Licytacja koni OJ 'Indeks' w Rybniku 05-12-2012

Witam!
Zakładam ten wątek aby poinformować Was o licytacji 33 koni jaka odbędzie się 05-12-2012
o godzinie 9😲0 pod adresem :  ul. Stalowa 1, Rybnik 44-292.
Może kogoś zainteresuje zakup któregoś z koni z Ośrodka Jeździeckiego 'Indeks' w Rybniku-Stodołach.

Tutaj jest wycena zwierząt:
http://www.komornikrybnik.pl/licytacje-ruchomosci/396-pierwsza-licytacja-koni-33-sztuki

Pozdrawiam.
chora wycena...
9 zł za kilogram
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 listopada 2012 13:04
Za chorego konia, który nie ma wartości użytkowej 1800 zł? Kogoś zdrowo pokręciło...
ceny tych koni to jakis zart. zwlaszcza ceny koni emerytow w wieku np. 28  ❗ lat- 1600zl i 27- 1800.
stare konie są mocno zasłużone dla ośrodka, większość z nich jest tam od swych bardzo młodych lat. Żal patrzeć na to wszystko... 🙄
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
07 listopada 2012 13:39
Co jest przyczyną takiej formy sprzedaży?
Ogłoszenie o licytacji jest na stronie komornika sądowego - prawdopodobnie długi...
W tym momencie właściciel/właściciele nie mają już wpływu na sposób sprzedaży zwierząt oraz cenę. To wszystko odbywa sie juz poza ich zasięgiem (no mogą jedynie składac skargi).
To co jest w ogłoszeniu to wartość szacunkowa, czyli w licytacji cena wywoławcz to 75% tych kwot.
Ciekawe, kto oceniał wartość koni... A tak w ogóle, to co się z nimi stanie, jeżeli nikt ich nie kupi?
ikarina, obawiam się, że nie ma opcji "nie kupi", bo jeśli to jest zajęte przez komornika, to nie będzie on płacił za utrzymanie, tylko od razu sprzeda handlarzom...
stare konie są mocno zasłużone dla ośrodka, większość z nich jest tam od swych bardzo młodych lat. Żal patrzeć na to wszystko... 🙄

to dobrze swiadczy o wlascicielu, ze trzymal takie konie. natomiast bardzo zle swiadczy o rzeczoznawcy, ze uznal, ze przedstawiaja one jakakolwiek wartosc.
Oczywiście, konie mogą nie zostac sprzedane na licytacji.
Który handlarz będzie chciał zakupić konie w takiej cenie?
Komornik może wyznaczyć termin kolejnej licytacji, a wtedy cena wywoławcza spada do 2/3 wartości.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 listopada 2012 14:00
Przykro się robi jak sie patrzy na takie rzeczy.
Wycena chora fakt.. tylko tych koni szkoda. Niektóre to bardzo wysłużone dziadki.
Wycena - wyceną. Licytacja zaczyna sie od 3/4 wyceny, druga licytacja 1/2 wyceny.
Edit. Więc pewnie w drugiej licytacji koniki pójdą, bo wtedy będzie poniżej ceny mięsa.
Zielona_stajnia masz racje, 2/3 jest przy nieruchomości....
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 listopada 2012 14:10
najbardziej żal seniorów 🙁
Livia   ...z innego świata
07 listopada 2012 14:12
O kurcze, jeździłam kilka razy w Indeksie, szkoda że go likwidują... Mam nadzieję, że konie znajdą dobre domy mimo wywindowanych cen.
osoba, ktora w ogole wliczyla te staruszki do majatjku jest po prostu skurwielem. wiele koni nie dozywa nawet takiego wieku, w jakim sa te dwa. tym ktos dal emeryture, godny koniec. ale teraz staly sie rzecza i sa warte tyle ile waza. bo innej wartosci nie przedstawiaja. byc moze znalazla by sie osoba, ktora wzielaby je do siebie na laki. ale sadze, zeby ktos jeszcze za nie zaplacil.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 listopada 2012 14:33
katija, Taki zawód. Niestety większość (o ile nie wszyscy) są chamami i sk*rwielami do potęgi (chociażby widać było to po akcji w Kuchennych Rewolucjach). Mam wrażenie, że ich praca wypacza w nich ostatnie zasoby empatii i pozytywnych uczuć w stosunku do zwierząt.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 listopada 2012 14:34
Nigdy nie zrozumiem tego zawodu... To najbardziej podłe zajęcie jakie można wykonywać.
Milton xwlkp.
ur. 18.11.1984 SK Pepowo
Matka : MedeaII M. Medarka O. Argus II
Ojciec: Leopolis M. Leliwa O. Kasjan xx



Jaxa xx
ur. 20.01.1987 r. SK Strzegom
M. Jazda (Jejmość - Rover Canter)
O. Kasjan (Kasjopea - Saragan)
Wałach.
Zostal zakupiony do Rybnika jako ogier 14.07.1993.



Jurta xo
ur. 30.12.1985 SK Skrzydlów
W Stodołach od : 1989r

Zdjęcia p. Ewy Chrzanowskiej

konie zasłużone w sporcie, dużo osób nauczyło się na ich grzbietach bardzo wiele  🙄

miejmy nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze i trafią gdzieś kontynuować spokojną emeryturę...
Kiedy były zrobione te zdjęcia ?
Starowinki bardzo dobrze wyglądają .
2009-2010

tutaj zdjęcie z wakacji 2012
http://wstaw.org/h/f8dd92b0a64/

konie nie wyglądają najgorzej, nie są wybiedzone  😉

ogólnie dla zainteresowanych : forum OJ Indeks https://indeks.fora.pl/
Maskara te ceny, ciekawe jaki to biegły ustalał i na jakiej podstawie. A wogóle to raptem 15 minut na obejrzenie 33 koni 🙂
wydaje mi się, że jak ktoś jest zainteresowany to może w każdej chwili podjechać do stajni i zobaczyć konie - ośrodek nadal działa.
mi sie tez podoba cena za kontuzjowanego konia- 3000 🤔wirek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 listopada 2012 15:40
Tam jest więcej takich kwiatków. Większość koni nie wiadomo nawet kiedy się urodziła. Kurde te zwierzęta nie mają nawet wartości hodowlanej. Przypomina mi się taki obrazek:
Kosmos. Spędziłam tam całe swoje dzieciństwo 🙁 Pamiętam, że na Jurcie zdawałam egzamin do sekcji sportowej, na Jaxie jeździłam pierwsze LL. Jaxa to był ulubiony koń mojego taty.
bastylia99., a co z resztą koni? I co stało się Czekanowi, że w opisie jest napisane, że jest w kiepskim stanie?
Kurczak, po prostu to sa konie NN. i zapewne maja szacowany wiek. tylko ktos po prostu nie dodal tego do opisu  🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 listopada 2012 16:16
katija, wiem, wiem tylko zastanawiam się jakim cudem będąc NN mają taką cenę. Bo ok, są po kontuzjach, są nie najmłodsze, ale gdyby miały chociaż papier, to część z nich mogłaby być użyta w hodowli i powiedzmy, że to mogłoby tłumaczyć cenę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się