Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

A.   master of sarcasm :]
18 listopada 2012 18:48
Czy ktoś ma?  Ile kosztuje, co jest w pakiecie i które najlepsze? Generalnie interesuje mnie takie, które pokrywałoby m.in. zabieg operacyjny.  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 listopada 2012 19:25
mam w luxmedzie,jutro napiszę Ci co obejmuje - za mnie płaci fabryka,ja tylko podatek.

mam dodatkowo wykupiony pakiet rodzinny obejmujący Marysię i Wojtka, koszt 120 zł miesięcznie za ich oboje,niezależnie,czy mam zgłoszone samo dziecko,2 dzieci czy samego Wojtka. w ich pakiet wchodzą wszyscy lekarze specjaliści dostępni w Luxmedzie plus refundację wizyt poza LM, jeżeli nie są w stanie zapewnić specjalisty w danym mieście.obejmuje wszystkie placówki LM i współpracujące. jedynie ze stomatologią jest inaczej -usługa bezpłatna,płaci się za użyte materiały z 25% zniżką.obejmuje także wizyty domowe i wezwanie karetki w razie w.
Dobrze wiedzieć, że masz doświadczenie z Luxmedem. Zadowolona jesteś? Właśnie jestem na etapie analizy pakietów i Luxmed też złożył ofertę.
Ja mam pakiet pracowniczy dla pracowników Polmedu. Płacę 85 zł/ msc za mnie, męża i Zosię i mam w tym nawet rezonans
na www.zdrowiedirect.pl  jest możliwość porównania różnych ofert.
Ja wybrałam Uniqa i jestem zadowolona, 99zł/msc na placówki w całej Polsce.
ja mam pakiet rodzinny w enel-medzie. Na poczatku byłam bardzo zadowolona, operacje kregoslupa miałam robiona w szpiatlu enel-medu. Dzis to jest do..chrzanu. Czy mam pakiet czy nie kolejki do specjalisty masakryczne, na rezonans czeka sie około 2 do 4 tygodni, na neurochirurga pól roku. No kurcze absurd, muszę poszukac innej firmy.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
19 listopada 2012 19:15
Ja tez mam Enel Med od jakiś 2 lat i jestem bardzo zadowolona. Jestem ja i Zośka i place ok 80 zł chyba. Wszyscy specjaliści, większość badan, podstawowe usługi stomatologiczne. Korzystam głownie w pediatry, rodzinnego, ginekologa i dermatologa. Narazie nie musiałam korzystać z bardziej specjalistycznych usług... tfu tfu...
Faza - na rezonans 2-4 tyg to dla Ciebie długo? 😎 Spróbuj zrobić na NFZ to na klęczkach wrócisz do Enel 😉 W tej chwili u mojej mamy terminy najwcześniej są na marzec/kwiecień.

Jeśli chodzi o neurochirurga to rzeczywiście strasznie długo.

Ale powiedzieć Ci jako pracownik jednej z tych przychodni dlaczego tak jest?

Bo specjaliści tacy jak m.in.kardiolodzy, neurochirurdzy mają takie stawki za dyżury w szpitalach, że kichają na 100 zł/godz pracy w sieciówce, gdzie firmy im narzucają min 4-5 pacjentów/godzinę i jeszcze muszą znosić fochy tych pacjentów, którym się wydaje, że skoro płacą to rządzą

My kardiologa szukaliśmy pół roku. Żaden nie chciał pracować w sieciówce. A jak w końcu się znalazł to zgodził się tylko na dwa dyżury w tygodniu po 2 godziny. A pacjentów chętnych dwa razy tyle.
I stąd kolejki
ash   Sukces jest koloru blond....
20 listopada 2012 08:18
My mamy pakiet w Lux Med/Lim. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolona.
Mąż dopłaca za mnie około 70zł miesięcznie. Za niego płaci firma.
Ash -  LIM już nie istnieje. Został wykupiony już jakieś 2-3 lata temu przez LUX MED, a teraz się zdecydowali ostatecznie na rezygnację z logo limowskiego i niestety przejęli kolory i wszystko z luxmedu. A szkoda, bo to przed wykupieniem była najfajniejsza z sieciówek. Taka kameralna i rodzinna. Teraz to się zrobiła fabryka
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 listopada 2012 19:10
Dobrze wiedzieć, że masz doświadczenie z Luxmedem. Zadowolona jesteś? Właśnie jestem na etapie analizy pakietów i Luxmed też złożył ofertę.

