kierunek klinika

Witam
Mam nadzieję, że nie dubluje już istniejącego wątku. Nie udało mi się znaleźć nic na ten temat + zależy mi na czasie -więc :
Okazało się, że moja kobyłka musi mieć operację, ponieważ ma odłamek kostny w stawie kolanowym. Naszym lekarzem ortopedą jest Pani Agnieszka Bestry, która na operacje wysyła nas do agro-handlu w śremie. Mieszkamy w Warszawie. Szukam osoby, którą też dotkneło to nieszczęście i musi operować konia, a dbając o jego dobra chcą go powie żyć prawdziwemu fachowcowi. Zależy mi na czasie. Proszę o kontakt
Śrem ?? To tam klinika jest ?
mieszkasz w Warszawie, a klinika sggw? Klinika na puławskej? Heloł, bliżej no i z tego co tu czytam to raczej konie zjeżdżają do Wawy niż wyjeżdżają...
Zjeżdżają do Wawy, bo w Polsce jest bardzo niewiele klinik, a tam sa chyba ze 3.
A z Wawy wyjeżdżają owszem do klinik poza Wawą. I to całkiem sporo koni.
Gillian   four letter word
22 listopada 2012 21:07
w Śremie? klinika?
Jest temat  o odpryskach kostnych.
Polecam Gliwice, moj kon wlasnie stamtad przyjechal, czuje sie swietnie i zaczynamy spacery 🙂
Jest w Śremie klinika ja polecam. Mirosław Złoto - Michał Stanisławiak.
Gillian   four letter word
22 listopada 2012 21:27
o proszę. Nowy dzień, nowe wieści.

A z drugiej strony będąc mieszkańcem Warszawy opłaca się wieźć pół Polski dziurawymi drogami mając pod nosem SGGW, Służewiec i Nasielsk?
Jestem z Warszawy i przerobiłam (i przerabiam) wieeelu wetów, warszawskich i nie tylko. Jakbym miała chipa wyjmować to pewnie bym pojechała na Służewiec albo do Nasielska właśnie. Chyba nie tłukłabym się taki kawał, bo nie wydaje mi się, żeby operacja wymagała niewiadomo jakich specjalistów. Co nie oznacza, że oddałabym konia komukolwiek, to na pewno zależałoby też od umiejscowienia odprysku itp. Chipy to częsta sprawa, może jeszcze nie rutynowa (chociaż..?), ale na pewno nic nadzwyczajnego.

Na SGGW bym konia nie zostawiła, ale zdania - jak zawsze - są podzielone.
Gillian, dobre pytanie, ale znam sporo osób, które tak wożą. Głównie do dr Przewoźnego.
Jest kilka klinik to kazdy może wybrać komu powierzyć konia. Są kwestie wazniejsze niż kilometry.
My z pomorza wozimy wszystko do Gliwic i tez moznaby pytac po co. Co prawda u nas kliniki żadnej nie ma, ale w kwestii km i dojazdu to wybieramy chyba tą najbardziej oddaloną.
Wolę "przeciągnąć ją przez pół Polski" i mieć spokojną głowę że wszystko pójdzie w porządku. Znacie może kogoś kto również zmierza w kierunku Pana Mirosława Złoto?
Jeżeli nikt nie znam nikogo kto wybiera się w kierunku Pana Mariusza Złto, to może znacie jakieś tanie i dobre transporty? Kogo polecacie?
Nie, no jasne 😉
Ja uważam, że podstawą leczenia jest zaufanie do weta. Otwartą głowę trzeba mieć ZAWSZE, być dociekliwym i "czujnym", ale ufność w podejmowane przez weta prowadzącego decyzje i proponowane leczenie jest równie ważna.

ps. dopiero zrozumiałam o co pytałaś w pierwszym poście wątku. Ty szukasz osoby do podzielenia transportu, tak? Gdzieś był taki temat... Może spróbuj też w ogłoszeniach.

