ceny siodeł na niemieckim e-bay'u

Hej, znalazłam ostatnio niemieckiego e-bay'a i zastanawiam się, czy siodła tam naprawdę są takie tanie, czy to jakiś haczyk  🙄
tu macie linka:
[url=[[a]]http://www.ebay.de/itm/SATTEL-DRESSUR-1-JAHR-ALT-SCHWARZ-NEUWERTIG-2-KOPFEISEN-/170942542472?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D3554468476519759094%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26sd%3D170942542472%26[[a]]#ht_500wt_949]klik[/url]

Napisane jest, że 51 euro, tylko nie wiem czy to ja jestem taka głupia czy cena serio jest taka niska 🙂
z góry dzięki za pomoc 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za dlugi link
azja   koń pleśniowy
18 listopada 2012 21:00
to jest zwyczajna aukcja, tak jak na allegro
Ktoś mnie ubiegł z odpowiedzią...

to aukcja - na zachodzie jest taka "kultura", że ludzie nie boją się wystawiać od 1 Euro czy 1 Funta.

A tutaj masz jeszcze 6 dni do konca, więc siodło może osiągnąć cenę ok 300-500 Euro.

Polecam sprawdzać według "najmniej do końca", wtedy będzie Ci łatwiej ocenić cenę...

Do tego warto patrzeć czy wysyłają do Polski czy musisz szukać kogoś kto odbierze Ci w Niemczech paczkę i wyśle dalej. Ponadtwo przelewy walutowe też nie są tanie - dowiedz się jak to wygląda w Twoim banku - ja za ok 160 E (jakies 4 lata temu) zapłaciłam ok 40 zł.
przelewy ja mam np teraz za 8zł, więc nie jest znowu aż tak drogo. Niezależnie od tego jaką kwotę przelewasz. Ale tak jak było powiedziane, to są aukcję chociaż ceny i tak w miarę normalne 🙂 O ile to nie est jakiś ebay hamełykański gdzie używane siodła chodzą w cenie nowych. Niemcy z moich obserwacji mają najtaniej.
dzięki Wam 🙂 Jest tam pełno siodeł, właśnie przed sekundami przeleciało mi świetne siodło za 100 euro, skończyła się aukcja 🙁 Ale podobno trzeba mieć kartę PayPal? (jakkolwiek się to pisze)
In.   tęczowy kucyk <3
18 listopada 2012 21:16
Konto, nie karte. I dobrze jest je miec, bo wtedy za przelew placisz grosze. I w razie gdyby cos byli nie tak to duzo latwiej odzyskac pieniadze.
ale nie trzeba? 😉
ach, jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli obok siodła nie ma daty zakończenia aukcji, znaczy to, że produkt nie jest do licytacji, tylko do kupienia od razu? 🙂
a znasz niemiecki? To przeczytaj dokładnie. I edytuj posty, bo już i tak zarobiłaś ostrzeżenie
In.   tęczowy kucyk <3
18 listopada 2012 21:32
Zalezy od uzytkownika, ktory wystawia aukcje. Nie wiem jak w DE, ale na ebayu UK nie spotkalam sie jeszcze z tym, zeby byla inna opcja niz platnosc PayPalem. Sama jak wystawiam to nie zgadzam sie na inny rodzaj platnosci.
jestem nowa, nie ogarniam jeszcze re-volty. a z niemieckim nie ma problemu, rodzina zna.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
18 listopada 2012 21:38
ja też kupując kiedyś trochę sprzetu na niemieckim ebayu płaciłam przez PayPal
cenowo też byłam zadowolona bo za 250zł z przesyłką już, zakupiłam ogłowie Kieffera z wodzami, ochraniacze na przód rowniez Kieffer i coś jeszcze, ale nie pamiętam..  😡  wszystko to nowe, ze sklepu , do tej pory zresztą dostaje z tego sklepu oferty i promocje na maila 😉
o, nieźle 🙂 no nic, mam nadzieję, że trafię na jakieś siodełko w dobrej cenie o odpowiednim czasie 😉
In.   tęczowy kucyk <3
18 listopada 2012 21:50
Jeszcze male sprostowanie, bo zle napisalam. Jak placisz paypalem kupujac przez ebay to za przewalutowanie nie placisz.
Jeszcze male sprostowanie, bo zle napisalam. Jak placisz paypalem kupujac przez ebay to za przewalutowanie nie placisz.

