Miejsca na weekendowy wypoczynek z końmi

Hendi   Kara księżniczka
28 listopada 2012 17:17
Poszukuję miejsca na weekendowy wypoczynek, gdzie możnaby pojeżdzić konno ( maneż lub tereny) wypocząć w przyzwoitych warunkach z dobrym jedzeniem i w ładnym otoczeniu.
Przeszukiwałam internet i nie jest łatwo. Jest sporo ośrodków organizujących obozy i wypoczynek dla dzieci lub też turnusy treningowe i szkolenie sportowe a nie znalazłam zbyt wiele ośrodków oferujących noclegi +wyżywienie + konie gdzie dorosły pracujący może odpocząć. 
Co polecacie?
http://dwor.warblewo.pl/ - cisza, spokój, nie ma trunusów, teren samego gospodarstwa tak duży, że nikt nikomu nie przeszkadza. Żarełko mniammm.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 listopada 2012 17:44
Hendi, jakie okolice Cię interesują? U nas są i konie i jedzenie i noclegi 😉
Hendi,
Tak jak napisano powyżej - doprecyzuj jaki rejon Polski Cię interesuje. Będzie łatwiej coś Ci podpowiedzieć.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
28 listopada 2012 22:37
jakby w moich okolicach to zapraszam tu  😉 
byłam i polecam 🙂  niesamowici wlaściciele i niesamowite miejsce  😍

http://www.sasek.pl/v_polish/index.php

edit:  link mi nawiał...  🤔
na ładne miejsce wygląda stajnia czy ranczo Derby koło Zamościa, poszukaj w wyszukiwarce albo w wątku "stajnie w Lublinie" 🙂
na ładne miejsce wygląda stajnia czy ranczo Derby koło Zamościa, poszukaj w wyszukiwarce albo w wątku "stajnie w Lublinie" 🙂

Przy okazji i ja zerknęłam na Rancho Debry. Nie Derby!
http://www.debry.pl/
Ależ tam jest pięknie! Moja zamojszczyzna się doczekała wreszcie.  😅
Gajowa-dziękuję. W wakacje się wybiorę.
A ja polecam to miejsce (Mazury na pograniczu z Warmią) http://www.mycyny.pl/
Mają teraz też cudną halę 🙂

ceffyl, a co Ty poleciałaś? Bo nic kurka nie widzę 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 listopada 2012 08:38
http://www.rakowiec.pl/
czyli bracia Krukowscy 🙂
2 trenerów na miejscu,hala, lasy,cisza,spokój 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 listopada 2012 09:22
http://www.zacisze.wakacje.agro.pl/  Nad jeziorem, konie są i z tego, co widziałam i słyszałam, jeżdżą w teren.
rychert.gdan.pl Są konie, piękne nowe pokoje, smaczne jedzenie, jezioro, las i przemili gospodarze.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
29 listopada 2012 09:40
U nas jest dosyć fajnie i niedrogo. Powiem Wam że tereny przefajoskie 😀
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
29 listopada 2012 10:34
Cejloniara dostawiłam już link 😉
pewnie wcisnęłam wczoraj "Ctrl+C" ale o "Ctrl+V" już zapomniałam..  😁
Hendi   Kara księżniczka
29 listopada 2012 22:19
Słuchajcie chętnie Wielkopolska, Dolny Sląsk, Lubuskie czy Sląsk. Ale polecajcie też miejsca z innych okolic, jak będzie fajne to i dalej się pojedzie.
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
29 listopada 2012 22:42
Hendi, --> OJ Skręt  🙂 www.skret.eu
Trzymam tam konia, bywam na weekendy i jest na serio wyjątkowo. Można się wiele nauczyć w ciągu weekendu jeśli się chce, nieźle zsocjalizować z ekipą i objeść na tydzień. Sama chętnie jeżdżę tam nie tylko dla konia, ale relaksu, ludzi i pogaduch :-)
Ja bym polecała KJ HUZAR 🙂
I konie fajne, i ludzie fajni, i park niedaleko.. 🙂
I hotel przy stajni  i żarełko 😀
Tak sobie przeglądam niektóre strony, które tu polecacie... i sie jendak zastnawiamc zy bym tam chciała pojechać, cytujac:

jeździ się po padoku...
konie do dyspozycji są różnych maści a nawet ras (sic!)
zapraszamy do stadniny koni... (super, szkoda, że się tam koni nie hoduje).


