Giżycko i okolice - czyli re-volta na Mazurach

Demetek zdarza mi się z koniem bywać za Wydminami u rodziców mojego chłopaka, to w sumie nawet blisko do Starych Juch 😉 ale do Kiejkut już faktycznie daleko 😉 Ja pod względem terenów najlepiej wspominam nasz pobyt w Guzkach- aż nie chciało się jeździć na ujeżdżalni 😉 Kiedy testy trasy? Można rezerwować terminy? 😉

Plamkakochanie jak zawsze jestem za 😉 tylko z tym pławieniem to musimy uważać na pijawki 😂 a jak jest z dokumentami dla konia jeśli chodzi o wyjazd na Litwę, orientowałaś się?? Kiedy wracacie na Mazury? Na majówke szykują nam się jakieś pierwsze wyjazdy w tym sezonie 😉

akselka a po sezonie? Wiosna, lato? 😉 my ostatnio nawet na 11 listopada zrobiliśmy sobie rajd 2-dniowy 😉 chociaż zaskoczył nas śnieg 😉
marlin1990, po sezonie czemu nie 😉.
marlin1990
Nie znasz się, one są lecznicze!  😀iabeł:
Dla konia paszport, dla siebie dowód i możemy ruszać  😅 w ogóle mogłybyśmy zorganizować taki wypad i pojechać całą ekipą, wy do mnie i ze mną na litwę, po drodze jeszcze jeden nocleg i spowrotem do mnie i wy do siebie  😍
My pewnie będziemy od czerwca na mazurach ale na majówkę chętnie się pojawimy, a co, znów ten rajd co w zeszłym roku nas ominął?  👀 w sumie to nie jestem pewna czy na 100% chcę brać w nim udział  😁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 marca 2017 20:29
Demetek zdarza mi się z koniem bywać za Wydminami u rodziców mojego chłopaka, to w sumie nawet blisko do Starych Juch 😉 ale do Kiejkut już faktycznie daleko 😉 Ja pod względem terenów najlepiej wspominam nasz pobyt w Guzkach- aż nie chciało się jeździć na ujeżdżalni 😉 Kiedy testy trasy? Można rezerwować terminy? 😉




Jak tylko nie będę musiała gonić z domu do Kiejkut, to biorę mapę w celu korekcji trasy i będę mogła pokombinować. Najbardziej obawiam się odcinka Pisz (lub Ruciane-Nida- mam dwie opcje)- Gaudynki. Myślałam już, jak ją pokonać, ale trzeba samochodem przejechać najpierw.
[CIACH] - od takich spraw są ogłoszenia!
Gdzie w okolicach Giżycka/Mikołajek/Wilkas pojezdze przy okazji urlopu.
W wyszukiwarce znalazłam 2 propozycje:  Makowa Stajenka i Anula. Do której lepiej pojechać?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
24 kwietnia 2017 11:16
Makowa jest pod samym Giżyckiem, kameralnie i spokojnie. Stajnia Anula już nie urzęduje w Wilkasach (obecnie w msc. Harsz)
Makowa jest pod samym Giżyckiem, kameralnie i spokojnie. Stajnia Anula już nie urzęduje w Wilkasach (obecnie w msc. Harsz)

Dziękuję!  😍
Gdzie można kupić otręby pszenne w małych ilościach w naszych okolicach, najchętniej blisko Ełku? Nasz stały dostawca się wysypał, a na ogłoszeniach widzę tylko otręby w ogromnych ilościach, które pewnie starczyłyby na kolejne 2 lata karmienia  😎