ale jak to, zawsze słyszałam że do kursu euro czy dolara czu funta nieważne, dodaje się zawsze te ileś groszy właśnie za przewalutowanie
In.   tęczowy kucyk <3
18 listopada 2012 22:14
pantofel, patrze w tej chwili na historie przelewow w PayPalu i poza przelewami prywatnymi nie mam nigdzie (ani w platnosciach za ebay, ani za etsy) pobieranej kasy za przewalutowanie.
ok, sama nie korzystam. Słyszałam od kogoś jedynie więc nie będę się sprzeczać 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 listopada 2012 22:47
Dzięki temu, że ludzie tam nie boją się wystawiać aukcji od cen minimalnych, to można znaleźć okazję. Nie jest jednak tak jak się wydaje, że tak siodła są takie tani i znalezienie takiego jakiego się szuka w niskiej cenie, to żaden problem. Sama się na to nacięłam. Zaglądałam dość często na angielskiego i niemieckiego ebaya i byłam pewna, że gdy będę już kupowała siodło, to zajmie mi to góra kilka dni. Okazało się to dużo trudniejsze, bo siodeł faktycznie była cała masa, w dodatku tanich, tyle że:
a) bardzo dużo osób nie zgadzało się na wysyłkę do Polski
b) ceny w ostatnich sekundach były tak podbijane, że zakup za granicą nie miałby sensu.

Co do przewalutowania, to w moim banku koszt przelewu w euro wynosi 5 zł, niezależnie od kwoty. PayPal za przelew żądał ode mnie prowizji ok. 40-50 zł, więc zrezygnowałam.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
19 listopada 2012 06:47
ja swojego diamanta kupowałam na niemieckim ebay bo w Polsce nie byłam wstanie dostać siodła używanego 16" ze skracaną tybinką. 
za swoje siodło dałam 400euro wtedy wychodziło coś troszkę powyżej 1600zł, nie było problemu z wysyłka do polski, zapłaciłam ok 150zł kurierem i za przelew w pekao 80zł ( co uznałam za zdzierstwo).
nie mam paypala i robiłam zwykły przelew z konta walutowego w euro.

w tamtym tygodniu znalazłam melonik wegener, mój rozmiar, do końca aukcji było 3 godziny i cena 1 euro,  z głupia zalicytowałam i wygrałam aukcje  😲
melonik 1 euro, wysyłka 17 euro i 5zł za przelew walutowy ( ing bank śląski)
i takim sposobem zostałam posiadaczka melonika za niecałe 100zł

niestety kupowanie na ebay niemieckim ma swoje wady, czasem za wysyłkę płacimy drugie tyle co za kupione rzeczy i nie zawsze się to opłaca i trzeba trochę poczekać aż rzeczy do nas przyjdą.

żeby zaoszczędzić na przewalutowaniu lepiej jest otworzyć bezpłatne konto walutowe z niską opłatą przelewu do UE, np ING lub alior, lub jak tu już było napisane PayPal.
słyszałam też że w alior banku można niedrogo zrobić przelew walutowy bez konieczności otwierania konta, wystarczy iść do ich oddziału i zrobić zlecenie przelewu w kasie.
80zł w pko?  Ja w PKO BP płacę za przelew 8zł! A teraz coś mi pani w okienku z informacjami brzęczała że mają być w ogóle darmowe czy coś... Nie robiłam od tego czasu jeszcze przelewu, nie sprawdzałam tego, ale 8zł to najwieksza kwota jaką zapłaciłam za przelew międzynarodowy.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
19 listopada 2012 10:29
pantofel, nie w PKO a w Pekao ( dawny BPH ten z żubrzykiem w logo) 😉
ups... ignorant ze mnie 🙂 fonetycznie niczym się to nie różni :P


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się