Słowem very profi te miejsca niektóre
no to ja  nieśmiało zareklamuje moje gospodarstwo  😉    www.koniczynka.chodel.com


W lipcu po raz pierwszy organizowane są obozy jeździecko - artystyczne dla grupy znajomych, ale cały sierpień nie ma już dzieciaków, więc cisza, spokój 😉 Obecnie w gospodarstwie jest 7 koni (małopolskie, wielkopolskie,pksp, fiord, haflinger, wiec dla każdego na pewno znajdzie się odpowiedni wierzchowiec). W ciągu roku nie jest prowadzony  klub jeździecki, ani szkółka,  dzięki czemu konie są wypoczęte, nieznarowione  i chętne do pracy 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
30 listopada 2012 11:10
polecam Bieszczady i agro "u Prezesa", super miejsce, żarcie fantastyczne, konie super wyszkolone, a tereny bajeczne  🙂
Hendi   Kara księżniczka
01 grudnia 2012 11:43
o ten Skręt wygląda fajnie :-)
ale piszcie, proponujcie.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
01 grudnia 2012 20:44
z calego serca polecam www.makoszka.pl
mam takie strasznie głupie pytanie.

zastanawiam się nad "końską" wersją sylwestra. u siebie konie na podwórku, ale spodobała mi się oferta własnie ośrodka SKRĘT. tak, żeby sie stępikiem powozić po okolicach, a nie jezdzącego praktycznie faceta wsadzić i też niech się wozi.

nie wiem czy to dobry temat, ale czy ktoś na takim sylwestrze był tu lub gdzieś indziej? dobry pomysł dla osób mających własne konie, żeby potuptać na ośrodkowych? raczej nie interesuje nas jakakolwiek praca maneżowa, tylko relaks z końskiego grzbietu i dobra zabawa.
polecam Bieszczady i agro "u Prezesa", super miejsce, żarcie fantastyczne, konie super wyszkolone, a tereny bajeczne  🙂


A to chyba u nich się jeździ z kompletnie luźnymi popręgami "bo się koń zatrze"  🤔wirek:
Ponoć fajne rajdy stępem dla osób nie mających pojęcia o koniach.
Bo jak ktoś ma pojęcie, to nie zdzierży różnych dziwnych teorii tego pana "instruktora" 😉

"Nastawiamy się na jazdę w terenie z wykorzystaniem jazdy westernowej (kulbaki kowbojskie, długie strzemiona, luźne wodze). Posiadamy też siodła sportowe i kulbaki wojskowe wz.36 dla zwolenników jazdy klasycznej. Dobrze wyszkolone konie pozwalają na szybkie przygotowanie do jazdy w terenie nawet osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły konno. Instruktor posiada licencję jazdy w stylu west [...] "

Ciekawe gdzie można taką licencję zrobić...  😁
Ja polecam Skibno w zachodniopomorskim http://www.skibno.com/pl_glowna.html
Byłam tam kilka lat temu, przez cztery dni, jeździłam codziennie, jazdy indywidualne z profesjonalnym instruktorem/trenerem, konie dobrze ułożone, bardzo duży plac do jazdy, kryta ujeżdżalnia, warunki w dworku bardzo fajne, tylko o jedzeniu nie mogę się wypowiedzieć, bo jedliśmy tylko śniadania i jakoś nie zapadły mi w pamięć. Aha, i blisko do morza.
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
01 grudnia 2012 22:05
Polecam Pieńki pod Białymstokiem. Ośrodek coraz bardziej znany ze względu na organizację zawodów WKKW. Piękne miejsce, świetne tereny, żarełko pyszka. Można wypocząć 😉
a ja z czystym sumieniem polecam http://stajniazabielne.pl/
Stajnia położona na skraju Puszczy Piskiej, niedaleko jeziora Roś. W stajni IRR i ISP. Fajne konie, mili ludzie. Stajnia powstała 2 lata temu więc wszystko nowe i zadbane.
Niesamowite tereny, fajni ludzie, kameralna atmosfera... Można wybrać się z własnym wierzchowcem.