ps2. edytuj posty!
dzięki amnestria 🙂
odprysk kostny (banawet dwa) miał  Kary ,koń Averis. Operowany był w klinicena Służewcu przez drSamsela.To było na przełomie jesien/zima zeszłego roku. Dzis po rehabilitacji konisko czuje się swietnie, nie ma sladu po przebytej operacji. O szczególy trzeba by pytac Averis (Judyte) ale z tego co wim poleca drSamsela i Paulne Landsberg z kliniki na Służewcu.
Moja kobyłka po ochwacie i z dużymi powikłaniami tez była operowana przez ten sam zespól, ja osobiscie polecamta klinikę. Poza tym ceny nie sa wygórowane, mozna spokojnie dogadac raty,no i odległosc. Odpada Ci daleki transport konia.
Jeżeli nikt nie znam nikogo kto wybiera się w kierunku Pana Mariusza Złto, to może znacie jakieś tanie i dobre transporty? Kogo polecacie?


Mirosława jesli już ;-)
Jest wątek o poszukiwaniu transportu - widzę ,ze już znalazłaś - to jest zatem dubel...
ja po raz n-ty mówię Bereznowski - przecież jest chirurgiem ortopedą i nikt inny nie zna się lepiej - dla mnie to mistrz w swoim fachu i na pewno nie będzie cię na kasę naciągał
Ja na pewno wiozłabym do Psucina k/Nasielska. Mój zwierz był tam na komórkach. Wcale nie chciał wracać.
A cos wiecej o tym Psucinie koło Nasielska ? Jak nazwywa sie ta klinika ?
Centrum Zdrowia Konia http://www.zdrowiekonia.pl/

Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 listopada 2012 08:30
My również polecamy Nasielsk. Kastrowałam tam konia, nie widać było, że cokolwiek się działo, koń nawet nie schudł.
a kto w Nasielsku wasze pupile operował?
ja po raz n-ty mówię Bereznowski - przecież jest chirurgiem ortopedą i nikt inny nie zna się lepiej - dla mnie to mistrz w swoim fachu i na pewno nie będzie cię na kasę naciągał
nawet gdyby (chociaż trudno powiedzieć kto zna się "najlepiej), to ja bym nie ryzykował asysty studentów z brudnymi łapami podczas zabiegu u mojego konia...
...no i chociaż też aktualnie jestem z Pomorza, to nie jak Klami "zawożą" do Gliwic, a właśnie do Psucina bym na zabieg wiózł konia!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 listopada 2012 07:24
dr Gębka
Dr Kalisiak głównie zajmuje się moimi końmi, ale i pozostali z zespołu również.
[quote author=777 link=topic=89941.msg1593218#msg1593218 date=1353654375]
ja po raz n-ty mówię Bereznowski - przecież jest chirurgiem ortopedą i nikt inny nie zna się lepiej - dla mnie to mistrz w swoim fachu i na pewno nie będzie cię na kasę naciągał
to ja bym nie ryzykował asysty studentów z brudnymi łapami podczas zabiegu u mojego konia...!
[/quote]

i jak na revolcie od rana można się uśmiać..
efeemeryda   no fate but what we make.
24 listopada 2012 10:35
dokładnie... szkoda wrotki, że jak widać nie wiesz na czym ta asysta polega... chyba, że tam mają jakieś inne zwyczaje niż we Wrocławiu.
ale co "dokładnie"?...sama napisałaś, że nie wiesz jakie tam zwyczaje, to co wyskakujesz? a ja jak płacę za zabieg, to nie po to żeby się do konia studenci brudnymi łapami dotykali, dlatego SGGW odpada, no chyba że dadzą połowę niższe ceny i pakiet ubezpieczenia na okoliczność "powikłań"
Ja akurat klinikę sggw polecam i raczej brudu tam nie zauważyłam, nawet na "łapach studentów" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się