powiem tak - jak zaczynaliśmy z nimi współpracę,jakieś 6 lat temu,było super,wszyscy specjaliści,w zasadzie od ręki,teraz zdarza się,że do ginekologa dobrego i z miesiąc wcześniej trzeba się zapisać,a z chorym dzieckiem do Gdyni jechać,jak chcesz mieć wizytę tego samego dnia....
bo,tak jak to Laguna napisała,teraz to się taka fabryka zrobiła,nasprzedawali abonamentów,nie wyrabiają się,chyba jestem trochę z lenistwa,trochę z przyzwyczajenia, przyznam się,że czasami muszę korzystać z uprzejmości wrotka klienta,który ma swoje kliniki i tam w ramach NFZ jesteśmy wszyscy również zgłoszeni..
ja wiem ,ze kolejka na badania rezonnsu 2-4 tygodnie to pikus w porównaniu do NFZ ale są przychodnie prywatne gdzie jak zapąlce 800 do 1200 zł 9zalezy czy z kontrastem czy bez) czeka sie 2 do 4 dni. A są przypadki naprawdę pilnych badan.
Generalnie jestem za prywatnym uzbezpieczeniem tylko ,ze u nas prywatnie zaczyna sie robic podobnie jak...panstwowo.
Może i neurochirurg, kardiolog, i inni spece zarabiaja tyle ,zemaja w nosie inne sieciówki, nie wiem ja chciałabym jednak płacac dodatkowo, miec do nich lepszy dostep. Ostatnio z mama (a kobieta po operacji, wszczepione bajpasy) czekalismy na wizytę chirurga naczyniowego ok 4 miesiecy i to prywatnie. To przecież absurd.
Co do stomatologów to Enel-Med nie ma sobie równych, wszak kiedys zaczynali od tego ,że to była jedna z pierwszych klionik stomatologicznych, chirurgia stomatologiczna, implantologia, ortodoncja to w Enel-Medzie działa na wielki plus
No niestety, bo to są specjalności trudne, więc i lekarzy takich mało.

A w sensie "pilności" MRI i TK to za takie uważa się tylko robione w przypadku zagrożenia życia. Takie robią od ręki nawet na NFZ. Reszta nie jest uważana za pilne badania.
W grudniu zeszłego roku zawiozłam męża do szpitala, bo straciłam z nim kontakt. Był splątany, wymiotował i ogólnie nie miał pojęcia o Bożym świecie.
Przyjęli go na oddział z podejrzeniem zapalenia mózgu i rezonans miał zrobiony jeszcze tego samego dnia.

Ale u mojej mamy np "obsługują" na rezonansie głównie pacjentów onkologicznych. Nie nagłe przypadki z ostrego dyżuru. Na początku (jakieś 6 mscy temu) pracownia funkcjonowała od 8.00 do 16.00, bo na więcej na początku NFZ nie dawało kasy.
W tej chwili robią już od 7.00 do 23.00-24.00, a i tak terminy mają zajęte do marca/kwietnia. A to tylko pacjenci planowi. Nie tacy jak mój mąż.
Inną rzeczą jest też to, że niektórym szpitalom już się pokończyła kasa na MRI na ten rok i dlatego robią zapisy dopiero na przyszły.


Chciałabym też wam wyjawić trochę tajemnic jako osoba pracująca w takiej sieciówce.

Po pierwsze wbrew pozorom nie jest tak, że na pacjentach pakietowych zbijają fortunę.
My mamy sporo firm na ryczałt. Wtedy dany zakład płaci naszej firmie określoną stałą kwotę miesięcznie za pakiety swoich pracowników BEZ WZGLĘDU na to ile z tego korzystają.
I bywały miesiące, że pracownicy tak chętnie sobie z tego korzystali i wymuszali na lekarzach miliony badań, że zaczęliśmy do nich dopłacać!

Dlatego zostały nam (działowi obsługi pacjenta i lekarzom) narzucone wytyczne, aby starać się nie zlecać za dużo zbędnych badań (tylko naprawdę uzasadnione), a takie pracownie jak np RTG, która na poczatku była czynna codziennie po 6-8 godzin, teraz jest czynna 3 razy w tygodniu po 2-3 godziny.
Dla przychodni oszczędność- mniej płacą personelowi, mniej płacą za prąd, a w mscu dzięki temu mniej pacjentów pakietowych na ryczałcie ma możliwość skorzystania. Czyli napędzania nam kosztów. I dlatego robią się kolejki po 2-4 tygodnie.