Szukam też stajni, żeby zarejestrować się jako zawodnik, która w razie czego nie będzie mi robiła problemów w razie zmiany przynależności klubowej.
Otręby kupisz w workach chyba 25kg w centerpaszu w Giżycku lub na Obwodowej(jak coś to wytłumaczę gdzie na pw) w workach 50kg. Gdzie bliżej Ełku to nie wiem,ale jak coś to jeszcze jeździ samochód obwoźny niedaleko mnie z różnymi paszami co czwartek i ma właśnie wysłodki,otręby,kukyrydzę mieloną,pasze gotowe(dla krów,koni,trzody chlewnej,kur).
A nie myślałaś zarejestrować się w Janiszach? Mają zarejestrowany klub Kawalkador 🙂
Edit. Jeszcze podobno jeździ gościu z wysłodkami i otrębami na targ w Ełku. Ale kiedy i gdzie to nie pytaj mnie :p musiałabyś sprawdzić: D
akselka a nie masz jakiegoś namiaru do tego co jeździ z paszami, może mógłby też do nas zajeżdżać?? Nie ukrywam, że tak jest zawsze najwygodniej jak ktoś podwiezie 😉 Ewentualnie poproszę kogoś żeby w Giżycku mi zakupił jak nie uda mi się nic innego ogarnąć 🙂.

Myślałam, tylko obawiam się, jak później będzie ze zmianą przynależności klubowej w razie czego 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 maja 2017 13:44
marlin1990- byłam zarejestrowana w UKS Victoria w Supraślu. Żadnych problemów z wypisaniem się nie miałam.
Demetek dzięki oni mi nie przyszli do głowy  :kwiatek:

W tym tygodniu (czwartek lub piątek) odwiedzi nas wet. Pani Blanka Wysocka, może jest ktoś chętny żeby jeszcze dopisać się do kalendarza wizyt??
Znacie może godną polecenia stajnię na mazurach, żeby wstawić konia w pensjonat? Najlepiej przydomówka 🙂

Cena jak najniższa, nie zależy mi zupełnie na jakiejkolwiek infrastrukturze, tylko na dobrym karmieniu i padokowaniu
Jakie okolice Cię interesują?
Nie dalej niż 100km od Ełku 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 czerwca 2017 08:48
Plamkakochanie - uderzaj do kaloe, z resztą już pewnie się zgadałyście.
TRATATA
Jeszcze nie 🙂
Ale skoro tak mówisz to muszę nadrobić 😉
Czy jest jakiś trener w okolicy godny polecenia?

Obojętne czy skoki czy ujeżdżenie, COKOLWIEK!

Z góry dzięki za pomoc 🙂
biwonusia Chcesz dojeżdżać do trenera, czy żeby przyjeżdżał do ciebie? W Miłej Stajni w Jeziorku pod Rynem jest dobra trenerka, a ostatnio były tam szkolenia-konsultacje z Michałem Marcinkowskim, zawodnikiem (GP) i trenerem skoków. Znajdź sobie stronę fb stajni, tam znajdziesz więcej informacji
Wolałabym, żeby dojeżdżał do mnie.
Dzięki za pomoc 🙂
A dokładnie gdzie miał by trener dojeżdżać?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 lipca 2017 17:28
Hej 🙂
Czy w bliskich okolicach Mikołajek są jakieś stajnie oferujące kilkugodzinne tereny?
Konia trzymam w stajni w Radziejach.
Nie wiem u kogo w Radziejach stoi Twój koń ale w tej miejscowości pani Agata Adrjanowska trenuje konie bodajże .
Konie trenuje, ale jeźdźców nie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 lipca 2017 09:36
Hej 🙂
Czy w bliskich okolicach Mikołajek są jakieś stajnie oferujące kilkugodzinne tereny?


Trzeba w okolice Szczytna zawitać :-)

Widziałam w Ełku plakaty, że w dniach 5-6 sierpnia będą zawody towarzyskie w ujeżdżeniu i skokach w Janiowie (?).
Dementek
W Janiszach, tak są 🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
24 lipca 2017 19:35
Dzięki, będę wiedziała na przyszłość :kwiatek: Akurat byłam w Mikołajkach i bez samochodu więc byłam uziemiona do bliskich okolic.

(swoją drogą - trochę zdziwiona jestem, że w okolicach Mikołajek - miejsca zdaje się coraz bardziej turystycznego - żadnych ośrodków nie ma, biorąc pod uwagę Puszczę Piską i dziesiątki kilometrów potencjalnych ścieżek do terenów)
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 lipca 2017 10:53
W okolicach Mikołajek najbardziej znane jest chyba Gałkowo, Wojnowo z pewnością jest pewnie wiele stajni i szkółek tylko trudno je znaleźć. Najlepiej zawsze szukać w informacji turystycznej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się