zawody towarzyskie- czy to już koniec?

http://pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2464
czyli jak zabić polskie jeździectwo a zatrzymać kasę uciekającą z licencji?
poddaję temat pod dyskusję
Przecież PZJ nie autoryzuje zawodów WZJ... Zgodnie z tym zapisem żaden sędzia nie mógłby sędziować zawodów regionalnych, bo wszyscy sędziowie muszą mieć licencję minimum PZJ - nie ma sędziowskich licencji WZJ...
Co do zabijania sportu - fakt. U nas dotychczas przy każdych zawodach w ujeżdżeniu i skokach były konkursy towarzyskie (najniższe, najczęściej mini LL i LL, czasem również L)... zawsze były to oblegane konkursy, dawały dobrą 1/3 kasy na zawody... Bez nich będzie kiepsko z organizacją wielu zawodów regionalnych z uwagi na koszty
a co z np. towarzyskimi przy zawodach krajowych np. w zaprzegach? z zawodami srodowisk gdzie sedziuja i startuja np. weci  zawodnicy, dziennikarze zawodnicy?
Ale czy to też oznacza, że żaden zawodnik ogólnopolski nie może już regionalek pojechać skoro są nieautoryzowane?
No właśnie????
Ładnie ktoś namieszał 🙁
Czy to jest wymaganie FEI czy wymysł PZJ ?
[quote author=Karla🙂 link=topic=90357.msg1636709#msg1636709 date=1357327166]
a co z np. towarzyskimi przy zawodach krajowych np. w zaprzegach? z zawodami srodowisk gdzie sedziuja i startuja np. weci  zawodnicy, dziennikarze zawodnicy?
[/quote]

No właśnie - takie zawody są w Lewadzie i na Torwarze jakieś tam konkursy gwiazd też były

armara - to wymysł FEI podany na kongresie w Istambule - czytaj dokładnie
Gaga
Ci Cię ugryzło, grzecznie zapytałam przecież 😉
Tak jest to napisane, że nie byłam pewna. O kaskach FEI już trąbi od jakiegoś czasu - jest cała kampania.
a co z zawodnikami na zaprzegach, ktorzy luzakuja na towarzyskich? ehhh
Nic mnie nie ugryzło, taki mam styl pisania - jeśli uraziłam przepraszam
Cały problem w tym, że FEI nie pasują zawody top jeźdźców organizowane przez bogaczy poza FEI... to sobie znaleźli sposób na ukrócenie procederu... kosztem początkujących sportowców...
No zaraz. To jeżeli pojadę towarzyskie, to nie będę mogła wystartować w ogólnopolskich? No poryło ich już totalnie?!  🤔
Lov   all my life is changin' every day.
04 stycznia 2013 20:08
Dafuq? A to w ogóle regionalki będą rozgrywane, skoro zazwyczaj nie są wpisane w kalendarz PZJ, tylko WZJ? I czy w takim razie mój trener mający licencję PZJ, nie może na moim koniu wystartować na towarzyskich/regionalkach?
xxmalinaxx - raczej kto mialby sedziowac te regionalne...zawodnicy by sie znaleli tacy ktorzy chca startowac tylko region/towarzyskie, ale co z sedziami??
Nie będzie towarzyskich, bo każdy sędzia z licencją ma licencję PZJ - czyli sędziując 1 towarzyskie traci licencję (i kasę za nią)...
to jakieś chore ale podejrzewam że zmienią ten przepis tak samo szybko jak ten dotyczący cylindrów
Chyba mi wszystko opadło... Większej głupoty w naszym sporcie jeszcze nie widziałam, zabija to w większości możliwość rozwoju ludziom, którzy nie mają szans pojechać od razu na porządne regionalki i dostosować się do wymagać PZJ... A szkoda.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 stycznia 2013 20:36
Z tego co pamiętam, to kiedyś był taki przepis, że zawodnik, który ma min 3 klasę sportową (czyli również licencję) nie może startować w zawodach towarzyskich. Potem to się zmieniło. Ale nie było nic o sędziach i całej reszcie.

