podkowy - rodzaje i zastosowania

witam

od kilku tygodni próbuję dowiedzieć się czegoś na temat takich podków..
czy są u nas dostępne..

gdzie?
w jakiej icenie itd?

wiem ze we Włoszech są takie używane/...
chodzi mi o to aby nakładać koniowi je w razie potrzeby a nie cały czas i żeby nie ingerować  kopyto...

zmienilam tytul na bardziej ogolny
Proponuję:
a) korzystać z wyszukiwarki
c) porzytać temat o butach dla koni - są tam również Dallmary czyli "podkowy na klipsy"
A jaki jest koszt takich podków? czy długo sie je zakłada? rozwiązanie wydaje sie fajne, ale niepodkuty koń chodząc, zdarza się , żę nadłąmuje róg.Co wtedy? podkowa nie leży już tak dobrze.
od 120 do 250 zł za parę - zależy od rozmiaru, często stosowane przy odsadkach, źrebakach. Takie cuś jest klejone do kopyta a ew. ubytki rogu można podczas klejenia uzupełnić odpowiednim preparatem (Vettec Adhere lub Vettec SuperFast na przykład), czasu zajmuje tyle ile potrzeba, ni mniej ni więcej. 
Jeśli chce zakładać w razie potrzeby toi chodzi jej o buty a nie o klejone podkowy. Zresztą _gaga ją skierowała gdzie trzeba 😉
Donia jak się kopyta struga regularnie to się nie odłamują 🙂
Klejone podkowy też się zakłada w razie potrzeby. Buty to buty a o "podkowach na klipsy" nie słyszałem, jedyne co mi przyszło do głowy to te, które dałem powyżej. Gdzie skierowała _Gaga to wiem ale wujek google po wpisaniu "podkowa na klipsy" chyba nie bardzo wie o co chodzi.
Klipsy to zakłada moja żona na uszy.
A może chodzi o easywalker? Je się wprawdzie przybija lub klei, ale w opisie jest wspomniany 'clip' 😉
mi sie marza te easywalkery, ale sa strasznie drogie i nie wiem, czy jakis kowal u nas to w ogole robi.
jeżeli chodzi o DALLMERY CLOG to używa takich maxowa , na 62 stronie w wątku o butach dla koni sa wstawione zdjęcia na kopytach jej rumaka
lukaszpodkuwacz- zerknij na ten model , to tak jakby nastepny etap ewolucji klejonych Dallmerów
Buty to buty a o "podkowach na klipsy" nie słyszałem, jedyne co mi przyszło do głowy to te, które dałem powyżej. Gdzie skierowała _Gaga to wiem ale wujek google po wpisaniu "podkowa na klipsy" chyba nie bardzo wie o co chodzi.
Klipsy to zakłada moja żona na uszy.

Najprawdopodobniej chodzi o coś takiego:
[img]http://i.ebayimg.com/t/Dallmer-Hufschuh-1-Stueck-NEU-Dallmer-Clog-/09/!BfdEJNQ!mk~$(KGrHqIH-CYErenO0ZuPBLB(U2bPFw~~_35.JPG[/img]
Jak wspomniała blucha na 62 stronie wątku o butach dla koni - te "podkowy na klipsy" są opisane...
To są akurat buty, nie podkowy, choć od dołu przypominają podkowy. Znam je, ostatnio zamawiałem takie dla klientki u mojego hurtownika. Zapięcia faktycznie są na takie "klipsy". Mniejsza o większość, zwał jak zwał.

innego rodzaju "podków na klipsy" nie znam i chyba nie ma innych
niestety założycielka wątku się nie odzywa, zatem nie wiadomo czy dokładnie o to jej chodzi...
lukaszpodkuwacz- dla mnie to są bardziej podkowy niż buty 😉 Do butów zbliża je jedynie możliwość zakładania i zdejmowania w dowolnej chwili (z resztą to kryterium poszukiwań założycielki wątku)
czy moge zmienic tytul watku na same "podkowy"? takiego watku nie mamy, moglby byc ciekawy. a taki o podkowach na klipsy, to dosc waski temat 😉
lukaszpodkuwacz jaki jest koszt takich butów czy podków ;jak zwał tak zwał  😀
katija, może "podkowy - rodzaje i zastosowania" ? - moze wtedy być i o normalnych, klejonych, ortopedycznych, specjalnych itd.

kurcze, strasznie mi się idea tych podkowo-butów spodobała. może lepsze niż klasyczne buty o zawsze zamknietej podeszwie? bo tu można dowolnie wkładać podeszwę lub nie... (jak pod podkowy, ale nie "raz na zawsze"-czyli do kolejnego kucia

dla mnie są bliższe podkowom niż butom - właśnie ze względu na kształt, zabudowanie, funkcje (?)

od podków lepsze o tyle, że nie na stałe i nie niszczą kopyt, po czasie kilku kuć się zwrócą...jeśli są trwałe?

i jak to jest z ich stabilnością? nie kręcą się, nie są zbyt wysokie?, co by mogło wpływać szkodliwie na aparat ruchu?

