Króliki oraz gryzonie

Już odpowiadam :-)

Chomole Roborowskiego - pieszczotliwie roborki - to najmniejsze chomiki, jakie istnieją. Mają jakieś 7-8cm długości jak już całkowicie dorosną, więc to naprawdę maleństwa. Młode bez problemu przełażą przez wąskie pręty klatki, trzeba trzymać je w akwarium (terrarium? chomikarium!)

Czy są kontaktowe? Zależy od chomika. Miałam już kiedyś parkę, samica była nie do dotknięcia, za to samczyk - przykleja, łagodny, puszczaliśmy go po dywanie i nie było problemu. Teraz z kolei jest odwrotnie - samica jest bardziej do ludzi, choć dotknąć się nie da, za to samiec się wciąż boi. W przeciwieństwie do innych odmian chomików nie są samotnikami - samotny roborek to roborek nieszczęśliwy, dlatego dobrze trzymać je dwójkami (lub - jak ja - parkę).

Tak czy siak ze względu na rozmiar te zwierzaki raczej się nie nadają na przytulankę. Za to ile radości dostarcza obserwacja ich w domku! Czasem mają tak ludzkie zachowania...np. samczyk zawsze jest pierwszy w misce po dostarczeniu nowej porcji żarcia 😂 A już jak pojawiają się małe to w ogóle  💘

amnestria - tak, zapewne miałaś dżungarka. Taki ciemnoszary z pręgą na grzbiecie, prawda? Mniejszy od syryjskiego i bardzo towarzyski. Słodkie są - i do przytulenia, i do pozachwycania się :-)

remendada, młodsze będą do oddania za jakiś miesiąc :-) Bardzo chętnie je oddam, a jak jeszcze ktoś z re-volty to super, będę wiedzieć co u młodych  😁

To jest zdjęcie sprzed paru lat, jednego z poprzednich miotów - tak wyglądają miesięczne, gotowe do oddania młode razem z rodzicami:


PS. A małym właśnie otworzyły się oczka, są już całkowicie porośnięte futerkiem i robią już pierwsze samodzielne wycieczki poza gniazdo!
Ale cudaki 😜 💘

Elbus, nie myślałam chyba jak pisałam 🤔wirek: Miałam syryjskiego. Na 100% 🙂 Żył dwa lata, chyba nieźle?
Przyzwoicie :-)
Elbus - wow cudo  😍
Felek znów sika do kuwety  💃

Wczoraj pierwszy raz na dworze. Wcale nie miał zamiarów uciekania. Mądry Felek  😎
Dramka świetny Felek i kotek super  😜 
Dramka - super jest ten Twój Felek 🙂
Super kopie  😤  😤

Kot cały czas na niego poluje ale Felek nie chce mu uciekać  😂 Jeszcze trochę i Felek będzie większy niż kot  😀iabeł:
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
14 kwietnia 2010 12:07
Co do relacji kocio - króliczych, to u mnie rządzi królik  😂 koty próbowały się na niego zasadzać, a Mefinek w radosnych podskokach do nich podkicywał i wąchał ich pyski - uciekały jak niepyszne  😂
Felek chce na dwór  😎
Ooo, widzę syryja w kuli :-)
Swoją drogą niezły patent z tymi kulami, puszczałam w takiej dżungarka, teraz te są za małe :-)

Maleństwa będą do oddania - jest ktoś chętny? :-)
Kiedyś mój mąż jak wszedł do domu kopnął kule bo myślał że to piłka..nie wiedział że chomik jest w środku  😵

Na szczęście chomik przeżył.
o jaaaa  ale pewnie mu się kręciło w głowie 🙂
Miał wesołe miasteczko  😁
Z granulatów polecam Science selective

Bardzo smakuje Felkowi  💃
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
20 kwietnia 2010 19:26
No to Felek ma gust podobny do Mefinkowego 😉 To też nasz hit 🙂
Obawiałam sie ze nie bedzie chciał, bo nasza poprzednia pasza była w postaci musli..
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 kwietnia 2010 09:49
Cóż, kiedyś jak na rynku był tylko Duo Cuni i jeszcze mniej chętnie wcinane polskie granulaty, to był problem, teraz można wybierać...
Nie zaszkodzi sucha bułka?
Kami   kasztan z gwiazdką
21 kwietnia 2010 21:33
Ja daję raz na jakiś czas pełnoziarniste, żeby troszkę ząbki zetrzeć. Ale wiem że nie powinno się za często  🙄
a moja świnia 3 razy w tygodniu dostaje koniczynkę, mleczyki i trawkę 🙂 jaka szczęśliwa

ale coś na mnie zgrzyta z nerwów, chyba mnie nie lubi  😵

Wredna świnie  😂

Dzisiaj Felek za mną chodził żeby dostać jabłko.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
23 kwietnia 2010 22:13
Nie zaszkodzi sucha bułka?


Dopiero teraz zobaczyłam - pieczywa nie powinno się podawać - ma za dużo skrobi, u nas po pieczywku suszonym przez mamę były paskudne biegunki.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 kwietnia 2010 23:49
A przypadkiem duza zawartosc węglowodanów w pieczywie nie będzie szkodzić futrzakowi? Wszak w bułce więcej 'dopalacza' niż wartości odżywczych jak w marchewce 🙂
OK. Zero pieczywo. Po bułce suszonej nic Felkowi nie było..
Manta   Tyłkoklep leśny =)
24 kwietnia 2010 16:13
Dramka - przepiekny ten Twoj Felek =) jak nie lubie krolikow, tak on naprawde bardzo mi sie podoba =)

A ja sie pochwale moim aktualnym przychowkiem, jedna z kilku malych tej odmiany, urodzona 5 kwietnia, oczywiscie taka slicznotka zostaje w hodowli 😀 mam nadzieje, ze wyrosnie ladnie ;-)

Manta - ale czadowa
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
24 kwietnia 2010 17:22
A przypadkiem duza zawartosc węglowodanów w pieczywie nie będzie szkodzić futrzakowi? Wszak w bułce więcej 'dopalacza' niż wartości odżywczych jak w marchewce 🙂

Skrobia to węglowodan 🙂
A jak go przyniosłam do domu to mój mąż czy nie było ładniejszego w sklepie  😵  😁

Klatka Felka nie wymaga czyszczenia, za swoją toalete uważa mój dywan  😵  😁
Ja zamiatam bobki a Felek .. 😲

Jeszcze beszczelny mi gryzie metke od bluzki.  🤬
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się