Poza tym FEI nie zastanawia się nad polskim jeździectwem, tylko ogólnym. Widocznie na zachodzie nie robą tak jak u nas towarzyskich, albo mają taką armię sędziów itd, że sa osobni do towarzyskich.
chodzi tylko o to aby nie odbywały się zawody TOWARZYSKIE - bez nadzoru, karetki, badań, wykwalifikowanych sędziów... bez licencji. PZJ chce ograniczyć takie działania ze względu na bezpieczeństwo ludzi, którzy startują w takich zawodach. o kasie nie wspomnę 😉
pozostaje wypiąc się na PZJ i FEI i zorganizować własną federacje jeździecką z normalnymi przepisami :] Ja do tej pory zupełnie dla zabawy jeździłam tylko i wyłącznie zawody towarzyskie, które były oceniane przez sędziów PZJ, fajne to bo można było dowiedzieć się co gra z koniem i nad czym pracować na przyszłość. A teraz? Nie mam parcia na zawody ani umiejętności żeby wyjechać z koniem i wybulić ileśtamset złotych. Jeszcze raz czy dobrze zrozumiałam, profesionalni sędziowie nie będą mogli sędziować na towarzyskich zawodach ujeżdżeniowych, skokowych, wkkw i co tam jeszcze?

Edit. Serio myślisz, że o bezpieczeństwo chodzi?? ja bym tu postawiła na pierwszym miejscu kasę. Jak zwykle chcą się nachapać.
wergeel bzdury gadasz 😉, u nas w regionie na kazdych zawodach towarzyskich jest wszystko,u Was takze- bylam widzialam,
akurat bezpieczenstwo to jest ostatnia rzecz o jaka tu chodzi i wszyscy dobrze o tym wiedza
poza tym ilez to razy bylo na zawodach ogolnopolskich ze w garetce szyna i steryd no i pani stomatolog
wiec sory!
a towarzyskie beda- jasne ze beda, z sedziami, parkujmastrami itp. wielu sedziow juz zapowiedzialo nie wykupywanie licencji na ten rok bo chca sedziwoac towarzyskie, ktore czesto gesto bardziej sie im oplacaja
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 stycznia 2013 20:45
Jeżeli FEI narzuca to wszystkim, to raczej PZJ nie będzie miał za wiele do gadania.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 stycznia 2013 20:46
Constantia, w jaki niby sposób miał taki przepis działać? Bo zawody towarzyskie z założenia nie podlegają pod przepisy. Chyba, że chcą, a i wtedy przeważnie stosują się do nich wybiórczo.

Wergeel, no właśnie dzięki temu na zawodach towarzyskich nie będzie wykwalifikowanych sędziów. A to przeważnie taki sędzia wymagał od organizatorów niezbędnego minimum. A przynajmniej znani mi sędziowie tak robili.
Najważniejsze pytanie co z regionalnymi? Czytajac literalnie komunikat w nich też nie można startować mając licencję PZJ. A to zupełnie bez sensu  🤔wirek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 stycznia 2013 20:51
Constantia, w jaki niby sposób miał taki przepis działać? Bo zawody towarzyskie z założenia nie podlegają pod przepisy. Chyba, że chcą, a i wtedy przeważnie stosują się do nich wybiórczo.


To było dawno (z 10 lat temu) i chodziło o to żeby w towarzyskich startowali tylko amatorzy. Ale jak już pisałam to się zmieniło i już nie ma takiego zapisu.
Regionalne są ponoć autoryzowane przez PZJ. W związku z czym można w nich startować.

Czy ktoś umie to potwierdzić?
koniczka! polać Jej 🏇
zawsze miałam przyjemność sędziować u organizatorów, którzy dbali o wszystko. Kilka razy właśnie ze względu na niejasne zasady i brak karetki odmówiłam.
Zastanawiam się jak to będzie z zaprzęgami, gdzie na krajówkach było po kilka zaprzęgów a na towarzyskich młode konie, młodzi zawodnicy z luzakami co przed chwilą C jechali śmigają programy Lkowe...a potem pretensje, że się dyscyplina nie rozwija🙁
taaa bzdury... sama byłam sędzią głównym na towarzyskich w ujeżdżeniu, a mam tylko III 😉 moim zdaniem chodzi o to aby wszyscy uprawiający sport jeździecki byli podporządkowani jednemu związkowi, a zawody rozgrywane tylko na warunkach określonych w regulaminie i przepisach, żadej dziczy
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 stycznia 2013 20:54
A tak poza tym to oczywiście w stylu PZJ wrzucić newsa z dwumiesięcznym opóźnieniem i nie wyjaśnić szerzej jak to będzie dokładnie wyglądać.
Constantia hehe, wreszcie ktoś zauważył rzecz oczywistą i w całej swojej beznadziejności mocno humorystyczną w tym temacie...
wergeel chodzi o.. kasę a jakże, o odpływ pieniędzy na zawodach towarzyskich, jeśli na regionach w konkursie LL ( bo licencja i odznaka kosztują) startuje 12 par, a na towarzyskich 35 to coś jest nie tak. Dla mnie to jest oczywiste...
na szczęście mądre głowy już myślą co z tym zrobić i tak jak mówiłam, będą sędziowie, którzy wypną się na PZJ i będą sędziować towarzyskie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się