Kurnik - hodowla kur

Wznawiam temat, żeby nowego nie rozpoczynac 😀
Apropo dziobania jaj, ja polecam podkładać jajka podkładowe kilka dni. U mnie sprawdziło się w 100%  😀 😀
Natomiast z mojej strony zwracam się z pytaniem jak chronicie kury podczas niskich temperatur (mrozów)? Chodzi o zamarzanie wody w poidłach. Pracuję, i nie jestem w stanie regularnie wymieniać wody, a chce żeby cały czas miały dostępną wodę pitną. Dlatego na ten czas chciałem odłączyć linię pojenia i postawić im zwykłe poidło stacjonarne, postawione na podgrzewaczu (w celu uniknięcia zamarznięcia korytka w poidle), pomyślałem o zakupie poniższego podgrzewacza:
http://allegro.pl/podgrzewacz-xl-wody-do-poidel-30cm-dla-drobiu-24w-i7004479664.html
CO o nim myślicie? Może już ktoś go używa i podzieli się opinią?
Halo Halo 🙂 czy wątek żyje? 😀
Dołączam do grona kurkowego 🙂
I od razu mam pytanie o żywienie.
Daję pszenicę (niechętnie jedzą) jakieś pasze typu nioska (ale nie granulat a zestaw ziarenek), kukurydzę, do tego jakieś resztki obiadowe, typu gotowane obierki zmieszane z otrębami, jakieś kasze, ale tego jest niewiele. Czasem namaczam garstkę wysłodków, do tego otręby, i ziarno pszenicy też namoczone (namoczone lepiej jedzą) Trę im marchewkę na tarce, a poza tym mają wolny wybieg, trawę, pokrzywki, piasek. Dostają też witaminki dla niosek.
Wstępnie miałam 5 kur i znosiły mi 3, 4 jajka dziennie, czasem nawet 5 choć rzadko. Dokupiłam teraz jeszcze 11 😉 bo mi się spodobały 🙂
Co można jeszcze bezpiecznie podawać a czego unikać? Np. ziarna słonecznika nie chcą jeść 🙂 wiem, że nie powinno dawać się chleba. Jest ich teraz więcej i trochę bym je "zapchała" czymś innym niż ziarno
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
02 lipca 2020 14:47
Babcia moich podopiecznych karmi tym: https://naszogrodniczy.pl/pasza-dla-kur-niosek-sypka plus to, co sobie wygrzebią. Jajka zawsze mają super smaczne. Jest jeszcze wersja w granulacie. Ja nie ptasia, więc tylko tyle przekazuję.
Megane, myślę że nic im nie brakuje. Ja też daje na mokro, nie duszą się wtedy.
Ogólnie dużo zielonego i fajne jajka można mieć. Chyba rzeczywiście trzeba unikać. Lubią mleko również.
Lanka_Cathar pasza wygląda smakowicie, dzięki za link 😉
Nokia chyba kozę sobie kupię, (pewnie dwie 😉 ) więc i mleko będzie 😉 postaram się jakieś serki robić, to się z kurami podzielę
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi 😉
Czy kury mogą jeść rożne makuchy?? Lada moment będą u nas, szykuje im żarełko, i się zastanawiam nad nimi. Znalazłam, że np czarnuszkę mogą. A kupuje dla konia duże ilości to bym mogła im dodawać.
Dopiero patrzę wątek 🙂
Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi, to tak spokojnie możesz im dorzucać 🙂
nokia6002, dostają, miele w młynku 🙂
Mamy tu aktywnych "kurakarzy"??
Tak. Ja jestem 🙂
Oo jak fajnie 🙂 jakie masz kury i jak u nich z nieśniościa?
Kury rasy rosa. Niezmiennie od lat. Z nieśnością różnie, raz lepiej raz gorzej. Ale nie robię kokosów na jajkach więc mi nie zależy.
a jak u Ciebie ?
nokia6002, też rosa, plus mam maluchy silki, z własnego wylegu. Kura mi siadła i się udało. Właśnie maluchy zaczęły się nieść. Na jaja również nie narzekam. Spoko się niosą.
Zdarzały ci się jakieś choroby. Mi raz kury się niestety nie udało uratować, prawdopodobnie nie dała rady znieść jajka. Kąpiele ni leki nie pomogły. I ostatnio jedna miła siny grzebień, leki, antybiotyk. Było lepiej, gorzej i niestety po prawie 2 tyg padla. Niestety nie mamy weta od drobiu.
Prawdopodobnie zmarzła.
nokia6002, właśnie jak był mróz to nie wychodziły na zew. W kurniku mają dodatnia temp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się