Paka :-)

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 października 2021 19:17
keirashara, dzięki stanęło na TR. Zobaczymy, jak u nich z komunikacją.
A ja uprzejmie donoszę, że mam swoją pakę Nortex ponad 4 lata już (jejku jak czas leci, musiałam sprawdzić, kiedy pisałam tu w wątku ostatni raz 😀 ) i nie dzieje się z nią absolutnie NIC. Żadna śrubka nie odleciała, nic się nie sypie, rdza nie zżera, itd. itp.
Generalnie jestem wciąż mega zachwycona - jakością za tą cenę. Na zawody nie jeżdżę, więc paka była przestawiana tylko raptem kilka razy, ale zniosła to całkowicie bez szwanku.
Swego czasu trzymałam w niej dwa siodła - ujeżdżeniówkę i skokówkę 17', więc potwierdzam, że wszystko się mieści 😀
Ja w tamtym tygodniu napisałam do nortex i zamówiłam pakę na 2 siodła, odpisali, że czas oczekiwania to 8/10 tygodni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość 😅. Dziękuję wszystkim za polecenia i wypowiedzi, dam znać jak paka będzie już u mnie. Jestem ciekawa czy faktycznie tyle się czeka, liczę na to, że wyrobią się wcześniej.
Moon   #kulistyzajebisty
12 października 2021 05:27
uszatkowa, pewnie zależy od sezonu, ale możliwe ze mocno z okładem Ci podali termin. Jak zamawiałam ponad rok temu to termin był 4/5 tygodni, a paka gotowa była po 2.
Moon, obecnie to zależy od tego że brakuje dosłownie wszystkiego na rynku 😉 I należy założyć że będzie się czekać dłużej niż zakłada producent. I to czasem 2,3 a nawet 4 !! razy dłużej.
Dokładnie tak jak xxagaxx, pisze, sama pracuje w firmie produkcyjnej i jest koszmar na rynku 😅 Blacha co prawda się trochę uspokoiła, za to z farbami proszkowymi koszmar.

Alfako wyrobiło się w 4 tygodnie, za to numer przesyłki dostałam, jak paka już stała pod stajnią 😂 Na szczęście ktoś odebrał. Generalnie jestem zadowolona, choć nie przewidziałam, że w szufladę nie wchodzą czapraki i trochę brakuje mi wysokości w komorze, bo bat 120cm też nie wchodzi. Paka dla skoczków kurka 😝 Moja wina, totalnie o tym nie pomyślałam, gdzie pierwszą swoją pakę skopałam podobnie wymiarami - wszystko, poza wysokością, no i siodła jakby nie wchodziły 🤦 Widać człowiek się nie uczyłam na błędach. Za to w końcu nie muszę kopać jak nornik za smarami, glinkami, ochraniaczami itd, wygodnie się do wszystkiego sięga. Kombinuje, żeby sobie na zewnątrz jakiś uchwyt na bata ogarnąć, to będzie całkiem cacy.
keirashara, ja skoczek, ale bat ujeżdżeniowy wkładam sobie właśnie z boku za uchwyt i już.
Też mam Alfako i bardzo ją polecam.
Na zawody zabieram najcześciej torbę na boks, ale jak jechałam na tour dłuższy to ją brałam. Sprawdza się super i nic nie jest zniszczone, a mam już kilka lat.
Perlica, - mam bardzo długi bat, taki na styku przepisów, wiecznie mi go mierzą na zawodach 😅 I chciałam go do środka, bo baty mają to do siebie, że często są "pożyczane", a tu klops. Mówisz o tej rączce z boku? Pokażesz jak wkładasz? Może ja jestem jakaś ciemna i nie wykminiłam.
Tak samo czapraki VS wchodzą w szufladę, a DL nie i z deczka mi to plany popsuło, ale za to wsadziłam w nią oficerki i nie musze kupować torby na nie 😎
Generalnie jestem mega zadowolona, tylko wizję rozmieszczenia sprzętu musiałam zmodyfikować.
keirashara, nie pokażę, bo nie mam konia i moja paka w stajni.
Normalnie stawiam na ziemi w środku rączki jakby.
Czaprak chować do paki to dla mnie bez sensu, przecież po jeździe musi wyschnąć i wieszasz właśnie na bocznej rączce ten czaprak. Więd bat jest między czaprakiem a paką.
Perlica, - cziczas, nie pomyślałam, żeby postawić na rączce, do góry nogami. Minuta ciszy dla moich szarych komórek 😂 Dzięki!
W szufladzie chciałam mieć takie dwa na zapas, żeby nie wozić co chwila pojedynczo, ale no tak, to nie jest dramat. Mogą leżeć na pace.
keirashara, jezu jakie błędy porobiłam pisząc na tablecie....
Ale zrozumiałaś co mam na myśli, więc nie jest źle z tymi komórkami Twoimi, bo moje konstrukcje zdania, błędy i dobór wyrazów dopiero źle wygląda ...
Jak nie zapomnę to jutro Wam zrobię zdjęcie jakim sposobem zrobiłam uchwyt na bat ujeżdzeniowy metodą DIY do paki MIDI Alfako 😉
Ja mam takie uchwyty zrobione. Do paki przyklejone klipsy do kabli. Do tego trytkami przymocowane rurki plastikowe. Ważne żeby średnica rurek była na tyle szeroka żeby łatwo się bat wkładało, ale nie na tyle żeby przeleciał przez nie cały.
20211013_192854.jpg 20211013_192854.jpg
20211013_192845.jpg 20211013_192845.jpg
20211013_192836.jpg 20211013_192836.jpg
20211013_192830.jpg 20211013_192830.jpg
20211013_192824.jpg 20211013_192824.jpg
Laguna, - dziękuję bardzo 🌷
Laguna, fajny pomysł! Wow
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się