Inaczej się ma z pacjentami płatnymi i tymi którzy mają pakiety na FFS czyli kiedy firma nam płaci za każdą konkretną usługę. Takich przyjmujemy z otwartymi rękami o każdej porze dnia i nocy, bo oni im więcej korzystają tym więcej zarabiamy 😉
Powiedzcie mi jak to jest. jestem osobą nigdzie nie zarejestrowana ani w pup ani nigdzie nie pracuje. dorywczo jeżdżę konie czy mam możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego takiego że w razie upadku przyjedzie karetka i nie będę musiała ponosić żadnych dodatkowych kosztów??i żebym mogła normalnie pójść do lekarza ? Czy mozna samemu się ubezpieczyć w NFZ??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 czerwca 2013 12:01
Z tego, co wiem, możesz sama sobie opłacać składki.

edit: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443
a nie możesz się zarejestrować w urzędzie pracy? Moja koleżanka teraz zrobiła sobie rok przerwy od studiów, zarejestrowała się i ma normalnie ubezpieczenie za darmo.

My jesteśmy ubezpieczeni w Medice, za mamę płaci firma, za resztę rodziny (tata, siostra, ja) dopłaca nie więcej niż stówę z tego co pamiętam. Jak na razie jesteśmy zadowoleni, na wizytę trzeba czekać tylko jak się am jakieś widzimisię dotyczące terminu, ale też nie mogę za dużo powiedzieć, bo aż tak dużo okazji, żeby skorzystać to jeszcze nie mieliśmy.
zaspa89, zarejestruj się w PUP.
Ja z LUXMED jestem umiarkowanie zadowolona. Firma płaci składki i mamy tzw. standardy dostępności.
Np.
Planowa wizyta u lekarzy pierwszego kontaktu:
Internisty
Lekarza rodzinnego
Pediatry
realizowana jest do 24 godzin (w dniach od poniedziałku do soboty).

Ginekolog
Chirurg
realizowana jest do 48 godzin (w dniach od poniedziałku do soboty).

Planowa wizyta u lekarzy specjalistów: oraz badań
Okulista
Ortopeda
Laryngolog
RTG
realizowana jest do 72 godzin (3 dni roboczych)

Jeśli online nie ma dostępnej wizyty wg ww terminów to dzwonię na infolinię
i zapisują mnie na wizytę wg ustaleń.

Do ortopedy zapisałam się na następny dzień, tego samego dnia rtg, kolejna wizyta i przepisane masaże lecznicze.
Sam luxmed jest ok, lekarze- różni, ale przeważają Ci lepsi.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
01 czerwca 2013 12:52
zaspa89, możesz się zarejestrować w PUP, ale musisz być przygotowana na to, że Cię będą chcieli aktywizować. PUP to nie przechowalnia z ubezpieczeniem.
to może bez owijania w bawełnę robię na czarno 400 km od miejsca zamieszkania szefostwo się nie kwapi aby zatrudnić do pup jeździłam ale to mnie kosztowało 300 zł dojazd oraz 3 dni z wolnego i szukam czegoś gdzie mogę sama się ubezpieczyć

zaspa89, możesz dobrowolnie zdrowotne w ZUSie, ale to już chyba bardziej opłacałoby ci się "nową" firmę założyć - na zmniejszonych składkach. A może na razie jakieś sensowne NNW?
mam NNW ale jak mi się coś stanie to żaden lekarz mnie nie przyjmie
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 czerwca 2013 10:23
zaspa89,
ale weź pod uwagę, że gdybyś miała wypadek i coś naprawdę by Ci się stało (ratowanie życia),
to koszty mogą być horrendalne i masz przesrane (komornik, te sprawy).
Ja też kilka lat funkcjonowałam bez jakiegokolwiek ubezpieczenia i cud boski,
że nic mi się nie wydarzyło.
Na Twoim miejscu albo założyłabym działalność gosp. (przez 2 lata obniżone składki)
lub dobrowolnie opłacałabym zdrowotne w ZUS.
Zaspa a nie możesz się zameldować tymczasowo w miejscu gdzie pracujesz? To wystarczy do zarejestrowania w PUPie w powiecie gdzie pracujesz-  niedawno zameldowałam u siebie kolegę, który chce u nas podjąć staż a w miejcu zamieszkania mu odmówili, więc zarejestrował się u nas.
O! Ja tak zawsze robię ze stażystami ewentualnymi.
Wracam do tematu. Jestem w takiej sytuacji, że zostałam bez ubezpieczenia i nie mam możliwości zarejestrowania się w UP, zastanawiam się mocno nad zainwestowaniem w prywatne ubezpieczenie zdrowotne, bo wiadomo - licho nie śpi.
Moja uwagę zwróciły 2 pakiety w Avivie: "Na zdrowie"  http://www.aviva.pl/na-zdrowie.html  i "Bądź zdrów"  http://www.aviva.pl/zycie-i-zdrowie/dodatkowa-ochrona/pakiet-medyczny-badz-zdrow.html    (chciałam skrócić link, ale nie wyświetlają mi się wszystkie ikonki w panelu).

Czy ktoś korzysta/ł z wyżej wymienionych pakietów i jakie macie zdanie na ich temat?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się