edit:
enklawa  - wczoraj w nocy kopałam za nimi 😉))
ok 500-650 zł para i w PL i DE, do tego dobrze dokupić: wkladka 40-90 zł (zależy gdzie), hacele kolo 80, mozna też skarpete.
mocno za promocjami nie szukałam, pewnie są.

jak ktoś znajdzie taniej to chętnie skorzystam, bo jakies zdejmowane ochrony chce, a to chyba lepsze niż buty GLOVE ?
To spytam tutaj. Czy spotkaliście się z podkowami ollov original, stalowy rdzeń pokryty gumą? Czy można je gdzieś u nas dostać? Strona: http://www.ollov.se/en/index.php?page=22
A co to sa te easywalkery??? To się przykleja?
Petit., easywalkery mają otwory na podkowiaki, są raczej do przybicia, ale można je też, z tego co wiem, przykleić.
czytałam keidyś artukuł na temat takich gumowanych.
niby fajnie bo amortyzacja, że mniej się koń slizga itd, do tego była dyskusja nt podbijania gumą bryczkowych koni
ale m.in kowal (+dyskutanci jeźdźcy i powożący) powiedział tak...
- jak guma na bieżniku zetrze - chodzi juz na stali, i tylko cieniutko od środka jest, dwa że przybite na sztywno gwoździami (chyba że je przyklejasz - to już moze działać lepiej), ale i tak warstwa która ma amortyzować - ta guma czy coś, jest tak naprawde bardzo cienka z obu str... wiec... za dużo to nie daje, lepiej wkładki chyba założyć - taniej przynajmniej. (chyba że chodzi o przyczepność - to podobno działa)

a te w bryczkach "chałupniczo" mają przybitą gume grubą od spodu do podkowy- działało by fajnie, gdyby śruba (czy coś) którą ta guma jest przymocowana była schowana, a nie koń na niej praktycznie stawał...(a najczęściej tak jest albo po kilku dniach jak się zetrze)

taka przeczytana, zasłyszana opinia. sama nie miałam, badań nie prowadziłam
Te gumowe mają też warstwę gumy między kopytem a częścią stalową, więc przy starciu "bieżnika" jakaś tam amortyzacja zostaje.
Tak sobie pomyślałam, że te ollov byłyby fajne na zimę, nie trzeba by było haceli wkręcać ani na padok ani na delikatny spacerek (u nas dojście na halę jest pod górkę po betonie, więc nawet na dojście wkręcam hacele).
Petit., to sa plastikowe podkowy elastyczne. dzieki temu kopyto moze naturalnie pracowac, bo nie jest zamkniete na sztywno. mozna je przybijac lub kleic. mnie najbardziej przekonuje ta grafika:

ale te które podlinkowała anai, i o których pisalam to nie easywalker i chyba nie mają takich właściwości? to poprostu metal oblany gumą... - tzn tak mi się wydaje ;/
a tak swoją drogą to te grafiki easywalker i idea dużo dają do myślenia... jesli to tak elastyczne, że kopyto pracuje naturalnie...to rewelacja  -wzmocnienie kopyta bez przeszkadzania mu...

edit - zmieniłam nick 😉
horse_art, ja linkowałam te gumowe 😉 One są inne, i na pewno nie mają takich właściwości jak easywalker. Natomiast nie mam pojęcia, jak cenowo wychodzą te gumowe, nie znalazłam jeszcze cen, a dystrybutor nie odpisał mi jeszcze na maila.   
Easywalker wydają się być ideałem, szkoda, że drogie 😉
ups..pokręcilam. zaraz pozmieniam żeby się ktoś nei pogubił jeśli próbuje czytać i coś wynieść 😉
te gumowane też drogie niestety (przynajmniej były).
nie moge z naleźć easywalker w polsce, są? jakie ceny? (znalazłam na razie tylko strone firmową z opisem, ale ceny też nie widze;/)
lukaszpodkuwacz jaki jest koszt takich butów czy podków ;jak zwał tak zwał  😀


Ja mam w hurtowni za 120 euro, za parę. W razie co to proszę na priv.

[quote author=horse_art link=topic=89745.msg1569246#msg1569246 date=1351607200]
nie moge z naleźć easywalker w polsce, są? jakie ceny? (znalazłam na razie tylko strone firmową z opisem, ale ceny też nie widze;/)
[/quote]

kosztują od 12 do 15 euro za sztukę, również zapraszam na priv w razie co.

Uprzedzając moderatora - to nie jest oferta handlowa  😉
znalazłam ceny ollov- ok. 26euro za parę. Czyli podobnie, jak easywalker.
dziękujemy lukaszpodkuwacz, , narazie tylko za 130 znalazłam :P
a... jak jest z trwałością easywalker? 12-15 euro to nie tak dużo, ale jak szybko się zużywają? (np w porównaniu do stalowych na twardym podłożu- szybciej/wolniej? (ja myśle pod katem rajdów gdzie i asfalt i szutr i kamyki...) można je przyklejać? przyklejanie jest droższe niż przybijanie? i jak to się trzyma? (nie mam zadnego doświadczenia z klejonymi podkowami)

anai - to jak podobnie wychodzi, to chyba easywalker lepsze?

bardzo ciekawy temat... kto może podoradzać, kto ma doświadzenie?  😜 prosze, prosze...  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się