Więcej info na stronce 😉
no to ja  nieśmiało zareklamuje moje gospodarstwo  😉    www.koniczynka.chodel.com


W lipcu po raz pierwszy organizowane są obozy jeździecko - artystyczne dla grupy znajomych, ale cały sierpień nie ma już dzieciaków, więc cisza, spokój 😉 Obecnie w gospodarstwie jest 7 koni (małopolskie, wielkopolskie,pksp, fiord, haflinger, wiec dla każdego na pewno znajdzie się odpowiedni wierzchowiec). W ciągu roku nie jest prowadzony  klub jeździecki, ani szkółka,  dzięki czemu konie są wypoczęte, nieznarowione  i chętne do pracy 🙂

Ubiegłaś mnie  😉
Polecam www.koniczynka.chodel.com zwłaszcza dla początkujących i średnio-zaawansowanych.Instruktorka cierpliwa jak mało kto,stabilna(chociaż gdy trzeba to i fantazja ułańska się znajdzie-z pewnością da się namówić na spontaniczna dłuższą wędrówkę czy włóczęgę ),konie zrównoważone,tereny mamy zróżnicowane,są lasy,zalew,sporo miejsc historycznych związanych z działaniami wojennymi-mogiły żołnierzy AK-gdzie jeździmy konno ze zniczami-ogólnie super miejsce do miłego spędzenia czasu wg upodobań a przede wszystkim bezpiecznie , profesjonalnie (sama oddałam tam w tym roku córcię na nauki bo mi brakowało umiejętności końsko-pedagogicznych i teraz śmiga jak ta lala) i swojsko.
[quote author=desire link=topic=89983.msg1600452#msg1600452 date=1354273813]
polecam Bieszczady i agro "u Prezesa", super miejsce, żarcie fantastyczne, konie super wyszkolone, a tereny bajeczne  🙂


A to chyba u nich się jeździ z kompletnie luźnymi popręgami "bo się koń zatrze"  🤔wirek:
Ponoć fajne rajdy stępem dla osób nie mających pojęcia o koniach.
Bo jak ktoś ma pojęcie, to nie zdzierży różnych dziwnych teorii tego pana "instruktora" 😉

"Nastawiamy się na jazdę w terenie z wykorzystaniem jazdy westernowej (kulbaki kowbojskie, długie strzemiona, luźne wodze). Posiadamy też siodła sportowe i kulbaki wojskowe wz.36 dla zwolenników jazdy klasycznej. Dobrze wyszkolone konie pozwalają na szybkie przygotowanie do jazdy w terenie nawet osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły konno. Instruktor posiada licencję jazdy w stylu west [...] "

Ciekawe gdzie można taką licencję zrobić...  😁
[/quote]

Jak to gdzie.... na dzikim zachodzie, co ty westernów nie oglądasz  😀
desire   Druhu nieoceniony...
06 grudnia 2012 18:26
[quote author=desire link=topic=89983.msg1600452#msg1600452 date=1354273813]
polecam Bieszczady i agro "u Prezesa", super miejsce, żarcie fantastyczne, konie super wyszkolone, a tereny bajeczne  🙂


A to chyba u nich się jeździ z kompletnie luźnymi popręgami "bo się koń zatrze"  🤔wirek:
Ponoć fajne rajdy stępem dla osób nie mających pojęcia o koniach.
Bo jak ktoś ma pojęcie, to nie zdzierży różnych dziwnych teorii tego pana "instruktora" 😉

"Nastawiamy się na jazdę w terenie z wykorzystaniem jazdy westernowej (kulbaki kowbojskie, długie strzemiona, luźne wodze). Posiadamy też siodła sportowe i kulbaki wojskowe wz.36 dla zwolenników jazdy klasycznej. Dobrze wyszkolone konie pozwalają na szybkie przygotowanie do jazdy w terenie nawet osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły konno. Instruktor posiada licencję jazdy w stylu west [...] "

Ciekawe gdzie można taką licencję zrobić...  😁
[/quote]

ja tam nie jeździłam u niego - widziałam tylko, że konie włażą wszędzie i są bardzo spokojne, a wszyscy sobie chwalą, poza tym - byliśmy prawie sąsiadami gdy mieszkałam w Bieszczadach. 😉  oprócz tego tekstu na stronce według mnie i tak jest tam fajnie, na mnie wrażenie to miejsce zrobiło pozytywne, na znajomych którzy spali również :P

edit: poza tym to życzę powodzenia w szukaniu dzikich galopów w Bieszczadach - tam na rajdy np. 7dniowe jedzie się tylko stępem.. - w każdej stajni.   🙄
ZOBACZ            www.stajniakonsul.pl

piękne tereny, łagodne konie ,przy samym wlocie do parku tatrzańskiego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się