Króliki oraz gryzonie

Retna Urocze oba🙂 Póki co daję sobię trochę czasu, chodzi mi też po głowie właśnie ewentualny DT z opcją DS, przy okazji można pomóc jakiemuś potrzebującemu uszastemu a ja zobaczę jak to będzie i jak sobie spasujemy. Tak czytam i oglądam różne filmy i te świnki skinny też ciągle mi siedzą w głowie i mimo, że na pewno są mniej kontaktowe niż taki królik to jakiś sentyment do prosiaków mam i ciągle do nich wracam.  Głowię się też bo za rok w wakacje planuję na min. miesiąc jechać na praktyki gdzieś za granicę i nie bardzo chcę rodziców zostawiać z gryzoniem więc to też kolejna sprawa musiałabym znaleźć zaufaną osobę do opieki.
Retna   nic nie zmieniać
08 lipca 2017 12:01
Magdzior, to mała pewnie zostanie u mnie, bo nikt o nią nie pyta 🙁 A szkoda, bo panna bardzo grzeczna 🙂
Ja planuję w sierpniu jechać do Niemiec do pracy na miesiąc i oddam je pewnie do hoteliku 😀
Retna No właśnie dopiero niedawno przez przypadek wyczytałam o hotelikach dla gryzoni i innych małych zwierząt wcześniej nie miałam pojęcia, że takie coś istnieje, ale to dobrze, ze ktoś wychodzi na przeciw potrzebom.

Ale aż dziwne, że nikt nie pyta przecież taka uroca jest! I wydawało mi się, że jednak spore zainteresowanie jest królikami z adopcji.
Wczoraj odszedł mój prosiaczek. Nagle....
Jest jeszcze drugi, ale smutno strasznie....
Znalazłyśmy Go z moimi córeczkami w klatce....
Smutno bardzo....
5 lat był z nami. Odebrany z bardzo złych warunków, wyleczony z grzybicy....
Ukochany Kudłacz....  😕
Drugi swiniak ten co został jest osowialy. Siedzi głównie w domku.
Prawie nie je....
Macie jakieś rady jak mu pomóc? 
Może do weta po jakieś witaminy... nie wiem....
Martwię się o niego 🙁
kupić drugiego. My tak robiliśmy jak nam koszatniczka odchodziła. Trzeba było brać kolejną dla psychicznego dobra tej pierwszej.
Tak myślisz? 
On już ma ponad 5 lat. I zawsze był dominujący.
Udałoby się to?

A kupowalasz zoologicznego sklepu?
efeemeryda   no fate but what we make.
19 sierpnia 2017 16:29
nie kupuj żadnego zwierzaka w sklepie zoologicznym.
galop, po pierwsze bardzo mi przykro z powodu straty kudłatego przyjaciela...! Wiem, jak bardzo to boli. Jeszcze po tylu wspólnych latach.

Myślę, że powinnaś adoptować świniaka z fundacji 🙂 same plusy: dajesz dom bezdomniakowi, wiesz w jakim wieku chcesz świnkę, wolontariusze opisują Ci charakter świnki, więc nie bierzesz kota w worku 🙂

Meise, efeemeryda, tunrida dziękuję.
Przemyśle sprawę, pogadam z rodziną.
Poogladam fundację.
A znacie jakieś godne polecenia ?
efeemeryda   no fate but what we make.
20 sierpnia 2017 16:57
fundacji nie znam, ale znam za to osobiście renomowaną hodowlę z prawdziwego zdarzenia klik
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 sierpnia 2017 07:57
O rany jakie śliczne prosiaki!
efeemeryda   no fate but what we make.
21 sierpnia 2017 07:58
to moja koleżanka z roku, lekarz weterynarii, także prosiaki są naprawdę super zadbane  😍
Cuuudowne prosiaki 🙂

Teraz mam jeszcze pytanie czy jak mój prosiak ma już 5 lat to jest sens brać młodziutką świnkę?
HEJKA ! 😀
[CIACH] - nieudany ten szeptaniec.
Pozdrowionka ! 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 września 2017 20:23
Julciaakx3, a to co, słaba reklama?
Tylko chyba trochę nietrafiona... Jako, że to forum koniarzy, to podejrzewam, że większość (jeśli nie wszyscy) szczęśliwi opiekunowie prosiaczków podbierają siano koniom  😁 Taka mała paczuszka sianka kosztuje często więcej niż kostka  😂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 września 2017 21:13
SzalonaBibi, nigdy nie podbieram siana koniom, nie jest wystarczająco dobrze odpylone bardzo często. Co nie zmienia faktu, że post cudowny. 🤣
U nas było na odwrót króliki koleżanki są bardziej wybredne co do sianka niż koń i jak co któraś paczka im nie spasuje to idzie dla konia na raz;d ten nie marudzi🙂
Właśnie padł jeden z moich szczurków  😕
Nam ze 3 tygodnie temu umarła szynszyla, która była z nami od zawsze. Miała już ok. 8 lat. Dostała jakiejś infekcji i mimo leczenia, umarła.
Stoi teraz wieeelka, pusta klatka i ...  czeka.
Współczuję.
Myślicie nad następną?

Moja parka jest ze mną ponad 11 lat...
Młody chce szynszyle, ale ma wymagania. Chce 2. I jedna z nich ma być cała czarna a druga cała biała. Kit w oko z kasą za to, ale skąd ja mu wezmę takie dwie tej samej płci, żeby się lubiły i żeby były zdrowe, z jakiejś dobrej hodowli ???  🤔 

11- lat? To już też leciwy wiek, jak na szynszylę. Brawo.
Czarne aksamitne są piękne, miałam na tymczasie i mozaikę, również cudowne ubarwienie.
No, zadanie przed Wami trudne.
Z jednego miotu nie znajdziecie, szanse 0%.
Może jednak dwie czarne bądź dwie białe?
a skąd! Ja mu tu tłumaczę, ile z tym będzie problemów, ale na razie nadal uparty.
Może jak dacie na "przetrzymanie" to koncepcja się zmieni?
dokładnie na to liczę i dlatego klatka stoi pusta  😁
😁 dobry plan to zawsze podstawa sukcesu!
Kochani zakróliczeni Re-voltowicze.

W Polsce pojawił się nowy wirus RHD2 (pomór typu II). Właśnie dostałam informację, że dwa króliki znajomej z Małopolski odeszły na to dziadostwo niemal dzień po dniu. To znaczy, że wirus jest już na południu kraju /: Pierwszy potwierdzony przypadek odnotowano w Warszawie.
Szczepionka nie jest na ten moment dostępna na terenie kraju.

Poczytajcie tutaj o profilaktyce: http://www.kroliki.net/pl/aktualnosci/2016-12-19/uwaga--wirus-rhd2-

Co za świństwo... znajoma straciła przez to dwa ukochane adopciaki  😕

Uważajcie na swoje uszy.

Edit. Na pocieszenie Lars z dziś -> M jak Morderca? 😉


Pierwsza sprawa - czy u szynszyli można stosować syrop KalmAid ? Ewentualnie Zylkene ?

Druga - nie ma któraś z Was na zbyciu woliery dla szynszyli ? Interesuje mnie taka szeroka na 60cm i jak najwyższa  :kwiatek:
Albo jakieś namiary gdzie robiłyście/kupowałyście 🙂 ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się