Cavaliada Warszawa

Na Cavaliadzie z ujeżdżenia najlepsze byłyby konkursy parami bądź czwórkami.
Miałem wrażenie że na czworoboku występowały pary!!! Przecież konie nie jeździły same, prawda, czy mi się przywidziało?
melehowicz, a zastanawiałam się, czy muszę dodawać, że chodzi o dwie/cztery pary par czy inteligencji/dobrej woli czytającym wystarczy  🙄
halo - bez obrazy, myślałem, że masz trochę dystansu: można pokazać kadryla lub coś na wzór hiszpańskiej szkoły jazdy. To jednak nie zawody , choćby pokazowe.
melehowicz, poczytaj przepisy ujeżdżenia. Bez obrazy  😀iabeł:
A to przepraszam , coś nie doczytałem, proszę o naukę... przyrzekam do przepisów zajrzeć ale trochę później.
Przeczytałem jednak , ale nie znalazłem niczego co mogłoby mi pomóc w rozwiązaniu zagadki halo.
halo, mnie chodzi o to, że konkurs ujeżdżenia był przedstawiony w formule, która nikogo nie zachęca to uprawiania tej dyscypliny. Cavaliada, przepraszam za słowo jest częściowo dla gawiedzi - i w dodatku trzeba zapłacić za bilet, który tani nie jest. Więc albo powinno się zrezygnować z przepisowego konkursu na poziomie pozostawiającym wiele do życzenia na rzecz pokazu, który byłby ciekawszy, albo w ogóle tego ujeżdżenia na Cavaliadzie nie pokazywać.

Tu chodzi też o popularyzację sportu jeździeckiego a nie wyjechanie z kwaśną miną na czworobok i przejechanie programu, którego 50% z 20% osób które nie wyszły po skokach nie zrozumiały. Jeśli ktoś nie siedział za plecami sędziów - to na przykład nie widział ciągów, które w sumie dla kogoś kto się nie zna są jakkolwiek bardziej widowiskowe. Jak coś ma tak wyglądać to lepiej tego w ogóle nie pokazywać.

A ujeżdżenie można pokazać z jajami. Kiedyś widziałam pokaz pani Haliny Gronowskiej na klaczy Piwonia, i wiem, że to co widziałam to była Polska Rewia Konna a nie poważne zawody, ale między innymi dzięki temu pokazowi koniecznie chciałam jeździć konno.
melehowicz, mea culpa. Nawet nie zauważyłam, że pas de deux i pas de quatre zniknęły z przepisów.
Podczas gdy np. Regulamin rozgrywania krajowych zawodów w ujeżdżeniu z roku 2010 zawierał: Halowy Puchar Polski w kategorii par, Halowy Puchar Polski w kategorii czwórek, i takież Mistrzostwa Polski. Przykładowo w Halowym Pucharze Polski pierwszego dnia był Św. Jerzy wykonywany indywidualnie, a drugiego dowolny z muzyką na poziomie Inter I wykonywany zespołowo: w duetach lub kwartetach (żeby ominąć "parę".) Widziałam takowe konkursy, stąd wiem , że to żadne "czyste show" ale normalny, super efektowny konkurs sportowy. Tyle, że bardzo trudny dla zawodników, niełatwy dla sędziów i organizatorów, stąd zanikał, zanikał, aż sczezł. A na Cavaliadę byłby jak znalazł.
Dava   kiss kiss bang bang
28 lutego 2017 19:11
Chyba to było milion lat temu  😁
Halo, ja na poziomie zawodów nie widziałam duetów ale byłoby o wiele bardziej ciekawie  😅
Dava, bardzo możliwe, że  te" milion lat temu", czyli dziesięć - nikt już nie umiał tak jeździć.
Mam pytanie z serii głupich - mierzyłam na tegorocznej cavaliadzie kaski charlsa owena i choć cyknęłam fotkę metce interesującego mnie modelu, to za nic nie mogę sobie przypomnieć co to był za sklep, a jest to niestety nietypowy model i nie mogę go znaleźć w żadnym polskim sklepie googlując, a boje się, że ktoś nie zrozumie o co dokładnie mi chodzi, albo będzie wpierał, że taki model nie istnieje (już się z tym spotkałam). Kojarzy ktoś może co za stoisko miało te kaski? Mieli też Zandone, Veredusa, Horseware i tego typu marki, raczej droższe, pan sprzedawca śmigał w białej koszuli, stali w korytarzu. Ktoś coś? :kwiatek:
Equi Fashion 🙂
plunia, - dzięki dobra kobieto! 😀
Kochani
gdyby ktoś z Was miał na zbyciu bilet na warszawską Cavaliadę na sobotę lub karnet na wszystkie dni to ......niech pamięta o mnie.
Dołączam się do Szemranej, szukam tego samego 😉
Się zagapiłam. 🙂
również szukam biletu na sobote...  😡
Ma ktoś odsprzedać bilety na Niedzielę?  :kwiatek:
Czy tylko ja widziałem wczoraj kulawe konie na powożeniu?
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 marca 2018 10:54
Oglądałam wczoraj wszystkie transmisje i [s]wg mnie tylko jeden był kulawy, w potędze.[/s] ja tam nie widziałam kulawych, może poza jednym w potędze.
Edit.
Facella, a z jakich stron korzystalas? Bo ja szukam, szukam i nic mi nie dziala  😵
Wykupiła dostęp do playera 😉
Oglądałam wczoraj wszystkie transmisje i wg mnie tylko jeden był kulawy, w potędze.


Rozumiem że jesteś wetem specjalistą od wyłapywania kulawizn ??  😲 Bo tam tacy są ( Trzech , bardzo doświadczonych ogląda wszystkie konie na każdym konkursie ) . Więc jeżeli nie masz do tego kompetencji jako wet z wielkim doświadczeniem , to nie rób z siebie eksperta ,    😤
Pokaz multimedialny po Venus/Mars to jakaś totalna porażka.
O co w tym chodziło ???? Może mi ktoś wytłumaczyć ???

Na plus .........ciepłoooo na hali Torwaru.
Znajoma ma bilet na dziś! Tzn znajomy znajomej 😉 kto chetny?
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2018 11:00
[quote author=Facella link=topic=90415.msg2762539#msg2762539 date=1519988066]
Oglądałam wczoraj wszystkie transmisje i wg mnie tylko jeden był kulawy, w potędze.


Rozumiem że jesteś wetem specjalistą od wyłapywania kulawizn ??  😲 Bo tam tacy są . Woęc jeżeli nie masz do tego kompetencji jako wet z wielkim doświadczeniem , to nie rób z siebie eksperta ,    😤
[/quote]
Jeździec powinien umieć zauważyć kulawiznę u konia 😉 rozumiem, że czapajewa się nie czepiasz, bo wiesz, że jest "wetem z wielkim doświadczeniem"?
Nikogo się nie czepiam , bo konie na CSI muszą przejśc przegląd , gdzie stoi cała komisja + kilku weterynarzy , później są na konkursach i chodzą po stajniach.
Pomijam że jak dla mnie jeździec MUSI wiedzieć czy jego koń chodzi czysto  😉
Mnie sie wydaje że jest różnica pomiędzy "czy tylko ja widziałem" a "jeden koń był kulawy" jest spora różnica  😀iabeł:
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2018 18:03
Myślałam, że jak napiszę "WEDŁUG MNIE", to nie będzie różnicy, niż gdybym napisała "ja widziałam tylko jednego kulawego"  🙄
Ale zapomniałam, w jakim miejscu jestem. Dlatego już robię edit tamtego posta, żeby wszystko było zrozumiałe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się