam oficerki i zawiesić ogłowie, kantar itp. UWAGA, to szare miejsce nie byłoby oddzielone od siodła. Co teraz myślisz? Rozszerzać ją asekuracyjnie?
Snape, - wożenie samorobki z ciężkiego materiału na zawody to średnia opcja, jak kupisz lżejszy materiał, trwały materiał, to kosztami zaczniesz się zbliżać do gotowej paki.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
27 września 2018 15:50
Co myślicie o projekcie i rozmiarach pąki?


Moja paka ma podobny rozkład półek. Zrobiona jest z szafy, wymiary 150x90x60 (wysokość bez kółek)
U mnie siodło wchodzi niestety na ciasno - 55cm
Wysokość półek z pojemnikami to około 35cm

Fota gigant.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Uciszenie do czasu usunięcia reklamowego podpisu
Snape, dla mnie 10cm szerokości na ogłowie to jakaś abstrakcja. Porysuje się.
Czy ktoś z Was orientuje się czy można dorobić klucz do zamka Alfako ? Na ich stronie jest zamek, w kosmicznej cenie... a ja kupiłam pakę bez kluczyka, więc nie mogę jej zamknąć.
Dwóch panów od dorabiania kluczy powiedziało mi że nie dadzą rady, ale łudzę się że jest gdzieś jakiś magik  🤔
Marti^^, a nie można wymienić zamka na nieoryginalny?
Macie jakiś pomysł na paszarkę pod klucz? Coś a'la Aflako, możę jest coś podobnego w niższej cenie, do max 250 zł
Posiada ktoś cennik pak Tack Room?
Sto lat minęło od zakupu pierwszej paki, czas na nową. Co warto teraz kupić, chcąc coś w stylu Alfako Midi? Czy warto zapłacić za Alfako, czy raczej kupuje się teraz inne firmy?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 czerwca 2019 11:27
szerek, do mnie właśnie przyszła paka nortex i jestem zachwycona 🙂 fajna kasa, a paka na prawdę duża i lekka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się